Bakugan: Młodzi wojownicy

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Bakugan: Młodzi wojownicy
爆丸バトルブローラーズ
Gatunek anime
Telewizyjny serial anime
Reżyser Mitsuo Hashimoto
Studio TMS Entertainment, Japan Vistula
Stacja telewizyjna Japonia TV Tokio
Polska Cartoon Network
Premierowa emisja Ziemia 5 kwietnia 2007
Stany Zjednoczone 24 lutego 2008
Polska 2 lutego 2009
Liczba odcinków 52
Telewizyjny serial anime
Bakugan: Młodzi wojownicy − Nowa Vestroia
Reżyser Mitsuo Hashimoto
Studio TMS Entertainment, Japan Vistec
Stacja telewizyjna Japonia TV Tokio
Polska Cartoon Network
Premierowa emisja Ziemia 12 kwietnia 2009
Japonia 2 marca 2010
Polska 15 marca 2010
Liczba odcinków 52
Telewizyjny serial anime
Bakugan: Młodzi Wojownicy - Najeźdzcy z Gundalii
Reżyser Misuto Hashimoto
Studio TMS Entertainment, Japan Vistec
Stacja telewizyjna Japonia TV Tokio
Polska Cartoon Network
Premierowa emisja Ziemia 29 maja 2010
Japonia 3 kwietnia 2011
Polska 25 marca 2011
Liczba odcinków 39
Telewizyjny serial anime
Bakugan: Młodzi Wojownicy - Świat Mechtoganów
Reżyser Mitsuo Hashimoto
Studio TMS Entertainment, Japan Vistula
Stacja telewizyjna Japonia TV Tokio
Polska Cartoon Network
Premierowa emisja Polska: 27 lutego 2012
Liczba odcinków 46

Bakugan: Młodzi wojownicy (jap. 爆丸バトルブローラーズ Bakugan Batoru Burōrāzu?, ang. Bakugan Battle Brawlers) – japońska seria animowana wyprodukowana przez TMS Entertainment i Japan Vistec w reżyserii Mitsuo Hashimoto. Historia opowiada o życiu stworzeń zwanych Bakugan i młodzieńcach, którzy rywalizują ze sobą i do walk używają tychże istot. Jej kontynuacja zatytułowana Bakugan: Młodzi wojownicy − Nowa Vestroia po raz pierwszy została wyemitowana w Japonii rok od jej premiery w USA.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Historia zaczyna się w intro pierwszego odcinka. Pewnego dnia, niespodziewanie elementy wymiaru zwanego Vestroią spadły z nieba na całym świecie w postaci kart. Ziemskie dzieci i nastolatkowie uznały je za nieszkodliwe, wymyślono więc grę, którą nazwano Bakugan, do której powstał ranking najlepszych z najlepszych. Z samego początku na szczycie znajdował się Shun Kazami, lecz później palmę pierwszeństwa przejął tajemniczy Maskarad. Bakugany to potężne istoty, zamknięte w formach kulistych, które dopiero po wyrzuceniu na pole bitwy przyjmują swą prawdziwą postać. Każdy z Bakuganów należy do jednej z Sześciu domen, czyli żywiołów, z którego czerpie swoje siły. Istnieje sześć takich domen, mianowicie: Pyrus – ogień, Haos – światło, Ventus – wiatr, Aquos – woda, Darkus – ciemność, Subterra – ziemia. Przez pierwsze pół roku istnienia gry była ona zwykłą rozrywką. Jednak pewnego dnia pojawił się Maskarad, zamaskowany gracz, walczący domeną Darkusa, a także posiadacz Kart Zagłady. Każdy (oprócz Dana Kuso) jednak, który stanął z nim w szranki przegrywał a za pomocą Karty Zagłady wysyłał Bakugany przegranego do Wymiaru Zagłady, z którego nie ma powrotu. Ważne jest również to, iż młody gracz Bakugana – Daniel Kuso – podczas walki z niejakim Shujii'm, jest świadkiem dziwnych zjawisk w Vestroi – ojczystym świecie wszystkich Bakuganów. Widzi tam walkę Dragonoida Pyrusa i Kosiarza Strachu Darkusa. Walka nagle przenosi się na Ziemię, na Pole Bitwy Dana i jego przeciwnika. Dragonoid przypadkiem dostaje się w ręce Chłopaka. Ów Bakugan potrafi mówić, co było uważane dotychczas za niemożliwe. Z początku nie jest przekonany do nastolatka. Parę tygodni wcześniej Daniel założył wraz z internetowymi przyjaciółmi grupę Młodych Wojowników Bakugan (w których skład wchodzą: Daniel Kuso, Runo Misaki, Shun Kazami, Marucho Marukura, Alice Gehabich oraz Julie Makimoto, a w połowie serii także Joe Brown). Muszą oni powstrzymać Maskarada, dziadka Alice − Michaela, zwanego Hal-G, i głównego wroga – Bakugana Nagę - sprawcę destabilizacji układu mocy świata Bakuganów. Młodzi Wojownicy wraz ze swoimi rozmawiającymi Bakuganami muszą sprostać wielu przeciwnościom, by na koniec dotrzeć do Nagi, pokonać go i uratować zarówno Świat Ludzi jak i Vestroię przed absolutną zagładą.

Vestroia I Geneza Bakuganów[edytuj | edytuj kod]

Wszystko zaczyna się miliony lat temu od bezkształtnej istoty znanej jako „Code Eve”. Za jej sprawą powstały 2 pierwsze rasy Bakuganów zamieszkałych w Vestroii - Dragonoid oraz Dharaknoid. Owa istota uznała że nie mogą one istnieć obok siebie, więc pewnego razu dochodzi do katastrofy, w którym rdzeń tegoż świata zostaje podzielony, a sama planeta rozpada się na sześć domen w wyniku czego tysiące Bakuganów w tym Dharaknoid (ucieleśnienie chaosu) zostają wysłane na planetę Gundalia w innym wymiarze, Dragonoid (ucieleśnienie porządku) pozostał w Vestroii dzięki czemu te dwie przeciwstawne siły mogły pozostać odseparowane. Jednak sam Code Eve aby utrzymać równowagę, oraz nie dopuścić do ich ponownego spotkania trafia na Neathię - sąsiednią planetę Gundalii.

Przez tysiące lat w Vestroii - Bakugany żyją beztrosko własnym życiem podczas gdy na Neathii i Gundalii żyją w harmonii z jej pierwotnymi mieszkańcami. Jednak pewnego dnia - gdy ludność pierwszej z planet dowiadują się o fakcie, iż Code Eve istnieje na sąsiedniej planecie postanawiają ją zdobyć i użyć jej mocy aby zapanować nad wszechświatem. Los chciał, że w końcu Dragonoid przez szereg zbiegów okoliczności trafia na Neathię i włącza się do wojny podczas której spotyka swoje przeciwieństwo, jednak Code Eve w ostatniej chwili rozdziela oba Bakugany. Ostatecznie dochodzi do starcia pomiędzy Pyrusem Drago - najpotężniejszym Dragonoidem oraz Darkusem Dharakiem - Ostatnim Dharaknoidem. Okazuje się iż obydwaj mają w sobie cząstkę tzw. „Wszech-wojownika” w ostateczności dochodzi do Walki którą wygrywa pierwszy z nich a w nagrodę otrzymuje unikalną moc.

