I liga argentyńska w piłce nożnej (1931)
Szablon:Rozgrywki w piłce nożnej infobox
W roku 1931 Argentyna miała dwóch mistrzów – jednego mistrza w rozgrywkach ligi amatorskiej organizowanych przez uznawaną przez FIFA organizację Asociación Argentina de Football, a drugiego w rozgrywkach powstałej przed rokiem ligi zawodowej organizowanej przez federację Liga Argentina de Football, której FIFA nie uznawała.
Amatorskim mistrzem Argentyny został klub Estudiantil Porteño Buenos Aires, natomiast tytuł amatorskiego wicemistrza Argentyny zdobył klub Almagro Buenos Aires.
Zawodowym mistrzem Argentyny został klub Boca Juniors Buenos Aires, natomiast zawodowym wicemistrzem Argentyny – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires.
Gdy pierwotna federacja piłkarska zwana Asociación Amateurs Argentina de Football przystąpiła do organizacji rozgrywek ligowych, najsilniejsze kluby pierwszej ligi postanowiły założyć ligę zawodową i wycofały się z rozgrywek. Dnia 10 maja rozegrano pierwszą kolejkę. Nie zdołano jednak rozegrać 17 maja drugiej kolejki, gdyż kluby Argentinos Juniors Buenos Aires, Atlanta Buenos Aires, Boca Juniors Buenos Aires, Chacarita Juniors Buenos Aires, Defensores de Belgrano Buenos Aires, Estudiantes La Plata, Ferro Carril Oeste Buenos Aires, Gimnasia y Esgrima La Plata, Huracán Buenos Aires, Independiente Buenos Aires, Lanús Buenos Aires, Platense Buenos Aires, Quilmes Athletic Buenos Aires, Racing Buenos Aires, River Plate Buenos Aires, San Lorenzo de Almagro Buenos Aires, Talleres Remedios de Escalada, Tigre Buenos Aires, Vélez Sársfield Buenos Aires wystąpiły z federacji Asociación Amateurs Argentina de Football. Założyły one nową federację piłkarską pod nazwą Liga Argentina de Football. Federacja ta zorganizowała pierwsze w historii futbolu argentyńskiego rozgrywki ligi zawodowej. Rozgrywki niedokończonej ligi organizowanej przez amatorską organizację zostały anulowane, a Asociación Amateurs Argentina de Football zmieniła nazwę na Asociación Argentina de Football i umieściła w swym statucie możliwość organizacji rozgrywek zarówno ligi amatorskiej jak i zawodowej. Jako organizacja zrzeszona w FIFA zorganizowała w końcu czerwca własne rozgrywki ligowe. Ten rozbrat w futbolu argentyńskim miał potrwać cztery lata, czyli do momentu, gdy w roku 1935 obie federacje dokonały fuzji tworząc jedną federację.
Konsekwencją tych wydarzeń był skład reprezentacji Argentyny na mistrzostwa świata w 1934 roku. Ponieważ FIFA uznawała tylko federację Asociación Argentina de Football, w reprezentacji nie mogli grać piłkarze z ligi zawodowej organizowanej przez Liga Argentina de Football. Stąd na mistrzostwach w reprezentacji Argentyny grali tylko piłkarze ligi amatorskiej.
Primera División – liga amatorska
Mistrzem Argentyny w roku 1931 w ramach rozgrywek organizowanych przez Asociación Argentina de Football został klub Estudiantil Porteño Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub Almagro Buenos Aires. Ponieważ oba kluby zdobyły jednakową ilość punktów, konieczne było rozegranie meczu barażowego. Po 4 meczach wycofany został z rozgrywek klub San Isidro Buenos Aires.
Z ligi spadł jeden klub – San Fernando Buenos Aires. Na jego i wykluczonego klubu San Isidro Buenos Aires miejsce awansowały dwa kluby – All Boys Buenos Aires i Liberal Argentino Buenos Aires. Klub Argentino de Lomas Buenos Aires (zwany do niedawna Argentino de Banfield Buenos Aires) połączył się z klubem Temperley Buenos Aires i w następnym sezonie wystąpił połączony klub Argentino de Temperley.
Mecze chronologicznie
Dnia 20 maja 1931 roku połączyły się ze sobą kluby Sportivo Buenos Aires i Social y Deportivo Buenos Aires tworząc klub Social y Sportivo Buenos Aires.
- w trzeciej dekadzie września 1931 roku klub Argentino de Banfield Buenos Aires zmienił nazwę na Argentino de Lomas Buenos Aires.
Końcowa tabela ligi amatorskiej sezonu 1931
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Estudiantil Porteño Buenos Aires | 15 | 12 | 2 | 1 | 26 | 31 | 17 |
2 | Almagro Buenos Aires | 15 | 13 | 0 | 2 | 26 | 45 | 13 |
3 | Social y Sportivo Buenos Aires | 15 | 11 | 0 | 4 | 22 | 26 | 16 |
4 | El Porvenir Buenos Aires | 15 | 9 | 3 | 3 | 21 | 34 | 20 |
5 | Excursionistas Buenos Aires | 15 | 7 | 3 | 5 | 17 | 36 | 27 |
6 | Nueva Chicago Buenos Aires | 15 | 7 | 3 | 5 | 17 | 22 | 24 |
7 | Argentino de Quilmes Buenos Aires | 15 | 7 | 2 | 6 | 16 | 24 | 24 |
8 | Sportivo Palermo Buenos Aires | 15 | 6 | 3 | 6 | 15 | 24 | 23 |
9 | Sportivo Barracas Buenos Aires | 15 | 5 | 4 | 6 | 14 | 35 | 30 |
10 | Barracas Central Buenos Aires | 15 | 5 | 4 | 6 | 14 | 22 | 26 |
11 | Estudiantes Buenos Aires | 15 | 5 | 3 | 7 | 13 | 20 | 23 |
12 | Colegiales Buenos Aires | 15 | 4 | 5 | 6 | 13 | 20 | 26 |
13 | Defensores de Belgrano Buenos Aires | 15 | 3 | 3 | 9 | 9 | 13 | 19 |
14 | Banfield Buenos Aires | 15 | 3 | 3 | 9 | 9 | 21 | 37 |
15 | Argentino de Lomas Buenos Aires | 15 | 2 | 2 | 11 | 6 | 12 | 25 |
16 | San Fernando Buenos Aires | 15 | 1 | 0 | 14 | 2 | 13 | 48 |
Legenda: |
mistrz |
wicemistrz |
trzeci |
spadek |
Wobec równej liczby punktów rozegrano mecz barażowy o tytuł mistrza Argentyny.
Data | Mecz |
---|---|
27 grudnia 1931 | Estudiantil Porteño Buenos Aires – Almagro Buenos Aires 3:1 (1:1) mecz rozegrany został na stadionie klubu Sportivo Barracas Widzów: 4000 |
Mistrzem Argentyny został klub Estudiantil Porteño Buenos Aires.
Primera División – liga zawodowa
Pierwsze w historii zawodowe rozgrywki ligowe w futbolu argentyńskim. Rozgrywki te zorganizowała nie uznawana przez FIFA federacja piłkarska Liga Argentina de Football.
