Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Krzysiek111

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Wikipedysta:Krzysiek111)

Proszę nie dopisywać odcinków których jeszcze nie ma. Zwiadowca21 15:10, 1 paź 2009 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w polskiej Wikipedii![edytuj kod]

Cieszymy się, że zainteresowała Cię idea wolnej encyklopedii i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej.

Zapraszamy na portal Wikipedystów
Zapraszamy na portal Wikipedystów

Na dobry początek kilka przydatnych linków:

Zapoznaj się też z dwiema ważnymi zasadami:

  1. neutralnym punktem widzenia
  2. prawami autorskimi w Wikipedii.

Zobacz też najczęstsze nieporozumienia, jakie czasami nam się w projekcie zdarzają.

Chcesz się pobawić z Wiki bez obaw, że coś zepsujesz? Zapraszam do brudnopisu ogólnego. Możesz też założyć własny – kliknij: Wikipedysta:Krzysiek111/brudnopis i zobacz jak to działa :-).

Pamiętaj – zawsze możesz kogoś poprosić o pomoc. Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji – wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie.

Jeżeli masz pytanie – możesz je też zadać na mojej stronie dyskusji. Kliknij tutaj, aby dodać nowe pytanie.

Jeśli w treści powyższych artykułów nie uzyskałeś odpowiedzi na trapiące Cię problemy lub nie jesteś pewien sposobu formatowania treści, dodaj do swojej strony Szablon:Pomocy poprzez dopisanie słów {{pomocy|opis problemu}} na stronie swojej dyskusji lub Wikipedysty, a na pewno zgłosi się ktoś chętny wyjaśnić kłopotliwą dla Ciebie sprawę.

Wstawianie podpisu

Zapraszamy również na kanał IRC #wikipedia-pl (można za pośrednictwem strony internetowej) – tam zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Przy okazji mała porada. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. mile widziane jest podpisywanie się. Mechanizm Wiki automatyzuje tę sprawę. Wystarczy wpisać ~~~~ (cztery tyldy) lub użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą.

I jeszcze jedna rada na zakończenie: śmiało edytuj strony!

Witam w gronie tworzących Wikipedię i pozdrawiam! Zwiadowca21 15:10, 1 paź 2009 (CEST)[odpowiedz]

Ładujesz do Wikipedii grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikipedii grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikipedii używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikipedii.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 20:26, 20 paź 2009 (CEST)[odpowiedz]

Herr Kriss 20:01, 21 paź 2009 (CEST)[odpowiedz]

blokada[edytuj kod]

Z powodu Twoich szkodliwych edycji zostałeś pozbawiony możliwości edytowania Wikipedii. Jeśli chcesz konstruktywnie rozwijać Wikipedię, to zapraszamy ponownie po upływie czasu blokady. Zauważ jednak, że wandalizowanie (w tym kasowanie zawartości stron), nagminne dodawanie nieencyklopedycznych oraz bezsensownych wpisów, spamu, naruszanie neutralnego punktu widzenia, łamanie praw autorskich czy ataki osobiste nie są tolerowane i mogą prowadzić do ponownej blokady.

Jeśli uważasz, że blokada jest pomyłką albo została nałożona niesłusznie, skontaktuj się z administratorami poza stronami Wikipedii (kanałem prywatnym, np. e-mail, komunikator internetowy), zgłoś to na kanale IRC Wikipedii lub na Discordzie. Nie wolno wstawiać informacji nie popartych źródłami, łamiących prawa autorskie oraz usuwać dyskusji z poczekalni.Gdarin dyskusja 14:20, 22 paź 2009 (CEST) Po raz kolejny wrzuciłeś ten sam nieuźródłowiony i nieencyklopedyczny fragment w haśle Klub Winx. Tak więc nakładam ponownie blokadę, tym razem na tydzień. Aha, wojna edycyjna to zło i nie jest tolerowana. Gdarin dyskusja 19:12, 22 paź 2009 (CEST)[odpowiedz]

Korekty[edytuj kod]

