Liga Młodych

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Liga Młodych
Young Justice
ilustracja
Gatunek

serial animowany

Kraj produkcji

Stany Zjednoczone

Twórcy

Greg Weisman
Brandon Vietti

Liczba odcinków

98

Liczba serii

4

Lista odcinków
Produkcja
Produkcja

Warner Bros. Animation
DC Entertainment

Czas trwania odcinka

22 minuty

Pierwsza emisja
Data premiery

26 listopada 2010

Stacja telewizyjna

Cartoon Network / HBO Max

Lata emisji

od 2010

Liga Młodych (ang. Young Justice) – amerykański serial animowany stworzony przez Grega Weismana i Brandona Vietti dla Cartoon Network. Serial bazuje na serii komiksów wydawnictwa DC Comics.

Jego światowa premiera odbyła się 26 listopada 2010 roku na amerykańskim Cartoon Network. W Polsce serial zadebiutował w 11 czerwca 2012 roku na kanale Cartoon Network.

28 kwietnia 2012 na amerykańskim Cartoon Network pojawił się drugi sezon z podtytułem - Inwazja. Sezon ten zadebiutował w Polsce dopiero w 2014 roku. Po tym serial został ucięty i zastąpiony przez Młodzi Tytani: Akcja.

8 listopada 2016 twórcy ogłosili rozpoczęcie prac nad 3 sezonem. W 2017 potwierdzono podtytuł 3 sezonu – Outsiders, który pojawił się 4 stycznia 2019 roku na platformie streamingowej DC Universe (sezon do dziś nie miał premiery w Polsce)

16 października 2021 na DC Fandome, został pokazany pierwszy zwiastun 4 sezonu z podtytułem - Phantoms, który pojawił się tego samego dnia tym razem na platformie streamingowej HBOMAX (pomimo, że HBOMAX jest dostępne w Polsce od 7 Marca 2022 roku, żadnego sezonu Ligi Młodych tam nie znajdziemy).

9 czerwca został wyemitowany ostatni odcinek 4 sezonu. Poprzez połączenie Warner Bros z Discovery, z dnia 8 kwietnia 2022, które doprowadziło do skasowania wielu projektów DC, status tego serialu jest niepewny, jednak istnieje możliwość, że podobnie jak w 2013, serial został ponownie skasowany.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Jest to jedna z wielu produkcji, której ważnym motywem jest Liga Sprawiedliwych. Ale tym razem sztandarowi superbohaterowie DC Comics są odsunięci na dalszy plan. Główne role pełnią postaci, którzy byli dotychczas asystentami poszczególnych herosów. Aspirują do tego, by Liga przyjęła ich jako niekwestionowanych herosów. Akcja rozgrywa się w czasach zbliżonych do daty premiery. Przedział czasu w uniwersum nazwano „Nową erą herosów”. Pilotażowy odcinek wyemitowany na miesiąc przed premierą kolejnych odcinków prezentuje czwórkę bohaterów: Robin, Wodnik, Mały Flash, Speedy. Ostatni z wymienionych odmówił dołączenia do paczki, oczekując od Ligi Sprawiedliwych należytego szacunku i uznania oraz promocji z pomocnika na pełnoprawnego członka Ligi. Spotkawszy się ze sprzeciwem, Speedy rezygnuje z bycia współpracownikiem Zielonej Strzały, zmienia swoje miano na Czerwona Strzała i odchodzi. Reszta młodszych bohaterów próbuje przekonać przełożonych o swojej wartości, potajemnie biorąc udział w misji Ligi Sprawiedliwych. Podczas przeprawy przez siedzibę Cadmusa trójka bohaterów odnajduje klona Supermana o imieniu Superboy. Epizod opowiada o pochodzeniu Superboya i tajemniczego zgrupowania – „Błysk” – grupy złoczyńców. W końcu Robin, Wodnik, Mały Flash i Superboy negocjują z Batmanem ustanowienie tajnego zespołu operacyjnego który podlegałby Lidze a byłby przydatny też z tego względu, że sława członków Ligi utrudnia im zachowanie dyskrecji wszelkich akcji. Batman ustanawia więc „Ligę Młodych” z siedzibą w Górze Sprawiedliwości, a jej opiekunem zostaje Red Tornado. Tu członkowie są szkoleni i wspomagani przez Ligę Sprawiedliwych. Pod koniec odcinka do grupy dołącza Marsjanka, siostrzenica Marsjanina Łowcy.