Mistrzem Argentyny w roku 1931 w ramach rozgrywek organizowanych przez Liga Argentina de Football został klub Boca Juniors Buenos Aires, natomiast tytuł wicemistrza Argentyny zdobył klub San Lorenzo de Almagro Buenos Aires. Boca Juniors Buenos Aires to pierwszy w historii zawodowy mistrz Argentyny.
Kolejka 1
Data | Mecz |
---|---|
31 maja 1931 | Atlanta Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 0:1 Vicente Locasso Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 3900 |
31 maja 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 0:0 Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 12 800 |
31 maja 1931 | Estudiantes La Plata – Talleres Remedios de Escalada 3:0 Alberto Zozaya, Miguel A. Lauri, Alejandro Scopelli Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 3800 |
31 maja 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 2:0 Roberto Varela, Alfonso Lorenzo Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 1300 |
31 maja 1931 | Lanús Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:2 Horacio Cantil s – Alberto Palomino (2) Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 1300 |
31 maja 1931 | Platense Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 1:0 Guillermo Giménez Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2600 |
31 maja 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 0:4 Herminio Masantonio (2), Orestes Propato, José Enríquez s Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1700 |
9 stycznia 1932 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 4:2 Fernando Rivas, Diego García, Alfio Foresto, Antonio Pérez – Juan Carlos Haedo, Domingo Pérez Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 2100 |
31 maja 1931 | Independiente Buenos Aires – Racing Buenos Aires 1:4 Manuel Seoane – Alfredo Devicenzi (2), Alberto Fassora (2) Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 16 700 |
Kolejka 2
Data | Mecz |
---|---|
4 czerwca 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:1 José Gatti – Luis Ravaschino Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 4200 |
4 czerwca 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 1:3 Andrés Stagnaro – José Casullo (2), Guido Baztarrica mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2500 |
4 czerwca 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Boca Juniors Buenos Aires 3:2 Ramon Muttis s, Carlos Giúdice, Alberto Palomino – Florentino Vargas (2) Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 9900 |
4 czerwca 1931 | Huracán Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 0:1 José Larrañaga Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 3600 |
4 czerwca 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 4:1 Humberto Caciópoli (2), Vicente Zito (2) – José Mórsica Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 1100 |
4 czerwca 1931 | Racing Buenos Aires – Platense Buenos Aires 5:1 Carlos Caratti, Benjamín Grossi, Natalio Perinetti (2), Pedro Ochoa – Ernesto Belis Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 7000 |
4 czerwca 1931 | River Plate Buenos Aires – Estudiantes La Plata 2:1 Antonio Ganduglia (2) – Enrique Guaita Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 15 400 |
4 czerwca 1931 | Talleres Remedios de Escalada – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 3:1 Ángel Lombardi, Hugo Lamanna (2) – Diego García Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2100 |
4 czerwca 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 3:2 Saúl Quiroga, Lamazou, Alberto Cuello – Tiseira, Juan Carlos Haedo k Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 1300 |
Kolejka 3
Data | Mecz |
---|---|
7 czerwca 1931 | Atlanta Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 0:0 Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 3500 |
7 czerwca 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 5:1 Antonio Alberino (2), Roberto Cherro (2), Domingo Tarasconi k – Juan Mandile Sędzia: Alberto Rojo Miró – Widzowie: 10 200 |
7 czerwca 1931 | Estudiantes La Plata – Chacarita Juniors Buenos Aires 7:0 Alberto Zozaya (4), Manuel Ferreira, Horacio Tellechea, Alejandro Scopelli Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 4400 |
7 czerwca 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 3:0 Oscar Sciarra (2), Enrique Gainzaraín Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 1700 |
7 czerwca 1931 | Independiente Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 3:1 Luis Ravaschino, Felipe Cherro, Antonio Sastre – Vicente Pérez Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 8900 |
7 czerwca 1931 | Platense Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 0:2 Armando Tarrío, Juan Meraldi Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2300 |
7 czerwca 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 3:0 Diego García, José Fossa k, Francisco Corsetti Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 3500 |
7 czerwca 1931 | Talleres Remedios de Escalada – River Plate Buenos Aires 1:3 Hugo Lamanna – Alberto Rival, Francisco Gondar, Pedro Marassi Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 4800 |
7 czerwca 1931 | Tigre Buenos Aires – Racing Buenos Aires 1:0 Domingo Pérez mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 9400 |
Kolejka 4
Data | Mecz |
---|---|
14 czerwca 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 1:0 José Luis Rodríguez Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 1200 |
14 czerwca 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 1:3 Pedro Stochetti – Hugo Lamanna, José D’Abate, Ángel Lombardi mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1900 |
14 czerwca 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 1:2 Oscar Sciarra – Domingo Tarasconi, Francisco Varallo mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 18 800 |
14 czerwca 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Estudiantes La Plata 1:1 Ismael Morgada – Enrique Guaita Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 19 700 |
14 czerwca 1931 | Huracán Buenos Aires – Platense Buenos Aires 1:0 Herminio Masantonio Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 3100 |
14 czerwca 1931 | Lanús Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 0:2 Luis Ravaschino, Alberto Lalín Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 6900 |
14 czerwca 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 1:0 Luis Ravello Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 1500 |
14 czerwca 1931 | Racing Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 6:0 Natalio Perinetti (2), Benjamín Grossi, Pedro Ochoa, Vicente Del Giúdice, Carlos Caratti Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 5700 |
14 czerwca 1931 | River Plate Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:0 Alberto Rival (2) Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 15 700 |
Kolejka 5
Data | Mecz |
---|---|
28 czerwca 1931 | Atlanta Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:4 Guido Baztarrica – Enrique Gainzaraín (2), Oscar Sciarra, Vicente Ardisana Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 2100 |
28 czerwca 1931 | Estudiantes La Plata – Quilmes Athletic Buenos Aires 2:0 Alejandro Scopelli, Raúl Estevarena Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 4900 |
28 czerwca 1931 | Independiente Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 2:3 Manuel Seoane, Luis Ravaschino – Domingo Tarasconi (2, 1k), Francisco Varallo Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 39 700 |
28 czerwca 1931 | Platense Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 1:2 Ubaldo Landolfi – José Bussi, Osvaldo Larroca Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2300 |
28 czerwca 1931 | River Plate Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 2:3 Carlos Peucelle, Pedro Marassi – Emilio Sampayo (3) Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 8200 |
28 czerwca 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Racing Buenos Aires 5:1 José Fossa k, Santiago Martín, Arturo Arrieta, José Galíndez, José B. Cortecci – Vicente Del Giúdice Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 19 200 |
28 czerwca 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:2 Luis Zubizarreta – Carlos Giúdice (2) Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 2100 |
28 czerwca 1931 | Tigre Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 2:0 Domingo Pérez (2) Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1900 |
28 czerwca 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 1:0 Eduardo Spraggón Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 1200 |
Kolejka 6
Data | Mecz |
---|---|
5 lipca 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Racing Buenos Aires 4:3 José Gatti, Armando Tarrío, Enrique Ruffo, José Luis Rodríguez – Vicente Del Giúdice (2), Natalio Perinetti mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 7000 |