Vestroia jest rodzinnym światem Bakuganów. Na samym początku jej istnienia, świat był jeden, a wszystkie domeny Bakugan pomieszane ze sobą. Jednak pewnego dnia, Perfekcyjny Rdzeń podzielił się na dwa Rdzenie – Ciszy i Nieskończoności, które rozdzieliły świat na sześć części – każda z domen osobno. Zaś te Rdzenie znajdowały się pośrodku, jak w naszym świecie Słońce – Domeny krążą w około Rdzeni, a te zasilają je swoją energią. Wtedy narodziły się 2 Bakugany bez domeny nazywane „kryształowymi, rodzeństwo zwane Naga i Werna. Pewnego dnia, Naga spotkał człowieka, zwanego Hal-G. Prawdopodobnie to on dał Nadze Kartę Portalu która doprowadziła go do Centrum Vestroi, miejsca przebywania Rdzeni. Próbował on wchłonąć moc Rdzenia Ciszy, jednak stało się na odwrót mimo to Naga zaczął z czasem wchłaniać energię Rdzenia. Gdy Rdzeń Ciszy wchłonął Nagę, Rdzeń Nieskończoności oddalił się od Centrum i opanowała go Werna, lecz nie chciała go użyć do zniszczenia Wszechświata,oddała go Dragonoidowi, aby ten mógł ratować oba światy a sama zginęła.

Nowa Vestroia[edytuj | edytuj kod]

Za sprawą Dragonoida domeny znów zostały połączone i utworzyły jeden świat – niczym ziemię. Gdy dochodzi do Inwazji Vestalian zostały wybudowane w niej trzy miasta – Alfa, Beta i Gamma. Najeźdźcy zamierzali podbić Nową Vestroię, gdyż ich planeta - Vestalia zmagała się z przeludnieniem. Bakugany zostały schwytane i uwięzione – zmuszano je do walk. Do walk w Nowej Vestroi potrzeba urządzeń zwanych Gantletami. O zwycięzcy decyduje Bariera Życia – z każdą przegraną bitwą jej wartość spada. Główną siłą zajmującą się podbojem jest sześcioosobowa grupa „Vexosów”, w której skład wchodzą lider „Vexosów” Spectra Phantom,jego wierny sługa Gus Graf,Lync Volan(początkowo donosił na Spectre do księcia Hydrona,jednak w końcu Spectra go przejrzał i zachęcił do współpracy),Mayline Farrow,Shadow Prove oraz Volt Landserr. Vexosi zostają jednak pokonani przez „ruch oporu bakugan” w którego skład wchodzą przywódczyni Mira Clay,Ace Grit,Baron leltoy,Dan Kuso,Shun Kazami oraz Marucho(a w ostatnich odcinkach również Spectra Phantom(brat Miry),Gus Graf a także Haidron)natomiast Vestalianie po porzegranej walce w Nowej Vestroi są zmuszeni do odwrotu. Wtedy w akcji zjawia się Król Zenoheld, zamierzający zemścić się za tą zniewagę. Na jego zlecenie powstaje „System Zniszczenia Bakuganów”, maszyna zdolna do zabicia wszystkich Bakuganów w promieniu 6000 km. Do działania urządzenia potrzeba jednak sześciu energii domen (Darkusa, Haosu, Aquosa, Subterry, Pyrusa i Ventusa), które są w posiadaniu legendarnych wojowników Vestroii. Król Zenoheld wyzywa ich do walki i zwycięża używając mechanicznego Bakugana Fabrosa, jednak wojownicy oszukują Zenohelda i oddają swoje moce „Ruchowi Oporu Bakugan” dzięki któremu NV została wyzwolona a ich Bakugany mogą ewoluować w: Shun (Gwiazda Ingram), Baron (Starożytny Nemus), Dan (Cross Dragonoid), Mira (Magma Wilda), Ace (Północny Percival) i Marucho (Minx Elfin).W nowym składzie „Vexosów” nie ma już Spectry ani Gusa którzy zostają zastąpieni przez Zenochelda oraz Haidrona(księcia Hydrona).System zniszczenia bakuganów zostaje zniszczony przez Drago,jednak Prof.Clay pracuje nad stworzeniem zestawu bojowego dla Fabrosa który ma pomóc Zenocheldowi zawładnąć wszechświatem.Zespół „Vexosów” zaczął się rozpadać. Najpierw odszedł Volt, potem Lync, następnie Mayline i Shadow, aż w końcu syn Zenohelda, Hydron. W ostatnim odcinku 2 serii po wybuchu broni Fabrosa giną Zenoheld, Hydron oraz Prof.Clay natomiast pozostali(Mayline, Shadow, Lync, Volt) zostają skazani na wieczne podróżowanie po wymiarach.

Najeźdźcy z Gundalii[edytuj | edytuj kod]

Po pokonaniu króla Zenohelda i zażegnaniu problemu Vestalian - Dan, Drago, Shun i Marucho wracają do domu, a ich życie wraca do normy. Bakuprzestrzeń (jest to system „wirtualnej rzeczywistości”, stworzony przez naukowców Marucho) został rozpowszechniony, by młodzież z całego świata znów mogła grać w Bakugan. Ojciec Dana dostał nową pracę, w związku z tym rodzina Kuso przeprowadziła się do miasta Bayview, tam Dan poznaje nowego kolegę − Jake’a Vallory'ego − wielkiego fana Młodych Wojowników. Dan i jego przyjaciele (Shun, Marucho, Ren oraz Jake) będący obecnie „nadzorcami” Bakuprzestrzeni odkrywają że ostatnio użytkownicy systemu znikają bez śladu. Ren Krawler twierdzi że przybył z planety „Gundalia” a za porwaniami stoją Neathianie - agresywna rasa uwielbiająca wojny i zniszczenie. Młodzi wojownicy wierząc w jego opowieść zaczynają walczyć z Neathiańskimi agentami - do czasu kiedy na Ziemi pojawia się Fabia Sheen księżniczka Neathi, która z pomocą Shuna udowadnia że Ren jest kłamcą, mającym na celu zdobycie zaufania i wsparcie Ziemian, okazuje się że to jego planeta jest prawdziwym najeźdźcą. Gdy prawda wychodzi na jaw nasi bohaterowie zostają wplątani w wojnę światów, ruszają na Neathię by pomóc Fabii i jej siostrze Królowej Serenie w ocaleniu ich świata. Antagonistami w tej serii będzie oddział Zgromadzenie Dwunastu oraz jego lider - Cesarz Barodius ze swoim Bakuganem - Darkusem Dharak'iem. Zamiast znanych w drugim sezonie Bakuganów Pułapek, Bakugany Strażnicze będą mogły się łączyć z Zestawami Bojowymi.