Bohaterowie[edytuj | edytuj kod]

Liga Młodych[edytuj | edytuj kod]

 • Robin/Nightwing/Dick Grayson – (1 seria – 13 lat, 2 seria – 18 lat); Gatunek: człowiek; (B01); pierwsze pojawienie w „Dzień Niepodległości” - pomocnik Batmana. Jest detektywem i od początku znał sekret o rodzinie Artemis. Na początku kłóci się z Małym Flashem, o to kto ma być przywódcą. Zazwyczaj nosi maskę, bądź okulary. Ma czarne włosy i niebieskie oczy. Jest ziemianinem, bez mocy. Kiedyś był akrobatą, stąd jego sprawność fizyczna. Posługuje się wieloma gadżetami, tak jak Batman. Umie zhakować praktycznie każdy system. Podoba mu się Zatanna. W drugim sezonie zmienił sekretną tożsamość na Nightwing.
 • Mały Flash/Wally West – (1 seria – 15/16 lat, 2 seria – 21 lat (nie żyje)); Gatunek: człowiek; (B03); pierwsze pojawienie w „Dzień Niepodległości” – pomocnik Flasha. Nosi żółty strój, podobny do tego, jaki nosi jego mentor. Ma rude włosy i zielone oczy oraz piegi. Zabawny i zalotny. Na początku kłóci się z Robinem o przywództwo, które ostatecznie przekazują Wodnikowi. Nie wierzy w magię, a wszystko stara się wyjaśniać w logiczny i naukowy sposób. Sam wywołał swoją moc – niesamowitą prędkość. Z każdej misji zbiera przedmiot, wypowiadając przy tym „Na pamiątkę!”. Od początku starał się poderwać Megan. Potem poznaje Artemis, z którą jest podczas 2 serii.
 • Speedy/Czerwona Strzała/Roy Harper – (1 seria – 3 lata (18 lat fizjologicznie), 2 seria – 8 lat (23 lata fizjologicznie)); Gatunek: Ludzki Klon; (B06); pierwsze pojawienie „Dzień Niepodległości” – były pomocnik Zielonej Strzały. Uważa, że Liga Sprawiedliwych pomiata swoimi pomocnikami, więc od razu rezygnuje z przedsięwzięcia. Odkąd działa sam, nazwał się Czerwona Strzała. Zawsze nosi przy sobie swój łuk i kołczan. Pod koniec pierwszego sezonu okazuje się, że jest klonem prawdziwego Roya Harpera. W drugim sezonie ma małą córeczkę Lian Nguyen-Harper i żonę Jade czyli Cheshire.
 • Wodnik/Aqualad/Kaldur'Ahm – (1 seria – 16 lat, 2 seria – 21 lat); Gatunek Atlantów; (B02); pierwsze pojawienie w „Dzień Niepodległości” - pomagał Aquamanowi na Atlantydzie. Posługuje się mocą kształtowania wody za pomocą tatuaży na ciele, które pojawiły się na nim za sprawą magii. W drugim sezonie jest po stronie Błysku, jako szpieg Ligi Młodych.
 • Marsjanka/Maegan M'orzz – (1 seria – 16 lat (według Marsjan, a 48 lat ziemskich), 2 seria – 18 lat (według Marsjan, a 53 lata ziemskie); Gatunek Marsjanina; (B05); pierwsze pojawienie „Fajerwerki" - siostrzenica Marsjanina Łowcy. Posiada różne moce m.in. telekinezy, latania, znikania, porozumiewania telepatycznie i zmiany kształtów. To ona łączy telepatycznie członków ekipy. Jako jedyna ze swojej rodziny jest białą Marsjanką. Była z Superboyem, ale pomiędzy sezonami zerwali. W drugim sezonie spotykała się z Laganem, po czym zrozumiała, że tak naprawdę kocha tylko Superboya i wróciła do niego.
 • Superboy/Conner Kent – (2010 – 16 tygodni (16 lat fizjologicznie)), (2016 – 6 lat (16 lat fizjologicznie)); Gatunek: kryptonian – ludzka hybryda genomorph; (B04); pierwsze pojawienie „Dzień Niepodległości” – klon Supermana i Lexa Luthora. Nadano mu imię Conner Kent. Początkowo miał być bronią Cadmus, jednak Robin, Mały Flash i Wodnik go uratowali. Nie lubi Supermana. Ma niesamowitą siłę, umie wysoko skakać oraz posiada wyostrzone zmysły i nie starzeje się. Od początku wykazywał troskę w stosunku do Megan, z którą się związał. W drugim sezonie już nie ma nic do Supermana. Pomiędzy sezonami zerwał z dziewczyną ponieważ według niego nadużywała swoich mocy (przy wydobywaniu potrzebnych informacji z umysłów wrogów niszczyła je przy tym). Po tym jest zabójczo zazdrosny o Megan i jej chłopaka Lagana, ale w końcu udaje mu się odzyskać ukochaną.