Cześć :) Z historii edycji artykułu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie wynika, że jesteś głównym jego redaktorem, dlatego mam do Ciebie małą prośbę. Usunąłem szablon (szpecił art) i poprawiłem automatem kilka standardowych niedociągnięć, ale kilka jeszcze pozostało. Czy mógłbyś przejrzeć teraz artykuł i przyjrzeć się detalom? Nie działa też link do strony z historią. Może znasz aktualny adres. Temat jest mi obcy, dlatego lepiej będzie jeśli poprawi ktoś bliżej zorientowany. W razie potrzeby służę pomocą. Pozdrawiam. Ark (dyskusja) 23:04, 10 kwi 2011 (CEST)[odpowiedz]

Trembeckiego[edytuj kod]

Witaj! Twoja edycja nowego artykułu powiodła się, jednak w obecnej postaci nie spełnia on wymagań artykułu encyklopedycznego.
Proszę, przeczytaj, jak stworzyć poprawne nowe hasło oraz zapoznaj się z zasadami encyklopedyczności. Jeżeli chcesz, aby hasło miało swe miejsce w Wikipedii, opisz je szerzej i podaj źródła.

Wikipedia to encyklopedia i nie opisujemy w niej wszystkiego. Zatem proszę nie twórz nieencyklopedycznych haseł. Jeśli nie wiesz, czym się różnią hasła nieencyklopedyczne od encyklopedycznych, zajrzyj na tę stronę. Następnym razem proszę, przemyśl, czy twoje hasło naprawdę powinno znaleźć się w Wikipedii, a jeśli będziesz miał z tym problem, zapytaj się np. na kanale IRC. Cathy Richards (dyskusja) 18:12, 18 kwi 2011 (CEST)[odpowiedz]

Witam. Ostatnio dokonałeś w tym artykule dwóch, moim zdaniem dość kontrowersyjnych edycji. Pierwsza dotyczy skrzyni biegów, a konkretnie typu ZF 5HP500. Pomimo przejrzenia elektronicznych wydań czasopisma Polskie Autobusy z lat 2005-2008 oraz artykułów w serwisie Infobus, nie znalazłem jakiegokolwiek potwierdzenia tej informacji. Czy mógłbyś podać jakieś źródło? Co prawda od 2007 roku przez producenta podawane były informacje o możliwości montażu skrzyni biegów ZF 6HP504C, jednak miało to miejsce w momencie kiedy ten model pozostawał w ofercie jedynie na papierze i nie było na niego zamówień. Co do ostatniej edycji, w której podałeś, że M125M/4 CNG wyposażany był również w silnik Iveco, to raczej nie ma sensu prosić o podanie źródła (choć może warto). Dla każdej osoby wykazującej zainteresowanie wyrobami polskich producentów autobusów jest całkowicie wiadomym, że Jelcz montował w swoich pojazdach silniki zasilane gazem CNG, które dostarczane były jedynie przez dwóch producentów. Pierwszym był WS Mielec (Jelcz 120M/1), a drugim MAN (w modelach M120M/4, M121M/4 i M125M/4). Silniki produkcji Iveco napędzały jedynie autobusy M101I Salus, M120I Supero oraz M121I Mastero, jednak były to jednostki zasilane olejem napędowym. Pat731 (dyskusja) 22:08, 26 wrz 2011 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora![edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 00:45, 14 mar 2012 (CET)[odpowiedz]

Jelcz M125M/4 CNG[edytuj kod]