Świat Mechtoganów[edytuj | edytuj kod]

Czwarta seria zatytułowana „Świat Mechtoganów” skupia się na wątku tytułowych Mechtoganów − maszyn powstałych z mocy Eve nadanej Bakuganom. Rok po powrocie z Neathii i otrzymaniu nowych mocy od tzw. Eve, Dan oraz Drago doświadczają dziwnych wizji. W owych wizjach ukazuje się tajemniczy Mag Mel i jego Bakugan - Darkus Razenoid, którzy najprawdopodobniej zamierzają użyć nowych zdolności Drago do swoich celów i zniszczyć życie na Ziemi. Pewnego dnia Drago traci nad sobą panowanie i tworzy rozszalałego mechtogana Zenthona, toteż dwaj protagoniści obierają za swój cel zapanowanie nad swoim „przeklętym darem”. Szeregi Młodych Wojowników zasilą: Neathianin Rafe i jego bakugan Haos Wolfurio oraz Gundalianka Paige razem z Subterrą Bolderonem, dodatkowo jako tymczasowe wsparcie do drużyny powracają: Spectra Phantom oraz Helios - tym razem z mocami Darkusa. W tym sezonie, strażniczym Bakuganem Daniela jest Pyrus Tytanium Dragonoid. Zestawy Bojowe zostaną zastąpione przez wielofunkcyjne „BakuNano”. Akcja tejże serii toczy się w nowej wersji „BakuPrzestrzeni”, w której uformowały się dwie wyjątkowo utalentowane drużyny: „Zespół Anubias” i „Zespół Sellon”.

Od odcinka Evil Arrival(27) rozpoczyna się nowy akt. Rok po ponownym pokonaniu Barodiusa(tutaj Mag Mel'a) i zniszczeniu BakuPrzestrzeni w Wymiarze Zagłady Fury(prawdopodobnie Żniwiarz) tworzy swojego mechtogana - Coredegona. Ten jednak nie chce mu służyć i zabija go. Razem z trzema innymi mechtoganami(Slycerak, Mandibor oraz Exostriker), którzy również zabili swoich twórców, napada na arene w Bakugan City(Mieście Bakugan). Na arenie właśnie walczą Dan i Gunz-wojownik domeny Haosa. Jakoż iż walka z Danem, Shunem oraz Marucho im nie idzie, łączą się i tworzą Mechtaviusa Destroyera. Bohaterom przychodzi na pomoc Mechtogan Niszczyciel. Dana i Drago, zwany Dragonoid Niszczyciel. Po pokonaniu Mechtoganów nie nastaje spokój: nowy, tajemniczy wojownik o imieniu Mędrzec z Nonet Bakuganami(uwięzionymi w Wymiarze Zagłady przez Dragonoida genezy) próbują zniszczyć Drago. Jak się okazuje pomoga im wskrzeszony Mechtavius Niszczyciel... W tym czasie znika Gunz, który przypomina Mędrca. W akcie powracają m.in. Tigrerra, Runo, Julie oraz Mira. Mira zostaje naukowcem drużyny. Jej Bakugan to Roxtor (dany Marucho). Runo krótko używa Aerogana (ucznia Tigrerry). Julie nie ma żadnego Bakugana i jest reporterką w Mieście Bakugan. Nową ewolucją Drago jest Fuzjo Dragonoid. Partnerami Shuna są Jaakor, Skytruss i Orbeum, zaś Marucho Radizen oraz Roxtor. Partnerem Gunza jest Reptak, używany przez Dana, po jego zniknięciu.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Seria 1[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: Sun Studio Poland
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska
Dialogi:

Realizacja dźwięku: Piotr Zygo
Wystąpili:

i inni

Śpiewali: Juliusz Kamil Kuźnik i Paweł Kowalczyk

Seria 2 – Nowa Vestroia[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska
Dialogi: Anna Hajduk
Wystąpili:

 • Grzegorz DrojewskiDan Kuso
 • Jarosław BoberekDrago
 • Brygida Turowska
  • Marucho Marukura,
  • Oberon (odc. 79),
  • Mama Dana (odc. 95)
 • Katarzyna Łaska
  • Runo Misaki (odc. 53-54, 62-65, 68-71, 78-79, 82, 85-90, 94-97, 99-100, 102-103),
  • Maron (odc. 81)
 • Beata WyrąbkiewiczJulie Makimoto (odc. 53-54, 62-65, 68-71, 78-79, 82, 86-90, 94-97, 99-100, 102-103)
 • Agnieszka Fajlhauer
  • Mira Clay,
  • Chan Lee (odc. 84)
 • Mateusz Narloch
  • Baron Leltoy,
  • Billy Gilbert (odc. 54),
  • Shadow Prove (odc. 55, 57, 60, 62-63, 65, 67, 69, 72, 74-77, 83-85, 87, 89-92, 94, 98-101)
 • Cezary Kwieciński
  • Nemus,
  • jeden ze strażników (odc. 54-55),
  • Profesor Clay Fermin (odc. 59, 62-63, 67, 73, 76, 79, 92-94, 97-99, 101-104),
  • dziecko z popcornem w ręku (odc. 64),
  • Ojciec Dana (odc. 66)
 • Krzysztof Szczerbiński
  • Ace Grit,
  • Lync Voan (odc. 53, 57, 59-63, 71-72, 74, 76-77, 82-83, 85-86, 91-92, 94, 98-99, 101),
  • komentator (odc. 54, 57),
  • Klaus von Herzon (odc. 81-83, 85, 88, 95)
 • Paweł Podgórski
  • Spectra Phantom/Keith Clay (odc. 53-55, 57-58, 60, 62-64, 68-78, 83-85, 90-94, 96-104),
  • Volt Luster (odc. 53, 57, 60-61, 65-67, 72, 74-77, 85, 88, 90-92, 97-98, 101),
  • jeden ze strażników (odc. 54)
 • Jacek Jarzyna
  • Frosch (odc. 53, 70, 79),
  • Helios (odc. 53, 58, 68-70, 73, 76-78, 83, 90, 93-94, 96-97, 100, 102-104),
  • Primo Vulcan (odc. 57-58, 64, 103-104),
  • jeden z pomocników (odc. 59),
  • jeden ze strażników (odc. 60-61),
  • Kato (odc. 62, 64),
  • Ojciec Runo (odc. 65, 71, 89, 95),
  • komputer statku (odc. 77),
  • głosy przechodniów (odc. 86),
  • staruszek (odc. 87),
  • jeden z członków armii Vexosów (odc. 92),
  • Bakugan o wyglądzie białej małpy (odc. 95),
  • głos informujący o uruchomieniu sekwencji awaryjnej (odc. 100)
 • Piotr Bajtlik
  • Książę Hydron (odc. 53-55, 58, 62, 65, 69, 72, 74-77, 85, 87, 91-94, 97-102, 104),
  • jeden z uczestników turnieju (odc. 60),
  • osoba z widowni (odc. 61),
  • pomocnik #1 (odc. 79),
  • Apollonir (odc. 79),
  • Maskarad (odc. 84),
  • jeden z mężczyzn pracujących dla Marucho (odc. 89, 95)
 • Joanna Węgrzynowska
  • Bakukomp,
  • Ingram,
  • Verna (odc. 94)
 • Katarzyna Kozak
  • Tigrerra (odc. 53, 78-79, 86, 89, 94, 103),
  • Mama Runo (odc. 65)
 • Łukasz Lewandowski
  • Hydranoid (odc. 54, 84),
  • Doktor Michael Gehabich (odc. 62-63, 71, 82, 84, 99, 103),
  • Farbros (odc. 79),
  • Ojciec Dana (odc. 81)
 • Janusz Wituch
  • jeden ze strażników (odc. 54, 61),
  • jeden z pomocników (odc. 59),
  • komentator turnieju walk (odc. 60-61, 65)
 • Klaudiusz Kaufmann
  • Shun Kazami,
  • Percival,
  • Profesor Clay Fermin (odc. 54),
  • Aquos Abis Omega (odc. 56),
  • mężczyzna prowadzący teleturniej (odc. 66)
 • Agnieszka Kunikowska
  • Mylene Farrow (odc. 55-57, 60, 63, 65, 67, 69, 72, 74-77, 86, 89-94, 97-101),
  • Mama Dana (odc. 64, 66, 68-69, 71),
  • matka dziecka (odc. 78),
  • Syrenoid (odc. 85, 95),
  • aktorka z filmu (odc. 87)
 • Anna Sztejner
  • Elfin,
  • chłopak z widowni (odc. 60-61),
  • wróżbitka (odc. 68),
  • dziecko (odc. 78),
  • Mama Barona (odc. 80),
  • rodzeństwo Barona (odc. 80)
 • Tomasz Steciuk
  • Gus Grav (odc. 57-58, 60, 62-64, 68-76, 78, 85, 90-91, 96, 101-104),
  • jeden z uczestników turnieju (odc. 60),
  • osoba z widowni (odc. 61)
 • Paweł Szczesny
  • głos z reklamy (odc. 59-60),
  • osoba z widowni (odc. 60),
  • Elico (odc. 65, 72, 74, 77-78, 91),
  • Gorem (odc. 78-79, 86, 89, 103),
  • Król Zenoheld (odc. 74, 79-82, 84, 87, 91-94, 97-104)
 • Joanna PachAlice Gehabich (odc. 62-63, 71, 78, 82, 84-85, 99, 103)
 • Krzysztof Cybiński
  • Preyas (odc. 56, 78-79, 82, 86-87, 89, 92, 94, 96-97, 100, 102-104),
  • komputer pokładowy Heliosa (odc. 73, 76),
  • głos od aktywacji systemu autodestrukcji (odc. 77-78),
  • Gus Grav (odc. 83-84),
  • mężczyzna informujący Vexosów o wykryciu sygnału (odc. 90),
  • komputer pokładowy Farbrosa (odc. 91, 101),
  • Ren Krawler (odc. 104)
 • Barbara ZielińskaSkyress (odc. 78, 82)
 • Bożena Furczyk
  • Mylene Farrow (odc. 80-81, 83-84),
  • Syrenoid (odc. 81, 83)
 • Tomasz RobaczewskiKsiążę Hydron (odc. 80-81, 83-84)
 • Grzegorz KwiecieńVolt Luster (odc. 83-84)
 • Andrzej Chudy
  • Clayf (odc. 79),
  • Kato (odc. 79, 86, 88-89, 94, 97, 100),
  • Primo Vulcan (odc. 91)
 • Karol Wróblewski
  • komputer pokładowy Heliosa (odc. 83),
  • komputer teleportacji (odc. 84)
 • Wojciech Paszkowski
  • Fortress (odc. 84),
  • mężczyzna informujący Zenohelda o nieudanej teleportacji (odc. 84)
 • Julia Kołakowska-BytnerMaron (odc. 85, 88)
 • Łukasz Węgrzynowski
  • Billy Gilbert (odc. 89-90),
  • Cykloid (odc. 89),
  • Robot-taksówkarz (odc. 91-92),
  • pomocnik profesora Claya (odc. 94),
  • Ojciec Dana (odc. 95),
  • komputer pokładowy Heliosa (odc. 96, 100),
  • brat Volta (odc. 98)

