I liga argentyńska w piłce nożnej (1989/1990)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Primera División 1989/90
98 (99) edycja pierwszej ligi argentyńskiej
60 edycja zawodowej pierwszej ligi argentyńskiej
Gtk-go-back-ltr.svg 1988/89 1990/91 Gtk-go-forward-ltr.svg
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Argentyna
Termin 13 sierpnia 1989 - 22 maja 1990
Mistrz Argentyny River Plate Buenos Aires
Liczba meczów 380
Bramki 797 (2,1 na mecz)
Król strzelców Ariel Cozzoni (23)

Mistrzem Argentyny w sezonie 1989/90 został klub River Plate Buenos Aires, natomiast wicemistrzem Argentyny – Independiente Buenos Aires.

Do Copa Libertadores 1991 zakwalifikowały się dwa kluby:

Tabela spadkowa zadecydowała o tym, które kluby spadną do drugiej ligi (Primera B Nacional Argentina). Bezpośredni do drugiej ligi spadł ostatni w tabeli klub Instituto Córdoba. Przedostatni (Racing Córdoba) i trzeci klub od końca (Chaco For Ever Resistencia) rozegrały baraż, który wyłonił drugiego spadkowicza – Racing Córdoba. Na ich miejsce awansowały dwa kluby z drugiej ligi – Huracán Buenos Aires i Lanús Buenos Aires.

Primera división 1989/1990[edytuj | edytuj kod]

Kolejka 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 sierpnia 1989 Instituto CórdobaIndependiente Buenos Aires 1:4
Walter R. Bello - Ricardo O. Giusti (3), Marcelo J. Reggiardo
13 sierpnia 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:0
13 sierpnia 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 0:1
Mario B. Lucca s
13 sierpnia 1989 Racing CórdobaArgentinos Juniors Buenos Aires 0:0
13 sierpnia 1989 Chaco For Ever ResistenciaPlatense Buenos Aires 2:0
Norberto H. Toledo, Hugo M. Noremberg
13 sierpnia 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:1
Luis A. Villarreal (k)
13 sierpnia 1989 Racing Buenos AiresTalleres Córdoba 0:0
23 sierpnia 1989 River Plate Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 0:0
30 sierpnia 1989 Deportivo Español Buenos AiresUnión Santa Fe 1:1
Marcelo O. Caviglia - Gustavo P. Echaniz
4 października 1989 Rosario CentralBoca Juniors Buenos Aires 0:0



Kolejka 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 sierpnia 1989 Talleres CórdobaGimnasia y Esgrima La Plata 1:2
José L. Pochettino - Miguel A. Gambier, Carlos J. Odriozola
20 sierpnia 1989 Newell's Old Boys RosarioDeportivo Español Buenos Aires 2:1
Ariel O. Cozzoni (2) - Jorge R. Pautasso s
20 sierpnia 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
José O. Blanchart
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
23 sierpnia 1989 Racing Buenos AiresInstituto Córdoba 2:1
Hugo L. Pérez (k), Marcelo A. Botana - Walter R. Bello
23 sierpnia 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 1:0
Darío A. Siviski
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
23 sierpnia 1989 Platense Buenos AiresRacing Córdoba 3:1
Ariel E. Boldrini, Claudio A. Spontón, Guillermo R. Rodríguez - Julio H. Ceballos
23 sierpnia 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresRosario Central 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
23 sierpnia 1989 Estudiantes La PlataIndependiente Buenos Aires 1:1
Mario E. Cariaga - José M. Bianco
6 września 1989 Unión Santa FeVélez Sársfield Buenos Aires 0:0
6 września 1989 Boca Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:0
José L. Cuciuffo



Kolejka 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 sierpnia 1989 Instituto CórdobaEstudiantes La Plata 0:0
27 sierpnia 1989 Independiente Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 0:0
27 sierpnia 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresUnión Santa Fe 2:1
Adrián A. Bianchi, Daniel A. González - José A. Castro
27 sierpnia 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 1:0
Diego P. Simeone
27 sierpnia 1989 Deportivo Español Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:0
Alejandro M. Kenig
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
27 sierpnia 1989 River Plate Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Enrique E. Corti
27 sierpnia 1989 Rosario CentralPlatense Buenos Aires 2:1
Pedro D. Uliambre (2) - Norberto S. Callipo
27 sierpnia 1989 Racing CórdobaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:0
Aníbal F. Muggione
27 sierpnia 1989 Chaco For Ever ResistenciaTalleres Córdoba 2:2
Hugo M. Noremberg, Celso A. Freyre - José R. Iglesias, Adolfino Cañete Ascurra
27 sierpnia 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataRacing Buenos Aires 1:0
Carlos J. Odriozola



Kolejka 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 września 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataInstituto Córdoba 0:0
3 września 1989 Racing Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 0:0
3 września 1989 Talleres CórdobaRacing Córdoba 1:0
Mario E. Bevilaqua
mecz rozegrany został na stadionie klubu Instituto Córdoba
3 września 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRosario Central 0:2
Pedro D. Uliambre, José A. Chamot
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
3 września 1989 Platense Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:1
Gabriel O. Batistuta
mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sársfield Buenos Aires
3 września 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 0:1
Walter A. Parodi
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
3 września 1989 Boca Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:1
Humberto D. Gutiérrez - Osvaldo I. Coloccini
3 września 1989 Newell's Old Boys RosarioFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Mario H. Videla
3 września 1989 Unión Santa FeIndependiente Buenos Aires 1:1
Gustavo P. Echaniz - Rubén D. Insúa
3 września 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesEstudiantes La Plata 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes



Kolejka 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 września 1989 Instituto CórdobaDeportivo Mandiyú Corrientes 1:0
Walter R. Bello
mecz przerwany został w 79 minucie – dokończony 24 października 1989
10 września 1989 Estudiantes La PlataUnión Santa Fe 4:2
Juan C. Ramírez, Mario E. Cariaga (3, 2k) - Gustavo P. Echaniz, José A. Castro
10 września 1989 Independiente Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 2:1
Claudio A. Osterrieth (2) - Ariel O. Cozzoni
10 września 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:0
10 września 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Ricardo A. Gareca
10 września 1989 Deportivo Español Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:0
Walter A. Parodi, Alejandro M. Kenig
10 września 1989 River Plate Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:0
Favio M. Tallarico
10 września 1989 Rosario CentralTalleres Córdoba 1:0
Pedro D. Uliambre
10 września 1989 Racing CórdobaRacing Buenos Aires 1:1
Rubén A. Tanucci - Fernando F. Lanzidei
10 września 1989 Chaco For Ever ResistenciaGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
24 października 1989 Instituto CórdobaDeportivo Mandiyú Corrientes 2:0
Walter R. Bello (2)
dokończenie 11 minut z 10 września 1989



