David Armstrong-Jones

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Lord Linley

David Albert Charles Armstrong-Jones (ur. 3 listopada 1961 w Clarence House w Londynie), znany także jako David Linley, brytyjski arystokrata, najstarszy syn Antony'ego Armstronga-Jonesa, 1. hrabiego Snowdon, i księżniczki Małgorzaty, córki króla Wielkiej Brytanii Jerzego VI. Siostrzeniec królowej Elżbiety II. Zajmuje 18. miejsce w linii sukcesji do brytyjskiego tronu.

Wykształcenie odebrał w Bedales School w Hampshire oraz w John Makepiece School for Craftsmen w Dorset. Jest autorem dwóch książek: Extraordinary Furniture i Classical Furniture, obie opublikowane w 1993 r. Lord Linley jest producentem mebli i projektantem wnętrz. W 1985 r. założył swoją własną firmę, Linley. W 2006 r. został prezesem Christie's UK. Jako wnuk po kądzieli monarchy nie posiada żadnych tytułów przysługujących rodzinie królewskiej. Tytuł wicehrabiego Linley przysługuje mu jako dziedzicowi hrabstwa Snowdon, które odziedziczy po śmierci swojego ojca.

8 października 1993 r. poślubił Serenę Stanhope (ur. 1 maja 1970), córkę Charlesa Stanhope’a, wicehrabiego Petersham, i Virginii Freeman-Jackson, córki Harry’ego Freemana-Jacksona. David i Serena mają razem syna i córkę:

Małżonkowie mieszkają razem w londyńskiej dzielnicy Chelsea.

Linki zewnętrzne[edytuj]


Poprzednik
Zara Phillips
Linia sukcesji do brytyjskiego tronu Następca
Charles Armstrong-Jones