5 lipca 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Platense Buenos Aires 4:1 Francisco Varallo, Antonio Alberino (2), Roberto Cherro – Luis A. Sánchez Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 10 100 |
5 lipca 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:1 Diego García mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 12 100 |
5 lipca 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Estudiantes La Plata 2:5 Vicente Ardisana, Enrique Gainzaraín – Alejandro Scopelli (3), Manuel Ferreira, Enrique Guaita Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 7200 |
5 lipca 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – River Plate Buenos Aires 0:1 Carlos Peucelle Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 11 400 |
5 lipca 1931 | Huracán Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 1:0 Hugo Settis Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2600 |
5 lipca 1931 | Independiente Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 6:1 Luis Ravaschino (3), Felipe Cherro k, Manuel Seoane, Juan Betinotti – Benjamín Delgado Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 3400 |
5 lipca 1931 | Lanús Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 0:0 Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 1600 |
5 lipca 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 1:0 Juan Arrillaga Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 400 |
Kolejka 7
Data | Mecz |
---|---|
9 lipca 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:0 Pedro Stochetti mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors Buenos Aires] Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 2800 |
9 lipca 1931 | Estudiantes La Plata – Independiente Buenos Aires 5:2 Alberto Zozaya, Alejandro Scopelli (2), Manuel Ferreira, Enrique Guaita – Luis Ravaschino, Juan Betinotti Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 12 000 |
9 lipca 1931 | Platense Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 3:0 Miguel Baragnano, Ubaldo Landolfi, Luis A. Sánchez Sędzia: Alberto Rojo Miró – Widzowie: 2100 |
9 lipca 1931 | Racing Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 1:0 Vicente Del Giúdice k Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 7000 |
9 lipca 1931 | River Plate Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 1:2 Carlos Peucelle – Juan Arrillaga, Luis Ravello Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 6600 |
9 lipca 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 4:0 José B. Cortecci (2), Luis Sampayo, Diego García Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 4200 |
9 lipca 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3:2 Hugo Lamanna (2), Eduardo Vázquez – Pedro Chalú (2) Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1200 |
9 lipca 1931 | Tigre Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 2:2 Juan Carlos Haedo, Gregorio Maidana – Florentino Vargas (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 9600 |
9 lipca 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 3:3 Saúl Quiroga (2), Luciano Aranda – Alberto Bussi, José Bussi (2) Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 1500 |
Kolejka 8
Data | Mecz |
---|---|
12 lipca 1931 | Atlanta Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 2:2 Guido Baztarrica, Juan B. Romano – Juan Carlos Haedo, Santiago Belardinelli Sędzia: Aníbal Rotondo – Widzowie: 1600 |
12 lipca 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 4:2 Roberto Cherro, Alfredo Trujillo, Florentino Vargas (2) – Luciano Aranda, Fussani Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 7900 |
12 lipca 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 0:0 mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 14 900 |
12 lipca 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:2 Carlos Giúdice (2) – José B. Cortecci, Diego García Sędzia: Alberto Neme – Widzowie: 7900 |
12 lipca 1931 | Huracán Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 0:1 Enrique Ruffo Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 2000 |
12 lipca 1931 | Independiente Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 1:0 Manuel Ramos Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 5600 |
12 lipca 1931 | Lanús Buenos Aires – Racing Buenos Aires 3:0 Osvaldo Larroca k, José Bussi, Alberto Bussi Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 5700 |
12 lipca 1931 | Platense Buenos Aires – Estudiantes La Plata 0:4 Alejandro Scopelli (2), Alberto Zozaya, Miguel A. Lauri Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 8000 |
12 lipca 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 6:1 Leonardo Sandoval (2), Luis Ravello (2), Juan Arrillaga, Carlos Alaniz – Cruz Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2100 |
Kolejka 9
Data | Mecz |
---|---|
19 lipca 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 1:0 Alberto Bravo Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 1600 |
19 lipca 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 4:3 Juan Gil (2), Pedro Stochetti, Luis Gómez – Francisco Martínez (2), Alfredo Péndola mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2200 |
19 lipca 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Quilmes Athletic Buenos Aires 1:4 Carlos Giúdice – Luis Ravello, Leonardo Sandoval, Juan Arrillaga, Juan Mandile Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 4600 |
19 lipca 1931 | Racing Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 1:2 Benjamín Grossi – Florentino Vargas (2) Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 29 000 |
19 lipca 1931 | River Plate Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:0 Pedro Marassi Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 22 200 |
19 lipca 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 3:0 Emilio Moyano s, José B. Cortecci, Arturo Arrieta Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 9700 |
19 lipca 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Platense Buenos Aires 1:0 Hugo Lamanna Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 1400 |
19 lipca 1931 | Tigre Buenos Aires – Estudiantes La Plata 1:0 Santiago Belardinelli mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: Enrique Diez – Widzowie: 5900 |
19 lipca 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 6:1 Luciano Aranda, Eduardo Spraggón (2), Oscar Luppo (2), Saúl Quiroga – José M. Casullo Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 1500 |
Kolejka 10
Data | Mecz |
---|---|
26 lipca 1931 | Atlanta Buenos Aires – Racing Buenos Aires 1:0 Roberto Santillán mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 5100 |
26 lipca 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 2:1 Francisco Varallo (2, 1k) – Armando Tarrío Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 12 200 |
26 lipca 1931 | Estudiantes La Plata – Vélez Sársfield Buenos Aires 2:1 Alejandro Scopelli, Miguel Lauri – Saúl Quiroga Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 5100 |
26 lipca 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 0:0 mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 2700 |
26 lipca 1931 | Independiente Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 1:1 Luis Ravaschino – Andrés Stagnaro Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4400 |
26 lipca 1931 | Lanús Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 3:2 Luis Federico (2), Jorge Bottín – Herminio Masantonio (2) Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2300 |
26 lipca 1931 | Platense Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 2:1 Tomás Beristain, Nicolás Ferrara – Antonio Ganduglia Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 7300 |
26 lipca 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 5:2 Arturo Arrieta (2), José B. Cortecci, Juan Rizzi – Vicente Zito, Luis Ravello Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 9800 |
26 lipca 1931 | Tigre Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 2:0 Roberto Olmo, Santiago Belardinelli Sędzia: Roberto Fernández – Widzowie: 1600 |
Kolejka 11
Data | Mecz |
---|---|
2 sierpnia 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 1:1 José L. Rodríguez – Roberto Santillán Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 1700 |
2 sierpnia 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Platense Buenos Aires 0:0 mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4000 |
2 sierpnia 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Independiente Buenos Aires 2:1 Ismael Morgada, Carlos Giúdice – Manuel Ramos Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 5700 |