Wiatm! Podaj weryfikowalne źródło swojej informacji. Na wciąż istniejącej stronie producenta widnieje jedynie informacja o wersji z silnikiem MANa. W serwisie Infobus też zero informacji o gazowym Vecto z silnikiem Iveco. Podobnie w czasopismach kompanii Polskie Autobusy, które są dostępne na stronie tej firmy. Idąc dalej, roczniki 2005-2007 katalogu Ciężarówki Świata też nie potwierdzają Twojej informacji. Książka pod tytułem Zasilanie silników autobusów komunikacji miejskiej sprężonym gazem ziemnym wydana w 2006 roku przez Politechnikę Rzeszowską, co ważne przy udziale MPK Rzeszów, również wspomina, że Vecto wyposażane były jedynie w silniki MANa. Rozumiem, że jesteś osobą zainteresowaną tematem autobusów miejskich i z tego powodu sądzę, że wiesz co określa w oznaczeniu autobusów Jelcz ostatnia litera. Oczywiście producenta silnika: M - MAN, MB - Mercedes-Benz, I - Iveco. Więc jeśli Vecto posiadałoby silnik Iveco to nosiłoby oznaczenie M125I, a nie M125M. Wprowadzanie informacji o silniku Iveco to tak naprawdę tworzenie fałszu. Twierdzenia typu "Ja wiem, że tak jest" ani mnie nie przekonują, ani nawet nie mogą być traktowane poważnie. Pat731 (dyskusja) 19:52, 2 kwi 2012 (CEST)[odpowiedz]

Niestety to tylko Twoje przypuszczenia, które co pokazują Twoje kolejne wpisy nie są możliwe do potwierdzenia. Po prostu nie masz żadnego źródła. Aby zakończyć ten temat warto przeczytać ten artykuł: http://infobus.pl/text.php?from=search&id=14118 Jasno z niego wynika, że w 2006 roku dostarczony został pojazd z silnikiem MAN. Można również spojrzeć na to zdjęcie: http://phototrans.eu/14,115809,0,Jelcz_M125M_4_666.html Jak widać na Vecto widnieje oznaczenie M125M, czyli silnik MAN. W połączeniu z wcześniej podanymi przeze mnie źródłami, mam 100% pewność, że podawanie informacji o silniku Iveco w tym modelu to po prostu wprowadzanie czytelników w błąd. Nie wiem czemu pomimo podania tylu źródeł wciąż trzymasz się swoich przypuszczeń. Pat731 (dyskusja) 22:49, 2 kwi 2012 (CEST)[odpowiedz]
Mylisz się i to bardzo. "Wlew" we wszystkich Vecto CNG jest w tym samym miejscu. Różnica polega na tym, że w autobusach o numerach 656-665, aby je zatankować konieczne jest otworzenie klapy silnika w celu dotarcia do zaworu gazu. W #666 co zresztą dokładnie widać, w pokrywie silnika zamontowana jest dodatkowa mała klapka, która umożliwia dostęp do zaworu gazu bez otwierania całej klapy silnika. W tym przypadku powołuję się na książkę autorstwa Grzegorza Budzika pod tytułem "Zasilanie silników autobusów komunikacji miejskiej sprężonym gazem ziemnym" wydaną przez Politechnikę Rzeszowską przy udziale MPK Rzeszów. Na stronach 81-84 tej publikacji opisany i przedstawiony (również na zdjęciach) jest sposób tankowania autobusów w zajezdni MPK Rzeszów, właśnie na przykładzie autobusów M125M/4 CNG. Natomiast na stronach 53-55 opisana jest konstrukcja tego modelu. Także jedyną rzeczą którą mogę zrobić to po raz kolejny podważyć Twoje przypuszczenia i polecić Ci wspomnianą przeze mnie książkę, gdyż opisuje autobusy i samą infrastrukturę wykorzystywaną przez MPK Rzeszów. Myślę, że MKMa z Rzeszowa bardzo ona zainteresuje i ukaże sposób eksploatacji gazowych autobusów przez tego przewoźnika. Niestety podane przez Ciebie źródło to nieweryfikowalny fanpage, w którym autor może napisać wszystko co mu tylko przyjdzie do głowy. W podanym przeze mnie artykule w serwisie Infobus dokładnie jest opisany powód późniejszej dostawy ostatniego Vecto. Dla mnie sprawa jest dawno rozstrzygnięta. Wszystkie poważne źródła jak publikacja o charakterze naukowym, branżowy serwis internetowy, katalogi oraz nawet strona internetowa producenta nie potwierdzają Twojej teorii, a wręcz przeciwnie po raz kolejny umacniają moje stanowisko. Chyba dalsza dyskusja nie ma sensu. Pat731 (dyskusja) 22:59, 3 kwi 2012 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Usunięcie Renault Talisman[edytuj kod]

