Sekrety rodzinne (program telewizyjny)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Sekrety rodzinne
Nazwa formatu Who Do You Think You Are
Kraj produkcji Polska
Język język polski
Prowadzący Tomasz Kammel
Data premiery 2006
Lata emisji 2006-2007
Czas trwania odcinka 45 min.
Produkcja
Produkcja TVP
Stacja telewizyjna TVP1

Sekrety rodzinne — telewizyjny program rozrywkowo-edukacyjny, pokazujący nieznane i zaskakujący losy przodków i innych krewnych znanych osób, z genealogią w tle. Na potrzeby programu grupa ekspertów-genealogów odszukuje informacje o antenatach zaproszonych gości, począwszy od podstawowych danych, takich jak imiona czy lata i miejsce, w których żyli i zmarli, po związki z dawnymi osobistościami czy historią kraju. Zamiarem autorów jest „... stworzenie intrygującego i wzruszającego programu, który skłoni widzów do własnych poszukiwań”. Motywem przewodnim programu są słowa: Nikt nie zaskoczy cię bardziej, niż własna rodzina.

Pomysł programu stworzył jeszcze ok. 1991 r. Alex Graham[1]. Telewizja BBC wprowadziła go do swojej ramówki w Wielkiej Brytanii dopiero w 2004 r. pod nazwą Who Do You Think You Are?. Program przyciągał tam ok. 6 milionów widzów. Licencję do realizacji programu nabyły stacje telewizyjne m.in. w Kanadzie, Francji, Niemczech i Australii, starały się o nią również największe stacje w USA.

Sekrety rodzinne w Polsce[edytuj | edytuj kod]

W Polsce „Sekrety rodzinne” emitowała TVP1 od listopada 2006 do marca 2007 r. Program prowadził Tomasz Kammel. Do grona redakcyjnych genealogów należą Waldemar Fronczak, Andrzej Kuziński, Piotr Młynarczyk i wielu innych związanych z Polskim Towarzystwem Genealogicznym.

Gośćmi programu byli (w nawiasie podano datę pierwszej emisji):

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 403 - Dostęp zabroniony - Blog.pl, glosa.blog.pl [dostęp 2017-11-26] (ang.).