I liga argentyńska w piłce nożnej (1931)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Primera División 1931
39 (40) edycja pierwszej ligi argentyńskiej
1 edycja zawodowej pierwszej ligi argentyńskiej
Gtk-go-back-ltr.svg 1930 1932 Gtk-go-forward-ltr.svg

W roku 1931 Argentyna miała dwóch mistrzów – jednego mistrza w rozgrywkach ligi amatorskiej organizowanych przez uznawaną przez FIFA organizację Asociación Argentina de Football, a drugiego w rozgrywkach powstałej przed rokiem ligi zawodowej organizowanej przez federację Liga Argentina de Football, której FIFA nie uznawała.

Amatorskim mistrzem Argentyny został klub Estudiantil Porteño Buenos Aires, natomiast tytuł amatorskiego wicemistrza Argentyny zdobył klub Almagro Buenos Aires.

Zawodowym mistrzem Argentyny został klub Boca Juniors Buenos Aires, natomiast zawodowym wicemistrzem Argentyny – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires.

Gdy pierwotna federacja piłkarska zwana Asociación Amateurs Argentina de Football przystąpiła do organizacji rozgrywek ligowych, najsilniejsze kluby pierwszej ligi postanowiły założyć ligę zawodową i wycofały się z rozgrywek. Dnia 10 maja rozegrano pierwszą kolejkę. Nie zdołano jednak rozegrać 17 maja drugiej kolejki, gdyż kluby Argentinos Juniors Buenos Aires, Atlanta Buenos Aires, Boca Juniors Buenos Aires, Chacarita Juniors Buenos Aires, Defensores de Belgrano Buenos Aires, Estudiantes La Plata, Ferro Carril Oeste Buenos Aires, Gimnasia y Esgrima La Plata, Huracán Buenos Aires, Independiente Buenos Aires, Lanús Buenos Aires, Platense Buenos Aires, Quilmes Athletic Buenos Aires, Racing Buenos Aires, River Plate Buenos Aires, San Lorenzo de Almagro Buenos Aires, Talleres Remedios de Escalada, Tigre Buenos Aires, Vélez Sársfield Buenos Aires wystąpiły z federacji Asociación Amateurs Argentina de Football. Założyły one nową federację piłkarską pod nazwą Liga Argentina de Football. Federacja ta zorganizowała pierwsze w historii futbolu argentyńskiego rozgrywki ligi zawodowej. Rozgrywki niedokończonej ligi organizowanej przez amatorską organizację zostały anulowane, a Asociación Amateurs Argentina de Football zmieniła nazwę na Asociación Argentina de Football i umieściła w swym statucie możliwość organizacji rozgrywek zarówno ligi amatorskiej jak i zawodowej. Jako organizacja zrzeszona w FIFA zorganizowała w końcu czerwca własne rozgrywki ligowe. Ten rozbrat w futbolu argentyńskim miał potrwać cztery lata, czyli do momentu, gdy w roku 1935 obie federacje dokonały fuzji tworząc jedną federację.

Konsekwencją tych wydarzeń był skład reprezentacji Argentyny na mistrzostwa świata w 1934 roku. Ponieważ FIFA uznawała tylko federację Asociación Argentina de Football, w reprezentacji nie mogli grać piłkarze z ligi zawodowej organizowanej przez Liga Argentina de Football. Stąd na mistrzostwach w reprezentacji Argentyny grali tylko piłkarze ligi amatorskiej.

Primera División – liga amatorska[edytuj | edytuj kod]

Mistrzem Argentyny w roku 1931 w ramach rozgrywek organizowanych przez Asociación Argentina de Football został klub Estudiantil Porteño Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Almagro Buenos Aires. Ponieważ oba kluby zdobyły jednakową ilość punktów, konieczne było rozegranie meczu barażowego. Po 4 meczach wycofany został z rozgrywek klub San Isidro Buenos Aires.

Z ligi spadł jeden klub – San Fernando Buenos Aires. Na jego i wykluczonego klubu San Isidro Buenos Aires miejsce awansowały dwa kluby – All Boys Buenos Aires i Liberal Argentino Buenos Aires. Klub Argentino de Lomas Buenos Aires (zwany do niedawna Argentino de Banfield Buenos Aires) połączył się z klubem Temperley Buenos Aires i w następnym sezonie wystąpił połączony klub Argentino de Temperley.

Mecze chronologicznie[edytuj | edytuj kod]

Dnia 20 maja 1931 roku połączyły się ze sobą kluby Sportivo Buenos Aires i Social y Deportivo Buenos Aires tworząc klub Social y Sportivo Buenos Aires.

