Gangan Comics

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj

Gangan Comics (jap. 月刊少年ガンガン Gekkanshōnen Gangan?) – to imprint japońskiej firmy Square Enix wydający mangi. Publikuje je w kilku magazynach, przeznaczonych dla różnych grup odbiorców. Na podstawie najpopularniejszych mang z magazynów Gangan Comics często tworzone są serie anime np. Fullmetal Alchemist, Moribito: Guardian of the Spirit, Nabari no Ou i Soul Eater[1].

Magazyny[edytuj]

Monthly Shōnen Gangan[edytuj]

Monthly Shōnen Gangan
Częstotliwość miesięcznik
Kraj Japonia 
Wydawca Enix
Rodzaj czasopisma manga shōnen
Pierwsze wydanie 1991
Strona internetowa

Monthly Shōnen Gangan (jap. 月刊少年ガンガン Gekkan Shōnen Gangan?) – miesięcznik z mangami, mający regularnie ponad 600 stron. Shōnen Gangan był wydawany przez Enix (teraz Square Enix) i rywalizował z innymi gazetami, takimi jak Shūkan shōnen Magazine, Shūkan shōnen Jump i Shūkan shōnen Sunday, które są skierowane do tej samej grupy odbiorców: shōnen. Wydaje mangi z gatunku akcji i przygody, science fiction i fantasy. Square Enix również publikuje Gangan YG i Monthly Gangan Wing.

Mangi Monthly Shōnen Gangan:

Monthly GFantasy[edytuj]

Monthly GFantasy (jap. 月刊Gファンタジー Gekkan Jī Fantajī?) – japoński magazyn z mangami typu shōnen, znany również jako Gangan Fantasy, publikowany przez Square Enix. Serie są skierowane przede wszystkim do młodych czytelników i z reguły obsadzone są w realiach fantasy. Można w nich zaobserwować wiele cech gatunku supernatural, akcji i/lub horroru.

Mangi Monthly GFantasy:

Young Gangan[edytuj]

Young Gangan (jap. ヤングガンガン Yangu Gangan?) – to japoński magazyn z mangami typu seinen publikowany przez Square Enix dwa razy w miesiącu (w pierwszy i trzeci piątek)[2]. Po raz pierwszy został wydany 3 grudnia 2004 roku.

Mangi Young Gangan:

Gangan Online[edytuj]

Gangan Online (jap. ガンガンオンライン Gangan Onrain?) – to darmowy magazyn internetowy z mangami i light novel, publikowany i uaktualniany przez Square Enix. Został aktywowany 2 października 2008 roku.

Mangi Gangan Online:

Monthly Gangan Joker[edytuj]

Monthly Gangan Joker (jap. 月刊ガンガンJOKER Gekkan Gangan Joker?) – japoński magazyn z mangami typu shōnen wydany przez Square Enix 22 kwietnia 2009 roku.

Mangi Monthly Gangan Joker:

Magazyny, których publikacja została wstrzymana[edytuj]

Gangan Powered[edytuj]

Gangan Powered (jap. ガンガンパワード Gangan Pawādo?) – japoński magazyn z mangami typu shōnen publikowany przez Square Enix. Został zastąpiony przez Gangan Joker[3].

Mangi Gangan Powered:

Monthly Gangan Wing[edytuj]

Monthly Gangan Wing (jap. 月刊ガンガンWING Gekkan Gangan Wing?) – japoński magazyn z mangami typu shōnen publikowany przez Square Enix. Został zastąpiony przez Gangan Joker[3].

Mangi Monthly Gangan Wing:

Przypisy

  1. 2007 profile. Square Enix, październik 2007. [dostęp 2008-04-28]. s. 6.
  2. Square Enix Comic Magazines (jap.). [dostęp 2008-01-31].
  3. a b Gangan Joker to Replace Gangan Powered, Wing Mags. Anime News Network, 2009-03-01. [dostęp 2009-06-30].

Linki zewnętrzne[edytuj]