i inni

Śpiewali: Juliusz Kamil Kuźnik i Paweł Kowalczyk

Seria 3 – Najeźdźcy z Gundalii[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska
Dialogi: Anna Hajduk
Wystąpili:

 • Grzegorz DrojewskiDan Kuso
 • Jarosław BoberekDrago
 • Brygida Turowska
  • Marucho Marukura,
  • Mama Dana (odc. 105, 113, 117)
 • Beata WyrąbkiewiczJulie Makimoto (odc. 105-106, 108, 114, 116-117, 126, 143)
 • Krzysztof Cybiński
  • Jake Valley,
  • Lythirus (odc. 118, 120-122, 128-129, 136, 138, 140-142)
 • Joanna Węgrzynowska
  • Komputer Bakuprzestrzenii,
  • Bakukomp
 • Łukasz Węgrzynowski
  • Ren Krawler,
  • Gundaliański żołnierz (odc. 137-138)
 • Andrzej Chudy
  • Kato (odc. 105-106, 111, 114),
  • Contestir (odc. 109, 114, 117, 124, 140-141),
  • jeden ze strażników (odc. 121),
  • komentator pojedynków (odc. 143)
 • Klaudiusz KaufmannShun Kazami
 • Cezary Kwieciński
  • chłopak walczący z Shunem (odc. 105),
  • komentator pojedynków (odc. 105-116),
  • Airzel (odc. 114-116, 118-119, 121, 126, 128-129, 134, 138-142)
 • Janusz Wituch
  • Cesarz Bariodus (odc. 105-106, 109, 111-112, 114, 116-119, 121, 123-126, 128-131, 134-135, 137-143),
  • Phospos (odc. 106, 114, 121, 141),
  • dawny opiekun Linehalta (odc. 114),
  • Nitiański żołnierz (odc. 123-124, 132)
 • Jakub Szydłowski
  • Linehalt,
  • Sid Arkail (odc. 106, 109, 111-113, 115-117, 127-128),
  • Nitiański żołnierz (odc. 118, 124),
  • dawny opiekun Linehalta (odc. 127)
 • Łukasz Talik
  • Rubanoid (odc. 106, 109, 111-112, 116-117, 127-128, 130, 140-141, 143),
  • Stoica (odc. 118-122, 126, 128-129, 135-136, 138-142)
 • Marta Dobecka
  • Fabia Sheen,
  • jedna z pary dziewczyn wyzywających chłopaków (odc. 113)
 • Adam Pluciński
  • chłopak zarywający do Fabii (odc. 107),
  • chłopak walczący z Masonem (odc. 108),
  • jeden z zaczepionych przez Sida chłopców (odc. 109),
  • Keisei (odc. 112),
  • jeden z chłopców w tłumie (odc. 113),
  • Sein Pam (odc. 113),
  • Kapitan Elright (odc. 115, 118-119, 123-126, 129-133, 139-143),
  • mały chłopiec II (odc. 115),
  • mniejszy z chłopców przeteleportowany przez Dana i Fabię (odc. 115)
 • Zbigniew Konopka
  • Aranaut,
  • Nurzak (odc. 112, 118, 122-125, 127, 129, 133-136, 138, 141-143),
  • Strikeflier (odc. 129)
 • Jerzy Gmurzyński
  • Mason Brown (odc. 108-109, 111-112, 119-120, 123, 133-138, 140-142),
  • Gundaliański żołnierz (odc. 131),
  • kolega Jake’a (odc. 133)
 • Wojciech Machnicki
  • Avior (odc. 108, 112, 119-120, 123, 133-138, 140-142),
  • Dharak (odc. 109, 112, 114, 118-119, 123, 125-129, 135, 137-139, 141-143),
  • Sabator (odc. 118, 123, 125, 136, 141-142)
 • Kajetan Lewandowski
  • chłopak walczący z Masonem (odc. 109),
  • jeden z zaczepionych przez Sida chłopców (odc. 109)
 • Przemysław Stippa
  • Jesse Glenn (odc. 109-111, 113, 115, 120-122, 127, 136, 140-142),
  • jeden z chłopców w tłumie (odc. 113),
  • Gundaliański żołnierz (odc. 123, 127, 136),
  • Nitiański żołnierz (odc. 139-140, 142)
 • Radosław Popłonikowski
  • Gill (odc. 109, 112, 114-116, 118-119, 121, 123-129, 131, 134, 138-142),
  • Plition (odc. 110, 115, 120, 122, 141-142),
  • Gundaliański żołnierz (odc. 137)
 • Justyna BojczukZenet Sirone (odc. 109, 111, 114, 117, 123-124, 136, 140-142)
 • Bartosz Martyna
  • Akwimos,
  • jeden z chłopców w tłumie (odc. 113)
 • Michał Podsiadło
  • Hawktor,
  • jeden z chłopców w tłumie (odc. 113),
  • jeden z chłopaków wyzywanych przez parę dziewczyn (odc. 113),
  • większy z chłopców przeteleportowanych przez Dana i Fabię (odc. 115),
  • Nitiański żołnierz (odc. 142)
 • Robert Tondera
  • Coredem,
  • Nitiański żołnierz (odc. 129)
 • Tomasz Robaczewski
  • jeden z chłopaków porwanych przez Rena (odc. 112),
  • Lewim Pam (odc. 113),
  • mały chłopiec I (odc. 115)
 • Anna Wodzyńska
  • Królowa Serena (odc. 111, 118-119, 123-125, 127, 129-130, 133, 139-140, 142-143),
  • Taylor (odc. 112-113),
  • jedna z pary dziewczyn wyzywających chłopaków (odc. 113)
 • Krzysztof Szczerbiński
  • jeden z chłopców w tłumie (odc. 113),
  • Strikeflier (odc. 115, 118-120, 128, 134, 138, 140-142),
  • Neo Ziperator (odc. 115-116),
  • Glotronoid (odc. 116),
  • jeden z klientów Julie (odc. 117),
  • Nitiański żołnierz (odc. 118),
  • Gundaliański żołnierz (odc. 118, 122-123)
 • Karol Wróblewski
  • Lumagrowl (odc. 115, 118, 121-123, 128-129, 131-132, 136-141),
  • Linus Claude (odc. 115-117, 126, 129, 133, 140-141, 143),
  • czerwony Bakugan w latającym wehikule (odc. 116),
  • Nitiański żołnierz (odc. 118-119, 123, 126)
 • Miłosz KonkelRobin (odc. 131)
 • Marek RobaczewskiDragonoid Colossus (odc. 133-135, 139-142)
 • Anna SztejnerEve (odc. 142-143)
 • Agnieszka KunikowskaMama Dana (odc. 143)

