Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2004 – skok wzwyż mężczyzn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Skok wzwyż mężczyzn
LIO 2000 LIO 2008
Data 20 - 22 sierpnia 2004
Gospodarz Ateny
Miejscowość Stadion Olimpijski w Atenach
Liczba zawodników 38 z 27 państw
Zwycięzcy
I miejsce Szwecja Stefan Holm
II miejsce Stany Zjednoczone Matt Hemingway
III miejsce Czechy Jaroslav Bába

Skok wzwyż mężczyzn – jedna z konkurencji lekkoatletycznych rozgrywanych podczas igrzysk olimpijskich w Atenach.

W zawodach wzięło udział 38 zawodników z 27 państw.

Terminarz[edytuj]

Data Godzina rozpoczęcia Konkurencja
20 sierpnia 2004 20:00 Eliminacje
22 sierpnia 2004 19:30 Finał

Rekordy[edytuj]

Tabela uwzględnia rekordy uzyskane przed rozpoczęciem zawodów.

Zawodnik Wynik Miejsce Data
Rekord świata Kuba Javier Sotomayor 2.45 m Hiszpania Salamanka 27 lipca 1993
Rekord olimpijski Stany Zjednoczone Charles Austin 2.39 m Stany Zjednoczone Atlanta 28 lipca 1996
Listy światowe Szwecja Stefan Holm 2,36 m Niemcy Eberstadt 18 lipca 2004

Wyniki[edytuj]

Eliminacje[edytuj]

Minimum kwalifikacyjne wynosiło 2,28 m.

Pozycja Grupa Zawodnik Reprezentacja 2,10 2,15 2,20 2,25 2,28 Rezultat Uwagi
1. A Mark Boswell  Kanada o o o 2,28 Q, SB
1. A Jamie Nieto  Stany Zjednoczone o o o 2,28 Q
1. B Stefan Holm  Szwecja o o o 2,28 Q
4. A Andrij Sokołowśkyj  Ukraina o o xo o 2,28 Q
4. B Lisvany Pérez  Kuba o xo o o o 2,28 Q, PB
4. B Svatoslav Ton  Czechy o o xo o o 2,28 Q
7. A Alessandro Talotti  Włochy o xo xxo o 2,28 Q
8. A Jarosław Rybakow  Rosja o o o xo 2,28 Q
9. A Dragutin Topić  Serbia i Czarnogóra o xo o xo 2,28 Q, =SB
9. B Jaroslav Bába  Czechy o o xo xo 2,28 Q
11. B Matt Hemingway  Stany Zjednoczone o o xxo 2,28 Q
12. B Wiaczesław Woronin  Rosja o xo xo xxo 2,28 Q
13. A Hienadzij Maroz  Białoruś o o o xxx 2,25
13. B Nicola Ciotti  Włochy o o o xxx 2,25
15. A Ștefan Vasilache  Rumunia o xo o xxx 2,25
15. B Abderahmane Hammad  Algieria xo o o xxx 2,25 SB
17. B Jessé de Lima  Brazylia o xxo o xxx 2,25
18. A Kiriakos Joanu  Cypr o o o xo xxx 2,25
18. B Staffan Strand  Szwecja o xo xxx 2,25
20. A Grzegorz Sposób  Polska o o xxx 2,20
20. A Manjula Kumara Wijesekara  Sri Lanka o o xxx 2,20
20. B Rožle Prezelj  Słowenia o o xxx 2,20
20. B Jacques Freitag  Południowa Afryka o o xxx 2,20
24. A Linus Thörnblad  Szwecja o xxo o xxx 2,20
25. A Oskari Frösén  Finlandia o o xo xxx 2,20
25. A Roman Fricke  Niemcy o xo xxx 2,20
25. B Jean-Claude Rabbath  Liban o o xo xxx 2,20
25. B Robert Wolski  Polska o xo xxx 2,20
25. B Piotr Brajko  Rosja o xo x– 2,20
30. A Tomáš Janků  Czechy o xo xo xxx 2,20
31. B Marko Aleksejev  Estonia o o xxx 2,15
31. B Javier Bermejo  Hiszpania o o xxx 2,15
33. A László Boros  Węgry xo o xxx 2,15
34. A Tora Harris  Stany Zjednoczone xo xxx 2,15
35. A Alfredo Deza  Peru o xxx 2,10
36. B Liu Yang  Chińska Republika Ludowa xxo x 2,10
A Adrian O'Dwyer  Irlandia xxx NM
A Aleksiej Lesniczij  Białoruś DSQ[1]

Finał[edytuj]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja 2,20 2,25 2,29 2,32 2,34 2,36 Rezultat Uwagi
Gold medal icon.svg Stefan Holm  Szwecja o o o xo xxo o 2,36 =PB
Silver medal icon.svg Matt Hemingway  Stany Zjednoczone o o o o xxx 2,34 SB
Bronze medal icon.svg Jaroslav Bába  Czechy o o o xxo o xxx 2,34 PB
4. Jamie Nieto  Stany Zjednoczone o xo o xo xxx 2,34 PB
5. Andrij Sokołowśkyj  Ukraina o o o o xxx 2,32
6. Jarosław Rybakow  Rosja o xo o xo xxx 2,32 =SB
7. Mark Boswell  Kanada o o xxx 2,29 SB
8. Svatoslav Ton  Czechy o xo xo xx– x 2,29
9. Wiaczesław Woronin  Rosja o xxo xxx 2,29
10. Dragutin Topic  Serbia i Czarnogóra xo xxo xxx 2,29
11. Lisvany Pérez  Kuba o xo xxx 2,25
12. Alessandro Talotti  Włochy o xxo xxx 2,25

Przypisy

Bibliografia[edytuj]

Linki zewnętrzne[edytuj]