Sekrety rodzinne (program telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Sekrety rodzinne
Nazwa formatu Who Do You Think You Are
Kraj produkcji Polska
Język język polski
Prowadzący Tomasz Kammel
Data premiery 2006
Lata emisji 2006-2007
Czas trwania odcinka 45 min.
Produkcja
Produkcja TVP
Stacja telewizyjna TVP1

Sekrety rodzinne — telewizyjny program rozrywkowo-edukacyjny, pokazujący nieznane i zaskakujący losy przodków i innych krewnych znanych osób, z genealogią w tle. Na potrzeby programu grupa ekspertów-genealogów odszukuje informacje o antenatach zaproszonych gości, począwszy od podstawowych danych, takich jak imiona czy lata i miejsce, w których żyli i zmarli, po związki z dawnymi osobistościami czy historią kraju. Zamiarem autorów jest „... stworzenie intrygującego i wzruszającego programu, który skłoni widzów do własnych poszukiwań”. Motywem przewodnim programu są słowa: Nikt nie zaskoczy cię bardziej, niż własna rodzina.

Pomysł programu stworzył jeszcze ok. 1991 r. Alex Graham[1]. Telewizja BBC wprowadziła go do swojej ramówki w Wielkiej Brytanii dopiero w 2004 r. pod nazwą Who Do You Think You Are?. Program przyciągał tam ok. 6 milionów widzów. Licencję do realizacji programu nabyły stacje telewizyjne m.in. w Kanadzie, Francji, Niemczech i Australii, starały się o nią również największe stacje w USA.

Sekrety rodzinne w Polsce[edytuj | edytuj kod]

W Polsce „Sekrety rodzinne” emitowała TVP1 od listopada 2006 do marca 2007 r. Program prowadził Tomasz Kammel. Do grona redakcyjnych genealogów należą Waldemar Fronczak, Andrzej Kuziński, Piotr Młynarczyk i wielu innych związanych z Polskim Towarzystwem Genealogicznym.

Gośćmi programu byli (w nawiasie podano datę pierwszej emisji):

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 403 - Dostęp zabroniony - Blog.pl, glosa.blog.pl [dostęp 2017-11-26] (ang.).