i inni

Śpiewali: Juliusz Kamil Kuźnik i Paweł Kowalczyk

Seria 4 – Świat Mechtoganów[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Joanna Węgrzynowska
Dialogi: Anna Wysocka
Wystąpili:

 • Grzegorz DrojewskiDan Kuso
 • Jarosław Boberek
  • Drago,
  • Kodokor (jedna kwestia w odc. 178)
 • Brygida Turowska
  • Marucho,
  • pracownica Bakugan Landu (odc. 176)
 • Klaudiusz KaufmannShun Kazami
 • Bartosz Martyna
  • Tristar,
  • Amazon (odc. 187),
  • prezenter telewizyjny (odc. 188),
  • mężczyzna, od którego pobierana jest energia (odc. 189),
  • Fury (odc. 189)
 • Grzegorz Kwiecień
  • Taylean,
  • Gundaliański żołnierz (odc. 160)
 • Marta MarkowiczSellon (odc. 144-151, 153-159, 161-166, 169)
 • Artur Pontek
  • Anubias (odc. 144-146, 148-150, 152-159, 161-166, 169),
  • jedna z osób wyzywających Dana (odc. 159),
  • Gundaliański żołnierz (odc. 160)
 • Cezary Kwieciński
  • Ben (odc. 144-146, 149-150, 153-156, 158-159, 163, 165-169),
  • Cichy strzał (odc. 168),
  • Cichy strzał Tytan (odc. 168-169),
  • Kodokor (odc. 170-172, 178-180, 182-187)
 • Janusz Wituch
  • Jaakor,
  • komentator (odc. 144-151, 153-158, 170, 183, 189),
  • Razenoid (odc. 149-152, 157-160, 162-163, 165-169),
  • Lotny wiatr (odc. 163),
  • jedna z osób z tłumu (odc. 169),
  • prezenter telewizyjny (odc. 171)
 • Paweł KruczRobin (odc. 144-145, 149-150, 153, 155, 157-159, 163, 165-169)
 • Krzysztof Szczerbiński
  • Dylan (odc. 144-148, 150, 153, 155, 157, 163, 166-167, 169),
  • Dreadeon (odc. 166),
  • Razen Tytan (odc. 166),
  • jedna z osób uwięzionych w Bakuprzestrzenii (odc. 167),
  • Rex Vulcan (odc. 169)
 • Zbigniew Konopka
  • Mag Mel (odc. 144-145, 147-153, 155-169),
  • Zenthon (odc. 157, 159-162, 164-166, 168-169),
  • Nurzak (odc. 160, 162-163),
  • Aranaut (odc. 160, 162),
  • Zenthon Tytan (odc. 161, 165-166, 168)
 • Agnieszka KunikowskaMama Dana (odc. 145, 147, 159)
 • Maciej Falana
  • Lucas (odc. 148),
  • jeden z chłopców siedzących na widowni (odc. 149)
 • Łukasz Węgrzynowski
  • Sion (odc. 148),
  • jeden z chłopców siedzących na widowni (odc. 149),
  • Ren Krawler (odc. 160-162),
  • Accelerak (odc. 162)
 • Jakub Szydłowski
  • Jerryl (odc. 150),
  • jeden z komentujących walkę Anubiasa (odc. 153),
  • jedna z osób chcących wziąć udział w wyścigu drużyn (odc. 155),
  • jedna z osób wyzywających Dana (odc. 159),
  • Linehalt (odc. 160-162),
  • Dreadeon (odc. 160, 162),
  • Gundaliański żołnierz (odc. 161),
  • Roxtor (odc. 170-172, 174-175, 178-182, 184-185, 187-188),
  • Balista (odc. 170-171, 174, 177-182, 187)
 • Anna Sztejner
  • jedna z osób komentujących powstanie „Drużyny Anubiasa” (odc. 150),
  • Paige (odc. 153-164, 166-169),
  • dziewczyna biorąca udział w „Królewskiej Bitwie” (odc. 153),
  • jedna z osób z widowni (odc. 155),
  • Eve (odc. 156),
  • widownia (odc. 156),
  • Elfin (odc. 187),
  • Ingram (odc. 187),
  • kobieta przy sklepie z telewizorami (odc. 189)
 • Krzysztof Cybiński
  • Radizen,
  • jedna z osób komentujących powstanie „Drużyny Anubiasa” (odc. 150),
  • pierwszy Ventoraptor (odc. 151),
  • Preyas (odc. 151-152, 187),
  • chłopak biorący udział w „Królewskiej Bitwie” (odc. 153),
  • jedna z osób biorących udział w wyścigu drużyn (odc. 155),
  • jedna z osób oglądających transmisję walki z Mędrcem (odc. 176)
 • Wojciech Chorąży
  • drugi Ventoraptor (odc. 151),
  • chłopak z Raptorixem (odc. 155),
  • Reptak (odc. 170-172, 174-189)
 • Waldemar BarwińskiAmazon (odc. 151-152)
 • Adrian Perdjon
  • Rafe (odc. 153-164, 166-169),
  • jedna z osób z tłumu (odc. 169)
 • Mariusz Krzemiński
  • Wolfurio (odc. 153, 155, 158-164, 167, 169),
  • Kato (odc. 154, 163, 166-167),
  • jedna z osób chcących wziąć udział w wyścigu drużyn (odc. 155),
  • jedna z osób biorących udział w wyścigu drużyn (odc. 155),
  • Lotny wiatr (odc. 162),
  • jedna z osób uwięzionych w Bakuprzestrzenii (odc. 167),
  • Flytris (odc. 180, 184, 188-189),
  • Longfly (odc. 181),
  • Jetro (odc. 186, 188)
 • Wojciech Machnicki
  • Boulderon (odc. 153, 155, 158-164, 166-167, 169),
  • Dharak (odc. 156)
 • Jacek Jarzyna
  • Ojciec Marucho (odc. 153-154, 163, 166-167, 169),
  • jedna z osób biorących udział w wyścigu drużyn (odc. 155),
  • Helios (odc. 158-159, 162, 167-169),
  • Kato (odc. 170, 175, 177, 179-180, 182, 189),
  • Betadron (odc. 170-175, 177-180, 182-187),
  • Gliderak (odc. 172, 179, 183-184)
 • Joanna Węgrzynowska-Cybińska
  • Verna (odc. 154-156),
  • komputer pokładowy Heliosa (odc. 158, 169),
  • komputer Bakuprzestrzenii (odc. 159, 163),
  • Bakumeter (odc. 161, 168),
  • Soon (odc. 163-164, 166-169),
  • komputer w szybowcu Spectry (odc. 169),
  • jedna z osób z tłumu (odc. 169),
  • Mama Dana (odc. 169),
  • Mutabrid (odc. 170-172, 175, 178-180, 182-185, 187),
  • kobieta komentująca pojawienie się Mędrca (odc. 175),
  • Tigrerra (odc. 181, 187),
  • kobieta wypowiadająca się w sondzie ulicznej (odc. 186, 188),
  • dziewczynka z balonikiem (odc. 186),
  • chłopiec przed telewizorem (odc. 189),
  • kobieta, od której pobierana jest energia (odc. 189)
 • Paweł PodgórskiSpectra Phantom/Keith Clay (odc. 158-159, 162, 167-169)
 • Beata Wyrąbkiewicz
  • jedna z osób wyzywających Dana (odc. 159),
  • Julie Makimoto (odc. 170-171, 175-176, 180, 186, 188-189)
 • Marta DobeckaFabia Sheen (odc. 160, 162-163)
 • Adam PlucińskiKapitan Elright (odc. 160-162)
 • Tomasz Steciuk
  • Noah (jedna kwestia w odc. 165),
  • Gus Grav (odc. 168-169)
 • Agnieszka FajlhauerMira Clay (odc. 170-172, 174-175, 177-183, 186, 188-189)
 • Paweł Szczesny
  • Fury (odc. 170),
  • Mechtavius Niszczyciel (odc. 170-171, 175, 179-180, 184-189)
 • Łukasz Talik
  • Mandibor (odc. 170-171, 175, 179-180, 182, 184, 189),
  • Dragonoid Niszczyciel (odc. 170-171, 177, 179-182, 184, 188-189),
  • Skytruss (odc. 173, 175, 179-180, 182-185, 187-189),
  • mężczyzna blokujący drogę do Mędrca (odc. 175),
  • mężczyzna, od którego pobierana jest energia (odc. 189)
 • Dariusz Błażejewski
  • Stronk (odc. 170-171, 173, 176, 179-180, 182-185),
  • budowlaniec (odc. 171),
  • Bakugan jednej z dziewczyn siedzących przy fontannie (odc. 172),
  • Fangoid (odc. 181, 186),
  • Chromopod (odc. 188-189)
 • Michał Podsiadło
  • Worton (odc. 170-171, 174-175, 177, 179-184, 186-187),
  • Gren (odc. 171),
  • Scaboid (odc. 181)
 • Piotr Bajtlik
  • chłopak rozmawiający z Danem (odc. 172),
  • Orbeum (odc. 173, 175, 179-180, 182-184, 186-189),
  • Damdos (odc. 176)
 • Katarzyna ŁaskaRuno Misaki (odc. 175-183, 186, 188-189)
 • Mikołaj Klimek
  • Thorak (odc. 180, 184, 188-189),
  • Gliderak (jedna kwestia w odc. 184),
  • Dragonoid Genezy (odc. 189)
 • Mateusz Narloch
  • Aerogan (odc. 181, 187),
  • tłum dzieci (odc. 186, 188)

i inni

Śpiewali: Juliusz Kamil Kuźnik i Paweł Kowalczyk

Odcinki[edytuj | edytuj kod]

 • Serial będzie liczył co najmniej 188 odcinków.
 • Serial po raz pierwszy pojawił się w Polsce na kanale Cartoon Network:
  • I seria (odcinki 1-26) − 2 lutego 2009 roku,
  • I seria (odcinki 27-52) − 1 października 2009 roku,
  • II seria (odcinki 53-78) − 15 marca 2010 roku,
  • II seria (odcinki 79-104) − 25 października 2010 roku,
  • III seria (odcinki 105-117) − 25 marca 2011 roku,
  • III seria (odcinki 117-130) − 2 maja 2011 roku,
  • III seria (odcinki 131-143) − 3 października 2011 roku,
  • IV seria (odcinki 144-168) − 27 lutego 2012 roku,
  • IV seria (odcinki 169-188) − 28 sierpnia 2012 roku.

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Premiera odcinka Nr Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA - MŁODZI WOJOWNICY
02.02.2009 001 Bakugan, początek bitwy Bakugan The Battle Begins
03.02.2009 002 Dorwać Maskarada Masquerade Ball
04.02.2009 003 Kłótnia przyjaciół A Feud Between Friends
05.02.2009 004 Dan i Drago Dan and Drago
06.02.2009 005 Runo rządzi Runo Rules
09.02.2009 006 Pojedynek grupowy A Combination Battle
10.02.2009 007 Idol Bakuganów Bakugan Idol
11.02.2009 008 Dziewczyny chcą grać Girls Just Wanna Have Fun
12.02.2009 009 Walczyć czy uciekać? Fight or Flight
13.02.2009 010 Dobrana para A Perfect Match
16.02.2009 011 Dziadek kontra Bakugan Grandpa’s Got A Brand New Bakugan
17.02.2009 012 Przełom Bakugan Stall
18.02.2009 013 Stawiam na Shuna Just For The Shun Of It
19.02.2009 014 Historia Vestroi The Story Of Vestroia
20.02.2009 015 Pojedynek na pustyni Duel in the Desert
23.02.2009 016 Odwaga = chwała No Guts No Glory
24.02.2009 017 Przyjaciele na wieki BFF Best Friends Forever
25.02.2009 018 Ewolucja, rewolucja Evolution Revolution
26.02.2009 019 Julie się nie poddaje Julie Plays „Hard Brawl”
27.02.2009 020 Jak dobrze mieć przyjaciół A Little Help from my Friends
02.03.2009 021 Mój dobry przyjaciel My Good Friend
03.03.2009 022 Drago w akcji Drago’s On Fire
04.03.2009 023 Dzielny wojownik Say It Ain’t So Joe
05.03.2009 024 Tajemnica sukcesu The Secrets of Success
06.03.2009 025 Zaufaj mi Trust Me
09.03.2009 026 Maskarad nadchodzi Doom Dimension or Bust
01.10.2009 027 Wielka zadyma Show Down
02.10.2009 028 Na ratunek Danowi The Brawler’s Last Stand
29.10.2009 029 Koszmar w Wymiarze Zagłady Nightmare In Doomsville
30.10.2009 030 Jestem Marucho i dam Wam popalić I am Marucho Hear Me Roar
05.10.2009 031 Daleko od domu A Place Far From Home
06.10.2009 032 Bądź grzeczna Runo Play Nice Runo
07.10.2009 033 Dopadnę Cię, klaunie You’re Going Down, Clown
08.10.2009 034 Nie ma jak w domu Home Sweet Home
09.10.2009 035 Ostatni test Dana Dan’s Last Stand
06.11.2009 036 Pokaż na co Cię stać Show Me What You’ve Got
09.11.2009 037 Upragniona ewolucja You Say You Want An Evolution
12.10.2009 038 Tajemnica Maskarada Behind The Mask of Masquerade
13.10.2009 039 Maskarad zdemaskowany Masquerade Unmasked
14.10.2009 040 Alice dostaje nauczkę Alice Gets Schooled
15.10.2009 041 Rybka zwana Taygen A Fish Called Taygen
16.10.2009 042 Wyścig do serca Vestroi The Race To Vestroia
17.11.2009 043 Następny przystanek u Nagi Next Stop Naga-Ville
18.11.2009 044 Cios z dystansu It’s a Long Shot
19.10.2009 045 Halo Dan, zgłoś się Ground Control to Major Dan!
20.10.2009 046 Gwiazdy w natarciu The One Hit Wonders
21.10.2009 047 Brudna robota Here’s Mud In Your Eye
22.10.2009 048 Czas zemsty R is for Revenge
23.10.2009 049 Rozgrywka w Warnington Showdown in Warnington
26.11.2009 050 Dobrzy, źli i Bakugan The Good, the Bad and the Bakugan
SERIA DRUGA – NOWA VESTROIA
27.11.2009 051 Ostatnia walka The Final Brawl
30.11.2009 052 Koniec gry Game Over
15.03.2010 053 Inwazja Vestalian Invasion of the Vestals
16.03.2010 054 Walka z Acem Facing Ace
17.03.2010 055 Nakręć się Get Psyched
18.03.2010 056 Misja Marucho Marucho's Mission
19.03.2010 057 Smak porażki A Taste of Defeat
22.03.2010 058 Powrót przyjaciela Return of a Friend
23.03.2010 059 Cyber koszmar Cyber Nightmare
24.03.2010 060 Jaki jest plan? What's The Plan?
25.03.2010 061 Droga do wolności Freedom Run
26.03.2010 062 Niespodziewany gość Surprise Visitor
29.03.2010 063 Po drugiej stronie Gate Crashers
30.03.2010 064 Zdemaskowany Unmasked
31.03.2010 065 Nocne głosy Voices in the Night
01.04.2010 066 Pojedynek na wydmach Duel in the Dunes
02.04.2010 067 Ostatni sprawiedliwy Last One Standing
05.04.2010 068 Pokaż Mi swoją moc! Show Me the Power!
06.04.2010 069 Gdzie jest mój Bakugan? Dude, Where Is My Bakugan?
07.04.2010 070 Żegnaj, Bakuganie Gone, Gone Bakugan
08.04.2010 071 Więzy rodzinne Family Ties
09.04.2010 072 Pojedynek w mieście Beta Beta City Blues
12.04.2010 073 Braterska miłość Brotherly Love
13.04.2010 074 Podziemna misja Underground Take Down
14.04.2010 075 Walka twarzą w twarz Wall To Wall Brawl
15.04.2010 076 Super Bakugan Ultimate Bakugan
16.04.2010 077 Odliczanie Final Countdown
19.04.2010 078 Znowu razem Reunion
25.10.2010 079 Sześć stopni zniszczenia Six Degrees of Destruction
26.10.2010 080 Zemsta Vexosów Revenge Of The Vexos
27.10.2010 081 Ocalony przez Syrenę Saved by the Siren
28.10.2010 082 Dzień, w którym Nowa Vestroia zadrżała The Day Vestroia Stood Still
29.10.2010 083 Powrót Spectry Spectra Rises
01.11.2010 084 Shadow atakuje Shadow Attack
02.11.2010 085 Zdrada Brontesa Brontes' Betrayal
03.11.2010 086 Atak wroga Earth Invaders
04.11.2010 087 Ucieczka Elfin Elfin on the Run
05.11.2010 088 Pokaz samurajów Samurai Showdown!