Kolejka 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 września 1989 Chaco For Ever ResistenciaInstituto Córdoba 1:2
Miguel A. Ortolá - Walter R. Bello (2)
13 września 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataRacing Córdoba 3:0
Guillermo P. Guendulain (3)
13 września 1989 Racing Buenos AiresRosario Central 2:1
Hugo L. Pérez, Mario A. Vanemerak - Edgardo Bauza
13 września 1989 Talleres CórdobaRiver Plate Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Instituto Córdoba
13 września 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 1:1
Gustavo A. Carrasco - Walter A. Parodi
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
13 września 1989 Platense Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 3:1
Marcelo F. Espina (3, 1k) - Sergio F. Zárate
13 września 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Fernando G. Cáceres (k)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
13 września 1989 Boca Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:0
Walter O. Perazzo Otero
13 września 1989 Newell's Old Boys RosarioEstudiantes La Plata 0:0
13 września 1989 Unión Santa FeDeportivo Mandiyú Corrientes 1:1
José A. Castro - César J. Vega Perrone



Kolejka 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 września 1989 Instituto CórdobaUnión Santa Fe 0:0
17 września 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesNewell's Old Boys Rosario 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
17 września 1989 Estudiantes La PlataBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Alejandro M. Russo - Diego F. Latorre
17 września 1989 Independiente Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 4:3
Carlos A. Alfaro Moreno (2), Ricardo O. Giusti, Rubén D. Insúa (k) - Carlos A. Mayor, Silvio G. Rudman, Osvaldo G. Rodríguez (k)
17 września 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:0
Fabián L. Alegre
17 września 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Ricardo A. Gareca - Gustavo González
17 września 1989 Deportivo Español Buenos AiresTalleres Córdoba 1:2
Alejandro M. Kenig - Mario E. Bevilaqua, José R. Iglesias
17 września 1989 River Plate Buenos AiresRacing Buenos Aires 3:1
Gabriel O. Batistuta, Favio M. Tallarico, Ramón I. Medina Bello - Jorge J. Olarticoechea
17 września 1989 Rosario CentralGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Juan A. Pizzi
17 września 1989 Racing CórdobaChaco For Ever Resistencia 2:0
Arsenio R. Benítez, Daniel E. Ibarra



Kolejka 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
24 września 1989 Racing CórdobaInstituto Córdoba 0:0
24 września 1989 Chaco For Ever ResistenciaRosario Central 1:1
Hugo M. Noremberg - Edgardo Bauza
24 września 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataRiver Plate Buenos Aires 1:0
Víctor H. Heredia
24 września 1989 Racing Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 4:3
Omar J. Cabral, Osvaldo S. Escudero (3) - Alejandro M. Kenig (3)
24 września 1989 Talleres CórdobaVélez Sársfield Buenos Aires 0:1
Juan G. Funes
mecz rozegrany został na stadionie klubu Instituto Córdoba
24 września 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
24 września 1989 Platense Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:2
Amílcar J. Ivanovic, Claudio A. Spontón - Marcelo J. Reggiardo, Ricardo E. Bochini
24 września 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:1
Silvio G. Rudman, Roberto Mogrovejo - Carlos P. Mac Allister
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
24 września 1989 Boca Juniors Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 4:2
Alfredo O. Graciani, Blas A. Giunta (2), Diego F. Latorre - Félix R. Torres, Daniel O. Leani
24 września 1989 Newell's Old Boys RosarioUnión Santa Fe 2:2
Adrián B. Taffarel, Mario H. Videla - Gustavo P. Echaniz, José A. Castro



Kolejka 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 września[1] 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesArgentinos Juniors Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
1 października 1989 Instituto CórdobaNewell's Old Boys Rosario 0:1
Miguel A. Fullana
1 października 1989 Unión Santa FeBoca Juniors Buenos Aires 2:2
Leonardo C. Madelón, Carlos A. González - Alfredo O. Graciani, Claudio O. Marangoni
1 października 1989 Estudiantes La PlataPlatense Buenos Aires 0:1
Marcelo F. Espina
1 października 1989 Independiente Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 4:1
Rubén D. Insúa, Carlos A. Alfaro Moreno (2), Marcelo J. Reggiardo - Alberto F. Acosta
1 października 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresTalleres Córdoba 1:1
Fabián L. Itabel (k) - José R. Iglesias
1 października 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Diego P. Simeone - Osvaldo S. Escudero
1 października 1989 Deportivo Español Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:1
Sergio A. Zanetti, Marcelo O. Caviglia - Roberto A. Depietri
1 października 1989 River Plate Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 1:0
Sergio D. Batista
1 października 1989 Rosario CentralRacing Córdoba 0:2
Jorge E. Cruz Cruz, Miguel A. Barrios



Kolejka 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 października 1989 Rosario CentralInstituto Córdoba 3:0
Edgardo Bauza, Juan A. Pizzi (2)
8 października 1989 Racing CórdobaRiver Plate Buenos Aires 1:2
Jorge E. Cruz Cruz - Gabriel O. Batistuta, Jorge N. Higuaín
8 października 1989 Chaco For Ever ResistenciaDeportivo Español Buenos Aires 2:1
Pedro I. Salaberry (2) - José A. Batista González (k)
8 października 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataVélez Sársfield Buenos Aires 0:0
8 października 1989 Racing Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
8 października 1989 Talleres CórdobaIndependiente Buenos Aires 0:0
8 października 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
8 października 1989 Platense Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 1:1
Darío O. Scotto - Félix R. Torres
8 października 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresUnión Santa Fe 2:0
Antonio V. González, Silvio G. Rudman
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
8 października 1989 Boca Juniors Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 4:2
Alfredo O. Graciani (k), Walter O. Perazzo Otero, Alejandro E. Barberón, José L. Cuciuffo - Mario H. Videla (k), Raúl R. Falero



Kolejka 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 października 1989 Instituto CórdobaBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Julio C. Toresani - Walter O. Perazzo Otero
15 października 1989 Newell's Old Boys RosarioArgentinos Juniors Buenos Aires 1:2
Ariel O. Cozzoni - Silvio G. Rudman (2)
15 października 1989 Unión Santa FePlatense Buenos Aires 0:0
15 października 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
15 października 1989 Estudiantes La PlataTalleres Córdoba 2:1
Rodolfo E. Cardoso (2) - José R. Iglesias
15 października 1989 Independiente Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:2
Claudio A. Osterrieth, Mario H. Lobo - Hugo L. Pérez (k), Jorge J. Olarticoechea
15 października 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
15 października 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 4:1
Claudio A. Morresi (3), Ricardo A. Gareca - Gerardo M. Rojo
15 października 1989 Deportivo Español Buenos AiresRacing Córdoba 2:1
Walter A. Parodi, Luis R. Abdeneve - Jorge E. Cruz Cruz
15 października 1989 River Plate Buenos AiresRosario Central 0:0