Data Mecz
28 czerwca 1931 Argentino de Banfield Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 2:5
28 czerwca 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:1
Hermida (2) – ?
28 czerwca 1931 Estudiantes Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 1:3
28 czerwca 1931 Barracas Central Buenos AiresSan Fernando Buenos Aires 3:1
28 czerwca 1931 Colegiales Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:2
28 czerwca 1931 Excursionistas Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:2
28 czerwca 1931 San Isidro Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:3
mecz anulowany
28 czerwca 1931 Social y Sportivo Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 3:0
5 lipca 1931 Almagro Buenos AiresColegiales Buenos Aires 5:1
5 lipca 1931 Banfield Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 1:2
? – H. Hermida, A. Vázquez
5 lipca 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:1
5 lipca 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 4:3
5 lipca 1931 Nueva Chicago Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 1:1
? – Arturo Naveira
5 lipca 1931 San Fernando Buenos AiresArgentino de Banfield Buenos Aires 2:1
5 lipca 1931 Sportivo Barracas Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 2:0
mecz anulowany
5 lipca 1931 Sportivo Palermo Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:3
12 lipca 1931 Banfield Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:2
12 lipca 1931 Colegiales Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 1:1
? – A. Vázquez
12 lipca 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresSan Isidro Buenos Aires 1:1
mecz anulowany
12 lipca 1931 Excursionistas Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 2:2
12 lipca 1931 Nueva Chicago Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 3:2
12 lipca 1931 San Fernando Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 0:6
12 lipca 1931 Social y Sportivo Buenos AiresArgentino de Banfield Buenos Aires
walkower dla Social y Sportivo Buenos Aires
12 lipca 1931 Sportivo Palermo Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:3
19 lipca 1931 Almagro Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 4:1
19 lipca 1931 Argentino de Banfield Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 0:0
19 lipca 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 4:0
19 lipca 1931 Estudiantes Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 0:2
19 lipca 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresBanfield Buenos Aires 0:1
19 lipca 1931 El Porvenir Buenos AiresColegiales Buenos Aires 2:1
Enrique Alvarez, Emilio Novo – ?
19 lipca 1931 San Isidro Buenos AiresSocial y Sportivo Buenos Aires 1:3
mecz anulowany
19 lipca 1931 Sportivo Barracas Buenos AiresSan Fernando Buenos Aires 7:2
26 lipca 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresArgentino de Banfield Buenos Aires 2:0
A. Vázquez, M. Hermida
26 lipca 1931 Banfield Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 1:0
26 lipca 1931 Barracas Central Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 0:1
Alejandro N. de los Santos
26 lipca 1931 Colegiales Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 0:0
26 lipca 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:1
26 lipca 1931 Social y Sportivo Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:2
26 lipca 1931 Sportivo Palermo Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 2:2
2 sierpnia 1931 Almagro Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 4:0
2 sierpnia 1931 Estudiantes Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:1
2 sierpnia 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresColegiales Buenos Aires 0:0
2 sierpnia 1931 El Porvenir Buenos AiresArgentino de Banfield Buenos Aires 3:0
Arturo Naveira (3)
2 sierpnia 1931 Nueva Chicago Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 1:0
2 sierpnia 1931 San Fernando Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:3
2 sierpnia 1931 Sportivo Barracas Buenos AiresSocial y Sportivo Buenos Aires 2:3
9 sierpnia 1931 Argentino de Banfield Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 1:2
9 sierpnia 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:2
L. Marsiglia – ?, ?
9 sierpnia 1931 Barracas Central Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 3:2
9 sierpnia 1931 Colegiales Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 3:1
9 sierpnia 1931 Excursionistas Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 3:4
9 sierpnia 1931 Social y Sportivo Buenos AiresSan Fernando Buenos Aires 1:0
9 sierpnia 1931 Sportivo Palermo Buenos AiresBanfield Buenos Aires 5:0
16 sierpnia 1931 Almagro Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:1
?, ?, ? – Penzotto
16 sierpnia 1931 Banfield Buenos AiresColegiales Buenos Aires 2:2
16 sierpnia 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresArgentino de Banfield Buenos Aires 0:2
16 sierpnia 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresSocial y Sportivo Buenos Aires 4:0
16 sierpnia 1931 Nueva Chicago Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:0
16 sierpnia 1931 San Fernando Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:4
16 sierpnia 1931 Sportivo Barracas Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 3:0
30 sierpnia 1931 Argentino de Banfield Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:2
30 sierpnia 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresSan Fernando Buenos Aires 3:1
J. C. Gutiérrez (2), M. Hermida – >
mecz rozegrany został na stadionie klubu Sportivo Barracas Buenos Aires
30 sierpnia 1931 Estudiantes Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 0:1
30 sierpnia 1931 Barracas Central Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:0
30 sierpnia 1931 El Porvenir Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:0
30 sierpnia 1931 Excursionistas Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 0:1
13 września 1931 Argentino de Lomas Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 0:2
13 września 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 2:0
A. Vázquez, M. Groppa
13 września 1931 Estudiantes Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 1:0
13 września 1931 Barracas Central Buenos AiresSocial y Sportivo Buenos Aires 1:4
mecz przerwany – 23 grudnia 1931 podjeto decyzję, że wynik zostanie zachowany
13 września 1931 El Porvenir Buenos AiresBanfield Buenos Aires 2:2
Emilio Novo, Rodríguez – ?, ?
13 września 1931 Excursionistas Buenos AiresColegiales Buenos Aires 5:2
29 września 1931 Almagro Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 2:3
29 września 1931 Excursionistas Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 0:1
29 września 1931 San Fernando Buenos AiresColegiales Buenos Aires 0:1
29 września 1931 Social y Sportivo Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 1:0
29 września 1931 Sportivo Barracas Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 1:1
4 października 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresSocial y Sportivo Buenos Aires 0:2
4 października 1931 Estudiantes Buenos AiresSan Fernando Buenos Aires 3:1
4 października 1931 Banfield Buenos AiresArgentino de Lomas Buenos Aires 0:3
4 października 1931 Barracas Central Buenos AiresColegiales Buenos Aires 2:1
4 października 1931 Excursionistas Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:1
mecz przerwano w 75 minucie – 4 listopada 1931 roku zdecydowano o zachowaniu wyniku
4 października 1931 Nueva Chicago Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 2:2
4 października 1931 Sportivo Palermo Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 2:1
11 października 1931 Almagro Buenos AiresArgentino de Lomas Buenos Aires 4:0
11 października 1931 Banfield Buenos AiresSocial y Sportivo Buenos Aires 1:3
11 października 1931 Colegiales Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 3:3
11 października 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 1:1
11 października 1931 El Porvenir Buenos AiresEstudiantil Porteño Buenos Aires 1:2
Mario Lenders – ?, ?
11 października 1931 San Fernando Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 1:2
11 października 1931 Sportivo Palermo Buenos AiresBarracas Central Buenos Aires 2:2
18 października 1931 Banfield Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:5
18 października 1931 Barracas Central Buenos AiresArgentino de Lomas Buenos Aires 2:1
18 października 1931 El Porvenir Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 4:0
Mario Lenders (2), Rodríguez, Alvarez
18 października 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 1:0
18 października 1931 Nueva Chicago Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 2:1
18 października 1931 Social y Sportivo Buenos AiresColegiales Buenos Aires 1:0
18 października 1931 Sportivo Barracas Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 3:3
18 października 1931 Sportivo Palermo Buenos AiresSan Fernando Buenos Aires 3:0
25 października 1931 Barracas Central Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 0:1
25 października 1931 Colegiales Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 4:2
25 października 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 3:0
25 października 1931 San Fernando Buenos AiresBanfield Buenos Aires 0:4
mecz rozegrany został na stadionie klubu Excursionistas Buenos Aires
1 listopada 1931 Argentino de Lomas Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 0:1
1 listopada 1931 Argentino de Quilmes Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 4:2
S. Petrucelli (2), J. C. Gutiérrez, J. Echeverría – ?, ?
mecz przerwany w 30 minucie – 4 listopada 1931 podjeto decyzję o zachowaniu wyniku
1 listopada 1931 El Porvenir Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires 3:1
1 listopada 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresBanfield Buenos Aires 4:2
1 listopada 1931 Nueva Chicago Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 1:0
1 listopada 1931 Social y Sportivo Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 1:3
4 listopada 1931 Excursionistas Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires walkower dla Excursionistas
mecz zakończony wynikiem 3:1, zweryfikowany na walkower
13 listopada 1931 Colegiales Buenos AiresArgentino de Lomas Buenos Aires
walkower dla Colegiales
22 listopada 1931 Estudiantes Buenos AiresExcursionistas Buenos Aires 3:4
22 listopada 1931 Banfield Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 4:5
22 listopada 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 1:2
22 listopada 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires 2:1
22 listopada 1931 Social y Sportivo Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 0:1
González
29 listopada 1931 Almagro Buenos AiresSportivo Barracas Buenos Aires 3:1
29 listopada 1931 San Fernando Buenos AiresEl Porvenir Buenos Aires 3:7
?, ?, ? – González (4), Rodríguez (2), Merlo
29 listopada 1931 Social y Sportivo Buenos AiresNueva Chicago Buenos Aires 6:2
13 grudnia 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresEstudiantes Buenos Aires 2:1
13 grudnia 1931 Excursionistas Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires 6:2
13 grudnia 1931 San Fernando Buenos AiresDefensores de Belgrano Buenos Aires
walkower dla Defensores de Belgrano
16 grudnia 1931 Defensores de Belgrano Buenos AiresSocial y Sportivo Buenos Aires
walkower dla Social y Sportivo Buenos Aires
16 grudnia 1931 Sportivo Barracas Buenos AiresSportivo Palermo Buenos Aires
walkower dla Sportivo Palermo Buenos Aires
20 grudnia 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresArgentino de Quilmes Buenos Aires
walkower dla Estudiantil Porteño

Końcowa tabela ligi amatorskiej sezonu 1931[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Estudiantil Porteño Buenos Aires 15 12 2 1 26 31 17
2 Almagro Buenos Aires 15 13 0 2 26 45 13
3 Social y Sportivo Buenos Aires 15 11 0 4 22 26 16
4 El Porvenir Buenos Aires 15 9 3 3 21 34 20
5 Excursionistas Buenos Aires 15 7 3 5 17 36 27
6 Nueva Chicago Buenos Aires 15 7 3 5 17 22 24
7 Argentino de Quilmes Buenos Aires 15 7 2 6 16 24 24
8 Sportivo Palermo Buenos Aires 15 6 3 6 15 24 23
9 Sportivo Barracas Buenos Aires 15 5 4 6 14 35 30
10 Barracas Central Buenos Aires 15 5 4 6 14 22 26
11 Estudiantes Buenos Aires 15 5 3 7 13 20 23
12 Colegiales Buenos Aires 15 4 5 6 13 20 26
13 Defensores de Belgrano Buenos Aires 15 3 3 9 9 13 19
14 Banfield Buenos Aires 15 3 3 9 9 21 37
15 Argentino de Lomas Buenos Aires 15 2 2 11 6 12 25
16 San Fernando Buenos Aires 15 1 0 14 2 13 48
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci
spadek



Wobec równej liczby punktów rozegrano mecz barażowy o tytuł mistrza Argentyny.

