Warlords Battlecry II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Warlords Battlecry II
Producent Strategic Studies Group
Wydawca Ubisoft
Dystrybutor CD Projekt
Projektant Steve Fawkner
Data wydania USA: 12 marca 2002
POL: 5 czerwca 2002
Gatunek RTS, RPG
Tryby gry jedno- i wieloosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Teen (13+)
PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Nośniki CD (1)
Wymagania

Pentium II 350 (lub podobny)
64 MB RAM
8 MB pamięci karty graficznej
DirectX 8.0a
845 MB miejsca na twardym dysku

Kontrolery klawiatura i myszka

Warlords Battlecry IIstrategiczna i fabularna gra komputerowa, stworzona przez SSG jako sequel Warlords Battlecry. Gra została wydana 12 marca 2002[1]. Celem gry jest rozbudowywanie przez gracza własnego królestwa w celu pokonania wrogów oraz wysyłanie bohaterów na wybrane przygody.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Kampania w drugiej części Warlords BattleCry nie ma szczególnej fabuły. Gracz jest właścicielem jednego terytorium w Etherii i ma za zadanie opanować całą Etherię. Do zdobycia jest 66 z 67 terytoriów. Terytoria dzielą się na normalne i zamki lub siedziby. Zdobycie wrogiego zamku innej rasy skutkuje prawem gry tą rasą w dalszej części kampanii. Ponadto każdy teren może dawać jednorazową daninę, stały dochód liczony w koronach, odblokowywać dodatkową jednostkę lub dawać stałą premię w kampanii. W kampanii za każdy dzień uważa się rozegraną potyczkę, nieważne, czy wygraną, czy przegraną (w grę nie wchodzi rezygnacja ze strony gracza). W tym czasie stan skarbca zwiększa się o liczbę podaną na górze mapy. Im więcej ma się terenów, tym wyższy dochód. Zdarza się, że dostaje się możliwość pojedynkowania się z bohaterem o itemy z odpowiednich kompletów lub jedna z nacji postanowiła zagarnąć akurat ziemię gracza.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Gra opiera się głównie na bohaterach, którzy mogą przesądzić o każdym pojedynku. Wojsko nie jest najważniejsze – grę można rozstrzygnąć w krótkim czasie z mała garstką wojska.

Odbiór gry[edytuj | edytuj kod]

Gra została dobrze przyjęta przez krytyków[1], otrzymując średnią ocenę 82/100 w serwisie Metacritic[2]. Następna część, Warlords Battlecry III, została wydana w 2004[3].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Warlords Battlecry II GameSpot page. [dostęp 2007-03-25].
  2. Warlords Battlecry II Metacritic page. [dostęp 2007-03-25].
  3. Warlords Battlecry III IGN page. [dostęp 2007-03-25]..

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]