Hollywood Undead

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Hollywood Undead
ilustracja
Rok założenia 2005
Pochodzenie Los Angeles
Gatunek rapcore[1][2][3][4], nu metal
Aktywność od 2005
Wydawnictwo muzyczne Interscope Records
Obecni członkowie
Charlie Scene
J-Dog
Da Kurlzz
Funny Man
Johnny 3 Tears
Danny
Byli członkowie
Shady Jeff
Deuce
Współpracownicy
Jeffree Star
Strona internetowa

Hollywood Undead – grupa rapcore'owa z Los Angeles w Kalifornii założona w 2005.

Historia[edytuj]

Pierwszymi członkami byli Jorel Decker – J-Dog i Aron Erlichman – Tha Producer (później Deuce). W późniejszym etapie dołączyli Jeff Philips – Shady Jeff, George Ragan – Johnny 3 Tears, Jordon Terrel – Charlie Scene, Dylan Alvarez – Funny Man, i Matthew Busek jako Da Kurlzz. Grupa zaczynała zamieszczając swoje piosenki na portalu MySpace. Utwory szybko osiągnęły dużą popularność. Tworzoną przez Hollywood Undead muzykę trudno przypisać do jednego gatunku, słychać w niej inspiracje hardcorem, punkiem, metalem. Ich muzyka nie była tworzona w celach komercyjnych i przez długi czas udostępniano ją za darmo. Wkrótce piosenki pobierano ponad 1000 razy dziennie przez co zespół trafił do TOP 3 artystów muzycznych na MySpace. Po kilku tygodniach od nakręcenia klipu do piosenki No. 5 Shady Jeff został wyrzucony z grupy w wyniku kłótni. Wielu fanów podejrzewało, że odejście Shady Jeffa spowoduje rozpad grupy, jednak 2 września Hollywood Undead wydało płytę „Swan Songs”. Płyta otrzymała status złotej.

W roku 2010 r. Deuce został usunięty z zespołu najprawdopodobniej w wyniku kłótni. Jego miejsce głównego wokalisty zajął Daniel Murillo, były członek zespołu Lorene Drive.

W sierpniu 2010 r. Deuce nagrał utwór pt. „Story of a Snitch”, w którym atakuje J-Doga i mówi o swoim odejściu z własnej perspektywy. Później powstał też utwór pt. „When We Ride”, atakujący nowego wokalistę – Danny'ego.

Hollywood Undead oficjalnie przyjęło Daniela Murillo do zespołu i w styczniu 2011 opublikowało na oficjalnej stronie teaser nowej płyty, która ukazała się w marcu 2011 r., „American Tragedy” oraz zdjęcia nowych masek. Ukazały się też dwa single promujące nową płytę – „Hear Me Now” oraz „Been to Hell”.

20 października 2012 r. w sieci pojawił się pierwszy singiel, promujący kolejną płytę – "Notes From The Underground", którą wydano 8 stycznia 2013 roku. Utwór nosił tytuł "Dead Bite". Niedługo, bo zaledwie tydzień po nim, Hollywood Undead udostępnili na swojej oficjalnej stronie kolejny singiel z nowego albumu – "We Are", do którego zrealizowano teledysk, wyreżyserowany przez Shawna Crahana z zespołu Slipknot[5].

Pod koniec 2013 pojawiły się informacje o kolejnym albumie Hollywood Undead, który grupa planuje wydać w styczniu 2015 roku. 23 Sierpnia Matthew Busek (Da Kurlzz) w wywiadzie powiedział, że nowa płyta będzie nosiła nazwę „Hell Is Empty, Six Devils Are Here” oraz, że pierwszy teledysk ukaże się pod koniec października. 16 dnia owego miesiąca na oficjalnym Twiterze, Facebooku oraz kanale Youtube[6] został zamieszczony teaser o nazwie "Day Of The Dead" zawierający fragment nowego utworu oraz datę premiery nowego singla, czyli 21 października. 17 października utwór wyciekł do sieci na kanale VEVO Hollywood Undead, utwór został szybko stamtąd usunięty. 4 dni później piosenka została oficjalnie wydana, a nadchodzący album zmienił nazwę na "Day Of The Dead", będącą jednocześnie tytułem pierwszego utworu na płycie.