2 sierpnia 1931 | Huracán Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 1:2 Juan C. Villanueva – Roberto Cherro, Manuel Trujillo Sędzia: Roberto Fernández – Widzowie: 15 300 |
2 sierpnia 1931 | Lanús Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4 Alberto Bussi – Diego García (2),Santiago Martín (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 6100 |
2 sierpnia 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:1 Vicente Zito, Juan Arrillaga – Alfredo Péndola Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2200 |
2 sierpnia 1931 | Racing Buenos Aires – Estudiantes La Plata walkower dla Estudiantes mecz przerwany został w 75 minucie przy stanie 1:1 José Tabar – Manuel Ferreira Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 14 900 |
2 sierpnia 1931 | River Plate Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 3:0 Camilo Méndez, Pedro Marassi, Emilio Castro Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 12 200 |
2 sierpnia 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 2:1 Rodolfo Devoto, Luciano Aranda – Hugo Lamanna Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 2300 |
Kolejka 12
Data | Mecz |
---|---|
9 sierpnia 1931 | Atlanta Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 0:0 Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2800 |
9 sierpnia 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 6:0 Florentino Vargas, Antonio Alberino, Donato Penella, Roberto Cherro (3) Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 10 100 |
9 sierpnia 1931 | Estudiantes La Plata – Argentinos Juniors Buenos Aires 5:1 Alberto Zozaya (4), Alejandro Scopelli – Alberto Bravo Sędzia: Enrique Diez – Widzowie: 4800 |
9 sierpnia 1931 | Independiente Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 1:1 Roberto Porta – Luis Ravello Sędzia: Plácido Díaz – Widzowie: 6000 |
9 sierpnia 1931 | Platense Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 4:1 Tomás Beristain (2), Ismael Arrese k, Luis A. Sánchez – Carlos Giúdice Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 3600 |
9 sierpnia 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 5:2 José B. Cortecci (3), Ernesto Closas, José Fossa k – Francisco Sponda, Oscar Sciarra Sędzia: Servando Pérez – Widzowie: 10 000 |
9 sierpnia 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Racing Buenos Aires 0:2 mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Alberto Fassora, Natalio Perinetti Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 11 700 |
9 sierpnia 1931 | Tigre Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 3:3 Juan Carlos Haedo (2), Roberto Olmo – Eduardo Alterio k, Emilio Sampayo (2) Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 1300 |
9 sierpnia 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 2:3 Ernesto Garbini, Oscar Luppo – Emilio Castro (2), Carlos Peucelle Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 7800 |
Kolejka 13
Data | Mecz |
---|---|
16 sierpnia 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 3:0 Enrique Ruffo, José Gatti (2) Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1300 |
16 sierpnia 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:2 Arturo Arrieta, Ernesto Closas Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 45 800 |
16 sierpnia 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 1:3 Luis Gómez k – Saúl Quiroga, Oscar Luppo (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu Atlanta Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 2200 |
16 sierpnia 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:1 Francisco Martínez – Luis Ravaschino mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 8400 |
16 sierpnia 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Tigre Buenos Aires 3:0 Ismael Morgada k, Carlos Giúdice (2) Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 3000 |
16 sierpnia 1931 | Huracán Buenos Aires – Estudiantes La Plata 2:1 Herminio Masantonio, Máximo Frederici – Alberto Zozaya Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 6300 |
16 sierpnia 1931 | Lanús Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 2:1 Luis Federico, Osvaldo Larroca – Juan B. Romano Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 800 |
16 sierpnia 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Platense Buenos Aires 1:1 Luis Ravello – Luis A. Sánchez Sędzia: Alfredo Mac Kay – Widzowie: 2400 |
16 sierpnia 1931 | Racing Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 1:1 Alberto Fassora – Pedro Marassi Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 23 000 |
Kolejka 14
Data | Mecz |
---|---|
30 sierpnia 1931 | Atlanta Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 1:3 José M. Casullo – Florentino Vargas, Francisco Varallo, Antonio Alberino mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 10 500 |
30 sierpnia 1931 | Estudiantes La Plata – Lanús Buenos Aires 8:0 Alberto Zozaya (4), Alejandro Scopelli, Manuel Ferreira (2), Enrique Guaita Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 4100 |
30 sierpnia 1931 | Platense Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 4:1 Luis A. Sánchez, Ubaldo Landolfi, Nicolás Ferrara, Ismael Arrese k – Enrique Gainzaraín Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3600 |
30 sierpnia 1931 | Racing Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 3:2 Vicente Del Giúdice (2), Natalio Perinetti – Andrés Stagnaro, Emilio Sampayo Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 5600 |
30 sierpnia 1931 | River Plate Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 4:3 Pedro Marassi, Pedro Lago, Emilio Castro (2, 1k) – José Gatti, Enrique Ruffo, José L. Rodríguez Sędzia: Enrique Lińeyro – Widzowie: 6300 |
30 sierpnia 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:1 José Fossa – Juan Betinotti Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 32 400 |
30 sierpnia 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Huracán Buenos Aires 2:4 Raúl González (2) – Arturo Naveira (2), Herminio Masantonio (2) Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 2500 |
30 sierpnia 1931 | Tigre Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 4:1 Bernabé Ferreyra (4) – Carlos Alaniz Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 1300 |
30 sierpnia 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:1 Luciano Aranda – Pedro Farías Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2900 |
Kolejka 15
Data | Mecz |
---|---|
5 września 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 0:2 Héctor Roselló (2) Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2500 |
5 września 1931 | Atlanta Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:2 Manuel Benavídez – Santiago Martín, Diego García mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 6100 |
5 września 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Estudiantes La Plata 2:2 Francisco Varallo k, Roberto Cherro – Alejandro Scopelli (2) Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 29 400 |
5 września 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 4:3 Oscar Sciarra, Francisco Martínez (2), Francisco Sponda – Santiago Belardinelli, Bernabé Ferreyra (2) Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 1400 |
5 września 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Racing Buenos Aires 1:1 Armando Zoroza – Alberto Fassora Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 13 100 |
5 września 1931 | Huracán Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 1:1 Cesáreo Onzari – Pedro Lago Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 12 600 |
5 września 1931 | Independiente Buenos Aires – Platense Buenos Aires 2:0 Manuel Seoane, E. Fernández Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 5400 |
5 września 1931 | Lanús Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 1:0 Osvaldo Larroca Sędzia: Luis Celleri – Widzowie: 2100 |
5 września 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 2:3 Juan Arrillaga, Juan Mandile – Oscar De Dovitis, Ángel Sobrino (2) Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1300 |
Kolejka 16
Data | Mecz |
---|---|
12 września 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:1 Pablo Ruffo k – Tomás González Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 1600 |
12 września 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 3:1 Luis Díaz (3) – Arturo Naveira mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 3200 |
12 września 1931 | Estudiantes La Plata – Atlanta Buenos Aires 6:1 Alejandro Scopelli (4), Alberto Zozaya, Enrique Guaita – Plinio Giribaldi Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 4500 |
12 września 1931 | Racing Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 1:1 Alberto Fassora – Juan Arrillaga Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 6300 |