Kolejka 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 października 1989 River Plate Buenos AiresInstituto Córdoba 2:0
Ernesto E. Corti (2)
22 października 1989 Rosario CentralDeportivo Español Buenos Aires 0:3
Marcelo O. Caviglia (2), Walter A. Parodi
22 października 1989 Racing CórdobaVélez Sársfield Buenos Aires 1:0
Luis A. Amuchástegui
22 października 1989 Chaco For Ever ResistenciaFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Mauricio Esquivel
22 października 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataIndependiente Buenos Aires 1:2
Roberto A. Depietri - Marcelo J. Reggiardo, Alejandro Ruidíaz
22 października 1989 Racing Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:0
22 października 1989 Talleres CórdobaDeportivo Mandiyú Corrientes 2:0
Adolfino Cañete Ascurra, José R. Iglesias
22 października 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresUnión Santa Fe 2:3
Darío A. Siviski, Alberto F. Acosta - Carlos A. González, Gustavo P. Echaniz, José A. Castro
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
22 października 1989 Platense Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 0:0
22 października 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
przerwany został w 43 minucie – dokończony 14 marca 1990
14 marca 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:0
dokończenie brakujących 47 minut z 22 października 1989 na stadionie klubu Vélez Sársfield Buenos Aires



Kolejka 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 października[2] 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresRosario Central 2:3
Claudio A. Morresi (2) - José A. Chamot, David C. N. Bisconti, Silvio R. Andrade
28 października[2] 1989 Newell's Old Boys RosarioSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0
Roberto J. Cerino, Ariel O. Cozzoni
29 października 1989 Instituto CórdobaArgentinos Juniors Buenos Aires 2:0
Julio C. Toresani, Walter O. Fiori
29 października 1989 Boca Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 0:1
Ariel E. Boldrini
29 października 1989 Unión Santa FeTalleres Córdoba 2:2
José A. Castro (k), Eduardo R. Sánchez - Mario E. Bevilaqua, José L. Pochettino
29 października 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesRacing Buenos Aires 4:3
Félix R. Torres, José O. Blanchart (3) - Jorge O. Acuña, José L. Brown, Fernando D. De Llano
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
29 października 1989 Estudiantes La PlataGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
29 października 1989 Independiente Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 7:1
Rubén D. Insúa, Carlos A. Alfaro Moreno (2), Marcelo J. Reggiardo (2), Pedro D. Monzón, Ricardo O. Giusti - Celso A. Freyre
29 października 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRacing Córdoba 1:0
Fabián L. Itabel
29 października 1989 Deportivo Español Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:3
Marcelo O. Caviglia - Walter G. Silvani, Leonardo Astrada, Julio A. Zamora
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires



Kolejka 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 listopada 1989 Rosario CentralFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
4 listopada 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 2:2
Ricardo C. F. García, Félix D. León Núñez - Hugo D. Musladini, Claudio O. Marangoni
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
5 listopada 1989 Deportivo Español Buenos AiresInstituto Córdoba 1:2
Juan C. Segovia - Fabián O. Luna, Julio C. Toresani
5 listopada 1989 River Plate Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:0
Favio M. Tallarico
5 listopada 1989 Racing CórdobaIndependiente Buenos Aires 0:1
Rubén D. Insúa
5 listopada 1989 Chaco For Ever ResistenciaEstudiantes La Plata 3:1
Pedro I. Salaberry, Pedro F. Massacessi, Hugo M. Noremberg - Marsol Arias Sánchez
5 listopada 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataDeportivo Mandiyú Corrientes 2:1
Roberto A. Depietri (2) - José O. Blanchart (k)
5 listopada 1989 Racing Buenos AiresUnión Santa Fe 1:0
Jorge O. Acuña
5 listopada 1989 Talleres CórdobaNewell's Old Boys Rosario 1:1
Mario E. Bevilaqua - Ariel O. Cozzoni
5 listopada 1989 Platense Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 2:1
Walter A. Capozucchi, Ariel E. Boldrini - Carlos A. Mayor



Kolejka 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 listopada 1989 Instituto CórdobaPlatense Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Racing Córdoba
12 listopada 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 5:3
Fernando G. Cáceres (k), Leonardo A. Rodríguez, Diego Cagna, Antonio V. González, Leonardo Fernández - Alberto F. Acosta (2, 1k), Rubén D. Ciraolo
mecz rozegrany został na stadionie klubu Deportivo Español Buenos Aires
12 listopada 1989 Newell's Old Boys RosarioRacing Buenos Aires 0:0
12 listopada 1989 Unión Santa FeGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
Gustavo P. Echaniz - Rolando F. Mannarino
12 listopada 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesChaco For Ever Resistencia 2:1
Félix R. Torres, José O. Blanchart - Daniel Cravero
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
12 listopada 1989 Estudiantes La PlataRacing Córdoba 5:3
Marsol Arias Sánchez, Roberto L. Trotta, Fernando Kuyumchoglu, Claudio U. Chena, Néstor O. Craviotto - Jorge E. Cruz Cruz, Miguel A. Barrios, Julio H. Ceballos
12 listopada 1989 Independiente Buenos AiresRosario Central 0:0
12 listopada 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:0
12 listopada 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 0:1
Marcelo O. Caviglia
13 listopada 1989 Boca Juniors Buenos AiresTalleres Córdoba 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sársfield Buenos Aires



Kolejka 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
19 listopada 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresInstituto Córdoba 2:1
Diego P. Simeone, Claudio A. Morresi - Walter R. Bello
19 listopada 1989 Deportivo Español Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:1
Walter A. Parodi, Alejandro M. Kenig - Fabián L. Itabel (k)
19 listopada 1989 River Plate Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:0
19 listopada 1989 Rosario CentralEstudiantes La Plata 2:0
Juan A. Pizzi, Silvio R. Andrade
19 listopada 1989 Racing CórdobaDeportivo Mandiyú Corrientes 1:1
César F. Zavala - Félix R. Torres
19 listopada 1989 Chaco For Ever ResistenciaUnión Santa Fe 1:1
Pedro I. Salaberry - V. Manuel Rabuñal Ferrari
19 listopada 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataNewell's Old Boys Rosario 1:0
Carlos A. García
19 listopada 1989 Racing Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Jorge O. Acuña - Walter R. Pico
19 listopada 1989 Talleres CórdobaArgentinos Juniors Buenos Aires 2:1
José L. Pochettino, Mario E. Bevilaqua - Jorge A. Ortega
19 listopada 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:0
Gustavo A. Carrasco
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires



Kolejka 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 listopada 1989 Unión Santa FeRacing Córdoba 2:0
Luis A. Piazzalonga, José A. Castro
26 listopada 1989 Instituto CórdobaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:2
Julio C. Toresani, Walter R. Bello - Félix D. León Núñez, Víctor H. Ferreyra
26 listopada 1989 Platense Buenos AiresTalleres Córdoba 1:1
Darío O. Scotto - Humberto A. Váttimos
26 listopada 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:2
Fernando G. Cáceres (k) - Jorge O. Acuña, Cosme J. U. Zaccanti
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
26 listopada 1989 Boca Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 2:3
Sergio A. Berti, Claudio L. Rodríguez - Jorge A. Merlo, Rolando F. Mannarino, Roberto A. Depietri
26 listopada 1989 Newell's Old Boys RosarioChaco For Ever Resistencia 3:2
Adrián B. Taffarel (2), Ariel O. Cozzoni - Hugo M. Noremberg, Felipe Di Marco
26 listopada 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesRosario Central 0:1
Juan A. Pizzi
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
26 listopada 1989 Estudiantes La PlataRiver Plate Buenos Aires 2:1
Néstor O. Craviotto, Carlos P. Mac Allister - Enrique E. Corti
26 listopada 1989 Independiente Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 0:1
José A. Batista González (k)
26 listopada 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:0



Kolejka 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 grudnia 1989 Rosario CentralUnión Santa Fe 2:3
Roberto D. Gasparini, Adelqui M. Cornaglia - Héctor Baillié (2), José A. Castro
3 grudnia 1989 Ferro Carril Oeste Buenos AiresInstituto Córdoba 2:0
Fabián L. Itabel, Humberto F. Biazotti
3 grudnia 1989 Vélez Sársfield Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:1
Martín F. Ubaldi
3 grudnia 1989 Deportivo Español Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:0
José A. Batista González (k), Marcelo O. Caviglia
3 grudnia 1989 River Plate Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 3:0
Julio A. Zamora (2), Hernán E. Díaz
3 grudnia 1989 Racing CórdobaNewell's Old Boys Rosario 0:0
3 grudnia 1989 Chaco For Ever ResistenciaBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Hugo M. Noremberg - Walter R. Pico
3 grudnia 1989 Gimnasia y Esgrima La PlataArgentinos Juniors Buenos Aires 0:0
3 grudnia 1989 Racing Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:0
Osvaldo S. Escudero
3 grudnia 1989 Talleres CórdobaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Mario E. Bevilaqua - Félix D. León Núñez



Kolejka 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 grudnia 1989 Instituto CórdobaTalleres Córdoba 4:2
Julio C. Toresani (3), Walter R. Bello - Roberto D. Iantorno, Mario E. Bevilacqua
10 grudnia 1989 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Gustavo E. Tempone - Osvaldo S. Escudero
mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sársfield Buenos Aires
10 grudnia 1989 Platense Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
10 grudnia 1989 Argentinos Juniors Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 4:2
Diego Cagna, Antonio V. González (2), Silvio G. Rudman - Pedro I. Sallaberry, Pedro F. Massacessi
mecz rozegrany został na stadionie klubu Deportivo Español Buenos Aires
10 grudnia 1989 Boca Juniors Buenos AiresRacing Córdoba 1:1
Blas A. Giunta - Cristian A. Fabbián
10 grudnia 1989 Newell's Old Boys RosarioRosario Central 2:2
Ariel O. Cozzoni (2) - Pedro D. Uliambre, Roberto D. Gasparini
10 grudnia 1989 Unión Santa FeRiver Plate Buenos Aires 1:0
Carlos A. González
10 grudnia 1989 Deportivo Mandiyú CorrientesDeportivo Español Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
10 grudnia 1989 Estudiantes La PlataVélez Sársfield Buenos Aires 1:1
Carlos P. Mac Allister - Claudio A. Morresi
10 grudnia 1989 Independiente Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Martín F. Ubaldi



Kolejka 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 stycznia 1990 Independiente Buenos AiresInstituto Córdoba 1:0
Ricardo O. Giusti
26 stycznia 1990 Estudiantes La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 2:2
Roberto L. Trotta (2, 1k) - Gustavo J. Acosta, Ricardo D. Kuzemka
26 stycznia 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesVélez Sársfield Buenos Aires 0:1
Juan G. Funes
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
26 stycznia 1990 Unión Santa FeDeportivo Español Buenos Aires 3:0
Carlos A. González (2), José A. Castro (k)
26 stycznia 1990 Newell's Old Boys RosarioRiver Plate Buenos Aires 1:1
Ariel O. Cozzoni (k) - Rubén F. Da Silva Echeverrito
26 stycznia 1990 Boca Juniors Buenos AiresRosario Central 2:0
Claudio L. Rodríguez, Alfredo O. Graciani
26 stycznia 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresRacing Córdoba 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
26 stycznia 1990 Platense Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 3:1
Amílcar J. Ivanovic, Osvaldo J. Pereyra, Claudio A. Spontón - Pedro F. Massacessi
26 stycznia 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Félix D. León Núñez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
26 stycznia 1990 Talleres CórdobaRacing Buenos Aires 2:0
José R. Iglesias, José L. Pochettino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Racing Córdoba



Kolejka 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 lutego 1990 Instituto CórdobaRacing Buenos Aires 0:0
2 lutego 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataTalleres Córdoba 2:0
Víctor H. Heredia, Roberto A. Depietri (k)
2 lutego 1990 Chaco For Ever ResistenciaSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:1
Daniel Cravero, Pedro I. Sallaberry - Alberto F. Acosta
2 lutego 1990 Racing CórdobaPlatense Buenos Aires 0:2
Marcelo F. Espina, Darío O. Scotto
2 lutego 1990 Rosario CentralArgentinos Juniors Buenos Aires 2:1
Rodolfo García, Roberto D. Gasparini - Mauro G. Airez
2 lutego 1990 River Plate Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Julio A. Zamora - Diego F. Latorre
2 lutego 1990 Deportivo Español Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 0:1
Ariel O. Cozzoni
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
2 lutego 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresUnión Santa Fe 3:0
Diego P. Simeone (2), Gustavo A. Zalazar
2 lutego 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 1:1
Oscar A. Agonil (k) - José O. Blanchart
2 lutego 1990 Independiente Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:0



Kolejka 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 lutego 1990 Estudiantes La PlataInstituto Córdoba 1:2
Roberto L. Trotta - Walter R. Bello, Fabián O. Luna
9 lutego 1990 Newell's Old Boys RosarioVélez Sársfield Buenos Aires 2:2
Gerardo D. Martino, Ariel O. Cozzoni - Jorge G. Funes, Miguel R. Hernández Ferreyra
9 lutego 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesIndependiente Buenos Aires 3:0
Luis A. Ramos, José O. Blanchart, Mario C. Ramírez Estigarribia
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
9 lutego 1990 Unión – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
José A. Castro
9 lutego 1990 Talleres CórdobaChaco For Ever Resistencia 3:0
José L. Pochettino, Mario E. Bevilacqua, Alejandro A. Montenegro
mecz rozegrany został na stadionie klubu Racing Córdoba
11 lutego 1990 Boca Juniors Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 2:0
Claudio L. Rodríguez, Claudio O. Marangoni
11 lutego 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
11 lutego 1990 Platense Buenos AiresRosario Central 2:3
Juan A. Sánchez, Ariel E. Boldrini - David C. N. Bisconti (2, 1k), Pedro D. Uliambre
11 lutego 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRacing Córdoba 1:0
Alberto F. Acosta
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
11 lutego 1990 Racing Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 0:1
Rolando F. Mannarino



