Viva Piñata

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Viva Piñata
Producent Rare[1] (Xbox 360)
Climax Group (PC)
Wydawca Microsoft Game Studios[1]
CD Projekt
Seria gier Viva Piñata
Kompozytor Grant Kirkhope i Steve Burke
Data wydania Xbox 360[2]

Am.Płn.: 9 listopada 2006(Ntsc)
PL: 1 grudnia 2006
EU: 1 grudnia 2006(Pal)

Microsoft Windows[3]
Am.Płn.: 6 listopada 2007

Gatunek symulacja życia[1]
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe Unia Europejska PEGI: 3+
Język polski
Wymagania sprzętowe
Platforma Xbox 360, Microsoft Windows
Nośniki DVD
Kontrolery joypad

Viva Piñata – gra komputerowa, wydana przez brytyjską firmę Rare w listopadzie 2006, na Platformy Xbox 360 oraz Windows[1]. Projektem kierował Gregg Mayles oraz zespół odpowiedzialny za serie Banjo-Kazooie, w oparciu o pomysł Tim Stamper'a. W Polsce gra została wydana na konsole przez CD Projekt oraz przez Microsoft na platformę Windows.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Grę można przyrównać do takich tytułów jak The Sims, Animal Crossing, oraz Harvest Moon, gra zaliczana jest do gatunku symulatorów życia. Zadaniem gracza jest zamienienie działki w jak najpiękniejszy ogród, który przyciągnie jak najwięcej stworzeń tytułowych ˌˌpiñatˈˈ. Piñat'y są całe papierowe, oraz wypełnione słodyczami, są też popularną atrakcją przyjęć urodzinowych dzieci w meksyku. Stworzenia są kolorowym odpowiednikiem istniejących w rzeczywistości zwierząt. Na przykład; wilki, papugi, dżdżownice, myszy, konie oraz wiele innych w sumie ponad 60. Stworzenia te mają różne upodobania, jedne wolą tereny wodne lub stały ląd, a inne są mięsożerne lub roślinożerne. W zależności jaki ogród zostanie stworzony, takie stworzenia przyciągniemy[2].

Do budowy ogrodu mamy wiele narzędzi, możemy sadzić różnego rodzaju rośliny czy drzewa, nie zapominając o ich podlewaniu. Same Piñat'y dokarmiamy czy budujemy im ogrodzenia, ponieważ nie wszystkie Piñat'y przepadają za sobą. Możemy również zatrudnić pomocników, którzy wykonują za nas bardziej monotonne czynności[2]. Dzięki dobrym posunięciom w pielęgnacji ogrodu awansujemy na kolejne poziomy; odblokowują one nowe przedmioty, których możemy użyć do upiększenia ogrodu[2].

Gry z serii[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]