Data Mecz
27 grudnia 1931 Estudiantil Porteño Buenos AiresAlmagro Buenos Aires 3:1 (1:1)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Sportivo Barracas

Widzów: 4000
Sędzia: Cirilo Garigliano
Bramki: 1:0 Francisco Martínez 25, 1:1 Mateo Fernández 42, 2:1 Julio Bissio 70, 3:1 Francisco Martínez 84
Club Atlético Estudiantil Porteño: José A. Bolgues – José Migliozzi, Alberto Bellomo, Pedro Martínez, Fidel Corátolo, José Gargiulo, Raúl Costa, Julio Bissio, Francisco Martínez, Oscar Mapelli, Carlos Spadaro.
Club Almagro: Cándido De Nicola – Francisco Santoro, Humberto Recantini, Mateo Fernández, Carlos Gros, José Aceto; Héctor Oro, Vicente Pérez, Félix Varalli, José Ciancio, Oscar Correa.



Mistrzem Argentyny został klub Estudiantil Porteño Buenos Aires.

Primera División – liga zawodowa[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze w historii zawodowe rozgrywki ligowe w futbolu argentyńskim. Rozgrywki te zorganizowała nie uznawana przez FIFA federacja piłkarska Liga Argentina de Football.

Mistrzem Argentyny w roku 1931 w ramach rozgrywek organizowanych przez Liga Argentina de Football został klub Boca Juniors Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub San Lorenzo de Almagro Buenos Aires. Boca Juniors Buenos Aires to pierwszy w historii zawodowy mistrz Argentyny.

Kolejka 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 maja 1931 Atlanta Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:1
Vicente Locasso
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 3900
31 maja 1931 Boca Juniors Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:0
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 12 800
31 maja 1931 Estudiantes La PlataTalleres Remedios de Escalada 3:0
Alberto Zozaya, Miguel A. Lauri, Alejandro Scopelli
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 3800
31 maja 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 2:0
Roberto Varela, Alfonso Lorenzo
Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 1300
31 maja 1931 Lanús Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:2
Horacio Cantil s – Alberto Palomino (2)
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 1300
31 maja 1931 Platense Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:0
Guillermo Giménez
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2600
31 maja 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:4
Herminio Masantonio (2), Orestes Propato, José Enríquez s
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1700
9 stycznia 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresTigre Buenos Aires 4:2
Fernando Rivas, Diego García, Alfio Foresto, Antonio Pérez – Juan Carlos Haedo, Domingo Pérez
Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 2100
31 maja 1931 Independiente Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:4
Manuel Seoane – Alfredo Devicenzi (2), Alberto Fassora (2)
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 16 700

Kolejka 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 czerwca 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:1
José Gatti – Luis Ravaschino
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 4200
4 czerwca 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:3
Andrés Stagnaro – José Casullo (2), Guido Baztarrica
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2500
4 czerwca 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataBoca Juniors Buenos Aires 3:2
Ramon Muttis s, Carlos Giúdice, Alberto Palomino – Florentino Vargas (2)
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 9900
4 czerwca 1931 Huracán Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
José Larrañaga
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 3600
4 czerwca 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresLanús Buenos Aires 4:1
Humberto Caciópoli (2), Vicente Zito (2) – José Mórsica
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 1100
4 czerwca 1931 Racing Buenos AiresPlatense Buenos Aires 5:1
Carlos Caratti, Benjamín Grossi, Natalio Perinetti (2), Pedro Ochoa – Ernesto Belis
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 7000
4 czerwca 1931 River Plate Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:1
Antonio Ganduglia (2) – Enrique Guaita
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 15 400
4 czerwca 1931 Talleres Remedios de EscaladaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 3:1
Ángel Lombardi, Hugo Lamanna (2) – Diego García
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2100
4 czerwca 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:2
Saúl Quiroga, Lamazou, Alberto Cuello – Tiseira, Juan Carlos Haedo k
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 1300

Kolejka 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 czerwca 1931 Atlanta Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 3500
7 czerwca 1931 Boca Juniors Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 5:1
Antonio Alberino (2), Roberto Cherro (2), Domingo Tarasconi k – Juan Mandile
Sędzia: Alberto Rojo Miró – Widzowie: 10 200
7 czerwca 1931 Estudiantes La PlataChacarita Juniors Buenos Aires 7:0
Alberto Zozaya (4), Manuel Ferreira, Horacio Tellechea, Alejandro Scopelli
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 4400
7 czerwca 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:0
Oscar Sciarra (2), Enrique Gainzaraín
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 1700
7 czerwca 1931 Independiente Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:1
Luis Ravaschino, Felipe Cherro, Antonio Sastre – Vicente Pérez
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 8900
7 czerwca 1931 Platense Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 0:2
Armando Tarrío, Juan Meraldi
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2300
7 czerwca 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:0
Diego García, José Fossa k, Francisco Corsetti
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 3500
7 czerwca 1931 Talleres Remedios de EscaladaRiver Plate Buenos Aires 1:3
Hugo Lamanna – Alberto Rival, Francisco Gondar, Pedro Marassi
Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 4800
7 czerwca 1931 Tigre Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:0
Domingo Pérez
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 9400

Kolejka 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 czerwca 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresTigre Buenos Aires 1:0
José Luis Rodríguez
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 1200
14 czerwca 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 1:3
Pedro Stochetti – Hugo Lamanna, José D’Abate, Ángel Lombardi
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1900
14 czerwca 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:2
Oscar Sciarra – Domingo Tarasconi, Francisco Varallo
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 18 800
14 czerwca 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataEstudiantes La Plata 1:1
Ismael Morgada – Enrique Guaita
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 19 700
14 czerwca 1931 Huracán Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:0
Herminio Masantonio
Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 3100
14 czerwca 1931 Lanús Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:2
Luis Ravaschino, Alberto Lalín
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 6900
14 czerwca 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:0
Luis Ravello
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 1500
14 czerwca 1931 Racing Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 6:0
Natalio Perinetti (2), Benjamín Grossi, Pedro Ochoa, Vicente Del Giúdice, Carlos Caratti
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 5700
14 czerwca 1931 River Plate Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0
Alberto Rival (2)
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 15 700

Kolejka 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 czerwca 1931 Atlanta Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:4
Guido Baztarrica – Enrique Gainzaraín (2), Oscar Sciarra, Vicente Ardisana
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 2100
28 czerwca 1931 Estudiantes La PlataQuilmes Athletic Buenos Aires 2:0
Alejandro Scopelli, Raúl Estevarena
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 4900
28 czerwca 1931 Independiente Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:3
Manuel Seoane, Luis Ravaschino – Domingo Tarasconi (2, 1k), Francisco Varallo
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 39 700
28 czerwca 1931 Platense Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:2
Ubaldo Landolfi – José Bussi, Osvaldo Larroca
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2300
28 czerwca 1931 River Plate Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 2:3
Carlos Peucelle, Pedro Marassi – Emilio Sampayo (3)
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 8200
28 czerwca 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRacing Buenos Aires 5:1
José Fossa k, Santiago Martín, Arturo Arrieta, José Galíndez, José B. Cortecci – Vicente Del Giúdice
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 19 200
28 czerwca 1931 Talleres Remedios de EscaladaGimnasia y Esgrima La Plata 1:2
Luis Zubizarreta – Carlos Giúdice (2)
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 2100
28 czerwca 1931 Tigre Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:0
Domingo Pérez (2)
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1900
28 czerwca 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Eduardo Spraggón
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 1200