08.11.2010 089 Wirtualne szaleństwo Virtual Insanity
09.11.2010 090 Wszystko albo nic All or Nothing
10.11.2010 091 Pomścić Spectrę Avenging Spectra
11.11.2010 092 Zasadzka Ambush
30.12.2010 093 Ostateczna bitwa BT: The Final Battle
31.12.2010 094 Ewakuacja Exodus
01.01.2011 095 Anonimowa wiadomość Phantom Data Attack
02.01.2011 096 Ostatnie starcie ze Spectrą Spectra's Last Stand
25.02.2011 097 Drago w natarciu Fusion Confusion
28.02.2011 098 Bunt Volta Volt's Revolt
01.03.2011 099 Odwet Payback!
02.03.2011 100 Akcja Mylene Mylene's Meltdown
03.03.2011 101 Walka o tron An Heir to Spare
04.03.2011 102 Broń Absolutna Ultimate Weapon
07.03.2011 103 Wszyscy za Jednego All For One
08.03.2011 104 Ostatnia rozgrywka Final Fury
25.03.2011 105 Nowy początek A New Beginning
28.03.2011 106 Odkrycie Revelation
SERIA TRZECIA – NAJEŹDŹCY Z GUNDALII
29.03.2011 107 Gość The Visitor
30.03.2011 108 Zostać wojownikiem Brawler to Be
31.03.2011 109 Konfrontacja Confrontation
01.04.2011 110 Demaskacja Exposed
04.04.2011 111 Bolesna prawda True Colours
05.04.2011 112 Wrogie przejęcie Hostile Takeover
06.04.2011 113 Atak bliźniaków Twin Attack
07.04.2011 114 Ucieczka od ciemności Escape from Darkness
08.04.2011 115 Tajemniczy dar Secret Package
11.04.2011 116 Żywioł The Element
12.04.2011 117 Podwójne zło Twin Evil
02.05.2011 118 Święta kula The Sacred Orb
03.05.2011 119 Pułapka Decoy Unit
04.05.2011 120 Zamiana The Secret Switch
05.05.2011 121 Bitwa o drugą osłonę Battle for the Second Shield
06.05.2011 122 Ostatni występ Curtain Call
09.05.2011 123 Tajemnica kuli The Secret of the Orb
10.05.2011 124 Do końca razem Partners 'Til the End
11.05.2011 125 Dziel i rządź Divide and Conquer
12.05.2011 126 Pojazd bojowy Mobile Assault
13.05.2011 127 Powrót Sida Sid Returns
16.05.2011 128 Dharak Colossus Colossus Dharak
17.05.2011 129 Dragonoid Colossus Dragonoid Colossus
18.05.2011 130 Wybaczenie Forgiveness
03.10.2011 131 Nadciąga burza Into the Storm
04.10.2011 132 Powrót Jake’a Jake Returns
05.10.2011 133 Geneza Genesis
06.10.2011 134 Infiltracja Infiltrated
07.10.2011 135 Prawdziwa Ewolucja True Evolution
10.10.2011 136 Rozbrat z przeszłością Redemption
11.10.2011 137 Ostatnia bitwa Jake’a Jake's Last Stand
12.10.2011 138 Ostateczne uderzenie Final Strike
13.10.2011 139 Ucieczka Dream Escape
14.10.2011 140 Atak Gundalian Gundalian Showdown
17.10.2011 141 Złamanie zaklęcia Broken Spell
18.10.2011 142 Eve Code Eve
19.10.2011 143 Prawdziwe przeznaczenie Destiny Revealed
27.02.2012 144 Próba sił Interspace Showdown
28.02.2012 145 Demolka Mechtogana Mechtogan Mayhem
SERIA CZWARTA – ŚWIAT MECHTOGANÓW
29.02.2012 146 Pierwsze potknięcie Disconnect
01.03.2012 147 Upadek Fall From Grace
02.03.2012 148 Wrogie trio Tri-Twister Take Down
05.03.2012 149 Gorzki smak porażki Agony of Defeat
06.03.2012 150 Bakunano eksplozja BakuNano Explosion
07.03.2012 151 Powrót do Nowej Vestroi Return to New Vestroia
08.03.2012 152 Kontrola chaosu Chaos Control
09.03.2012 153 Królewski ból A Royal Pain
12.03.2012 154 Zgrany zespół Back in Sync
13.03.2012 155 Potęga umysłu Mind Research
14.03.2012 156 Połączenie Re-Connection
15.03.2012 157 Potrójne zagrożenie Triple Threat
16.03.2012 158 Oblężenie Bakuprzestrzeni Interspace Under Siege
19.03.2012 159 Powrót bohatera A Hero Returns
20.03.2012 160 Gundalia w ogniu Gundalia Under Fire
21.03.2012 161 Linie frontu Battle Lines
22.03.2012 162 Otwarcie bramy Unlocking the Gate
23.03.2012 163 Czas na prawdę True Colours
26.03.2012 164 Niebezpieczna piękność Dangerous Beauty
27.03.2012 165 Niedokończone sprawy Unfinished Business
28.03.2012 166 Skryty za maską Behind the Mask
29.03.2012 167 Zagłada Bakuprzestrzeni Interspace Armageddon
30.03.2012 168 Ciemny Księżyc Dark Moon
02.04.2012 169 Ostateczne starcie The Final Takedown
28.08.2012 170 Nadejście wroga Evil Arrival
29.08.2012 171 Spotkanie z mędrcem Wiseman Cometh
30.08.2012 172 Tajemnicza więź Mysterious Bond
31.08.2012 173 Prawdziwa przyjaźń The Prodigal Bakugan
03.09.2012 174 Niemożliwe połączenie Combination Impossible
04.09.2012 175 Sojusz wroga Enemy Allies
05.09.2012 176 Bitwa o Kraine Bakugan Battle for Bakugan Land
06.09.2012 177 Zagadka Gunza Gunz Blazing
07.09.2012 178 Potęga Bakuzbroi Battle Suits Bash
10.09.2012 179 Sądny dzień Countdown to Doomsday
11.09.2012 180 Na dzień przed końcem The Eve of Extermination
12.09.2012 181 Skok po zwycięstwo Jump to Victory
13.09.2012 182 Na terenie wroga Enemy Infiltration
14.09.2012 183 Powrót Gunza Gunz Lives
17.09.2012 184 Ewolucja zła Evil Evolution
18.09.2012 185 Zło kontra zło Evil vs Evil
19.09.2012 186 Starcie w Wymiarze Zagłady Doom Dimension Throwdown
20.09.2012 187 Powrót do przeszłości Blast from the Past
21.09.2012 188 Początek końca The Beginning of the End
24.09.2012 189 Koniec kłopotów End of the Line

