Solid Snake

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Solid Snake
Postać z Metal Gear
Pierwsze wystąpienie Metal Gear
Twórca Yoji Shinkawa, Hideo Kojima
Grany przez MC: Mizuho Yoshida
Dubbing Wersja japońska
Akio Ōtsuka
Wersja angielska
David Hayter

Solid Snake (ソリッド・スネーク Soriddo Sunēku?, prawdziwe imię David[1][2]) – fikcyjna postać i jeden z dwóch głównych protagonistów serii gier Metal Gear. Postać i cała seria została stworzona przez Hideo Kojimę, a gry wydane przez studio Konami. Solid Snake pierwszy raz pojawił się w pierwszej grze z serii, Metal Gear z 1987 roku, a ostatni Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots w 2008 roku. W japońskiej wersji gry głosu użycza mu Akio Ōtsuka, a w anglojęzycznej David Hayter.

Solid Snake w grach z serii Metal Gear jest szpiegiem, żołnierzem i najemnikiem pracującym dla sił specjalnych Foxhound. Kontrolowany przez gracza, Snake musi wykonywać swoje misje jak najrzadziej uciekając się do przemocy. Poza akcją główną (jak sam wspomina) jest maszerem[3].

Odbiór[edytuj | edytuj kod]

Solid Snake/Old Snake został niejednokrotnie nazwany jednym z najlepszych i najlepiej stworzonych postaci w historii gier komputerowych. Old Snake pojawił się na liście GameDaily jako jeden z najlepszych archetypów gier video. Pojawił się także na ich liście najlepszych postaci serii Super Smash.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Metal Gear Solid. Cytat: „Meryl: 'So... where to, Snake?' Snake: 'David. My name is David...' Meryl: 'Okay, so where to, Dave?'”.
  2. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Cytat: „Big Mama: 'My, how you’ve grown... David...'”.
  3. Rozmowa po walce z Psycho Mantisem – Konami Computer Entertainment Japan. Metal Gear Solid. „Meryl: How do you know so much? / Solid Snake: I ride dog sleds. I'm a musher.”