21 października 2014 zespół opublikował oficjalnie na iTunes pierwszy singiel z nowej płyty "Day Of The Dead" zatytułowany tak samo jak album. Utwór w przeciwieństwie do kawałków z albumu "Notes From The Underground" charakteryzuje się mocno rockowym brzemieniem i może sugerować powrót grupy do klimatów Rapcore'u jak z płyty American Tragedy. Grupa wystąpiła w Polsce dwukrotnie, 9 czerwca 2015 roku na Impact Festival w Łodzi, razem z zespołami Slipknot i Godsmack[7] oraz 3 kwietnia 2016 roku w warszawskim Klubie Stodoła, z zespołem Attila. Teledysk do piosenki "Day Of The Dead" został opublikowany 18 marca 2015 roku, natomiast cały album został wydany 31 marca, co zostało poprzedzone 5 wydawanymi co tydzień teaserowymi numerami z tego właśnie albumu. 8 czerwca 2016 Johnny 3 Tears ogłosił, żę zespół rozpoczyna pracę nad piątym studyjnym albumem, który ma się ukazać w 2017[8].

Pseudonimy[edytuj]

Każdy członek zespołu ma swój własny pseudonim.

 • J-Dog: Są to jego inicjały: "Jorel Decker".
 • Johnny 3 Tears: Johnny to imię, które zawsze lubił, "3 Tears" jest to nazwa zespołu, do którego należał przed Hollywood Undead.
 • Charlie Scene: Jest to prowokacyjna modyfikacja nazwiska Charliego Sheena - Jordon przyznał, że jest jego fanem.
 • Funny Man: Dylan nosi to przezwisko od dzieciństwa. Jest ono ironiczne, ponieważ Dylan według innych członków zespołu nie ma poczucia humoru.
 • Da Kurlzz: Od kręconych włosów Matthew (ang. curly).
 • Danny: Jest to zdrobnienie imienia Daniela.
 • Deuce: Krótsza forma od "Tha Producer", był on też producentem zespołu.
 • Shady Jeff: Jest to prosty nick.

Muzycy[edytuj]

Obecni członkowie:
 • Dylan "Funny Man" Alvarez – wokal (2005–obecnie), klawiatura (2011-obecnie)
 • Matthew "Da Kurlzz" Busek – bębny, perkusja, krzyk/growl (2005–obecnie)
 • Jorel "J-Dog" Decker – wokal, krzyk/growl, gitara rytmiczna, gitara basowa, klawiatura, syntezatory, programowanie (2005–obecnie)
 • George "Johnny 3 Tears" Ragan – wokal (2005–obecnie); gitara basowa (2009–obecnie)
 • Jordon "Charlie Scene" Terrell – wokal, wokal wspierający, gitara prowadząca (2005– obecnie)
 • Daniel "Danny" Murillo – wokal, gitara rytmiczna, klawisze (2010 - obecnie)
Muzycy koncertowi
 • Tyler Mahurin - bębny, perkusja ( 2014-obecnie )
Byli członkowie
 • Jeff "Shady Jeff" Philips – wokal, krzyk/growl (2005–2007)
 • Aron "Deuce" Erlichman – wokal, gitara basowa, klawiatura (2005–2009)
Byli muzycy koncertowi
 • Glendon "Biscuitz" Crane – bębny, perkusja (2008–2010)
 • Daren Pfeifer – bębny, perkusja (2010–2014)

Dyskografia[edytuj]

 Osobny artykuł: Dyskografia Hollywood Undead.
Albumy studyjne

Linki zewnętrzne[edytuj]

Przypisy

 1. Jason Bracelin: SOUNDS: Generating Momentum. W: Las Vegas Review-Journal [on-line]. 19 grudnia 2008. [dostęp 2009-07-11].
 2. Peter Lauria: MySpace gets scared off by the 'Undead'. W: New York Post [on-line]. 11 marca 2009. [dostęp 2009-07-11].
 3. Paul Lester: New band of the day – No 507: Hollywood Undead. The Guardian, 17 marca 2009. [dostęp 2009-07-11].
 4. Korina Lopez: On the verge: Hollywood Undead unmasked. W: USA Today [on-line]. 2 marca 2009. [dostęp 2009-07-11].
 5. Graham 'Gruhamed' Hartmann: Slipknot’s Shawn ‘Clown’ Crahan to Direct Video for Hollywood Undead Track ‘We Are’ (ang.). loudwire.com. [dostęp 2012-11-15].
 6. https://www.youtube.com/watch?v=Zq7i8Xg7BYc
 7. https://www.facebook.com/ImpactFestivalPL?ref=hl
 8. johnny 3 tears on Twitter, Twitter [dostęp 2016-06-08].