Odp:Usunięcie Renault Talisman

Hasło było nieuźródłowionym zalążkiem nienadającym się do umieszczenia w przestrzeni głównej. Nie możesz oczekiwać, że inni będą za Ciebie kończyć rozgrzebaną pracę. Dokończ w brudnopisie nie zapominając o źródłach i dopiero wtedy opublikuj. Pozdrawiam PawełMM (dyskusja) 16:58, 9 lip 2015 (CEST)[odpowiedz]

’’’Zagłosuj dziś’’’ w wyborach do Rady Powierniczej WMF![edytuj kod]

Twoje konto spełnia kryteria udziału w głosowaniu w wyborach do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia - oznacza to, że możesz mieć na nie wpływ.

Tegoroczne wybory to jedne z najważniejszych w historii naszego ruchu. Najbliższe lata (a kadencja Rady trwa trzy) to czas, kiedy będą miały miejsce kluczowe zmiany technologiczne (VR, AR, AI…) i społeczne (dominacja urządzeń mobilnych, gwałtowny wzrost czytelnictwa w Azji i Afryce, znacznie większe zapotrzebowanie na multimedia…). To ważne, aby osoby wybrane do Rady miały silny mandat społeczności - jednocześnie dotychczasowa historyczna frekwencja jest bardzo niska.

Dlatego Fundacja Wikimedia podejmuje duże wysiłki, aby zwiększyć​ udział społeczności w głosowaniu. Nie powinno zabraknąć w tym głosowaniu także osób z polskich projektów - tylko w ten sposób możemy mieć realny wpływ na decyzje, które będą silnie kształtowały rozwój ruchu Wikimedia.

Twój głos jest bardzo ważny - w poprzednich wyborach raptem kilka tysięcy głosów wystarczało do wyboru. Algorytm głosowania powoduje, że każdy głos “za” liczy się normalnie na plus, natomiast każdy głos na “nie” ma wagę kilkukrotnie większą na minus. Głosy neutralne pozostają bez wpływu na wynik. Posługuj się zatem tym mechanizmem rozważnie. Zostało niewiele czasu!

‘’’Zagłosuj w wyborach!’’’

-- mastibot <dyskusja> 00:15, 10 maj 2017 (CEST)[odpowiedz]

Został już tylko jeden dzień, aby zagłosować w wyborach na członków finansowego komitetu doradczego przy Wikimedia Foundation - Fund Dessimination Committee. Ten organ wspiera fundację przy decydowaniu o tym, jak dystrybuować jej zasoby finansowe pomiędzy organizacje partnerskie. To ważny organ, którego skład będzie w znaczący sposób decydował o polityce finansowe WMF.

A decyzja o tym, kto wejdzie w jego skład zależeć będzie od takich osób jak Ty. Dlatego nie rezygnuj ze swojego prawa do oddania głosu w wyborach. Zagłosuj na wybranych członków FDC.

--mastibot <dyskusja> 22:27, 10 cze 2017 (CEST)[odpowiedz]

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?[edytuj kod]

Dzień dobry Krzysiek111 -

Czy moglibyśmy poprosić o wypełnienie krótkiej ankiety dla akademickiego badania, który pozwoli nam rozwinąć Wikipedie?

Organizacja non-profit CivilServant wraz z Uniwersytetem Princeton prowadzi projekt dotyczący ulepszenia polskiej Wikipedii. Zostałeś zaproszony do udziału w projekcie ze względu na swoje doświadczenie oraz Twój wkład w Wikipedię.

Czy zgodzisz się nam pomóc? Wystarczy wypełnić krótką ankietę, która zawiera pytania na temat Twoich doświadczeń związanych z Wikipedią.

Mamy nadzieję, że nam pomożesz, ponieważ tak jak my chcesz, żeby polska Wikipedia dalej się rozwijała. Po zakończeniu badań prześlemy do Ciebie informacje na temat tego czego się nauczyliśmy dzięki projektowi oraz Twojemu udziałowi w nim.

Kliknij tutaj, żeby dowiedzieć się więcej i wypełnić ankietę

Dziękujemy, mamy nadzieję, że nam pomożesz

W przypadku pytań prosimy o kontakt w języku angielskim z User:Juliakamin(cs). Możesz również spytać nas, User:Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) lub User:Wojciech Pędzich (WMPL), a pomożemy z tłumaczeniem pytań.

