Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Skrót: WP:PN

Dla czytelników Pierwsze kroki Edytowanie
Załóż konto Testuj wiki Interfejs Przewodnicy FAQ
O Wikipedii Konto użytkownika Edytowanie Prawa autorskie Akceptowanie zmian Multimedia Technikalia


Na tej stronie wikipedyści odpowiadają na pytania dotyczące edytowania i działania Wikipedii. Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty będą kasowane. Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy prac domowych.

Archiwum: część 1, część 2

Gryfów śląski miasto códów[edytuj | edytuj kod]

Co za szaleniec założył miasto Gryfów Śląski , ponieważ na Ratuszu widnieje wizerunek Bolesława Wysokiego , a przed Bibliotekom pisze że Bolek 1 Surowy i Bolek 2 Mały to ktury w końcu czy jakiś inny strasznie mnie to zastanawia ...

W tym miejscu odpowiadamy na pytania związane ze sposobami edytowania Wikipedii czyli pytasz w niewłaściwym miejscu. Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 20:19, 13 gru 2014 (CET)

Arvato[edytuj | edytuj kod]

Witam, jak mogę poprawić artykuł dotyczący firmy Arvato - działu koncernu medialnego Bertelsmann. W angielskiej i niemieckiej wikipedii w podobny sposób był napisany artykuł jednak polska "W" wciąż odrzuca to hasło. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Artykuł: Wikipedysta:Marklund24/Arvato

  • Artykuł pozbawiony źródeł powinien być odrzucany, aż poprawne źródła zostaną podane. Artykuł napisany niechlujnie (niemiecki dział) powinien być odrzucany, chyba, że ktoś zechce poprawić (zdarza się to rzadko). Artykuł, z którego nie widać encyklopedyczności może być kierowany do Poczekalni. Radzę zapoznać się z poradnikiem. Ciacho5 (dyskusja) 22:09, 13 gru 2014 (CET)

Usunięcie konta[edytuj | edytuj kod]

Zwracam się z prośbą o usunięcie mojego konta na Wikipiedii.

Nie ma takiej technicznej możliwości. Ze względu na poszanowanie praw autorskich i archiwizację dyskusji nie usuwamy kont. Możemy je zablokować, ale to będzie „na pokaz” – wystarczy nie edytować. Szkoda, że swoją znajomość z Wikipedią zaczęłaś od dowiedzenia się, że nie opisujemy wszystkiego. Tar Lócesilion|queta! 13:14, 16 gru 2014 (CET)

Zalążki artykułów[edytuj | edytuj kod]

Witam, chciałem założyć zalążek artykułu o grupie muzycznej Dla kontrastu, ale dostałem wiadomość, że jest za mało rozbudowany. Czy opcja zalążków już nie istnieje? Pozdrawiam, polmon.

  • Istnieje. Chodzi tylko o to, żeby dopracować artykuł przed opublikowaniem. Trochę go poprawiłem. Trzeba jeszcze dodać kategorię, można go dalej rozwinąć. Btw nie wiem, czy dwie jednoelementowe tabelki to dobry pomysł. Tar Lócesilion|queta! 17:38, 16 gru 2014 (CET)

kiedy obchodzi się święto przebica serca Sw.Teresy[edytuj | edytuj kod]

prosze o podanie kiedy obchodzi się święto przebicia serca Sw. Teresy

  • Wikipedia nie jest serwisem informacyjnym. Ciacho5 (dyskusja) 11:25, 17 gru 2014 (CET)

poszukuję ulicy Meissnera 17/ zamieszkałą czasie lat 1986.Niestety nie mogę odnaleźć takiej ulicy.[edytuj | edytuj kod]

Witam znalazłam kartę pisana do mojego męża zmarłego 2 lata temu od siostry z Gdańska lub Gdyni - Zaspy.Podany z dnia 18/12/1086.r.stempel pocztowy z - SOPOT. adres osoba-W.S, Gd. Zaspa 17/nieczytelny nr. mieszkania.Pozdrawoam.

  • Sprawa nie dotyczy Wikipedii. Nie zajmujemy się tym. Ciacho5 (dyskusja) 16:13, 17 gru 2014 (CET)
  • Proszę poszukać na mapie. Gdańsk-Zaspa, ulica Janusza Meissnera. Jak najbardziej ulica istnieje. --WTM (dyskusja) 16:20, 17 gru 2014 (CET)