Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka
Star Trek III: The Search for Spock
ilustracja
Gatunek

Fantastyka naukowa
przygoda
akcja

Data premiery

1 czerwca 1984

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Język

angielski

Czas trwania

105 minut

Reżyseria

Leonard Nimoy

Scenariusz

Harve Bennett

Główne role

William Shatner
Leonard Nimoy
DeForest Kelley

Muzyka

James Horner

Montaż

Robert F. Shugrue

Produkcja

Harve Bennett
Gary Nardin
Ralph Winter

Dystrybucja

Paramount Pictures

Budżet

16 mln $

Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka (ang. Star Trek III: The Search for Spock) – trzeci film pełnometrażowy serii Star Trek. Wyprodukowany przez Paramount Pictures w 1984, w reżyserii Leonarda Nimoya, grającego też jedną z głównych ról.

Mimo popularności w Stanach Zjednoczonych, film nigdy nie trafił do polskich kin, został jedynie wyemitowany przez TVN, TVP i ALE KINO.

Obsada[edytuj | edytuj kod]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja filmu rozpoczyna się w tuż po wydarzeniach przedstawionych w Star Trek II: Gniew Khana. Dr McCoy namawia Kirka i załogę, by powrócili na planetę Genesis, i zabrali stamtąd ciało Spocka. W międzyczasie Sarek na spotkaniu z Kirkiem informuje go, iż Spock przed śmiercią mógł przekazać swoją Katrę, żyjącą duszę, jemu lub, któremuś z członków załogi. „Nosicielem” okazuje się być Dr McCoy. Objęcie kwarantanną planety Genesis, zmusza Kirka i załogę do wykradzenia przeznaczonego na złomowanie Enterprise, sabotowania USS Excelsior i złamania rozkazów dowództwa. Na miejscu załoga natrafia na Klingonów, a w walce z nimi zniszczeniu ulega Enterprise. Po przeniesieniu się na powierzchnię planety, okazuje się, że poza roślinnością istnieją na niej także inne formy życia. Jedną z nich jest młody Wolkanin, który okazuje się być Spockiem.Nagle Kirk się dowiaduje, że jeden z Klingonów zabił jego syna Davida.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]