Kolejka 23[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 lutego 1990 Instituto CórdobaGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Julio C. Toresani
16 lutego 1990 Chaco For Ever ResistenciaRacing Buenos Aires 1:0
Pedro I. Sallaberry
16 lutego 1990 Racing CórdobaTalleres Córdoba 1:0
Jorge E. Cruz Cruz
16 lutego 1990 Rosario CentralSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 4:2
Silvio R. Andrade, José A. Pizzi (2), Pedro D. Uliambre - Félix D. León Núñez, Alberto F. Acosta (k)
16 lutego 1990 River Plate Buenos AiresPlatense Buenos Aires 3:0
José T. Serrizuela, Ramón I. Medina Bello (2)
16 lutego 1990 Deportivo Español Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:0
Sergio A. Zanetti
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
16 lutego 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 3:3
Jorge G. Funes, Miguel R. Hernández Ferreyra, Ricardo A. Gareca - José D. Ponce, José L. Cuciuffo, Claudio L. Rodríguez
16 lutego 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 0:0
16 lutego 1990 Independiente Buenos AiresUnión Santa Fe 1:0
Rubén D. Insúa
16 lutego 1990 Estudiantes La PlataDeportivo Mandiyú Corrientes 2:0
Marsol Arias Sánchez, Roberto L. Trotta (k)



Kolejka 24[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
23 lutego 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesInstituto Córdoba 4:1
Pablo S. Suárez, José O. Blanchart (2), Luis A. Ramos - Walter O. Fiori
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
23 lutego 1990 Unión Santa FeEstudiantes La Plata 0:0
23 lutego 1990 Newell's Old Boys RosarioIndependiente Buenos Aires 1:3
Ariel O. Cozzoni - Carlos A. Alfaro Moreno, Luis F. Artime, Carlos L. Morales Santos
23 lutego 1990 Boca Juniors Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
Claudio A. Cristofanelli
23 lutego 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 1:0
Antonio V. González
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires
23 lutego 1990 Platense Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 1:0
Marcelo F. Espina
23 lutego 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:1
Gustavo M. Zapata
23 lutego 1990 Talleres CórdobaRosario Central 0:0
23 lutego 1990 Racing Buenos AiresRacing Córdoba 1:0
José M. Zambrini
23 lutego 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataChaco For Ever Resistencia 2:1
Roberto A. Depietri (2, 1k) - Pedro I. Sallaberry



Kolejka 25[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 marca 1990 Instituto CórdobaChaco For Ever Resistencia 0:0
4 marca 1990 Racing CórdobaGimnasia y Esgrima La Plata 3:2
Daniel A. Ergo, Julio H. Ceballos (2) - Roberto A. Depietri (k), Guillermo P. Guendulain
4 marca 1990 Rosario CentralRacing Buenos Aires 0:0
4 marca 1990 River Plate Buenos AiresTalleres Córdoba 1:2
Jorge M. Gordillo - Mario E. Bevilaqua (2)
4 marca 1990 Deportivo Español Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:3
Marcelo O. Caviglia, Walter A. Parodi - Osvaldo R. Ozzán, Alberto F. Acosta (k), Darío A. Siviski
4 marca 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresPlatense Buenos Aires 2:1
Juan G. Funes, Gustavo A. Zalazar - Darío O. Scotto
4 marca 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:1
Adrián A. Bianchi - Carlos F. Redondo
4 marca 1990 Independiente Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Carlos A. Alfaro Moreno - José D. Ponce
4 marca 1990 Estudiantes La PlataNewell's Old Boys Rosario 1:1
Carlos P. Mac Allister - Oscar A. Tedini
4 marca 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesUnión Santa Fe 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes



Kolejka 26[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 marca 1990 Unión Santa FeInstituto Córdoba 2:1
José A. Castro (k), Héctor Baillié - Walter O. Fiori
11 marca 1990 Newell's Old Boys RosarioDeportivo Mandiyú Corrientes 3:0
Ariel O. Cozzoni (2), Fernando A. Gamboa
11 marca 1990 Boca Juniors Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:1
Blas A. Giunta (k), Diego F. Latorre - Fernando C. Di Carlo
11 marca 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:1
Diego Cagna, Carlos J. Mac Allister - Mario H. Lobo
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
11 marca 1990 Platense Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Darío O. Scotto (k)
11 marca 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 2:0
Alberto F. Acosta (2, 1k)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
11 marca 1990 Talleres CórdobaDeportivo Español Buenos Aires 3:1
Mario E. Bevilaqua (3) - Marcelo O. Caviglia
11 marca 1990 Racing Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 0:1
Jorge G. Vázquez
11 marca 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataRosario Central 0:0
11 marca 1990 Chaco For Ever ResistenciaRacing Córdoba 1:1
Hugo M. Noremberg - Jorge E. Cruz Cruz



Kolejka 27[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
18 marca 1990 Instituto CórdobaRacing Córdoba 1:2
Julio C. Toresani - Marcelino R. Galoppo, Julio H. Ceballos
18 marca 1990 Rosario CentralChaco For Ever Resistencia 3:2
Rodolfo García, Juan A. Pizzi, Pedro D. Uliambre - Hugo M. Noremberg, Miguel A. Ortolá
18 marca 1990 River Plate Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 3:1
Rubén F. Da Silva Echeverrito, Juan J. Borrelli (2) - Carlos A. Ereros
18 marca 1990 Deportivo Español Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:1
Walter A. Parodi - Néstor A. Fabbri
18 marca 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresTalleres Córdoba 2:2
Sergio F. Zárate, Juan G. Funes - José R. Iglesias, Carlos C. Díaz
18 marca 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Humberto F. Biazotti - Alberto F. Acosta (k)
18 marca 1990 Independiente Buenos AiresPlatense Buenos Aires 1:2
Luis F. Artime - Osvaldo J. Pereyra, Marcelo F. Espina
18 marca 1990 Estudiantes La PlataArgentinos Juniors Buenos Aires 1:1
Rubén O. Capria - Mauro G. Airez
18 marca 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesBoca Juniors Buenos Aires 2:2
Luis A. Ramos, Félix R. Torres - Alfredo O. Graciani (2, 1k)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
18 marca 1990 Unión Santa FeNewell's Old Boys Rosario 3:0
Gustavo P. Echaniz (2), Carlos A. González