12 września 1931 | River Plate Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 4:0 Pedro Marassi, Pedro Lago, Emilio Castro, Carlos Peucelle Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 5100 |
12 września 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Platense Buenos Aires 4:3 Santiago Martín, Arturo Arrieta, José Fossa k, Luis Castañares – Nicolás Ferrara, Luis A. Sánchez (2) Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 14 200 |
12 września 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Boca Juniors Buenos Aires 0:2 Francisco Varallo (2, 1k) mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 17 500 |
12 września 1931 | Tigre Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:4 Bernabé Ferreyra – Luis Ravaschino, E. Fernández (2), Juan Betinotti mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 6300 |
12 września 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:1 Oscar Luppo – José L. Fernández Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 3000 |
Kolejka 17
Data | Mecz |
---|---|
19 września 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Racing Buenos Aires 2:1 Hortensio Pellizari, Videla – Natalio Perinetti mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 10 000 |
20 września 1931 | Atlanta Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 2:4 Plinio Giribaldi (2, 1k) – Cilento (2), Raúl González (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1300 |
20 września 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – River Plate Buenos Aires walkower dla Boca Juniors mecz przerwany został w 26 minucie przy stanie 1:1 Francisco Varallo – Carlos Peucelle Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 34 000 |
20 września 1931 | Estudiantes La Plata – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:0 Alejandro Scopelli Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 19 900 |
20 września 1931 | Huracán Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:1 Orestes Propato – Carlos Giúdice Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 3700 |
20 września 1931 | Independiente Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 1:0 Juan Betinotti Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 4200 |
20 września 1931 | Lanús Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 1:2 Alberto Bussi – Pedro Stochetti (2) Sędzia: Humberto Galeratto – Widzowie: 1200 |
20 września 1931 | Platense Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 3:1 Nicolás Ferrara, Antonio Campilongo, Ubaldo Landolfi – Bernabé Ferreyra Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4800 |
20 września 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 0:1 Juan Bongiovanni Sędzia: Juan Barbera – Widzowie: 1400 |
Kolejka 18
Data | Mecz |
---|---|
26 września 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Estudiantes La Plata 4:4 Hugo Lamanna, Luis Zubizarreta (2), Cilento – Enrique Guaita (3), Alberto Zozaya mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 9200 |
27 września 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3:1 Juan Bongiovanni, Pedro Ruffo (2, 1k) – Francisco Sponda Sędzia: Humberto Galeratto – Widzowie: 1900 |
27 września 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 3:1 Benjamín Coria, Marcos Díaz (2) – Francisco Varallo mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 18 900 |
27 września 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Lanús Buenos Aires 3:5 Pedro Farías (2), Amleto Nelly – José Bussi (2), Luis Federico, Carlos Bertetti (2) Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 2800 |
27 września 1931 | Huracán Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 3:1 Herminio Masantonio (3, 1k) – Juan Mandile Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2100 |
27 września 1931 | Racing Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 7:4 Alberto Fassora, Alfredo Devicenzi, Vicente Del Giúdice (3), Roberto Mellone (2) – Manuel Seoane, Roberto Porta, Felipe Cherro k, Juan Betinotti Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 21 000 |
27 września 1931 | River Plate Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 1:0 Emilio Castro Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 4200 |
27 września 1931 | Tigre Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 3:2 Bernabé Ferreyra (3) – Diego García, José B. Cortecci mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 4500 |
27 września 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Platense Buenos Aires 2:1 Luciano Aranda, Oscar Luppo – Luis A. Sánchez Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 3000 |
Kolejka 19
Data | Mecz |
---|---|
4 października 1931 | Atlanta Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 1:5 A. Solimandi – Marcos Díaz (2), Pedro Stochetti, Luis Díaz (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 2200 |
4 października 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 5:0 Francisco Varallo (4), Roberto Cherro Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 9700 |
4 października 1931 | Estudiantes La Plata – River Plate Buenos Aires 2:3 Ulises Uslenghi, Alberto Zozaya – Emilio Castro (3) Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 13 200 |
4 października 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 2:6 Francisco Sponda, Pedro Chalú – Alejandro de los Santos, Máximo Frederici, Herminio Masantonio (2), Arturo Naveira, Orestes Propato mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sarsfield Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 2300 |
4 października 1931 | Independiente Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 3:2 Luis Vassini s, Juan C. Corazzo, Roberto Porta – Juan Bongiovanni, Armando Tarrío Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 3000 |
4 października 1931 | Lanús Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 2:1 José Bussi (2) – Alberto Lorenzo Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 1100 |
4 października 1931 | Platense Buenos Aires – Racing Buenos Aires 0:1 José Della Torre mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 9700 |
4 października 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 0:4 Luis Donato (2), Luis Zubizarreta, Cilento Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 6000 |
4 października 1931 | Tigre Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 1:2 Bernabé Ferreyra – Rodolfo Devoto, Luciano Aranda Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 1200 |
Kolejka 20
Data | Mecz |
---|---|
11 października 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Platense Buenos Aires 0:1 Ubaldo Landolfi Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3200 |
11 października 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Estudiantes La Plata 5:1 Marcos Díaz, Emilio Sampayo, Benjamín Coria, Pedro Stochetti (2) – Alberto Zozaya mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 22 400 |
11 października 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Atlanta Buenos Aires 0:0 Sędzia: Alfredo Mac Kay – Widzowie: 2600 |
11 października 1931 | Huracán Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 5:1 Arturo Naveira (2), Herminio Masantonio, Cesáreo Onzari, Alejandro de los Santos – Juan C. Corazzo Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 10 100 |
11 października 1931 | Lanús Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:3 Carlos Bertetti, José Bussi – Francisco Sponda (2), Oscar Sciarra mecz przerwany w 88 minucie – wynik zostawiono Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 1400 |
11 października 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 1:2 Fortunato Androssi – Roberto Cherro (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 17 500 |
11 października 1931 | Racing Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 2:2 Pedro Pompey, José Della Torre – Bernabé Ferreyra (2, 1k) Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 10 700 |
11 października 1931 | River Plate Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 1:1 Pedro Lago – Cilento Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 14 100 |
11 października 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 4:3 Oscar De Dovitis, Ángel Sobrino, Oscar Luppo, Félix Pacheco s – José M. Galíndez (2), José B. Cortecci Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 11 100 |
Kolejka 21
Data | Mecz |
---|---|
18 października 1931 | Atlanta Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 0:1 Fortunato Androssi mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 400 |
18 października 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3:3 Francisco Varallo (2), Miguel A. Nardini – José M. Larrañaga (2), Oscar Sciarra Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 8400 |
