Łódzki Rynek Hurtowy „Zjazdowa”

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A.
Ilustracja
ŁRH Zjazdowa, widok na wschodnią aleję
Państwo  Polska
Siedziba Łódź
Adres ul. Budy 4
Forma prawna Spółka akcyjna
Prezes Cezary Kołota
Nr KRS 0000042894
Zatrudnienie do 50 osób
Dane finansowe
Kapitał zakładowy 12.285.000 PLN
Położenie na mapie Łodzi
Mapa konturowa Łodzi, blisko centrum na prawo u góry znajduje się punkt z opisem „Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A.”
Położenie na mapie Polski
Mapa konturowa Polski, w centrum znajduje się punkt z opisem „Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A.”
Położenie na mapie województwa łódzkiego
Mapa konturowa województwa łódzkiego, blisko centrum u góry znajduje się punkt z opisem „Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A.”
Ziemia51°48′15,63″N 19°31′55,88″E/51,804342 19,532189
Strona internetowa

Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A. – rynek hurtowy o zasięgu ponadregionalnym, na którym producenci rolni sprzedają warzywa i owoce. Nazwa pochodzi od ul. Zjazdowej, na której od początku lat 80. rolnicy sprzedawali płody rolne. Rynek mieści się na osiedlu Stare Moskule.

Działalność[edytuj | edytuj kod]

Na powierzchni 14 ha funkcjonują cztery hale handlowe (o powierzchni 2000 m²) o profilu ogólnospożywczym oraz rynek sprzedaży płodów rolnych. Sprzedawane są owoce cytrusowe, mięso i wyroby wędliniarskie, nabiał, słodycze, napoje, surówki oraz inne artykuły ogólnospożywcze. Dużą rolę odgrywają owoce i warzywa z rejonu północno-wschodniego województwa łódzkiego i zachodniego Mazowsza), takie jak: kapusta, kalafior, warzywa korzeniowe, ziemniaki, jabłka.

Spółka dysponuje ponad dwunastomilionowym kapitałem, a jej akcjonariuszami jest ponad 200 podmiotów gospodarczych oraz gmina Łódź. Dążąc do rozwoju Rynku Hurtowego, Zarząd Spółki zrealizował projekt inwestycyjny o nazwie: hala logistyczna owoców i warzyw. Przygotowywane są tu produkty rolne do sprzedaży według norm obowiązujących w Unii Europejskiej i na zasadach współpracy z grupami producentów rolnych z regionu łódzkiego.

Dystrybucją standaryzowanych, klasyfikowanych, konfekcjonowanych owoców i warzyw zajmuje się spółka powołana przez Ł.R.H. ZJAZDOWA S.A. o nazwie Zjazdowa-Dystrybucja Sp. z o.o.

Poprzez organizowane corocznie imprezy takie jak: wojewódzkie eliminacje Konkursu „Polski Producent Żywności”, Święto Owoców i Warzyw, Dzień Papryki, Promocja Owoców posiadających certyfikaty Integrowanej Produkcji, wspólne wystawiennictwo na Targach Polagra w Poznaniu spółka promuje producentów i pomaga zaistnieć na rynku ich wyrobom, także przez programy telewizyjne we współpracy z regionalną TVP3 Łódź.

Profil klienta[edytuj | edytuj kod]

Zakupy robią głównie właściciele lub dostawcy do sklepów ogólnospożywczych oraz „warzywniaków”, firmy cateringowe, restauracje oraz hurtownie spożywcze, jak również klienci indywidualni tak zwane popularne zakupy grupowe. W sezonie pojawiają się także klienci kupujący większe partie warzyw i owoców.

Nagrody i wyróżnienia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]