Dyskusja wikipedysty:Baden-Paul

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Добро пожаловать!

От имени участников Википедии приветствуем Вас в её польскоязычном разделе — одном из самых больших по количеству статей среди разделов на славянских языках. Надеемся, что Ваше участие в нашей работе будет плодотворным и приносящим личное удовлетворение.

Если Вы участник Википедии на русском языке, то Вы знакомы с общими правилами и указаниями, касающимися создания и правки статьей, а также поведения. Однако в польском разделе есть и некоторые местные правила. Итак, в польской Википедии на реплики мы отвечаем не на своей странице обсуждения, а на странице собеседника. Новые темы мы добавляем внизу. Обращение предпочительно на "ты", но участник может и не согласиться с этим. Использование изображений со статусом fair use запрещено. Новички могут загружать файлы только через 4 дня после регистрации. Рекомендуется загружать изображения на Викисклад.

В биографических статьях заголовок задаётся в последовательности "Имя Фамилия".

На странице Вавилона находятся шаблоны, которые можно добавить на свою страницу пользователя. Используйте их, пожалуйста, если не понимаете польского. В настройках можно изменить язык интерфейса как угодно, в том числе и на русский. Ботоводы могут подать заявку на статус бота на особой странице в указанной там форме.

Ниже приведены некоторые полезные для начинающих ссылки, конечно, на польском:

Обратите внимание на основные принципы участия: правьте смело и предполагайте добрые намерения.

Всего доброго!

Und noch mal herzlich willkommen in der polnischsprachigen Wikipedia:)

Fall Du was überarbeiten willst/kannst, sei mutig :)

Viele Grüße -- Alan ffm (dyskusja) 00:19, 17 sie 2012 (CEST)[odpowiedz]

Ad:Wikipedia:Przyznawanie_uprawnień/Alan_ffm_(weryfikacja)_2[edytuj kod]

Ad:Wikipedia:Przyznawanie_uprawnień/Alan_ffm_(weryfikacja)_2

Witaj. :) Zgodnie z regulaminem, aby wziąć czynny udział w głosowaniu trzeba mieć 500 nieusuniętych edycji w przestrzeni głównej. Niestety, Ty posiadasz jedynie 310 edycji, zatem musiałem skreślić Twój głos, jako nieważny. Pozdrawiam! :) ptjackyll (zostaw wiadomość) 14:19, 17 kwi 2015 (CEST)[odpowiedz]

Witaj w gronie wikipedystów z uprawnieniami redaktora![edytuj kod]

Wraz z wprowadzeniem do Wikipedii wersji przejrzanych wszystkie edycje dokonywane przez początkujących i niezalogowanych użytkowników muszą zostać oznaczone jako przejrzane przez wikipedystę z uprawnieniami redaktora – takiego jak Ty :)

Mechanizm funkcjonowania wersji przejrzanych został opisany na kilku stronach:

W skrócie: jako przejrzany oznacza się artykuł wolny od wandalizmów. Nie oznacza to, że artykuł musi zostać sprawdzony pod kątem merytorycznym. Celem wersji przejrzanych jest jedynie wychwycenie oczywistych nieprawidłowości, ale oczywiście warto poprawić np. literówki, jeśli się je zauważy. Mamy szansę poprawienia całej Wikipedii. Wykorzystajmy to.

Przycisk oznaczania

Pamiętaj, aby szczególnie uważnie przeglądać artykuły, które są przeglądane po raz pierwszy (tzn. w prawym górnym rogu widnieje komunikat: „ Brak wersji przejrzanej”). Najlepiej jest zacząć od stron, które sam utworzyłeś lub posiadasz w obserwowanych (kliknij, by zobaczyć pełną listę stron, które obserwujesz).

Sprawdzenie artykułu, który posiada już wersję przejrzaną, polega najczęściej na porównaniu z nią ostatnio wprowadzonych zmian (tzw. szkicem). Zobacz też jak patrolujemy ostatnie zmiany.

Na stronie specjalnej zdezaktualizowane przejrzane strony znajduje się lista artykułów oczekujących na ponowne przejrzenie. Zaglądaj tam, jeśli tylko masz czas.
Jak oznaczać artykuły?

