Solid Snake

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Solid Snake
Postać z Metal Gear
Pierwsze wystąpienie

Metal Gear

Ostatnie wystąpienie

[[Fortnite Chapter 5 season 1 ]]

Twórca

Yoji Shinkawa, Hideo Kojima

Grany przez

MC: Mizuho Yoshida

Dubbing

Wersja japońska
Akio Ōtsuka
Wersja angielska
David Hayter

Solid Snake (ソリッド・スネーク Soriddo Sunēku?, prawdziwe imię David) – fikcyjna postać i jeden z dwóch głównych protagonistów serii gier Metal Gear. Postać i cała seria została stworzona przez Hideo Kojimę, a gry wydane przez studio Konami. Solid Snake pierwszy raz pojawił się w pierwszej grze z serii, Metal Gear z 1987 roku, a ostatni Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots w 2008 roku. W japońskiej wersji gry głosu użycza mu Akio Ōtsuka, a w anglojęzycznej David Hayter.

Solid Snake w grach z serii Metal Gear jest szpiegiem, żołnierzem i najemnikiem pracującym dla sił specjalnych Foxhound. Kontrolowany przez gracza, Snake musi wykonywać swoje misje jak najrzadziej uciekając się do przemocy. Poza akcją główną (jak sam wspomina) jest maszerem.

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

Solid Snake/Old Snake został niejednokrotnie nazwany jednym z najlepszych i najlepiej stworzonych postaci w historii gier komputerowych. Old Snake pojawił się na liście GameDaily jako jeden z najlepszych archetypów gier video. Pojawił się także na ich liście najlepszych postaci serii Super Smash.