T-X (postać)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
T-X
Terminatrix
Postać z o Terminatorze
Pierwsze wystąpienie

Terminator 3: Bunt maszyn (2003)

Ostatnie wystąpienie

Terminator Hunt (powieść, 2004)

Twórca

John Brancato
Michael Ferris
Tedi Sarafian
Stan Winston

Grany przez

Kristanna Loken
Claire Danes
Mark Famiglietti

Dubbing

Kristanna Loken

Dane biograficzne
Przynależność

Skynet

T-X (Terminatrix) – postać fikcyjna, android z filmu Terminator 3: Bunt maszyn (Terminator 3: Rise of the Machines, 2003). Robot z przyszłości. Zagrana przez Kristannę Løken.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

T-X została zaprojektowana do likwidowania nie tylko ludzi, ale i Terminatorów przeprogramowanych przez Ruch Oporu, w tym przez Johna Connora. Jest hybrydą T-800 i T-1000. Zbudowana z wysoce zaawansowanego endoszkieletu, pozwalającego na ustawienie głowy i kończyn o 360 stopni w dowolnym kierunku. Pokryty jest on mimetycznym płynnym metalem, ukształtowanym bazowo na podobieństwo wysportowanej seksownej kobiety. Może również przybierać dowolny wygląd osób z którymi ma fizyczny kontakt. Zasila ją reaktor plazmowy o nieznanej budowie. Ma wzmocniony korpus, opancerzony i odporny na atak.

Posiada wewnętrzne uzbrojenie. Jej podstawową bronią jest działo plazmowe, zastąpione później miotaczem ognia. W filmie, gdy T-X wybiera nową broń, widzimy jakim arsenałem dysponuje. Z tego wiadomo, że może używać takich broni, jak:

Oprócz tego posiada dodatkowy sprzęt typu piła tarczowa oraz iniektory z nanotechnologią, dzięki którym potrafi kontrolować inne maszyny. W tym celu używa mechanicznej „strzykawki”, którą wstrzykuje program.

Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

T-X jest szybka, silna i zwinna. Ma udoskonalony komputer. Tak jak pozostałe terminatory potrafi prowadzić pojazdy mechaniczne i posługiwać się każdym sprzętem. Ma szczegółowe informacje o ludzkiej anatomii, co pozwala jej lepiej zabijać. Posiada zaawansowany system identyfikacji człowieka, w skład którego wchodzi czytnik DNA, znajdujący się w języku, oraz skaner tęczówek. Dodatkowo T-X potrafi łączyć się z siecią internetową na przykład poprzez telefon komórkowy co pomaga jej w wyszukiwaniu i pobieraniu informacji.

Rola w filmie[edytuj | edytuj kod]

T-X została wysłana w przeszłość z misją zlikwidowania Johna Connora, by nie znalazł resztek ludzkości i nie zaczął walczyć z maszynami. Oprócz Johna T-X została zaprogramowana na zlikwidowanie także Kate Brewster i jej ojca oraz kilku innych przyszłych pomocników Connora.

W filmie T-X nie została zniszczona w żaden możliwy sposób aż do czasu, gdy T-850 naleciał na nią kilkutonowym helikopterem, powodując stratę płynnego metalu (który w pewnym stopniu także stanowił ochronę) i uszkodzenie mimetycznego stopu, co skończyło się stratą nóg. Ostateczna likwidacja T-X nastąpiła, gdy T-850 użył swojego ostatniego ogniwa wodorowego, wysadzając siebie i T-X.