18 października 1931 | Estudiantes La Plata – Gimnasia y Esgrima La Plata 2:3 Enrique Guaita k, Manuel Ferreira – Ismael Morgada (2, 1k), Pedro Farías Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 15 800 |
18 października 1931 | Independiente Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 4:1 Manuel Seoane (4) – Luis Federico Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 4400 |
18 października 1931 | Platense Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 3:1 Ubaldo Landolfi, Tomás Beristain (2) – Cesáreo Onzari mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 6600 |
18 października 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 0:0 Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 21 900 |
18 października 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Chacarita Juniors Buenos Aires 1:5 Hugo Lamanna – Marcos Díaz (2), Pedro Stochetti, Luis Díaz, Benjamín Coria Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3100 |
18 października 1931 | Tigre Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 0:0 Sędzia: Hermenegildo López – Widzowie: 1200 |
18 października 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Racing Buenos Aires 2:3 Ángel Sobrino, Oscar Luppo – Alberto Fassora, Natalio Perinetti, Alfredo Devicenzi mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 8500 |
Kolejka 22
Data | Mecz |
---|---|
25 października 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 4:2 José Saccone, Manuel De Sáa, José O. Gatti (2) – Saúl Quiroga, Ernesto Garbini Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 1400 |
25 października 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:1 Roberto Cherro – E. Fernández Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 17 900 |
25 października 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 1:0 Luis Díaz mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 26 600 |
25 października 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 3:2 José M. Larrañaga, Francisco Sponda, Oscar Sciarra – Roberto Santillán, José M. Casullo Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 800 |
25 października 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Talleres Remedios de Escalada 2:0 Armando Zoroza, Carlos Giúdice Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 3200 |
25 października 1931 | Huracán Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 3:1 Cesáreo Onzari, Arturo Naveira, Herminio Masantonio – Domingo Pérez Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 4600 |
25 października 1931 | Lanús Buenos Aires – Platense Buenos Aires walkower dla Lanús w 49 minucie mecz został przerwany przy stanie 1:1 Carlos Bertetti k – Luis A. Sánchez mecz miał być powtórzony 7 stycznia 1932, ale drużyna Platense wycofała się Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 1200 |
25 października 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Estudiantes La Plata 2:4 Fortunato Androssi, Domingo Ravignani k – Víctor Appólito, Miguel A. Lauri, Albero Zozaya (2) Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 3200 |
25 października 1931 | Racing Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 5:0 Alfredo Devicenzi (4), Juan Gil Sędzia: Gerónimo Repossi – Widzowie: 12 300 |
Kolejka 23
Data | Mecz |
---|---|
31 października 1931 | Atlanta Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 0:1 Luis Ravaschino mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Alfredo Mac Kay – Widzowie: 2200 |
1 listopada 1931 | Estudiantes La Plata – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 8:0 Alejandro Scopelli (3), Víctor Appólito (2), Alberto Zozaya, Enrique Guaita (2) Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 2900 |
1 listopada 1931 | Platense Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 3:5 Luis A. Sánchez (2), Ubaldo Landolfi – Donato Penella, Roberto Cherro (2), Miguel A. Nardini, Antonio Alberino Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 11 900 |
1 listopada 1931 | Racing Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 3:1 Alberto Fassora (3) – Pablo Ruffo Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 6700 |
1 listopada 1931 | River Plate Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 4:1 Pedro Marassi, Carlos Peucelle, Pedro Lago (2) – Arturo Naón Sędzia: Gerónimo Repossi – Widzowie: 5300 |
1 listopada 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 0:0 Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 13 100 |
1 listopada 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Quilmes Athletic Buenos Aires 2:0 Leonardo Sandoval s, Cilento Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 1500 |
1 listopada 1931 | Tigre Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 2:0 Bernabé Ferreyra (2) Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 700 |
1 listopada 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 0:0 Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 2800 |
Kolejka 24
Data | Mecz |
---|---|
11 listopada 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 2:4 Armando Tarrío, José O. Gatti – José Fossa, Diego García, Santiago Martín, Fernando Rivas mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3000 |
11 listopada 1931 | Atlanta Buenos Aires – Platense Buenos Aires 0:3 Ubaldo Landolfi, Luis A. Sánchez, Ismael Arrese k mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 1600 |
11 listopada 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 3:2 Domingo Tarasconi, Roberto Cherro, Donato Penella – Arturo Beghé s, Domingo Pérez Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 10 300 |
11 listopada 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 3:1 Pedro Chalú, José M. Larrañaga, Enrique Gainzaraín – Cilento Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1000 |
11 listopada 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Chacarita Juniors Buenos Aires 1:2 Carlos Giúdice – Luis Díaz (2) Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 3900 |
11 listopada 1931 | Huracán Buenos Aires – Racing Buenos Aires 2:4 Herminio Masantonio, Arturo Naveira – Vicente Del Giúdice, Alfredo Devicenzi, Alberto Fassora, Hugo Settis s Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 10 800 |
11 listopada 1931 | Independiente Buenos Aires – Estudiantes La Plata 3:2 Luis Ravaschino, Antonio Sastre (2) – Alberto Zozaya, Enrique Guaita Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 10 000 |
11 listopada 1931 | Lanús Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 0:2 Ángel Sobrino, Luciano Aranda Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 600 |
11 listopada 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 1:0 Luis Ravello mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 5700 |
Kolejka 25
Data | Mecz |
---|---|
15 listopada 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 1:1 Juan Bongiovanni – Arturo Naveira Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 2000 |
15 listopada 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 4:1 Emilio Sampayo, Luis Díaz (3) – Luis Ravello mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 4000 |
15 listopada 1931 | Estudiantes La Plata – Platense Buenos Aires 2:0 Alberto Zozaya, Enrique Guaita Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 2800 |
15 listopada 1931 | Racing Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 4:2 Pedro Pompey k, Alfredo Devicenzi (2), José Tabar – Alberto Bussi, Aguedo Ursino Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 6100 |
15 listopada 1931 | River Plate Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:0 Pedro Lago, Carlos Peucelle Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 6000 |
15 listopada 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 3:0 José B. Cortecci, Fernando Rivas, Santiago Martín Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4900 |
15 listopada 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Independiente Buenos Aires 3:0 Nogués (2), Luis Donato Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 2600 |
15 listopada 1931 | Tigre Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 1:1 Santiago Belardinelli – Roberto Santillán Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 500 |
15 listopada 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 1:2 Ángel Sobrino – Mario Evaristo, Antonio Alberino mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 10 900 |
Kolejka 26
Data | Mecz |
---|---|
22 listopada 1931 | Atlanta Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 1:1 Guido Baztarrica – Oscar Luppo mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 900 |
22 listopada 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Racing Buenos Aires 0:1 Vicente Del Giúdice Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 34 500 |