Kolejka 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 lipca 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 4:3
José Gatti, Armando Tarrío, Enrique Ruffo, José Luis Rodríguez – Vicente Del Giúdice (2), Natalio Perinetti
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 7000
5 lipca 1931 Boca Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 4:1
Francisco Varallo, Antonio Alberino (2), Roberto Cherro – Luis A. Sánchez
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 10 100
5 lipca 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:1
Diego García
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 12 100
5 lipca 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:5
Vicente Ardisana, Enrique Gainzaraín – Alejandro Scopelli (3), Manuel Ferreira, Enrique Guaita
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 7200
5 lipca 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataRiver Plate Buenos Aires 0:1
Carlos Peucelle
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 11 400
5 lipca 1931 Huracán Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:0
Hugo Settis
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2600
5 lipca 1931 Independiente Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 6:1
Luis Ravaschino (3), Felipe Cherro k, Manuel Seoane, Juan Betinotti – Benjamín Delgado
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 3400
5 lipca 1931 Lanús Buenos AiresTigre Buenos Aires 0:0

Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 1600

5 lipca 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 1:0
Juan Arrillaga
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 400

Kolejka 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 lipca 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Pedro Stochetti
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors Buenos Aires]
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 2800
9 lipca 1931 Estudiantes La PlataIndependiente Buenos Aires 5:2
Alberto Zozaya, Alejandro Scopelli (2), Manuel Ferreira, Enrique Guaita – Luis Ravaschino, Juan Betinotti
Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 12 000
9 lipca 1931 Platense Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 3:0
Miguel Baragnano, Ubaldo Landolfi, Luis A. Sánchez
Sędzia: Alberto Rojo Miró – Widzowie: 2100
9 lipca 1931 Racing Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:0
Vicente Del Giúdice k
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 7000
9 lipca 1931 River Plate Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:2
Carlos Peucelle – Juan Arrillaga, Luis Ravello
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 6600
9 lipca 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 4:0
José B. Cortecci (2), Luis Sampayo, Diego García
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 4200
9 lipca 1931 Talleres Remedios de EscaladaFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:2
Hugo Lamanna (2), Eduardo Vázquez – Pedro Chalú (2)
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1200
9 lipca 1931 Tigre Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:2
Juan Carlos Haedo, Gregorio Maidana – Florentino Vargas (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 9600
9 lipca 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresLanús Buenos Aires 3:3
Saúl Quiroga (2), Luciano Aranda – Alberto Bussi, José Bussi (2)
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 1500

Kolejka 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 lipca 1931 Atlanta Buenos AiresTigre Buenos Aires 2:2
Guido Baztarrica, Juan B. Romano – Juan Carlos Haedo, Santiago Belardinelli
Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 1600
12 lipca 1931 Boca Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 4:2
Roberto Cherro, Alfredo Trujillo, Florentino Vargas (2) – Luciano Aranda, Fussani
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 7900
12 lipca 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 14 900
12 lipca 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:2
Carlos Giúdice (2) – José B. Cortecci, Diego García
Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 7900
12 lipca 1931 Huracán Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 0:1
Enrique Ruffo
Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 2000
12 lipca 1931 Independiente Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 1:0
Manuel Ramos
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 5600
12 lipca 1931 Lanús Buenos AiresRacing Buenos Aires 3:0
Osvaldo Larroca k, José Bussi, Alberto Bussi
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 5700
12 lipca 1931 Platense Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:4
Alejandro Scopelli (2), Alberto Zozaya, Miguel A. Lauri
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 8000
12 lipca 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 6:1
Leonardo Sandoval (2), Luis Ravello (2), Juan Arrillaga, Carlos Alaniz – Cruz
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2100

Kolejka 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 lipca 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:0
Alberto Bravo
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 1600
19 lipca 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 4:3
Juan Gil (2), Pedro Stochetti, Luis Gómez – Francisco Martínez (2), Alfredo Péndola
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2200
19 lipca 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataQuilmes Athletic Buenos Aires 1:4
Carlos Giúdice – Luis Ravello, Leonardo Sandoval, Juan Arrillaga, Juan Mandile
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 4600
19 lipca 1931 Racing Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:2
Benjamín Grossi – Florentino Vargas (2)
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 29 000
19 lipca 1931 River Plate Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:0
Pedro Marassi
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 22 200
19 lipca 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:0
Emilio Moyano s, José B. Cortecci, Arturo Arrieta
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 9700
19 lipca 1931 Talleres Remedios de EscaladaPlatense Buenos Aires 1:0
Hugo Lamanna
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 1400
19 lipca 1931 Tigre Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:0
Santiago Belardinelli
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
Sędzia: Enrique Diez – Widzowie: 5900
19 lipca 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 6:1
Luciano Aranda, Eduardo Spraggón (2), Oscar Luppo (2), Saúl Quiroga – José M. Casullo
Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 1500

Kolejka 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 lipca 1931 Atlanta Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:0
Roberto Santillán
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 5100
26 lipca 1931 Boca Juniors Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 2:1
Francisco Varallo (2, 1k) – Armando Tarrío
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 12 200
26 lipca 1931 Estudiantes La PlataVélez Sársfield Buenos Aires 2:1
Alejandro Scopelli, Miguel Lauri – Saúl Quiroga
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 5100
26 lipca 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 2700
26 lipca 1931 Independiente Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 1:1
Luis Ravaschino – Andrés Stagnaro
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4400
26 lipca 1931 Lanús Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:2
Luis Federico (2), Jorge Bottín – Herminio Masantonio (2)
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2300
26 lipca 1931 Platense Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:1
Tomás Beristain, Nicolás Ferrara – Antonio Ganduglia
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 7300
26 lipca 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 5:2
Arturo Arrieta (2), José B. Cortecci, Juan Rizzi – Vicente Zito, Luis Ravello
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 9800
26 lipca 1931 Tigre Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:0
Roberto Olmo, Santiago Belardinelli
Sędzia: Roberto Fernández – Widzowie: 1600

Kolejka 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 sierpnia 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:1
José L. Rodríguez – Roberto Santillán
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 1700
2 sierpnia 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4000
2 sierpnia 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataIndependiente Buenos Aires 2:1
Ismael Morgada, Carlos Giúdice – Manuel Ramos
Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 5700
2 sierpnia 1931 Huracán Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:2
Juan C. Villanueva – Roberto Cherro, Manuel Trujillo
Sędzia: Roberto Fernández – Widzowie: 15 300
2 sierpnia 1931 Lanús Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4
Alberto Bussi – Diego García (2),Santiago Martín (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 6100
2 sierpnia 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Vicente Zito, Juan Arrillaga – Alfredo Péndola
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2200
2 sierpnia 1931 Racing Buenos AiresEstudiantes La Plata walkower dla Estudiantes
mecz przerwany został w 75 minucie przy stanie 1:1
José Tabar – Manuel Ferreira
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 14 900
2 sierpnia 1931 River Plate Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:0
Camilo Méndez, Pedro Marassi, Emilio Castro
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 12 200
2 sierpnia 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:1
Rodolfo Devoto, Luciano Aranda – Hugo Lamanna
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 2300

Kolejka 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 sierpnia 1931 Atlanta Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:0
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2800
9 sierpnia 1931 Boca Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 6:0
Florentino Vargas, Antonio Alberino, Donato Penella, Roberto Cherro (3)
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 10 100
9 sierpnia 1931 Estudiantes La PlataArgentinos Juniors Buenos Aires 5:1
Alberto Zozaya (4), Alejandro Scopelli – Alberto Bravo
Sędzia: Enrique Diez – Widzowie: 4800
9 sierpnia 1931 Independiente Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:1
Roberto Porta – Luis Ravello
Sędzia: Plácido Díaz – Widzowie: 6000
9 sierpnia 1931 Platense Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 4:1
Tomás Beristain (2), Ismael Arrese k, Luis A. Sánchez – Carlos Giúdice
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 3600
9 sierpnia 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 5:2
José B. Cortecci (3), Ernesto Closas, José Fossa k – Francisco Sponda, Oscar Sciarra
Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 10 000
9 sierpnia 1931 Talleres Remedios de EscaladaRacing Buenos Aires 0:2
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Alberto Fassora, Natalio Perinetti
Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 11 700
9 sierpnia 1931 Tigre Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:3
Juan Carlos Haedo (2), Roberto Olmo – Eduardo Alterio k, Emilio Sampayo (2)
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 1300
9 sierpnia 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:3
Ernesto Garbini, Oscar Luppo – Emilio Castro (2), Carlos Peucelle
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 7800

