Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/Tydzień ze sportami motorowymi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Tydzień ze sportami motorowymi (w skrócie TSM) jest akcją podejmowaną w ramach Wikiprojektu Tygodnie tematyczne. Jej celem jest zwiększenie liczby artykułów w Wikipedii, dotyczących sportów motorowych. Podczas trwania akcji skupiamy się na dodawaniu i poprawie haseł dotyczących wszystkiego, co związane jest bezpośrednio z tymi sportami. Akcja rozpocznie się w dniu pierwszej rocznicy śmierci włoskiego motocyklisty Marco Simoncelliego a zakończy się 30 października 2012 roku. Dla uniknięcia nieporozumień przy późniejszym podsumowywaniu akcji, zaleca się wybierać tematy związane jednoznacznie ze sportami motorowymi. W razie wątpliwości najlepiej korzystać z poniżej umieszczonych czerwonych linków. Akcja ta kontynuuje tradycję zakończonych sukcesem poprzednich tygodniowych akcji (m.in. prekursora TAJ).


Termin akcji

23–30 października 2012 roku.

Przygotowania

Do czasu rozpoczęcia akcji warto przejrzeć i uzupełnić propozycje tematów, które najprawdopodobniej dla wielu uczestników staną się źródłem inspiracji do napisania nowych artykułów. Ponadto warto również odpowiednio rozpropagować akcję, zamieszczając odpowiednią informację na Tablicy ogłoszeń, w Ogłoszeniach lokalnych, czy też poprzez indywidualne informowanie Wikipedystów. Ważne jest także, aby przedstawiać swoje własne przemyślenia i propozycje dotyczące samej akcji oraz sposobów jej usprawnienia.

Uczestnicy

Information icon.svg Jeśli zainteresowany jesteś uczestnictwem w akcji, dopisz się do poniższej listy. Aby to uczynić, wystarczy wpisać hash i cztery tyldy (# ~~~~), a Twój podpis wyświetli się automatycznie po zapisaniu strony. Wpisanie się na listę jest symboliczne i pozwala na późniejsze rozeznanie się w ilości osób chętnych do współpracy, nie oznacza natomiast żadnego zobowiązania ani nie nakłada dodatkowych obowiązków.
  1. Basshuntersw (dyskusja) 17:32, 19 paź 2012 (CEST)
  2. Lispir (会話) 09:12, 23 paź 2012 (CEST)
  3. Manik999 (dyskusja) 19:52, 24 paź 2012 (CEST)
  4. --Rumcais (dyskusja) 16:43, 26 paź 2012 (CEST) Może coś skrobnę, się zobaczy.
  5. Yurek88 (vitalap) 18:53, 27 paź 2012 (CEST)

Zrobione

Szablon

Pamiętaj o dodaniu w dyskusji artykułu szablonu: {{Wikiprojekt:Tygodnie tematyczne/info|Tydzień ze sportami motorowymi|TydzieńSportówMotorowych.svg}}, co da efekt:


Lista alfabetyczna haseł

Szablony

  1. {{Bolidy Super Aguri}}

Kategorie

  1. Kategoria:Kierowcy 24h Le Mans
  2. Kategoria:Samochody Formuły 1 skonstruowane przez BRM
  3. Kategoria:Samochody Formuły 1 skonstruowane przez Super Aguri

Poprawione

Ilustracje

Ekspozycja tematyczna w czywieszu

Wikiprojekt:Czy wiesz/propozycje#Czywiesz sportów motorowych na 30 października

Propozycje tematów

Propozycje artykułów znajdują się w poniższych listach:

Pomoc

Jak dodawać nowe artykuły?

Mogą to być artykuły autorskie, lub tłumaczenia. Ważne jest aby były nowe, lub znacząco rozbudowane i na dobrym poziomie.

Linkowanie

Tworząc nowy artykuł, należy zadbać również o to, aby prowadziły do niego linki z innych, istniejących już artykułów. Jest wtedy mniejsza szansa, że ktoś przeczyta i poprawi lub rozbuduje „osierocony” artykuł.

Dyskusja

Jeżeli masz jakieś uwagi, propozycje czy zastrzeżenia dotyczące projektu, wypowiedz się na stronie dyskusji.