Pomoc:Pytania nowicjuszy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Skrót: WP:PN

FAQ – najczęstsze pytania

Ambox blue question.svg O Wikipedii   User icon 2.svg Konto użytkownika     Gnome-colors-alacarte.svg Edytowanie   Orange copyleft.svg Prawa autorskie   FlaggedRevs-2-1.svg Akceptowanie zmian   X-office-document.svg Ilustracje (pliki)   Applications-system.svg Problemy techniczne  Postaraj się sformułować precyzyjne pytanie. Pytania niekulturalne i eksperymenty edycyjne będą kasowane.
Nie udzielamy porad fachowych i nie odrabiamy cudzych prac domowych.


Archiwum: część 1, część 2

Nazwa uczelni w wersji angielskiej[edytuj | edytuj kod]

Proszę o podanie oficjalnej nazwy uczelni w wersji angielskiej. Dziękuję. Pozdrawiam. Mój adres: zww1@op.pl

Zgłoszenie niezrozumiałe. Czy na pewno chciałeś napisać do wikipedystów? Marek Mazurkiewicz (dyskusja) 16:01, 8 lip 2014 (CEST)

Pęknięta lekotka, czysta Baker'a[edytuj | edytuj kod]

Mam wzdłużne pękniecie lekotki i czyste Baker'a. Jaki zabieg jest zalecany na lekotka, a jaki na czyste?

Proszę skonsultować się z lekarzem. Wikipedia nie zawiera i nie udziela porad medycznych. Kenraiz (dyskusja) 23:18, 18 lip 2014 (CEST)

Pierwszy telefon na świecie[edytuj | edytuj kod]

Ja nie wiem gdzie jest artykuł o pierwszym telefonie. Jak się nazywa się pierwszy telefon? Proszę podać artykuł o pierwszym telefonie i jego modem.

Na tego typu pytania nie odpowiadamy. A czytałeś hasło telefon? Wojciech Pędzich Dyskusja 09:03, 19 lip 2014 (CEST)

Ukryta sekcja[edytuj | edytuj kod]

Jestem od wczoraj zalogowana na wikipedii. Utworzyłam już osobną sekcję o hodowli alpak, w artykule poświęconym alpace oraz kilka drobnych edycji. Ale, kiedy nie jestem zalogowana, tej sekcji nie widać, tak samo jak i edycji. Co zrobić? Czy to normalne? Jeż Krzyżak (dyskusja) 18:18, 26 lip 2014 (CEST)Jeż Krzyżak

  • Sekcja nie jest ukryta ;) Twoje zmiany oczekują na zatwierdzenie przez redaktora. Po oznaczeniu (zob. Wikipedia:Wersje przejrzane) będzie widoczna dla wszystkich. Ented (dyskusja) 18:45, 26 lip 2014 (CEST)
  • W sprawie naruszenia PA wpisałem się w Twoją dyskusję. Ented (dyskusja) 18:55, 26 lip 2014 (CEST)

Otmęt[edytuj | edytuj kod]

proszę powiedzcie co w chwili obecnej znajduje się w miejscu baraków w których mieszkali przymusowi robotnicy fabryki obuwia w Otmęcie - moja mama ma 86 lat była na przymusowych robotach i ciągle się dopytuje a ja nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat- pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Wikipedia (jako encyklopedia) też pewnie Ci nie powie (o ile nie ma tego w artykułach). Wojciech Pędzich Dyskusja 19:45, 26 lip 2014 (CEST)

Szkoda, ze brak jest informacji na ten temat, bo to ma duże znaczenie dla ludzi którzy przeżyli ten okropny okres a i wiele ciekawych historii związanych z tym miejscem można napisać dla przyszłych pokoleń- pozdrawiam

Wszystko OK - jeśli są to informacje encyklopedyczne, to zapewne ktoś by je opisał. Jeśli miałby na ten temat źródła (bo nie piszemy z głowy) i jeśli te informacje mają faktycznie charakter encyklopedyczny, a nie lokalny, istotny tylko dla ograniczonej grupy ludzi. To nie jest przejaw złej woli, to jest po prostu fakt, że wszyscy jesteśmy wolontariuszami i piszemy jeśli mamy na temat jakiegoś zagadnienia materiały. Wojciech Pędzich Dyskusja 20:05, 26 lip 2014 (CEST)