Na końcu każdego artykułu i szablonu oraz na stronie porównywania wersji znajdują się przyciski „Oznacz jako przejrzaną”. By oznaczyć wersję, należy po prostu kliknąć. Jeżeli chcesz odznaczyć wersję przejrzaną, musisz kliknąć „Wycofaj oznaczenie jako przejrzana”. Jeżeli chcesz najpierw przetestować wersje oznaczone, wejdź na Testową Wiki.

Cofanie zmian

Wraz z uprawnieniami redaktora uzyskałeś także możliwość szybszego cofania zmian. Oznacza to, że w przypadku ewidentnych wandalizmów możesz użyć przycisku „cofnij” (zamiast „anuluj edycję”), którego naciśnięcie powoduje natychmiastowe wycofanie edycji, bez konieczności wypełniania opisu zmian.

Jeżeli masz wątpliwości, zadaj pytanie tutaj. Postaramy się szybko odpowiedzieć.

Ten komunikat został wysłany automatycznie przez bota Beau.bot (dyskusja) 20:30, 21 kwi 2015 (CEST)[odpowiedz]

Wikiprojekt:Filmy: zaproszenie[edytuj kod]

Cześć. Widzę, że edytujesz artykuły związane z kinematografią. Serdecznie zapraszam do współpracy w wikiprojekcie "Filmy". Rzeczy do zrobienia jest sporo. Być może zainteresuje Cię praca nad rozwojem portalu filmowego, a może poprawianie błędów zgłaszanych przez czytelników? Zdarza się, że zaangażowanym przyznawane są symboliczne wikiodznaczenia. Jeśli masz jakieś uwagi na temat haseł związanych z filmem, bądź pomysły jak usprawnić współdziałanie w wikiprojekcie, wrzuć je na stronę dyskusji.

Życzę owocnego edytowania i do zobaczenia gdzieś na wikistronach, Hedger z Castleton (dyskusja) 10:55, 27 kwi 2015 (CEST)[odpowiedz]

Odp:Aktywni[edytuj kod]

Odp:Aktywni

Hej, hej. Możesz wypowiedzieć się tutaj: Dyskusja wikiprojektu:Filmy#Czy wiesz? To na razie błaha sprawa, ale będę mieć kolejne, a tak tam strasznie milcząco. Przy okazji - jak jeszcze nie dodałeś do obserowowanych, to Dodaj do obserwowanych wikiprojekt. Następnym razem nie będę musiał ścigać ludzi na priv ;) Hedger z Castleton (dyskusja) 13:00, 13 maj 2015 (CEST)[odpowiedz]

Kalendarium filmowe - zaproszenie do dyskusji nad standardem[edytuj kod]

Cześć,

piszę do Ciebie ponieważ jesteś aktywnym uczestnikiem Wikiprojektu: Filmy. Chciałabym Cię zaprosić do dyskusji na tema wypracowania standardu artykułów kalendarium filmowego. Zachęcam do odwiedzenia strony Dyskusja wikiprojektu:Filmy/Standard.
Pozdrawiam Ania294 (dyskusja) 17:02, 5 mar 2016 (CET)[odpowiedz]

Odp:Aktywni[edytuj kod]

Odp:Aktywni

Hej, hej. Bardzo ważna kwestia. Jak pewnie wiesz, znaczna część artykułów o filmach (podobnie jak o aktorach i filmowcach) tworzona jest na podstawie różnych baz danych, do których linki zamieszcza się w sekcji Linki zewnętrzne. Niby to można było tolerować, ale... no właśnie - okazuje się, że w niektórych serwisach podchodzi się do tego żartobliwie, a nie weryfikując tego w innych źródłach, w artykułach mogą pojawiać się koszmarki. O problemie zaczęliśmy dyskutować w kawiarence. Wielka prośba - jeśli tworzysz nowe artykuły - linki do stron, z których korzystasz, daj w przypisach, a w linkach zewnętrznych ewentualnie inne bazy danych (na podstawie których artykuł nie był tworzony). Dziękuję za zrozumienie :) Hedger z Castleton (dyskusja) 12:28, 26 wrz 2016 (CEST)[odpowiedz]