Larry 3: Pasjonująca Patti w poszukiwaniu pulsujących piersi

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Larry 3: Pasjonująca Patti w poszukiwaniu pulsujących piersi
Producent Sierra On-Line
Wydawca Sierra On-Line
Dystrybutor Play-It
Projektant Al Lowe
Silnik Sierra's Creative Interpreter
Data wydania Stany Zjednoczone 8 kwietnia 1989
Polska 20 grudnia 2001
Gatunek przygodowa
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe Wielka Brytania ELSPA: 18+
Wielka Brytania BBFC: 18+
Unia Europejska PEGI: 12+
Wymagania sprzętowe
Platforma Amiga, DOS, Atari ST
Nośniki 4 dyskietki
Kontrolery klawiatura, mysz

Larry 3: Pasjonująca Patti w poszukiwaniu pulsujących piersi (ang. Leisure Suit Larry 3: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals) – to gra przygodowa z elementami erotyki, wydana w 1989 przez Sierra Entertainment. Trzecia część przygód nieudacznika Larry'ego Laffera jest bezpośrednia kontynuacją Larry 2: W poszukiwaniu miłości.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Larry wiedzie dostatnie życie na wyspie, na której zakończyły się jego przygody w poprzedniej części. Pracuje w firmie zajmującej się rozwojem turystycznym wyspy. Niestety, jego ślubna Kalalau porzuca go dla kobiety i zostawia bez grosza przy duszy. Szef, będący jednocześnie teściem, zwalnia z pracy, gdyż skoro Larry nie jest już mężem jego córki, nie musi go traktować wyjątkowo. Nasz bohater musi uregulować status prawny swojego małżeństwa (dostać rozwód), otrzymać to, co mu się prawnie należy (ziemię) oraz odnaleźć kobietę, która go pokocha. Zanim jego losy pokrzyżują się z tytułową Patti, na swojej drodze spotka kilka kobiet, z którymi przeżyje kilka upojnych, acz zabawnych i nieco upokarzających chwil.

Opis gry[edytuj | edytuj kod]

Gra powstała w 1990 roku. Stanowi powrót do dawnego stylu i dodatkowo oferuje wiele nowych, niespotykanych wcześniej atrakcji. Duże zmiany zaszły w kwestii "larryzmu", czyli humoru oraz erotyki, którą emanuje seria tych gier. Do tej pory nieobecne lub cenzurowane seksualne akty są obecne na ekranie, a autorzy zdecydowali się w niczym nie ograniczać. Kwestię do ich dostępności rozwiewa podobny z części pierwszej quiz. Nie są one jednak tak infantylne, a błędne odpowiedzi nie przekreślają naszej możliwości uczestniczenia w przygodach Larry'ego. W zależności od ilości dobrych odpowiedzi poziom "odsłonięcia smaczków gry" wzrasta. Grze przybyło lokacji do zwiedzenia wraz z kilkoma możliwościami ich opuszczenia. W dalszej części gry można zmienić się rolami z innym bohaterem gry, nową miłością Larry'ego – Patti. Kierując Patti również będziemy musieli stawić czoła wielu przeciwnościom losu, zaliczając do nich także przebrnięcie przez zręcznościową część gry.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jest to pierwsza gra Sierra Entertainment, w której gracz może niezależnie kierować losami dwóch bohaterów.
  • Istnieje kilka wersji gry różniących się numerem rewizji. Różnice polegają na poprawieniu błędów oraz udźwiękowieniu gry (muzyka jest generowana z przetwornika dźwięku lub opiera się na dygitalizowanych samplach).