Kolejka 28[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 marca 1990 Boca Juniors Buenos AiresUnión Santa Fe 0:1
Alfredo J. Llane
21 marca 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 1:0
Osvaldo G. Rodríguez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
21 marca 1990 Platense Buenos AiresEstudiantes La Plata 0:0
21 marca 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 3:3
Víctor H. Ferreyra, Darío A. Siviski, Alberto F. Acosta (k) - Mario H. Lobo, Rubén D. Insúa (2)
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
21 marca 1990 Talleres CórdobaFerro Carril Oeste Buenos Aires 1:0
Mario E. Bevilacqua
mecz rozegrany został na stadionie klubu Instituto Córdoba
21 marca 1990 Racing Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:0
21 marca 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataDeportivo Español Buenos Aires 1:1
Carlos A. García - Walter A. Parodi
21 marca 1990 Chaco For Ever ResistenciaRiver Plate Buenos Aires 0:1
Ramón I. Medina Bello
21 marca 1990 Racing CórdobaRosario Central 0:0
23 marca 1990 Newell's Old Boys RosarioInstituto Córdoba 4:2
Ariel O. Cozzoni (3, 1k), José L. Pochettino - Walter O. Fiori (2)



Kolejka 29[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
8 kwietnia 1990 Instituto CórdobaRosario Central 2:4
Fabián O. Luna, Walter O. Fiori (k) - Rodolfo García, David C. N. Bisconti (2, 1k), Juan A. Pizzi
8 kwietnia 1990 River Plate Buenos AiresRacing Córdoba 1:0
Enrique E. Corti
8 kwietnia 1990 Deportivo Español Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 1:2
Marcelo O. Caviglia - Hugo M. Noremberg, Luis A. Scatolaro
8 kwietnia 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 1:1
Diego P. Simeone - Rubens E. Navarro
8 kwietnia 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRacing Buenos Aires 0:0
8 kwietnia 1990 Independiente Buenos AiresTalleres Córdoba 2:1
Carlos A. Alfaro Moreno, Martín F. Ubaldi - Adolfino Cañete Ascurra
8 kwietnia 1990 Estudiantes La PlataSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:0
8 kwietnia 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesPlatense Buenos Aires 3:1
Luis A. Ramos (2), Horacio A. Attadía - Darío O. Scotto
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
8 kwietnia 1990 Unión Santa FeArgentinos Juniors Buenos Aires 0:1
Leonardo A. Rodríguez
8 kwietnia 1990 Newell's Old Boys RosarioBoca Juniors Buenos Aires 1:2
Eduardo Berizzo - José D. Ponce, Fabián L. Itabel
mecz przerwany w 89 minucie z powodu zamieszek na trybunach – wynik zachowano



Kolejka 30[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 kwietnia 1990 Boca Juniors Buenos AiresInstituto Córdoba 3:0
Alfredo O. Graciani (2, 1k), Diego F. Latorre
15 kwietnia 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 0:2
Ariel O. Cozzoni, Gerardo D. Martino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
15 kwietnia 1990 Platense Buenos AiresUnión Santa Fe 0:0
15 kwietnia 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 2:3
Osvaldo R. Ozzán, Alberto F. Acosta - José O. Blanchart, César J. Vega Perrone, Luis A. Ramos
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
15 kwietnia 1990 Talleres CórdobaEstudiantes La Plata 0:2
Mario E. Cariaga, Héctor Vargas
15 kwietnia 1990 Racing Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:0
Jorge J. Olarticoechea
15 kwietnia 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:0
15 kwietnia 1990 Chaco For Ever ResistenciaVélez Sársfield Buenos Aires 1:4
Luis A. Scatolaro - Juan G. Funes (3), Gustavo A. Zalazar
15 kwietnia 1990 Racing CórdobaDeportivo Español Buenos Aires 1:0
Daniel E. Ibarra
15 kwietnia 1990 Rosario CentralRiver Plate Buenos Aires 0:0



Kolejka 31[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 kwietnia 1990 Instituto CórdobaRiver Plate Buenos Aires 1:1
Gustavo J. Coronel - Juan J. Borrelli
22 kwietnia 1990 Deportivo Español Buenos AiresRosario Central 2:3
Silvano F. Espíndola (2) - Silvio R. Andrade, Juan A. Pizzi (2)
22 kwietnia 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresRacing Córdoba 3:0
Juan G. Funes (2), Diego P. Simeone
22 kwietnia 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 0:0
22 kwietnia 1990 Independiente Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 3:0
Luis F. Artime (2), Rogelio W. Delgado Casco
22 kwietnia 1990 Estudiantes La PlataRacing Buenos Aires 0:1
Hugo L. Pérez
22 kwietnia 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesTalleres Córdoba 4:0
Luis A. Ramos, Félix R. Torres (2), José O. Blanchart
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
22 kwietnia 1990 Unión Santa FeSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0
José A. Castro, V. Manuel Rabuñal Ferrari
22 kwietnia 1990 Newell's Old Boys RosarioPlatense Buenos Aires 2:1
Eduardo Berizzo, Oscar A. Tedini - Amílcar J. Ivanovic
22 kwietnia 1990 Boca Juniors Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 2:2
Alfredo O. Graciani, Ariel M. Are - Ramiro Castillo Salinas, Carlos J. Mac Allister



Kolejka 32[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 kwietnia 1990 Talleres CórdobaUnión Santa Fe 3:1
Adolfino Cañete Escurra (2), Héctor A. Chazarreta - Dante A. Fernández
25 kwietnia 1990 Racing Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 3:1
Fernando F. Lanzidei (2), Marcelo L. Gómez - Félix R. Torres
25 kwietnia 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataEstudiantes La Plata 1:1
Jorge A. Merlo - Néstor O. Craviotto
25 kwietnia 1990 Chaco For Ever ResistenciaIndependiente Buenos Aires 0:0
25 kwietnia 1990 Racing CórdobaFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:3
Adrián A. Bianchi, Daniel A. González, Mario G. Pobersnik
26 kwietnia 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresInstituto Córdoba 2:0
Ricardo N. Rentera, Ramiro Castillo Salinas
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
26 kwietnia 1990 Platense Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:3
Blas A. Giunta, José D. Ponce, Diego F. Latorre
mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sársfield Buenos Aires
26 kwietnia 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 1:0
Víctor H. Ferreyra
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
26 kwietnia 1990 Rosario CentralVélez Sársfield Buenos Aires 0:1
Sergio F. Zárate
26 kwietnia 1990 River Plate Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 5:1
Juan J. Borrelli, Ramón I. Medina Bello, Rubén F. Da Silva Echeverrito (2), Jorge G. Vázquez - Rafael A. Luongo



