Solid Snake

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Solid Snake
Seria gier Metal Gear
Pierwsza gra Metal Gear
Autor(zy) postaci Hideo Kojima
Projektant Yoji Shinkawa
Podkładany głos Wersja japońska
Akio Ōtsuka
Wersja angielska
David Hayter
Aktor motion capture Mizuho Yoshida

Solid Snake (ソリッド・スネーク Soriddo Sunēku?, prawdziwe imię David[1][2]) – fikcyjna postać i jeden z dwóch głównych protagonistów serii gier Metal Gear. Postać i cała seria została stworzona przez Hideo Kojimę, a gry wydane przez studio Konami. Solid Snake pierwszy raz pojawił się w pierwszej grze z serii, Metal Gear z 1987 roku, a ostatni Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots w 2008 roku. W japońskiej wersji gry głosu użycza mu Akio Ōtsuka, a w anglojęzycznej David Hayter.

Solid Snake w grach z serii Metal Gear jest szpiegiem, żołnierzem i najemnikiem pracującym dla sił specjalnych Foxhound. Kontrolowany przez gracza, Snake musi wykonywać swoje misje jak najrzadziej uciekając się do przemocy. Poza akcją główną (jak sam wspomina) jest maszerem[3].

Odbiór[edytuj]

Solid Snake/Old Snake został niejednokrotnie nazwany jednym z najlepszych i najlepiej stworzonych postaci w historii gier komputerowych. Old Snake pojawił się na liście GameDaily jako jeden z najlepszych archetypów gier video. Pojawił się także na ich liście najlepszych postaci serii Super Smash.

Przypisy

  1. Metal Gear Solid. Cytat: „Meryl: 'So... where to, Snake?' Snake: 'David. My name is David...' Meryl: 'Okay, so where to, Dave?'”.
  2. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Cytat: „Big Mama: 'My, how you’ve grown... David...'”.
  3. Rozmowa po walce z Psycho Mantisem – Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid. „Meryl: How do you know so much? / Solid Snake: I ride dog sleds. I'm a musher.”