Larry 2: W poszukiwaniu miłości

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Larry 2: W poszukiwaniu miłości
Producent Sierra On-Line
Wydawca Sierra On-Line
Dystrybutor Play-It
Projektant Al Lowe
Silnik Sierra's Creative Interpreter
Data wydania Stany Zjednoczone 1988
Polska 20 grudnia 2001
Gatunek przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe Wielka Brytania ELSPA: 18+
Wielka Brytania BBFC: 18+
Unia Europejska PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, DOS, Atari ST
Nośniki 3 dyskietki
Kontrolery klawiatura, mysz

Larry 2: W poszukiwaniu miłości (ang. Leisure Suit Larry Goes Looking for Love (in Several Wrong Places)) – to gra przygodowa z elementami erotyki, wydana w 1988 przez Sierra Entertainment. Jest to sequel gry Larry 1: W krainie próżności.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Druga część z serii gier o przygodach nieudacznika Larry'ego Laffera. Eve, miłość z pierwszej części przygód, nie przyznaje się do znajomości z Larrym i wyrzuca go na zbitą twarz bez grosza przy duszy. Larry musi spróbować stanąć na nogi i poszukać sobie nowej partnerki. Liczba miejsc do zwiedzenia z kilku dostępnych w pierwszej części przeobraziła się w naprawdę pokaźną liczbę. Kręcimy się po ulicach Los Angeles, w którym do tej pory Larry mieszkał, aby następnie, w wyniku szczęśliwego zbiegu okoliczności, wylądować na pokładzie statku rejsowego, w kurorcie wypoczynkowym, samolocie rejsowym i wyspie opanowanej przez złego profesora Noonookee, którego musimy unicestwić. Przy okazji Larry stanie się obiektem inwigilacji rosyjskich szpiegów.

Opis gry[edytuj | edytuj kod]

Gra powstała w 1988 na bazie popularności części pierwszej. Podobnie, bohaterem sterujemy joystickiem, klawiaturą lub myszą, a konkretne polecenia wydajemy za pomocą wpisywanych komend. Druga część przygód Larry'ego Laffera uważana jest za najsłabszą z serii. Według większości recenzentów bardziej przypomina klasyczne przygodówki Sierry, w których bohater musi kogoś uratować i coś ocalić, niż opisuje losy podrywacza i łamacza kobiecych serc, a pomimo tego, że w grze nadal mamy do czynienia z charakterystycznym pociągiem bohatera do płci przeciwnej, to jednak prysnął gdzieś urok ciętych żartów, dwuznacznych sytuacji i lekkiego erotyzmu.