Marta Kielczyk

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Marta Kielczyk
Marta Kielczyk
Data i miejsce urodzenia 23 maja 1974
Siedlce (Polska)
Zawód prezenterka

Marta Kielczyk (ur. 23 maja 1974 w Siedlcach)[1] – polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W latach szkolnych mieszkała w Rawie Mazowieckiej. Jest absolwentką tamtejszego LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. Ukończyła Instytut Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Szkołę Główną Handlową w Warszawie (studia menedżerskie). Jest jedynaczką i panną.

Radio[edytuj | edytuj kod]

Karierę rozpoczęła w 1993 roku w Radiu Kolor. W latach 1994-2007 i 2009-2012 pracowała w Programie I Polskiego Radia, gdzie prowadziła przedpołudniowe audycje: Cztery Pory Roku i Lato z Radiem. Od września 2013 roku prowadzi Pierwsze Śniadanie w radiu TOK FM.

Telewizja[edytuj | edytuj kod]

W 1999 wygrała casting na prezenterów i reporterów TAI i zasiadła w fotelu prezentera Panoramy. Na antenie Dwójki prowadziła programy: Praca dla każdego, Studio SAPARD oraz W imieniu obywatela – cykl debat przed wyborami parlamentarnymi 2005. W ramach Pytania na śniadanie przygotowywała cotygodniowe felietony Po godzinach, prezentujące życie prywatne znanych osób. Była również gospodynią Pytania w Sylwestra 2007. Podczas Igrzysk w Pekinie przedstawiała olimpijskie ciekawostki w programie Pekin 2008 – Z olimpijskich aren. W TVP Info przez kilka miesięcy prowadziła program publicystyczny Minęła dwudziesta, a w wakacje 2008 program krajoznawczy Okno na Polskę. Od 3 września do 31 grudnia 2009 była współgospodynią czwartkowych wydań porannego magazynu Kawa czy herbata? w TVP1. W 2011 na XLVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu była jedną ze współprowadzących koncert z okazji 40-lecia Lata z Radiem. Od 2012 ponownie współpracuje z Pytaniem na śniadanie. W TVP Info od września 2013 prowadzi Serwis Info i Panoramę dnia.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy