Terminator 3: Rise of the Machines

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ten artykuł dotyczy gry. Zobacz też: Terminator 3: Bunt maszyn – film pod tym samym tytułem.
Terminator 3: Rise of the Machines
Producent Black Ops
Wydawca Atari/Infogrames
Data wydania PS2, Xbox

Stany Zjednoczone 11 listopada 2003
Unia Europejska 28 listopada 2003
GBA
Stany Zjednoczone 18 listopada 2003
Unia Europejska 28 listopada 2003

Gatunek zręcznościowa/akcji
Tryby gry Gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma PS2/Xbox/GBA
Nośniki DVD
Wymagania

karta pamięci

Terminator 3: Rise of the Machines – gra zręcznościowa stworzona przez Black Ops na platformę Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Game Boy Advance. Gra nawiązuje do filmu o tym samym tytule.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Grę rozpoczynamy w przyszłości. Na początku kierowany przez nas cyborg będzie walczył z rebelią, jednak ruch oporu przeprogramowuje naszego Terminatora, który ma udać się do przeszłości w celu uratowania przywódcy ludzi – Johna Connora.

Opis[edytuj | edytuj kod]

W grze odwiedzamy miejsca znane z kinowej ekranizacji, autorzy zadbali o obecność w różnych częściach gry scen z filmu. Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, tylko podczas walki kamera zmienia swoją pozycję (TPP). Sterowany przez nas Terminator walczy z maszynami Skynetu, w tym również znanym z trzeciej części cyborgiem T-X, gracz do wyboru ma około 20 różnych broni, może też walczyć w ręcz, rzucać przeciwnikiem, blokować ciosy. Rozwiązujemy również proste łamigłówki (odnalezienia ważnego klucza, przełączenia odpowiedniej dźwigni). Same etapy nie są też zbyt długie. Gra nie posiada trybu gry wieloosobowej.

Na uwagę zasługuje obecność głosów postaci, które pojawiły się w kinowej produkcji, w tym samego Arnolda Schwarzeneggera.