Kolejka 33[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
29 kwietnia 1990 Instituto CórdobaDeportivo Español Buenos Aires 1:2
Walter O. Fiori - Marcelo O. Caviglia (2)
29 kwietnia 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
Gustavo A. Zalazar (k) - Carlos A. Enrique
29 kwietnia 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresRosario Central 1:0
Adrián A. Bianchi
29 kwietnia 1990 Independiente Buenos AiresRacing Córdoba 2:1
José M. Bianco, Luis F. Artime - Daniel E. Ibarra
29 kwietnia 1990 Estudiantes La PlataChaco For Ever Resistencia 2:1
Roberto L. Trotta (k), Carlos P. Mac Allister - Luis A. Scatolaro
29 kwietnia 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesGimnasia y Esgrima La Plata 0:0
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
29 kwietnia 1990 Unión Santa FeRacing Buenos Aires 0:1
Fernando F. Lanzidei
29 kwietnia 1990 Newell's Old Boys RosarioTalleres Córdoba 2:1
Gerardo D. Martino, Ariel O. Cozzoni - José R. Iglesias
29 kwietnia 1990 Boca Juniors Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1
Walter R. Pico - Alberto F. Acosta
29 kwietnia 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresPlatense Buenos Aires 0:1
Marcelo F. Espina
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires



Kolejka 34[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 maja 1990 Platense Buenos AiresInstituto Córdoba 2:0
Jorge Villazán Guillén (2)
2 maja 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 2:1
Alberto F. Acosta (k), Osvaldo R. Ozzán - Mauro G. Airez
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
2 maja 1990 Talleres CórdobaBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Mario E. Bevilaqua - Ariel M. Are
2 maja 1990 Racing Buenos AiresNewell's Old Boys Rosario 0:0
2 maja 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataUnión Santa Fe 3:0
Jorge A. Merlo, Roberto A. Depietri, Sergio D. Dopazo
2 maja 1990 Chaco For Ever ResistenciaDeportivo Mandiyú Corrientes 1:0
Luis A. Scatolaro
2 maja 1990 Racing CórdobaEstudiantes La Plata 1:1
Osvaldo M. Márquez - Roberto L. Trotta (k)
2 maja 1990 Rosario CentralIndependiente Buenos Aires 2:1
Juan A. Pizzi (2) - Claudio D. Borghi
2 maja 1990 River Plate Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 3:1
Jorge N. Higuaín, Rubén F. Da Silva Echeverrito, Ramón I. Medina Bello - Mario G. Pobersnik
2 maja 1990 Deportivo Español Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:3
Mario B. Lucca, Ricardo A. Gareca, Sergio F. Zárate
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Buenos Aires



Kolejka 35[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
6 maja 1990 Instituto CórdobaVélez Sársfield Buenos Aires 0:2
Gustavo A. Zalazar, Sergio F. Zárate
6 maja 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 1:0
Adrián A. Bianchi
6 maja 1990 Independiente Buenos AiresRiver Plate Buenos Aires 1:1
Martín F. Ubaldi - Ramón I. Medina Bello
6 maja 1990 Estudiantes La PlataRosario Central 2:3
Juan C. Ramírez, Daniel F. Peinado - Juan A. Pizzi (2), David C. N. Bisconti
6 maja 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesRacing Córdoba 4:0
Félix R. Torres (3), José O. Blanchart
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
6 maja 1990 Unión Santa FeChaco For Ever Resistencia 1:2
Raúl A. Armando - Celso A. Freyre, Pedro I. Sallaberry
6 maja 1990 Newell's Old Boys RosarioGimnasia y Esgrima La Plata 1:0
Ariel O. Cozzoni
6 maja 1990 Boca Juniors Buenos AiresRacing Buenos Aires 2:1
Walter R. Pico, Claudio L. Rodríguez - Jorge O. Acuña
6 maja 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresTalleres Córdoba 1:1
Mauro G. Airez - Carlos J. Bustos
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
6 maja 1990 Platense Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:0



Kolejka 36[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
13 maja 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresInstituto Córdoba 0:1
Jorge M. Matheu
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires
13 maja 1990 Talleres CórdobaPlatense Buenos Aires 3:1
Mario E. Bevilaqua, José R. Iglesias (2) - Marcelo F. Espina
13 maja 1990 Racing Buenos AiresArgentinos Juniors Buenos Aires 1:2
Cosme J. U. Zaccanti - Mauro G. Airez (2)
13 maja 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataBoca Juniors Buenos Aires 0:0
13 maja 1990 Chaco For Ever ResistenciaNewell's Old Boys Rosario 3:0
Juan C. Argüello, Pedro I. Sallaberry, Sergio A. Niveyro
13 maja 1990 Racing CórdobaUnión Santa Fe 2:1
Arsenio R. Benítez, Daniel E. Ibarra - José A. Castro
13 maja 1990 Rosario CentralDeportivo Mandiyú Corrientes 0:1
Luis A. Ramos
13 maja 1990 River Plate Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:0 (1:0)
Sędzia: Espósito
Widzowie: 38 718
Bramki: 1:0 Ramón I. Medina Bello 44, 2:0 Ramón I. Medina Bello 79
Club Atlético River Plate: Miguel – Basualdo, Higuaín, Corti, C.Enrique – H.Enrique, Zapata, Astrada (J.Vázquez), Borrelli – Ramón I. Medina Bello, Da Silva (Silvani). Trener: Daniel Passarella.
Club Estudiantes de La Plata: Battaglia – Prátola (Presa), Trotta, Agüero, J.C.Ramírez – Craviotto, Nardoni (Capria), Vargas, Cariaga – Arias Sánchez, Mac Allister. Trener: Eduardo M. Solari.
13 maja 1990 Deportivo Español Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 0:2
Carlos A. Alfaro Moreno, Martín F. Ubaldi
13 maja 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
Oscar A. Agonil (k)



Kolejka 37[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 maja 1990 Instituto CórdobaFerro Carril Oeste Buenos Aires 0:1
Oscar A. Agonil (k)
16 maja 1990 Independiente Buenos AiresVélez Sársfield Buenos Aires 0:0
16 maja 1990 Estudiantes La PlataDeportivo Español Buenos Aires 0:0
16 maja 1990 Deportivo Mandiyú CorrientesRiver Plate Buenos Aires 0:1
Héctor A. Enrique
mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Corrientes
16 maja 1990 Unión Santa FeRosario Central 0:0
16 maja 1990 Newell's Old Boys RosarioRacing Córdoba 2:4
Ariel O. Cozzoni (2) - Julio C. Saldaña s, Julio H. Ceballos (2), César F. Zavala
16 maja 1990 Boca Juniors Buenos AiresChaco For Ever Resistencia 0:0
16 maja 1990 Argentinos Juniors Buenos AiresGimnasia y Esgrima La Plata 3:2
Jorge A. Ortega, Leonardo A. Rodríguez, Mauro G. Airez (k) - Jorge A. Merlo, Rolando F. Mannarino
mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Buenos Aires
16 maja 1990 Platense Buenos AiresRacing Buenos Aires 1:0
Diego E. Cuccioletti
16 maja 1990 San Lorenzo de Almagro Buenos AiresTalleres Córdoba 5:1
Víctor H. Ferreyra (3), Leonardo A. Ricatti, Ramón A. Bernuncio - José F. Albornoz
mecz rozegrany został na stadionie klubu Ferro Carril Oeste Buenos Aires