Kolejka 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 sierpnia 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 3:0
Enrique Ruffo, José Gatti (2)
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1300
16 sierpnia 1931 Boca Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:2
Arturo Arrieta, Ernesto Closas
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 45 800
16 sierpnia 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:3
Luis Gómez k – Saúl Quiroga, Oscar Luppo (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 2200
16 sierpnia 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:1
Francisco Martínez – Luis Ravaschino
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 8400
16 sierpnia 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataTigre Buenos Aires 3:0
Ismael Morgada k, Carlos Giúdice (2)
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 3000
16 sierpnia 1931 Huracán Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:1
Herminio Masantonio, Máximo Frederici – Alberto Zozaya
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 6300
16 sierpnia 1931 Lanús Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 2:1
Luis Federico, Osvaldo Larroca – Juan B. Romano
Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 800
16 sierpnia 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:1
Luis Ravello – Luis A. Sánchez
Sędzia: Alfredo Mac Kay – Widzowie: 2400
16 sierpnia 1931 Racing Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
Alberto Fassora – Pedro Marassi
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 23 000

Kolejka 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 sierpnia 1931 Atlanta Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:3
José M. Casullo – Florentino Vargas, Francisco Varallo, Antonio Alberino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 10 500
30 sierpnia 1931 Estudiantes La PlataLanús Buenos Aires 8:0
Alberto Zozaya (4), Alejandro Scopelli, Manuel Ferreira (2), Enrique Guaita
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 4100
30 sierpnia 1931 Platense Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 4:1
Luis A. Sánchez, Ubaldo Landolfi, Nicolás Ferrara, Ismael Arrese k – Enrique Gainzaraín
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3600
30 sierpnia 1931 Racing Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 3:2
Vicente Del Giúdice (2), Natalio Perinetti – Andrés Stagnaro, Emilio Sampayo
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 5600
30 sierpnia 1931 River Plate Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 4:3
Pedro Marassi, Pedro Lago, Emilio Castro (2, 1k) – José Gatti, Enrique Ruffo, José L. Rodríguez
Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 6300
30 sierpnia 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:1
José Fossa – Juan Betinotti
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 32 400
30 sierpnia 1931 Talleres Remedios de EscaladaHuracán Buenos Aires 2:4
Raúl González (2) – Arturo Naveira (2), Herminio Masantonio (2)
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 2500
30 sierpnia 1931 Tigre Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:1
Bernabé Ferreyra (4) – Carlos Alaniz
Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 1300
30 sierpnia 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
Luciano Aranda – Pedro Farías
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2900

Kolejka 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 września 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:2
Héctor Roselló (2)
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2500
5 września 1931 Atlanta Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:2
Manuel Benavídez – Santiago Martín, Diego García
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 6100
5 września 1931 Boca Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:2
Francisco Varallo k, Roberto Cherro – Alejandro Scopelli (2)
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 29 400
5 września 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresTigre Buenos Aires 4:3
Oscar Sciarra, Francisco Martínez (2), Francisco Sponda – Santiago Belardinelli, Bernabé Ferreyra (2)
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 1400
5 września 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataRacing Buenos Aires 1:1
Armando Zoroza – Alberto Fassora
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 13 100
5 września 1931 Huracán Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
Cesáreo Onzari – Pedro Lago
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 12 600
5 września 1931 Independiente Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:0
Manuel Seoane, E. Fernández
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 5400
5 września 1931 Lanús Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 1:0
Osvaldo Larroca
Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 2100
5 września 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:3
Juan Arrillaga, Juan Mandile – Oscar De Dovitis, Ángel Sobrino (2)
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1300

Kolejka 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 września 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
Pablo Ruffo k – Tomás González
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 1600
12 września 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:1
Luis Díaz (3) – Arturo Naveira
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 3200
12 września 1931 Estudiantes La PlataAtlanta Buenos Aires 6:1
Alejandro Scopelli (4), Alberto Zozaya, Enrique Guaita – Plinio Giribaldi
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 4500
12 września 1931 Racing Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:1
Alberto Fassora – Juan Arrillaga
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 6300
12 września 1931 River Plate Buenos AiresLanús Buenos Aires 4:0
Pedro Marassi, Pedro Lago, Emilio Castro, Carlos Peucelle
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 5100
12 września 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresPlatense Buenos Aires 4:3
Santiago Martín, Arturo Arrieta, José Fossa k, Luis Castañares – Nicolás Ferrara, Luis A. Sánchez (2)
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 14 200
12 września 1931 Talleres Remedios de EscaladaBoca Juniors Buenos Aires 0:2
Francisco Varallo (2, 1k)
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 17 500
12 września 1931 Tigre Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:4
Bernabé Ferreyra – Luis Ravaschino, E. Fernández (2), Juan Betinotti
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 6300
12 września 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:1
Oscar Luppo – José L. Fernández
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 3000

Kolejka 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 września 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:1
Hortensio Pellizari, Videla – Natalio Perinetti
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 10 000
20 września 1931 Atlanta Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:4
Plinio Giribaldi (2, 1k) – Cilento (2), Raúl González (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1300
20 września 1931 Boca Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires walkower dla Boca Juniors
mecz przerwany został w 26 minucie przy stanie 1:1
Francisco Varallo – Carlos Peucelle
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 34 000
20 września 1931 Estudiantes La PlataSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:0
Alejandro Scopelli
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 19 900
20 września 1931 Huracán Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
Orestes Propato – Carlos Giúdice
Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 3700
20 września 1931 Independiente Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:0
Juan Betinotti
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 4200
20 września 1931 Lanús Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 1:2
Alberto Bussi – Pedro Stochetti (2)
Sędzia: Humberto Galeratto – Widzowie: 1200
20 września 1931 Platense Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:1
Nicolás Ferrara, Antonio Campilongo, Ubaldo Landolfi – Bernabé Ferreyra
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4800
20 września 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 0:1
Juan Bongiovanni
Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 1400

Kolejka 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 września 1931 Talleres Remedios de EscaladaEstudiantes La Plata 4:4
Hugo Lamanna, Luis Zubizarreta (2), Cilento – Enrique Guaita (3), Alberto Zozaya
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 9200
27 września 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:1
Juan Bongiovanni, Pedro Ruffo (2, 1k) – Francisco Sponda
Sędzia: Humberto Galeratto – Widzowie: 1900
27 września 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 3:1
Benjamín Coria, Marcos Díaz (2) – Francisco Varallo
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 18 900
27 września 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataLanús Buenos Aires 3:5
Pedro Farías (2), Amleto Nelly – José Bussi (2), Luis Federico, Carlos Bertetti (2)
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 2800
27 września 1931 Huracán Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 3:1
Herminio Masantonio (3, 1k) – Juan Mandile
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2100
27 września 1931 Racing Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 7:4
Alberto Fassora, Alfredo Devicenzi, Vicente Del Giúdice (3), Roberto Mellone (2) – Manuel Seoane, Roberto Porta, Felipe Cherro k, Juan Betinotti
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 21 000
27 września 1931 River Plate Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:0
Emilio Castro
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 4200
27 września 1931 Tigre Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 3:2
Bernabé Ferreyra (3) – Diego García, José B. Cortecci
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors

Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 4500

27 września 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:1
Luciano Aranda, Oscar Luppo – Luis A. Sánchez
Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 3000

Kolejka 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 października 1931 Atlanta Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 1:5
A. Solimandi – Marcos Díaz (2), Pedro Stochetti, Luis Díaz (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2200
4 października 1931 Boca Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 5:0
Francisco Varallo (4), Roberto Cherro
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 9700
4 października 1931 Estudiantes La PlataRiver Plate Buenos Aires 2:3
Ulises Uslenghi, Alberto Zozaya – Emilio Castro (3)
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 13 200
4 października 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:6
Francisco Sponda, Pedro Chalú – Alejandro de los Santos, Máximo Frederici, Herminio Masantonio (2), Arturo Naveira, Orestes Propato
mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sarsfield
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 2300
4 października 1931 Independiente Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 3:2
Luis Vassini s, Juan C. Corazzo, Roberto Porta – Juan Bongiovanni, Armando Tarrío
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 3000
4 października 1931 Lanús Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 2:1
José Bussi (2) – Alberto Lorenzo
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 1100
4 października 1931 Platense Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:1
José Della Torre
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 9700
4 października 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 0:4
Luis Donato (2), Luis Zubizarreta, Cilento
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 6000
4 października 1931 Tigre Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:2
Bernabé Ferreyra – Rodolfo Devoto, Luciano Aranda
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 1200

Kolejka 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 października 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 0:1
Ubaldo Landolfi
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3200
11 października 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 5:1
Marcos Díaz, Emilio Sampayo, Benjamín Coria, Pedro Stochetti (2) – Alberto Zozaya
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 22 400
11 października 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataAtlanta Buenos Aires 0:0
Sędzia: Alfredo Mac Kay – Widzowie: 2600
11 października 1931 Huracán Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 5:1
Arturo Naveira (2), Herminio Masantonio, Cesáreo Onzari, Alejandro de los Santos – Juan C. Corazzo
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 10 100
11 października 1931 Lanús Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:3
Carlos Bertetti, José Bussi – Francisco Sponda (2), Oscar Sciarra
mecz przerwany w 88 minucie – wynik zostawiono
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 1400
11 października 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:2
Fortunato Androssi – Roberto Cherro (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 17 500
11 października 1931 Racing Buenos AiresTigre Buenos Aires 2:2
Pedro Pompey, José Della Torre – Bernabé Ferreyra (2, 1k)
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 10 700
11 października 1931 River Plate Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 1:1
Pedro Lago – Cilento
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 14 100
11 października 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 4:3
Oscar De Dovitis, Ángel Sobrino, Oscar Luppo, Félix Pacheco s – José M. Galíndez (2), José B. Cortecci
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 11 100

Kolejka 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 października 1931 Atlanta Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 0:1
Fortunato Androssi
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 400
18 października 1931 Boca Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:3
Francisco Varallo (2), Miguel A. Nardini – José M. Larrañaga (2), Oscar Sciarra
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 8400
18 października 1931 Estudiantes La PlataGimnasia y Esgrima La Plata 2:3
Enrique Guaita k, Manuel Ferreira – Ismael Morgada (2, 1k), Pedro Farías
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 15 800
18 października 1931 Independiente Buenos AiresLanús Buenos Aires 4:1
Manuel Seoane (4) – Luis Federico
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 4400
18 października 1931 Platense Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:1
Ubaldo Landolfi, Tomás Beristain (2) – Cesáreo Onzari
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 6600
18 października 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:0
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 21 900
18 października 1931 Talleres Remedios de EscaladaChacarita Juniors Buenos Aires 1:5
Hugo Lamanna – Marcos Díaz (2), Pedro Stochetti, Luis Díaz, Benjamín Coria
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3100
18 października 1931 Tigre Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 0:0

Sędzia: Hermenegildo López – Widzowie: 1200

18 października 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:3
Ángel Sobrino, Oscar Luppo – Alberto Fassora, Natalio Perinetti, Alfredo Devicenzi
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 8500

Kolejka 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 października 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 4:2
José Saccone, Manuel De Sáa, José O. Gatti (2) – Saúl Quiroga, Ernesto Garbini
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 1400
25 października 1931 Boca Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:1
Roberto Cherro – E. Fernández
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 17 900
25 października 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:0
Luis Díaz
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 26 600
25 października 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 3:2
José M. Larrañaga, Francisco Sponda, Oscar Sciarra – Roberto Santillán, José M. Casullo
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 800
25 października 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataTalleres Remedios de Escalada 2:0
Armando Zoroza, Carlos Giúdice
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 3200
25 października 1931 Huracán Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:1
Cesáreo Onzari, Arturo Naveira, Herminio Masantonio – Domingo Pérez
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 4600
25 października 1931 Lanús Buenos AiresPlatense Buenos Aires walkower dla Lanús
w 49 minucie mecz został przerwany przy stanie 1:1
Carlos Bertetti k – Luis A. Sánchez
mecz miał być powtórzony 7 stycznia 1932, ale drużyna Platense wycofała się
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1200
25 października 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:4
Fortunato Androssi, Domingo Ravignani k – Víctor Appólito, Miguel A. Lauri, Albero Zozaya (2)
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 3200
25 października 1931 Racing Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 5:0
Alfredo Devicenzi (4), Juan Gil
Sędzia: Gerónimo Repossi – Widzowie: 12 300

Kolejka 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
31 października 1931 Atlanta Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:1
Luis Ravaschino
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Alfredo Mac Kay – Widzowie: 2200
1 listopada 1931 Estudiantes La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 8:0
Alejandro Scopelli (3), Víctor Appólito (2), Alberto Zozaya, Enrique Guaita (2)
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 2900
1 listopada 1931 Platense Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 3:5
Luis A. Sánchez (2), Ubaldo Landolfi – Donato Penella, Roberto Cherro (2), Miguel A. Nardini, Antonio Alberino
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 11 900
1 listopada 1931 Racing Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 3:1
Alberto Fassora (3) – Pablo Ruffo
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 6700
1 listopada 1931 River Plate Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 4:1
Pedro Marassi, Carlos Peucelle, Pedro Lago (2) – Arturo Naón
Sędzia: Gerónimo Repossi – Widzowie: 5300
1 listopada 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:0
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 13 100
1 listopada 1931 Talleres Remedios de EscaladaQuilmes Athletic Buenos Aires 2:0
Leonardo Sandoval s, Cilento
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 1500
1 listopada 1931 Tigre Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:0
Bernabé Ferreyra (2)
Sędzia
: Eduardo Forte – Widzowie: 700
1 listopada 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresHuracán Buenos Aires 0:0
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 2800

Kolejka 24[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 listopada 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:4
Armando Tarrío, José O. Gatti – José Fossa, Diego García, Santiago Martín, Fernando Rivas
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3000
11 listopada 1931 Atlanta Buenos AiresPlatense Buenos Aires 0:3
Ubaldo Landolfi, Luis A. Sánchez, Ismael Arrese k
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 1600
11 listopada 1931 Boca Juniors Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:2
Domingo Tarasconi, Roberto Cherro, Donato Penella – Arturo Beghé s, Domingo Pérez
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 10 300
11 listopada 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 3:1
Pedro Chalú, José M. Larrañaga, Enrique Gainzaraín – Cilento
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1000
11 listopada 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataChacarita Juniors Buenos Aires 1:2
Carlos Giúdice – Luis Díaz (2)
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 3900
11 listopada 1931 Huracán Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:4
Herminio Masantonio, Arturo Naveira – Vicente Del Giúdice, Alfredo Devicenzi, Alberto Fassora, Hugo Settis s
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 10 800
11 listopada 1931 Independiente Buenos AiresEstudiantes La Plata 3:2
Luis Ravaschino, Antonio Sastre (2) – Alberto Zozaya, Enrique Guaita
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 10 000
11 listopada 1931 Lanús Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:2
Ángel Sobrino, Luciano Aranda
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 600
11 listopada 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:0
Luis Ravello
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 5700

