Comedy Central Polska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Comedy Central Polska
Comedy Central Polska
Data startu 19 października 2006
godz. 16:00
Format obrazu 16:9 576i (SDTV)
Właściciel MTV Logo 2010.svg MTV Networks
(Viacom Inc.)
Kraj nadawania  Polska
Język polski
Udziały w rynku 0,36%[1](grudzień 2012)
Siostrzane kanały Comedy Central Family, MTV Polska, Viva Polska
Strona internetowa

Comedy Central Polska – telewizyjny kanał komediowy. Jest obecny w Polsce od 19 października 2006 roku. Comedy Central Polska był czwartym z kolei lokalnym oddziałem MTV Networks w Polsce i pierwszym oddziałem Comedy Central poza Stanami Zjednoczonymi. W Polsce jest również emitowany kanał Comedy Central Family, który zastąpił VH1 Polska. 19 października 2014 uruchomiono kanał Comedy Central HD.

Emisja[edytuj | edytuj kod]

Pierwotnie emitowane były jedynie produkcje amerykańskie. Od kwietnia 2007 kanał zawiera także polskie produkcje satyryczne oraz więcej nowości serialowych i programów rozrywkowych. W Polsce stacja dostępna jest w ofercie wybranych telewizji kablowych (np. ASTER, Multimedia Polska, Sat Film (telewizja kablowa) i na platformie cyfrowej n, Cyfrze+, Cyfrowego Polsatu oraz w ofercie Orange TV.

W styczniu 2012 r. nadawca zapowiedział przejście na format 16:9, które miało mieć miejsce w maju. Ostatecznie stacja zmieniła format obrazu, wraz z siostrzanym Comedy Central Family na 16:9 12 czerwca 2012. Starsze programy, których nadawca nie posiada w formacie 16:9 są ucinane z góry i dołu tak, by nie uciąć napisów w programach. Tym sposobem to, co jest w formacie 4:3 jest nadawane w formacie 14:9.Stacja zmodyfikowała swoją ramówkę.Ostatecznie do ramówki wybrano największe światowe hity.

Oferta programowa Comedy Central Polska[edytuj | edytuj kod]

Wśród programów polskiej wersji Comedy Central znajdują się takie światowe hity jak: Californication z Davidem Duchovnym czy serial animowany Miasteczko South Park. Widzowie mają także okazję obejrzeć najświeższe sezony seriali sprawdzonych na rynku amerykańskim: Teoria wielkiego podrywu, Jak poznałem waszą matkę, Dwie spłukane dziewczyny, Męska robota, a także Dwóch i pół czy Jeden gniewny Charlie. Comedy Central Polska to program tworzony specjalnie z myślą o polskim widzu. Międzynarodowy programming, dopełniają produkcje polskie, jak np. Nigdy nie rób tego w domu.

Seriale fabularne i komediowe[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie w emisji[2]:

Dawniej:

Seriale animowane[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie w emisji[2]:

Dawniej:

Programy rozrywkowe[edytuj | edytuj kod]

Dawniej:

Polskie produkcje[edytuj | edytuj kod]

Aktualnie w emisji[2]:

Dawniej:

Filmy pełnometrażowe[edytuj | edytuj kod]

i inne

Ramówka stacji[edytuj | edytuj kod]

Aktualną ramówkę można znaleźć na stronie Comedy Central.

[edytuj | edytuj kod]

19 października 2006 – 20 lutego 2011 Czerwone logo Comedy Central, na ekranie półprzezroczyste. Znajdowało się w prawym dolnym rogu ekranu.
21 lutego 2011 – 11 czerwca 2012 Czarne logo Comedy Central, na ekranie logo jest żółte. Znajdowało się w prawym górnym rogu ekranu.
12 czerwca 2012 – obecnie Takie samo, jak poprzednie, lecz na ekranie jest szare i lekko przeźroczyste. Znajduje się w lewym górnym rogu ekranu.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

  1. Top 100 tematycznych kanałów TV grudnia. Które najpopularniejsze (pol.). media2.pl, 2013-01-02. [dostęp 2013-01-04].
  2. 2,0 2,1 2,2 Ramówka Comedy Central w ComedyCentral.pl (data dostępu: 2009-09-30)