Kolejka 38[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 maja 1990 Talleres CórdobaInstituto Córdoba 2:0
José R. Iglesias, Raúl A. Peralta
20 maja 1990 Racing Buenos AiresSan Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:2
Hugo L. Pérez (k), Rodrigo F. Gambirassi - Darío A. Siviski, Luis A. Villarreal (k)
20 maja 1990 Gimnasia y Esgrima La PlataPlatense Buenos Aires 2:1
Jorge F. Reina, Jorge A. Merlo (k) - Alfredo R. Cascini
20 maja 1990 Chaco For Ever ResistenciaArgentinos Juniors Buenos Aires 1:1
Luis A. Scatolaro - Antonio V. González
20 maja 1990 Racing CórdobaBoca Juniors Buenos Aires 1:0
Daniel A. Ergo
20 maja 1990 Rosario CentralNewell's Old Boys Rosario 1:0
Pedro D. Uliambre
mecz przerwany w 31 minucie – później obu klubom przyznano porażkę 0:1
20 maja 1990 River Plate Buenos AiresUnión Santa Fe 2:2
Rubén F. Da Silva Echeverrito (2) - Eduardo R. Sánchez, Raúl H. Aredes
20 maja 1990 Deportivo Español Buenos AiresDeportivo Mandiyú Corrientes 0:0
20 maja 1990 Vélez Sársfield Buenos AiresEstudiantes La Plata 2:0
Diego P. Simeone, Sergio F. Zárate
20 maja 1990 Ferro Carril Oeste Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 2:0
Daniel A. González, Ricardo D. Kuzemka

Końcowa tabela sezonu 1989/90[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 River Plate Buenos Aires 38 20 13 5 53 48 20
2 Independiente Buenos Aires 38 16 14 8 46 54 36
3 Boca Juniors Buenos Aires 38 11 21 6 43 49 36
4 Rosario Central 38 16 13 9 43* 45 36
5 Vélez Sársfield Buenos Aires 38 14 14 10 42 46 32
6 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 38 11 17 10 39 24 20
7 Gimnasia y Esgrima La Plata 38 12 15 11 39 34 31
8 Racing Buenos Aires 38 11 17 10 39 34 34
9 Argentinos Juniors Buenos Aires 38 13 12 13 38 42 40
10 Deportivo Mandiyú Corrientes 38 11 14 13 36 39 40
11 Talleres Córdoba 38 12 14 12 36* 45 46
12 Newell's Old Boys Rosario 38 12 14 12 36* 40 43
13 Unión Santa Fe 38 10 16 12 36 40 43
14 Platense Buenos Aires 38 13 10 15 36 35 39
15 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 38 10 15 13 35 44 50
16 Estudiantes La Plata 38 7 20 11 34 34 39
17 Chaco For Ever Resistencia 38 10 12 16 32 40 56
18 Racing Córdoba 38 11 10 17 32 32 48
19 Deportivo Español Buenos Aires 38 12 7 19 31 39 53
20 Instituto Córdoba 38 8 10 20 26 31 56
Legenda:
Mistrz
Pre-Liguilla

Rosario Central, Newell's Old Boys Rosario i Talleres Córdoba – 2 punkty odjęte

Klasyfikacja strzelców bramek 1989/90[edytuj | edytuj kod]

Gole Piłkarz Klub
23 Ariel Cozzoni Newell's Old Boys Rosario
16 Mario Bevilacqua Talleres Córdoba
15 Alberto Acosta San Lorenzo de Almagro Buenos Aires
15 Juan Pizzi Rosario Central
13 José Blanchart Deportivo Mandiyú Corrientes
13 José Castro Unión Santa Fe
13 Félix Torres Deportivo Mandiyú Corrientes

Tabela spadkowa 1989/1990[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub 1987/88
pkt/m
1988/89
pkt/m
1989/90
pkt/m
Razem
pkt/mecze
Średnia
1 River Plate Buenos Aires 46/38 45/38 53/38 144/114 1.263
2 Independiente Buenos Aires 37/38 55/38 46/38 138/114 1.211
3 Boca Juniors Buenos Aires 35/38 49/38 43/38 127/114 1.114
4 Racing Buenos Aires 48/38 40/38 39/38 127/114 1.114
5 San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 49/38 42/38 35/38 126/114 1.106
6 Newell's Old Boys Rosario 55/38 33/38 36/38 124/114 1.088
7 Argentinos Juniors Buenos Aires 40/38 42/38 38/38 120/114 1.053
8 Gimnasia y Esgrima La Plata 43/38 36/38 39/38 118/114 1.035
9 Deportivo Español Buenos Aires 40/38 46/38 31/38 117/114 1.026
10 Rosario Central 40/38 34/38 43/38 117/114 1.026
11 Vélez Sársfield Buenos Aires 41/38 33/38 42/38 116/114 1.018
12 Estudiantes La Plata 32/38 42/38 34/38 108/114 0.947
13 Unión Santa Fe 0/0 0/0 36/38 36/38 0.947
14 Platense Buenos Aires 38/38 33/38 36/38 107/114 0.939
15 Talleres Córdoba 27/38 44/38 36/38 107/114 0.939
16 Deportivo Mandiyú Corrientes 0/0 33/38 36/38 69/76 0.908
17 Ferro Carril Oeste Buenos Aires 33/38 30/38 39/38 102/114 0.895
18 Chaco For Ever Resistencia 0/0 0/0 32/38 32/38 0.842
19 Racing Córdoba 31/38 33/38 32/38 96/114 0.842
20 Instituto Córdoba 33/38 23/38 26/38 82/114 0.719
Legenda:
strefa barażowa
strefa spadkowa

Baraż o utrzymanie się w lidze[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 maja 1990 Chaco For Ever ResistenciaRacing Córdoba 5:0
mecz rozegrany został na stadionie Boca Juniors

Liguilla Pre Libertadores 1989/1990[edytuj | edytuj kod]

1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 maja 1990 Boca Juniors Buenos AiresDeportivo Español Buenos Aires 1:0
Abramovich
27 maja 1990 Independiente Buenos Aires – Rosario Central 1:1
Alfaro Moreno – Pizzi
30 maja 1990 Rosario Central – Independiente Buenos Aires 1:3(dog)
Pizzi – Alfaro Moreno(2), Villarreal
Awans: Independiente Buenos Aires
31 maja 1990 Deportivo Español Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 1:1
Parodi – Graciani
mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sarsfield
Awans: Boca Juniors Buenos Aires

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 lipca 1990 Boca Juniors Buenos AiresIndependiente Buenos Aires 1:0
Pico
6 lipca 1990 Independiente Buenos AiresBoca Juniors Buenos Aires 0:1
Latorre

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]