22 listopada 1931 | Estudiantes La Plata – Tigre Buenos Aires 3:0 Alejandro Scopelli (3) Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 4100 |
22 listopada 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 0:0 Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 3900 |
22 listopada 1931 | Huracán Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1 Cesáreo Onzari – Ernesto Closas Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 11 000 |
22 listopada 1931 | Independiente Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 2:1 Ricardo Porta, Juan Betinotti – Pedro Lago Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 12 400 |
22 listopada 1931 | Lanús Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 1:3 Aguedo Ursino – Armando Tarrío, Enrique Ruffo, José O. Gatti Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 600 |
22 listopada 1931 | Platense Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 2:1 Ismael Arrese k, Ubaldo Landolfi – Nogués Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3100 |
22 listopada 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 6:0 Juan Arrillaga (5), Juan Mandile Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1200 |
Kolejka 27
Data | Mecz |
---|---|
29 listopada 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 0:5 Francisco Varallo (3), Antonio Alberino, Domingo Tarasconi mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Antonio Di Tomaso – Widzowie: 12 600 |
29 listopada 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:3 Luis Díaz – Manuel Ramos (2), Luis Ravaschino mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 6500 |
29 listopada 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:3 Evaristo Delovo – Salvador D’Alessandro, Francisco Sponda, Enrique Gainzaraín Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 1600 |
29 listopada 1931 | Huracán Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 2:0 Arturo Naveira, Herminio Masantonio Sędzia: Oscar Lomuto – Widzowie: 1400 |
29 listopada 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:1 Juan Mandile – Pacífico Storgatto s mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 1800 |
29 listopada 1931 | Racing Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 4:1 Alfredo Devicenzi (2), Vicente Del Giúdice, Alberto Fassora – Enrique Liberanone Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 3700 |
29 listopada 1931 | River Plate Buenos Aires – Platense Buenos Aires 2:5 Carlos Peucelle, Emilio Castro – Luis A. Sánchez (3), Nicolás Ferrara, Ubaldo Landolfi Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 5900 |
29 listopada 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Tigre Buenos Aires 2:1 Oscar Rodríguez, Cilento – Alberto Cuello Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 1000 |
29 listopada 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Estudiantes La Plata 3:3 Ángel Sobrino, Oscar Luppo (2, 1k) – Alberto Zozaya (2), Miguel Lauri mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 5700 |
Kolejka 28
Data | Mecz |
---|---|
6 grudnia 1931 | Atlanta Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 1:2 Atilio Rizzi s – José O. Gatti (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 300 |
6 grudnia 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 2:1 Domingo Tarasconi, Francisco Varallo – Alejandro de los Santos Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 14 000 |
6 grudnia 1931 | Estudiantes La Plata – Racing Buenos Aires 6:3 Enrique Guaita (2), Manuel Ferreira, Miguel Lauri, Alejandro Scopelli, Alberto Zozaya – Alberto Fassora, Vicente Del Giúdice (2) Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 12 600 |
6 grudnia 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 1:0 Francisco Sponda Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 1300 |
6 grudnia 1931 | Independiente Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:1 Luis Ravaschino – José M. Minella Sędzia: R. Legnazzi – Widzowie: 4000 |
6 grudnia 1931 | Platense Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 0:1 Marcos Díaz Sędzia: Enrique Lińeiro – Widzowie: 7300 |
6 grudnia 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 4:1 Santiago Martín (3), Arturo Arrieta – Ángel Montero Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2000 |
6 grudnia 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Vélez Sársfield Buenos Aires 1:3 Cilento – Oscar Luppo k, Luciano Aranda (2) Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 1000 |
6 grudnia 1931 | Tigre Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 2:5 Domingo Pérez k, Alberto Cuello – José Granara Costa, Carlos Peucelle k, Emilio Castro (3) mecz rozegrany został na stadionie klubu Huracán Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 3500 |
Kolejka 29
Data | Mecz |
---|---|
8 grudnia 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Estudiantes La Plata 1:0 José O. Gatti Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 4200 |
8 grudnia 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 4:2 Benjamín Coria, Demetrio Busti, Marcos Díaz – Bibiano Lorenzo (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu Platense Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2000 |
8 grudnia 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 1:4 Enrique Gainzarín – José Fossa, Diego García, Fernando Rivas, Santiago Martín mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 2500 |
8 grudnia 1931 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Platense Buenos Aires 2:1 Armando Zoroza, José M. Minella – Luis A. Sánchez Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1700 |
8 grudnia 1931 | Huracán Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 5:0 Arturo Naveira (3), Alejandro de los Santos, Herminio Masantonio Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 900 |
8 grudnia 1931 | Lanús Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 5:2 Ángel Montero, Alberto Bussi, Aguedo Ursino, Crispín Ríos (2) – Antonio Alberino, Francisco Varallo mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 6000 |
8 grudnia 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 1:2 Domingo Ravignani k – Roberto Porta, Manuel Ramos Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2000 |
8 grudnia 1931 | Racing Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 2:0 José Tabar, Alberto Fassora Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 4400 |
8 grudnia 1931 | River Plate Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 5:1 José Granara Costa (3), Pedro Marassi, Emilio Castro – Saúl Quiroga Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 3700 |
Kolejka 30
Data | Mecz |
---|---|
13 grudnia 1931 | Atlanta Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 1:2 Guido Baztarrica – Carlos Bertetti, Aguedo Ursino mecz rozegrany został na stadionie klubu Argentinos Juniors Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 700 |
13 grudnia 1931 | Estudiantes La Plata – Huracán Buenos Aires 4:1 Alberto Zozaya (2), Alejandro Scopelli, Miguel Lauri – Herminio Masantonio Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 5600 |
13 grudnia 1931 | Independiente Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 2:1 Luis Ravaschino, Antonio Sastre – José M. Larrañaga Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 3800 |
13 grudnia 1931 | Platense Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 3:0 Luis A. Sánchez, Antonio Campilongo, Nicolás Ferrara Sędzia: Lorenzo Martínez – Widzowie: 2200 |
13 grudnia 1931 | River Plate Buenos Aires – Racing Buenos Aires 1:1 José M. González s – Roberto Mellone Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 18 500 |
13 grudnia 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 0:0 Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 32 000 |
13 grudnia 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Argentinos Juniors Buenos Aires 2:1 Vicente Lucífero (2) – Enrique Ruffo Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 900 |
13 grudnia 1931 | Tigre Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 1:2 Bernabé Ferreyra k – Alberto Palomino, Pedro Farías Sędzia: Ricardo Riestra – Widzowie: 500 |
13 grudnia 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 2:3 Luciano Aranda, Ernesto Garbini – Benjamín Coria, Marcos Díaz, Emilio Sampayo Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2200 |
Kolejka 31
Data | Mecz |
---|---|
20 grudnia 1931 | Argentinos Juniors Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 2:4 Luis Vassini, Juan Bongiovanni – Pedro Marassi, José Granara Costa, Emilio Castro, Pedro Lagos Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 2000 |
20 grudnia 1931 | Boca Juniors Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 5:2 Miguel A. Nardini, Francisco Varallo (2), Antonio Alberino, Roberto Cherro – José M. Casullo, Roberto Santillán Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2900 |
