The House of the Dead

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
The House of the Dead
Producent Sega AM1 (późniejsze Sega Wow)
Wydawca Sega
Seria gier The House of the Dead
Projektant Atsushi Seimiya
Data wydania 1996
Gatunek Rail Shooter
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Sega Saturn, PC, automat do gry, telefon komórkowy, konsole Sony z dostępem do PlayStation Network
Wymagania
Kontrolery mysz, klawiatura

The House of the Dead lub House of the Dead – gra na automaty, konsolę Sega Saturn i komputery PC wydana w 1996 roku, po latach została wydana również na PlayStation Network, pojawiła się również wersja na telefony. Gra ta należy do serii The House of the Dead.

W 2003 roku na podstawie gry The House of the Dead nakręcono film Dom śmierci., wyreżyserowany przez Uwe Boll.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Gra opowiada o Agencie Rogan (w przypadku gry dwuosobowej również o jego partnerze, "G") wyruszającego do tajnego laboratorium doktora Curiena, w którym musi wyjaśnić zagadkę natury prowadzonych badań oraz wyjaśnić przyczyny zniknięcia całej ekipy laboratorium[1].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Gra jest pełna akcji, polega na strzelaniu do zombie i mutantów. Czasem pojawia się niewinna ofiara, którą należy ocalić przed atakiem wrogów, w przypadku przypadkowego postrzelenia gracz traci życie. Kiedy życia się skończą, gra wymaga kolejnej monety, by kontynuować rozgrywkę (w przypadku wersji na konsole i PC jest z góry ustalona możliwość kontynuacji). To jeden z typowych celowniczków – bohater porusza się po z góry wyznaczonej trasie, gracz ma kontrolę tylko nad celownikiem jego broni, oraz jej przeładowywaniem. Gra jest jednak nieliniowa – trasa jest modyfikowana w zależności od niektórych poczynań gracza, jak np uratowanie zakładnika, czy też trafienie w przełącznik. Co jakiś czas na trasie staje boss, którego należy pokonać – by to zrobić, należy zniszczyć jego słaby punkt. Gra posiada również „Boss Mode”, w którym można walczyć z wybranym bossem, o jak najlepszy wynik.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. The House of the Dead (pol.). gry-online.pl. [dostęp 2010-05-30].