Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku
Academy of Finance and Management in Białystok
Ilustracja
Główna siedziba uczelni
Data założenia

17 sierpnia 1993

Państwo

 Polska

Adres

ul. Ciepła 40
15-472 Białystok

Rektor

dr Edward Hościłowicz

Członkostwo

Socrates-Erasmus

Położenie na mapie Białegostoku
Mapa konturowa Białegostoku, blisko centrum u góry znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, po prawej nieco u góry znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku”
Położenie na mapie województwa podlaskiego
Mapa konturowa województwa podlaskiego, blisko centrum na prawo znajduje się punkt z opisem „Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku”
Ziemia53°08′28,79″N 23°10′04,80″E/53,141331 23,168000
Strona internetowa

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku – najstarsza na Podlasiu i jedna z najstarszych uczelni niepublicznych w Polsce. Została założona 17 sierpnia 1993 i prowadzi działalność od 1 października 1993 roku.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Wschodnioeuropejski Instytut Gospodarki w Białymstoku wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Edukacji Narodowej o powołanie Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, która 17 sierpnia 1993 została wpisana do Rejestru Uczelni Niepaństwowych pod pozycją 23. Na pierwszy rok studiów dziennych i zaocznych przyjęto ok. 800 studentów. Pierwszym rektorem został prof. dr hab. Józef Szabłowski. Uczelnia w 1993 zakupiła obiekty po zlikwidowanych Zakładach Odzieżowych im. M. Nowotki „Bielpo” przy ul. Ciepłej 40[1].

W 1996 z inicjatywy rektora Józefa Szabłowskiego powstał chór uczelniany, którego założycielem i pierwszym dyrygentem została Agnieszka Duda-Bienie. Od 26 września 1996 w WSFiZ funkcjonuje Wydawnictwo Naukowe.

W 1997 na mocy uchwały Senatu utworzone zostają dwa wydziały: Finansów i informatyki oraz Zarządzania i marketingu, równocześnie uczelnia uzyskała uprawnienia do prowadzenia studiów magisterskich na kierunku zarządzanie i marketing.

W 2010 Uczelnia posiada 4 wydziały i oferowała 7 kierunków studiów[2].

Kadra naukowa[edytuj | edytuj kod]

Absolwenci[edytuj | edytuj kod]

Wydziały i kierunki[edytuj | edytuj kod]

Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku prowadzi studia I stopnia (licencjackie) i II stopnia (magisterskie) na trzech kierunkach:

Filia w Ełku

Poza głównym ośrodkiem w Białymstoku uczelnia ma filię w Ełku oraz wydział zamiejscowy w Ostrowi Mazowieckiej.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Historia uczelni
  2. C 40 – Magazyn Wyższej Szkoły Finansów i Zrządzania w Białymstoku, numer 3/lato 2010 s. 39.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]