20 grudnia 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Racing Buenos Aires 0:4 Vicente Del Giúdice, Roberto Mellone, Alfredo Devicenzi, Alberto Fassora mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 8600 |
20 grudnia 1931 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Platense Buenos Aires 2:2 Francisco Sponda, Eduardo Gómez – Ubaldo Landolfi, Luis A. Sánchez mecz rozegrany został na stadionie klubu Vélez Sarsfield Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 700 |
20 grudnia 1931 | Huracán Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 4:1 Herminio Masantonio (2), Alejandrio de los Santos (2) – Dante Madero Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 1100 |
20 grudnia 1931 | Independiente Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 5:3 Manuel Seaone (2), Roberto Porta (2), Luis Ravaschino – Diego García, Arturo Arrieta, Luis M. Fazio s Sędzia: Humberto Galeratto – Widzowie: 6800 |
20 grudnia 1931 | Lanús Buenos Aires – Estudiantes La Plata 2:3 Ángel Montero, Crispín Ríos – Alberto Zozaya (3) mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Néstor Roldán – Widzowie: 3200 |
20 grudnia 1931 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 2:0 Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 500 |
10 stycznia 1932 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Vélez Sársfield Buenos Aires 3:4 Miguel Curell, Pedro Farías (2) – Ángel Sobrino, Luciano Aranda, Oscar De Dovitis, Eduardo Spraggón Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 2000 |
Kolejka 32
Data | Mecz |
---|---|
27 grudnia 1931 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Argentinos Juniors Buenos Aires 3:2 Pedro Stochetti (3) – José O. Gatti (2) mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 1700 |
27 grudnia 1931 | Estudiantes La Plata – Boca Juniors Buenos Aires 4:1 Alejandro Scopelli (2), Enrique Guaita, Ulises Uslenghi – Domingo Tarasconi Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 24 500 |
27 grudnia 1931 | Platense Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 4:1 Luis A. Sánchez (2), Tomás Beristain, Ubaldo Landolfi – Roberto Porta Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 7500 |
27 grudnia 1931 | Racing Buenos Aires – Gimnasia y Esgrima La Plata 4:1 Roberto Mellone (2), Vicente Del Giúdice, Alberto Fassora – Pedro Farías Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 5500 |
27 grudnia 1931 | River Plate Buenos Aires – Huracán Buenos Aires 3:1 Pedro Marassi, Mario Artel, Carlos Peucelle – Alejandro de los Santos Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 7100 |
27 grudnia 1931 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Atlanta Buenos Aires 5:3 Juan M. Baigorria, José B. Cortecci, José Fossa k, Santiago Martín (2) – José M. Casullo, Enrique Liberanone, Carlos Moyano Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 1500 |
27 grudnia 1931 | Talleres Remedios de Escalada – Lanús Buenos Aires 3:2 Luis Donato, Vicente Lucífero, Cilento k – Luis Federico, Ángel Montero Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 2300 |
27 grudnia 1931 | Tigre Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 1:3 Roberto Olmo – Salvador D’Alessandro, Oscar Sciarra, Francisco Sponda Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 400 |
27 grudnia 1931 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 2:0 Luciano Aranda, Saúl Quiroga Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 800 |
Kolejka 33
Data | Mecz |
---|---|
2 stycznia 1932 | Boca Juniors Buenos Aires – Talleres Remedios de Escalada 4:2 Roberto Cherro 25, Francisco Varallo 47k, 58k, Roberto Cherro 65 – Luis Donato 13, Vicente Lucífero 59 |
2 stycznia 1932 | Quilmes Athletic Buenos Aires – Racing Buenos Aires 2:0 Leonardo Sandoval, Juan Mandile mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Arturo Legnazzi – Widzowie: 6900 |
3 stycznia 1932 | Atlanta Buenos Aires – Estudiantes La Plata 2:1 Guido Baztarrica (2) – Alejandro Scopelli mecz rozegrany został na stadionie klubu San Lorenzo de Almagro Sędzia: Consolatto Nai Foino – Widzowie: 9600 |
3 stycznia 1932 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires – Vélez Sársfield Buenos Aires 2:2 Oscar Sciarra, Hortensio Pellizari – Oscar De Dovitis, Juan Romano mecz rozegrany został na stadionie klubu River Plate Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 1500 |
3 stycznia 1932 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Argentinos Juniors Buenos Aires 0:0 Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 1700 |
3 stycznia 1932 | Huracán Buenos Aires – Chacarita Juniors Buenos Aires 2:0 Ramón Silva s, Herminio Masantonio Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 3700 |
3 stycznia 1932 | Independiente Buenos Aires – Tigre Buenos Aires 3:2 Luis Ravaschino, Juan Betinotti k, Manuel Seoane – Bernabé Ferreyra (2) Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2900 |
3 stycznia 1932 | Lanús Buenos Aires – River Plate Buenos Aires 0:1 Ricardo Zatelli mecz rozegrany został na stadionie klubu Racing Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 4100 |
3 stycznia 1932 | Platense Buenos Aires – San Lorenzo de Almagro Buenos Aires 0:2 Santiago Martín (2) Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 8000 |
Kolejka 34
Data | Mecz |
---|---|
6 stycznia 1932 | Argentinos Juniors Buenos Aires – Quilmes Athletic Buenos Aires 4:4 Enrique Ruffo (2), José O. Gatti, Pascual Di Paola – Luis Ravello (3), Leonardo Sandoval Sędzia: Alfredo D'Espósito – Widzowie: 400 |
6 stycznia 1932 | Chacarita Juniors Buenos Aires – Lanús Buenos Aires 1:0 Marcos Díaz mecz rozegrany został na stadionie klubu Boca Juniors Sędzia: Celestino Destaillats – Widzowie: 900 |
6 stycznia 1932 | Gimnasia y Esgrima La Plata – Huracán Buenos Aires 1:1 Carlos Giúdice – Herminio Masantonio Sędzia: Ricardo Espínola – Widzowie: 2100 |
6 stycznia 1932 | River Plate Buenos Aires – Boca Juniors Buenos Aires 0:3 Antonio Alberino, Ramón Mutis, Francisco Varallo Sędzia: Natalio Valdatta – Widzowie: 26 200 |
6 stycznia 1932 | Racing Buenos Aires – Ferro Carril Oeste Buenos Aires 3:2 Alberto Fassora (2), Alfredo Devicenzi – Francisco Sponda, Enrique Gainzaraín Sędzia: Ángel De Dominicis – Widzowie: 3700 |
6 stycznia 1932 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires – Estudiantes La Plata 3:1 José Fossa k, Diego García, Fernando Rivas – Marcelino Padrón Sędzia: José Bartolomé Macías – Widzowie: 9900 |
6 stycznia 1932 | Talleres Remedios de Escalada – Atlanta Buenos Aires 1:2 Cilento – José M. Casullo, Guido Baztarrica Sędzia: Eduardo Forte – Widzowie: 600 |
6 stycznia 1932 | Tigre Buenos Aires – Platense Buenos Aires mecz został przełożony |
6 stycznia 1932 | Vélez Sársfield Buenos Aires – Independiente Buenos Aires 2:3 Ángel Sobrino, Juan Romano – Antonio Sastre, Manuel Ramos, Roberto Porta Sędzia: Enrique Escola – Widzowie: 2200 |
13 stycznia 1932 | Tigre Buenos Aires – Platense Buenos Aires walkower dla Tigre Platense wycofał się |
Końcowa tabela ligi zawodowej sezonu 1931
Poz | Klub | Mecze | Zw | Rem | Por | Pkt | BrZd | BrStr |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Boca Juniors Buenos Aires | 34 | 22 | 6 | 6 | 50 | 85 | 49 |
2 | San Lorenzo de Almagro Buenos Aires | 34 | 19 | 7 | 8 | 45 | 81 | 52 |
3 | Estudiantes La Plata | 34 | 20 | 4 | 10 | 44 | 103 | 51 |
4 | River Plate Buenos Aires | 34 | 19 | 6 | 9 | 44 | 63 | 39 |
5 | Racing Buenos Aires | 34 | 19 | 5 | 10 | 43 | 81 | 51 |
6 | Independiente Buenos Aires | 34 | 18 | 7 | 9 | 43 | 69 | 60 |
7 | Chacarita Juniors Buenos Aires | 34 | 18 | 6 | 10 | 42 | 63 | 58 |
8 | Huracán Buenos Aires | 34 | 13 | 7 | 14 | 33 | 58 | 49 |
9 | Vélez Sársfield Buenos Aires | 34 | 13 | 7 | 14 | 33 | 63 | 68 |
10 | Ferro Carril Oeste Buenos Aires | 34 | 12 | 8 | 14 | 32 | 60 | 74 |
11 | Argentinos Juniors Buenos Aires | 34 | 12 | 7 | 15 | 31 | 49 | 61 |
12 | Gimnasia y Esgrima La Plata | 34 | 9 | 12 | 13 | 30 | 42 | 64 |
13 | Platense Buenos Aires | 34 | 13 | 3 | 18 | 29 | 52 | 52 |
14 | Quilmes Athletic Buenos Aires | 34 | 12 | 5 | 17 | 29 | 53 | 62 |
15 | Talleres Remedios de Escalada | 34 | 11 | 2 | 21 | 24 | 48 | 68 |
16 | Tigre Buenos Aires | 34 | 8 | 7 | 19 | 23 | 47 | 70 |
17 | Lanús Buenos Aires | 34 | 10 | 2 | 22 | 22 | 43 | 82 |
18 | Atlanta Buenos Aires | 34 | 4 | 7 | 23 | 15 | 33 | 83 |
Legenda: |
mistrz |
wicemistrz |
trzeci |
Klasyfikacja strzelców bramek 1931
Gole | Piłkarz | Klub |
---|---|---|
33 | Alberto Zozaya | Estudiantes La Plata |
31 | Alejandro Scopelli | Estudiantes La Plata |
27 | Francisco Varallo | Boca Juniors Buenos Aires |
23 | Herminio Masantonio | Huracán Buenos Aires |
20 | Luis Sánchez | Platense Buenos Aires |