Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień Wspólnoty Narodów

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tydzień Wspólnoty Narodów jest akcją podejmowaną w ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne. Jej celem jest zwiększenie liczby artykułów w Wikipedii, dotyczących krajów zrzeszonych we Wspólnocie Narodów. Podczas trwania akcji skupiamy się na dodawaniu i poprawie haseł dotyczących wszystkiego, co związane jest bezpośrednio z tymi krajami. Akcja rozpoczęła się 21 kwietnia 2012 roku i zakończy tydzień później. Dla uniknięcia nieporozumień przy późniejszym podsumowywaniu akcji, zaleca się wybierać tematy związane jednoznacznie z krajami Wspólnoty Narodów. W razie wątpliwości najlepiej korzystać z poniżej umieszczonych czerwonych linków. Akcja ta kontynuuje tradycję zakończonych sukcesem poprzednich tygodniowych akcji (m.in. TAJ), a także prekursora – Kampanii wrześniowej.
Commonwealth of Nations.svg


Termin akcji

21–27 kwietnia 2012 roku

Przygotowania

Do czasu rozpoczęcia akcji warto przejrzeć i uzupełnić propozycje tematów, które najprawdopodobniej dla wielu uczestników staną się źródłem inspiracji do napisania nowych artykułów. Ponadto warto również odpowiednio rozpropagować akcję, zamieszczając odpowiednią informację na Tablicy ogłoszeń, w Ogłoszeniach lokalnych, czy też poprzez indywidualne informowanie Wikipedystów. Ważne jest także, aby przedstawiać swoje własne przemyślenia i propozycje dotyczące samej akcji oraz sposobów jej usprawnienia.

Uczestnicy

Information icon.svg Jeśli zainteresowany jesteś uczestnictwem w akcji, dopisz się do poniższej listy. Aby to uczynić, wystarczy wpisać hash i cztery tyldy (# ~~~~), a Twój podpis wyświetli się automatycznie po zapisaniu strony. Wpisanie się na listę jest symboliczne i pozwala na późniejsze rozeznanie się w ilości osób chętnych do współpracy, nie oznacza natomiast żadnego zobowiązania ani nie nakłada dodatkowych obowiązków.
 1. =SKT13= (dyskusja) 21:34, 16 kwi 2012 (CEST)
 2. Bloody Adam Pogadamy ? 16:43, 18 kwi 2012 (CEST)
 3. Karol1995 (dyskusja) 00:06, 19 kwi 2012 (CEST)
 4. Nedops (dyskusja) 03:02, 20 kwi 2012 (CEST)
 5. Yusek (dyskusja) 22:48, 23 kwi 2012 (CEST)
 6. Wiki Romi (dyskusja) 10:17, 24 kwi 2012 (CEST)
 7. Karol1111 (dyskusja) 17:35, 24 kwi 2012 (CEST)
 8. Mıodzıo3 • dyskusja 22:03, 26 kwi 2012 (CEST)

Zrobione

Szablon

Pamiętaj o dodaniu szablonu: {{Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/info|Tydzień Wspólnoty Narodów}} w dyskusji utworzonego artykułu, kategorii bądź szablonu, co da efekt:


Lista alfabetyczna haseł

Szablony

 1. {{Order/CGC}}
 2. {{Order/CGM}}
 3. {{Tramwaje w Kanadzie}}

Kategorie

Poprawione

Ilustracje

Ekspozycja tematyczna w czywieszu

Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje#Czywiesz Wspólnoty Narodów na 4 maja

Propozycje tematów

Dystrykty Ghany

Region Zachodni

Region Wschodni

Region Wielka Akra

Region Wolta

Górny Region Zachodni

Górny Region Wschodni

Region Północny

Region Centralny

Region Brong-Ahafo

Region Aszanti

Do poprawy, uźródłowienia, rozwinięcia, zintegrowania

Pomoc

Jak dodawać nowe artykuły?

Mogą to być artykuły autorskie, lub tłumaczenia. Ważne jest aby były nowe, lub znacząco rozbudowane i na dobrym poziomie.

Linkowanie

Tworząc nowy artykuł, należy zadbać również o to, aby prowadziły do niego linki z innych, istniejących już artykułów. Jest wtedy mniejsza szansa, że ktoś przeczyta i poprawi lub rozbuduje „osierocony” artykuł.

Dyskusja

Jeżeli masz jakieś uwagi, propozycje czy zastrzeżenia dotyczące projektu, wypowiedz się na stronie dyskusji.