Media[edytuj | edytuj kod]

Gra „Bakugan Battle Brawlers”[edytuj | edytuj kod]

Gra została wydana 20 października 2009 przez japońskie studio NOW Production oraz amerykańskiego developera Activision. Dostępna jest na platformy: Nintendo DS, Wii, PlayStation 3, PlayStation 2 oraz Xbox 360[1]. Głównymi bohaterami są dwa Bakugany wymyślone na potrzeby gry: Leonidas i Vladitor. W grze gracz wciela się w swoją własnoręcznie zaprojektowaną postać. Jego zadaniem jest wygrywanie kolejnych pojedynków oraz osiągnąć pierwsze miejsce w rankingu. Po każdej bitwie gracz zdobywa punkty, które mogą być wymienione na nowe Bakugany, karty otwarcia i karty supermocy. Leonidas po niedługim czasie okazuje się być Bakuganem nie urodzonym w Vestroii, a w Wymiarze Zagłady. Z powodu jego pochodzenia oraz agresywnego stylu walki wszyscy, poza Nami i Mardukiem (graczem, który przez dłuższy czas był drugim najlepszym graczem) boją się mu zaufać i z nim walczyć.

Gra „Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core”[edytuj | edytuj kod]

Gra została wydana 5 listopada 2010 przez firmy Activision i Nelvana[2]. Gracz ma za zadanie uratowanie wszystkich Bakuganów oraz zniszczenie każdego kryształu Vexosów. Pierwszym odblokowanym Bakuganem jest Drago. Z czasem wskutek uwalniania kolejnych liczba grywalnych postaci rośnie. Głównym celem gry jest zatrzymanie Spectry przed zabraniem mocy ukrytej w jądrze Ziemi, dzięki której Helios (jego Bakugan) stałby się niepokonany.

Przypisy

 1. Bakugan: Battle Brawlers (PS2) | GRYOnline.pl, www.gry-online.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).
 2. Bakugan Battle Brawlers: Defenders of the Core (PS3) | GRYOnline.pl, www.gry-online.pl [dostęp 2017-11-22] (pol.).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]