CivilServantBot (dyskusja) 21:48, 23 wrz 2019 (CEST)[odpowiedz]

Wiadomość dotycząca wyników badania związanego z Wikipedią[edytuj kod]

Dzień dobry,

organizacja non profit CivilServant współpracowała z badaczami z Uniwersytetu Cornell przy badaniu, którego celem było uzyskanie informacji o możliwości podniesienia poczucia satysfakcji autorów polskiej Wikipedii. W ramach badania, które odbyło się pomiędzy sierpniem 2019 a lutym 2020, doświadczeni autorzy polskiej Wikipedii wysłali podziękowania innym edytorom za ich wkład.

Kontaktujemy się z Tobą, aby poinformować Cię, że mogłeś(-aś) być jednym z autorów, którzy otrzymali podziękowania w ramach projektu, oraz aby przedstawić wyniki badania, które znaleźć tutaj. Pamiętaj, że ewentualne podziękowania zostało wysłane przez doświadczonego edytora Wikipedii według jego własnego uznania.

Wstępne wyniki badania dostępne są online: https://citizensandtech.org/ochotnicy-podziekowali-tysiacom-ludziom-za-ich-wklad-w-wikipedie-oto-czego-sie-dowiedzielismy/.

W ramach badania zebraliśmy publicznie dostępne informacje z Wikipedii. Jeśli chcesz abyśmy usunęli Twoje dane z badania, prosimy o kontakt z Meta:user:Juliakamin(cs).

Głównym badaczem w tym projekcie jest J. Nathan Matias, profesor Uniwersytetu Cornell. W przypadku pytań, które masz już teraz, albo będziesz mieć później, prosimy o kontakt z Nathanem Matiasem, wysyłając wiadomość na adres e-mail nathan.matias@civilservant.io lub z menagerem projektu Julią Kamin wysyłając wiadomość na adres e-mail julia.kamin@civilservant.io. Nathan jest założycielem organizacji CivilServant, odpowiedzialnym za oprogramowanie wykorzystywane w tym badaniu. Jeśli masz jakieś pytania w tym zakresie, prosimy o kontakt z Nathanem. Jeśli masz wątpliwości dotyczące Twoich praw w związku z udziałem w badaniu, prosimy o kontakt z Uniwersytetem Cornel, dzwoniąc pod numer +1 607-255-5138 lub poprzez stronę http://www.irb.cornell.edu. Cornell to amerykański uniwersytet, który poprosiliśmy o nadzór nad naszym badaniem, aby upewnić się, że jest ono przeprowadzone zgodnie z odpowiednimi standardami etycznymi. Swoje skargi lub zastrzeżenia możesz również zgłaszać anonimowo do Ethicspoint poprzez stronę http://www.hotline.cornell.edu, lub dzwoniąc pod numer 1-866-293-3077. Ethicspoint jest niezależną instytucją działającą jako pośrednik pomiędzy Uniwersytetem a osobą zgłaszającą skargę, zapewniając w ten sposób anonimowość.

Możliwe jest także, że jesteś jedną z osób, która wypełniała ankietę będącą częścią badania. Jeśli tak było, Twoje prawa dotyczące Twoich danych zostały wówczas przedstawione, ale w przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Julią (julia.kamin@civilservant.io). Wyniki badania były niejednoznaczne, dlatego też nie zostaną one opublikowane.

Dziękujemy

CivilServantBot (dyskusja) 07:50, 12 cze 2020 (CEST)[odpowiedz]

Rzeszów[edytuj kod]

To jest polska wikipedia. "Prof. Jan Żaryn: napadli na nas Niemcy, a nie naziści ostatnia aktualizacja: 01.09.2019 18:30

- W języku międzynarodowym jako sprawcy II wojny światowej utrwaleni są naziści, a nie Niemcy. W Polsce nigdy nie damy sobie wmówić, że napadli na nas naziści - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Żaryn, historyk i senator Prawa i Sprawiedliwości."