Kolejka 25[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 listopada 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 1:1
Juan Bongiovanni – Arturo Naveira
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 2000
15 listopada 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:1
Emilio Sampayo, Luis Díaz (3) – Luis Ravello
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 4000
15 listopada 1931 Estudiantes La PlataPlatense Buenos Aires 2:0
Alberto Zozaya, Enrique Guaita
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 2800
15 listopada 1931 Racing Buenos AiresLanús Buenos Aires 4:2
Pedro Pompey k, Alfredo Devicenzi (2), José Tabar – Alberto Bussi, Aguedo Ursino
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 6100
15 listopada 1931 River Plate Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:0
Pedro Lago, Carlos Peucelle
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 6000
15 listopada 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 3:0
José B. Cortecci, Fernando Rivas, Santiago Martín
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4900
15 listopada 1931 Talleres Remedios de EscaladaIndependiente Buenos Aires 3:0
Nogués (2), Luis Donato
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 2600
15 listopada 1931 Tigre Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 1:1
Santiago Belardinelli – Roberto Santillán
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 500
15 listopada 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:2
Ángel Sobrino – Mario Evaristo, Antonio Alberino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 10 900

Kolejka 26[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 listopada 1931 Atlanta Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:1
Guido Baztarrica – Oscar Luppo
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 900
22 listopada 1931 Boca Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:1
Vicente Del Giúdice
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 34 500
22 listopada 1931 Estudiantes La PlataTigre Buenos Aires 3:0
Alejandro Scopelli (3)
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 4100
22 listopada 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:0
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 3900
22 listopada 1931 Huracán Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Cesáreo Onzari – Ernesto Closas
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 11 000
22 listopada 1931 Independiente Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:1
Ricardo Porta, Juan Betinotti – Pedro Lago
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 12 400
22 listopada 1931 Lanús Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:3
Aguedo Ursino – Armando Tarrío, Enrique Ruffo, José O. Gatti
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 600
22 listopada 1931 Platense Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:1
Ismael Arrese k, Ubaldo Landolfi – Nogués
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3100
22 listopada 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 6:0
Juan Arrillaga (5), Juan Mandile
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1200

Kolejka 27[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
29 listopada 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:5
Francisco Varallo (3), Antonio Alberino, Domingo Tarasconi
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Antonio Di Tomaso – Widzowie: 12 600
29 listopada 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:3
Luis Díaz – Manuel Ramos (2), Luis Ravaschino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 6500
29 listopada 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:3
Evaristo Delovo – Salvador D’Alessandro, Francisco Sponda, Enrique Gainzaraín
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 1600
29 listopada 1931 Huracán Buenos AiresLanús Buenos Aires 2:0
Arturo Naveira, Herminio Masantonio
Sędzia: Oscar Lomuto – Widzowie: 1400
29 listopada 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Juan Mandile – Pacífico Storgatto s
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors

Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 1800

29 listopada 1931 Racing Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 4:1
Alfredo Devicenzi (2), Vicente Del Giúdice, Alberto Fassora – Enrique Liberanone
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 3700
29 listopada 1931 River Plate Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:5
Carlos Peucelle, Emilio Castro – Luis A. Sánchez (3), Nicolás Ferrara, Ubaldo Landolfi
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 5900
29 listopada 1931 Talleres Remedios de EscaladaTigre Buenos Aires 2:1
Oscar Rodríguez, Cilento – Alberto Cuello
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 1000
29 listopada 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresEstudiantes La Plata 3:3
Ángel Sobrino, Oscar Luppo (2, 1k) – Alberto Zozaya (2), Miguel Lauri
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 5700

Kolejka 28[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
6 grudnia 1931 Atlanta Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:2
Atilio Rizzi s – José O. Gatti (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 300
6 grudnia 1931 Boca Juniors Buenos AiresHuracán Buenos Aires 2:1
Domingo Tarasconi, Francisco Varallo – Alejandro de los Santos
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 14 000
6 grudnia 1931 Estudiantes La PlataRacing Buenos Aires 6:3
Enrique Guaita (2), Manuel Ferreira, Miguel Lauri, Alejandro Scopelli, Alberto Zozaya – Alberto Fassora, Vicente Del Giúdice (2)
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 12 600
6 grudnia 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 1:0
Francisco Sponda
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 1300
6 grudnia 1931 Independiente Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
Luis Ravaschino – José M. Minella
Sędzia: R. Legnazzi – Widzowie: 4000
6 grudnia 1931 Platense Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 0:1
Marcos Díaz
Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 7300
6 grudnia 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresLanús Buenos Aires 4:1
Santiago Martín (3), Arturo Arrieta – Ángel Montero
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2000
6 grudnia 1931 Talleres Remedios de EscaladaVélez Sársfield Buenos Aires 1:3
Cilento – Oscar Luppo k, Luciano Aranda (2)
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 1000
6 grudnia 1931 Tigre Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:5
Domingo Pérez k, Alberto Cuello – José Granara Costa, Carlos Peucelle k, Emilio Castro (3)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 3500

Kolejka 29[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 grudnia 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 1:0
José O. Gatti
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 4200
8 grudnia 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresTigre Buenos Aires 4:2
Benjamín Coria, Demetrio Busti, Marcos Díaz – Bibiano Lorenzo (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2000
8 grudnia 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4
Enrique Gainzarín – José Fossa, Diego García, Fernando Rivas, Santiago Martín
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 2500
8 grudnia 1931 Gimnasia y Esgrima La PlataPlatense Buenos Aires 2:1
Armando Zoroza, José M. Minella – Luis A. Sánchez
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1700
8 grudnia 1931 Huracán Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 5:0
Arturo Naveira (3), Alejandro de los Santos, Herminio Masantonio
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 900
8 grudnia 1931 Lanús Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 5:2
Ángel Montero, Alberto Bussi, Aguedo Ursino, Crispín Ríos (2) – Antonio Alberino, Francisco Varallo
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 6000
8 grudnia 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:2
Domingo Ravignani k – Roberto Porta, Manuel Ramos
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2000
8 grudnia 1931 Racing Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 2:0
José Tabar, Alberto Fassora
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 4400
8 grudnia 1931 River Plate Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 5:1
José Granara Costa (3), Pedro Marassi, Emilio Castro – Saúl Quiroga
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 3700

Kolejka 30[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 grudnia 1931 Atlanta Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:2
Guido Baztarrica – Carlos Bertetti, Aguedo Ursino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 700
13 grudnia 1931 Estudiantes La PlataHuracán Buenos Aires 4:1
Alberto Zozaya (2), Alejandro Scopelli, Miguel Lauri – Herminio Masantonio
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 5600
13 grudnia 1931 Independiente Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Luis Ravaschino, Antonio Sastre – José M. Larrañaga
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 3800
13 grudnia 1931 Platense Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 3:0
Luis A. Sánchez, Antonio Campilongo, Nicolás Ferrara
Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 2200
13 grudnia 1931 River Plate Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
José M. González s – Roberto Mellone
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 18 500
13 grudnia 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:0
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 32 000
13 grudnia 1931 Talleres Remedios de EscaladaArgentinos Juniors Buenos Aires 2:1
Vicente Lucífero (2) – Enrique Ruffo
Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 900
13 grudnia 1931 Tigre Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:2
Bernabé Ferreyra k – Alberto Palomino, Pedro Farías
Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 500
13 grudnia 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 2:3
Luciano Aranda, Ernesto Garbini – Benjamín Coria, Marcos Díaz, Emilio Sampayo
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2200

