Szpitalny oddział ratunkowy: Różnice pomiędzy wersjami

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
[wersja przejrzana][wersja przejrzana]
Usunięta treść Dodana treść
akt.
Linia 6: Linia 6:
* podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób, które znalazły się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.
* podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób, które znalazły się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.


Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 8 września [[2006]] roku (art. 33 ust. 2 – {{Dziennik Ustaw|2019|993}}) zobowiązała szpitale w których znajdują się SOR-y do zapewnienia niezwłocznego transportu sanitarnego w razie konieczności do najbliższego zakładu opieki zdrowotnej udzielającego innych świadczeń opieki zdrowotnej.
Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 8 września [[2006]] roku (art. 33 ust. 2 – {{Dziennik Ustaw|2020|882}}) zobowiązała szpitale w których znajdują się SOR-y do zapewnienia niezwłocznego transportu sanitarnego w razie konieczności do najbliższego zakładu opieki zdrowotnej udzielającego innych świadczeń opieki zdrowotnej.


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==

Wersja z 21:30, 18 maj 2020

SOR w Szpitalu Specjalistycznym w Sanoku

Szpitalny oddział ratunkowy (w skrócie SOR) – jednostka organizacyjna szpitala i systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego, utworzona w celu udzielania świadczeń opieki zdrowotnej osobie w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Działania szpitalnego oddziału ratunkowego polegają na (według Dz.U. z 2011 r. nr 237, poz. 1420):

  • wstępnej diagnostyce
  • podjęciu leczenia w zakresie niezbędnym dla stabilizacji funkcji życiowych osób, które znalazły się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego.

Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym z 8 września 2006 roku (art. 33 ust. 2 – Dz.U. z 2020 r. poz. 882) zobowiązała szpitale w których znajdują się SOR-y do zapewnienia niezwłocznego transportu sanitarnego w razie konieczności do najbliższego zakładu opieki zdrowotnej udzielającego innych świadczeń opieki zdrowotnej.

Zobacz też