Kolejka 31[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 grudnia 1931 Argentinos Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 2:4
Luis Vassini, Juan Bongiovanni – Pedro Marassi, José Granara Costa, Emilio Castro, Pedro Lagos
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2000
20 grudnia 1931 Boca Juniors Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 5:2
Miguel A. Nardini, Francisco Varallo (2), Antonio Alberino, Roberto Cherro – José M. Casullo, Roberto Santillán
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2900
20 grudnia 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:4
Vicente Del Giúdice, Roberto Mellone, Alfredo Devicenzi, Alberto Fassora
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 8600
20 grudnia 1931 Ferro Carril Oeste Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:2
Francisco Sponda, Eduardo Gómez – Ubaldo Landolfi, Luis A. Sánchez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sarsfield
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 700
20 grudnia 1931 Huracán Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 4:1
Herminio Masantonio (2), Alejandrio de los Santos (2) – Dante Madero
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 1100
20 grudnia 1931 Independiente Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 5:3
Manuel Seaone (2), Roberto Porta (2), Luis Ravaschino – Diego García, Arturo Arrieta, Luis M. Fazio s
Sędzia: Humberto Galeratto – Widzowie: 6800
20 grudnia 1931 Lanús Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:3
Ángel Montero, Crispín Ríos – Alberto Zozaya (3)
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 3200
20 grudnia 1931 Quilmes Athletic Buenos AiresTigre Buenos Aires 2:0
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 500
10 stycznia 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataVélez Sársfield Buenos Aires 3:4
Miguel Curell, Pedro Farías (2) – Ángel Sobrino, Luciano Aranda, Oscar De Dovitis, Eduardo Spraggón
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 2000

Kolejka 32[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 grudnia 1931 Chacarita Juniors Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 3:2
Pedro Stochetti (3) – José O. Gatti (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1700
27 grudnia 1931 Estudiantes La PlataBoca Juniors Buenos Aires 4:1
Alejandro Scopelli (2), Enrique Guaita, Ulises Uslenghi – Domingo Tarasconi
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 24 500
27 grudnia 1931 Platense Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 4:1
Luis A. Sánchez (2), Tomás Beristain, Ubaldo Landolfi – Roberto Porta
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 7500
27 grudnia 1931 Racing Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 4:1
Roberto Mellone (2), Vicente Del Giúdice, Alberto Fassora – Pedro Farías
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 5500
27 grudnia 1931 River Plate Buenos AiresHuracán Buenos Aires 3:1
Pedro Marassi, Mario Artel, Carlos Peucelle – Alejandro de los Santos
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 7100
27 grudnia 1931 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresAtlanta Buenos Aires 5:3
Juan M. Baigorria, José B. Cortecci, José Fossa k, Santiago Martín (2) – José M. Casullo, Enrique Liberanone, Carlos Moyano
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1500
27 grudnia 1931 Talleres Remedios de EscaladaLanús Buenos Aires 3:2
Luis Donato, Vicente Lucífero, Cilento k – Luis Federico, Ángel Montero
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 2300
27 grudnia 1931 Tigre Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:3
Roberto Olmo – Salvador D’Alessandro, Oscar Sciarra, Francisco Sponda
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 400
27 grudnia 1931 Vélez Sársfield Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 2:0
Luciano Aranda, Saúl Quiroga
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 800

Kolejka 33[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 stycznia 1932 Boca Juniors Buenos AiresTalleres Remedios de Escalada 4:2
Roberto Cherro 25, Francisco Varallo 47k, 58k, Roberto Cherro 65 – Luis Donato 13, Vicente Lucífero 59
2 stycznia 1932 Quilmes Athletic Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:0
Leonardo Sandoval, Juan Mandile
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 6900
3 stycznia 1932 Atlanta Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:1
Guido Baztarrica (2) – Alejandro Scopelli
mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro
Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 9600
3 stycznia 1932 Ferro Carril Oeste Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:2
Oscar Sciarra, Hortensio Pellizari – Oscar De Dovitis, Juan Romano
mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 1500
3 stycznia 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataArgentinos Juniors Buenos Aires 0:0
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 1700
3 stycznia 1932 Huracán Buenos AiresChacarita Juniors Buenos Aires 2:0
Ramón Silva s, Herminio Masantonio
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3700
3 stycznia 1932 Independiente Buenos AiresTigre Buenos Aires 3:2
Luis Ravaschino, Juan Betinotti k, Manuel Seoane – Bernabé Ferreyra (2)
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2900
3 stycznia 1932 Lanús Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:1
Ricardo Zatelli
mecz rozegrany został na stadionie klubu Racing
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4100
3 stycznia 1932 Platense Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:2
Santiago Martín (2)
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 8000

Kolejka 34[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
6 stycznia 1932 Argentinos Juniors Buenos AiresQuilmes Athletic Buenos Aires 4:4
Enrique Ruffo (2), José O. Gatti, Pascual Di Paola – Luis Ravello (3), Leonardo Sandoval
Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 400
6 stycznia 1932 Chacarita Juniors Buenos AiresLanús Buenos Aires 1:0
Marcos Díaz
mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors
Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 900
6 stycznia 1932 Gimnasia y Esgrima La PlataHuracán Buenos Aires 1:1
Carlos Giúdice – Herminio Masantonio
Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2100
6 stycznia 1932 River Plate Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:3
Antonio Alberino, Ramón Mutis, Francisco Varallo
Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 26 200
6 stycznia 1932 Racing Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:2
Alberto Fassora (2), Alfredo Devicenzi – Francisco Sponda, Enrique Gainzaraín
Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 3700
6 stycznia 1932 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresEstudiantes La Plata 3:1
José Fossa k, Diego García, Fernando Rivas – Marcelino Padrón
Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 9900
6 stycznia 1932 Talleres Remedios de EscaladaAtlanta Buenos Aires 1:2
Cilento – José M. Casullo, Guido Baztarrica
Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 600
6 stycznia 1932 Tigre Buenos AiresPlatense Buenos Aires
mecz został przełożony
6 stycznia 1932 Vélez Sársfield Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:3
Ángel Sobrino, Juan Romano – Antonio Sastre, Manuel Ramos, Roberto Porta
Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2200
13 stycznia 1932 Tigre Buenos AiresPlatense Buenos Aires walkower dla Tigre
Platense wycofał się

Końcowa tabela ligi zawodowej sezonu 1931[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Boca Juniors Buenos Aires 34 22 6 6 50 85 49
2 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 34 19 7 8 45 81 52
3 Estudiantes La Plata 34 20 4 10 44 103 51
4 River Plate Buenos Aires 34 19 6 9 44 63 39
5 Racing Buenos Aires 34 19 5 10 43 81 51
6 Independiente Buenos Aires 34 18 7 9 43 69 60
7 Chacarita Juniors Buenos Aires 34 18 6 10 42 63 58
8 Huracán Buenos Aires 34 13 7 14 33 58 49
9 Vélez Sársfield Buenos Aires 34 13 7 14 33 63 68
10 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 34 12 8 14 32 60 74
11 Argentinos Juniors Buenos Aires 34 12 7 15 31 49 61
12 Gimnasia y Esgrima La Plata 34 9 12 13 30 42 64
13 Platense Buenos Aires 34 13 3 18 29 52 52
14 Quilmes Athletic Buenos Aires 34 12 5 17 29 53 62
15 Talleres Remedios de Escalada 34 11 2 21 24 48 68
16 Tigre Buenos Aires 34 8 7 19 23 47 70
17 Lanús Buenos Aires 34 10 2 22 22 43 82
18 Atlanta Buenos Aires 34 4 7 23 15 33 83
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Klasyfikacja strzelców bramek 1931[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
33 Alberto Zozaya Estudiantes La Plata
31 Alejandro Scopelli Estudiantes La Plata
27 Francisco Varallo Boca Juniors Buenos Aires
23 Herminio Masantonio Huracán Buenos Aires
20 Luis Sánchez Platense Buenos Aires

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]