 • Artemis/Tygrysica/Artemis Crock – (2010 – 15 lat), (2016 – 20 lat); Gatunek: Człowiek; (B07); pierwsze pojawienie „Mgła” - łuczniczka. Jako ostatnia dołączyła do Ligi Młodych. Po odejściu Roya została ona pomocnikiem Zielonej Strzały, mówiąc przyjaciołom, że to jest jej wujek. Ma doskonałą precyzję. Jej ojcem jest złoczyńca, Sportsmaster, matką dawna Łowczyni, a starsza siostra, Jade, działa po złej stronie jako Kocica z Cheshire.
 • Zatanna – (2010 – 14 lat), (2016 – 19 lat); Gatunek: Człowiek; (B08), (A03); pierwsze pojawienie „Ludzkość" - córka Zatary. Ma czarne włosy i niebieskie oczy. Podobnie jak ojciec posługuje się magią. Podoba jej się Robin. W drugim sezonie dołączyła do Ligi Sprawiedliwych.
 • Lagunowiec/Lagoon-Boy/La'gaan – (2010 – 12 lat), (2016 – 17 lat); Gatunek Atlantów; (B18); pierwsze pojawienie w „Przestój” – jest atlantem i członkiem zespołu. Były kolega Wodnika w konserwatorium Magii. Ma zieloną skórę, czerwone oczy, pazury, płetwonogi. Nosi czarne szorty i czarny woreczek wkoło kostki. W jego trybie „Rozdymki” jego ciało jest napompowane a na ramionach świecą mistyczne tatuaże.
 • Tula/Wodniczka/Aquagirl – (2010 – 16 lat) (nie żyje); Gatunek Atlantów; (B11); pierwsze pojawienie „Przestój” – zginęła w walce z Tiamant. Studiowała razem z Garthem i Kaldurem w Konserwatorium Magii w Atlantydzie. Tula przypominała kaukaską nastolatkę z rudymi włosami, seledynowymi oczami i smukłą sylwetką. Jej włosy były krótkie, z dłuższą grzywką, która kształtowała jej twarz. Miała na sobie obcisły, jasnożółty top, z seledynowym pasem. Wokół jej talii nosiła krótki materiał zapinany pierścieniem z końcem tkaniny wiszącej na jej przodzie. Miała również na sobie naszyjnik. Dawniej (przed pierwszym sezonem) coś łączyło ją z Wodnikiem, jednak kiedy on był gotowy na związek, było już za późno, ponieważ Tula zakochała się w Garth'cie.
 • Arsenał/Roy Harper – (2010 – 18 lat (biologicznie 15 lat)), (2016 – 23 lata (biologicznie 15 lat)); Gatunek Człowiek; (B25); pierwsze pojawienie „Stara Znajomość” – był pomocnikiem Zielonej Strzały. Po porwaniu przez Lexa Luthora i Błysk do Laboratori Cadmus został sklonowany, a potem zamrożony na 8 lat i nikt nie wiedział, że żyje. Został znaleziony na początku 2016 roku przez Czerwoną Strzałę i jego żonę Cheshire w tybetańskim klasztorze. Niedługo potem otrzymał od Luthora robotyczną rękę zawierającą wiele różnych broni i zmienił imię na Arsenał.
 • Batgirl/Barbara Gordon – (2010 – 13 lat), (2016 – 18 lat); Gatunek: Człowiek; (B16); pierwsze pojawienie „Wróg wewnętrzny” – jak każdy z wychowanków Batmana, Barbara wykonuje swoje obowiązki bardzo poważnie. Jest też naturalnym przywódcą, często przejmuje kontrolę, gdy sytuacja tego wymaga. Gdy Barbara miała 13 lat, miała rude włosy do ramion. Ma niebieskie oczy. Pięć lat później, Barbara zyskała smukłą i dość muskularną budowę ciała. W przypadku gdy nie jest w stroju, zwykle nosi włosy związane w koński ogon. Jako Batgirl nosi ciemnoszary, dopasowany kostium z czarnym znakiem nietoperza, czarne wypełnienie na brzuchu i dolnej części pleców. Ma również czarne buty, rękawice, pelerynę i kaptur.
 • Bestia/Garfield Logan – (2010 – 8 lat), (2016 – 13 lat); Gatunek: Zmutowany człowiek; (B19); pierwsze pojawienie „Obraz” – jest członkiem zespołu. Dorastał w Qurac na sanktuarium zwierząt z matką, Marie Logan. Otrzymał transfuzję krwi od Marsjanki po tym, jak został ranny w wyniku eksplozji. Początkowo jego oczy stały się zielone, z czasem także całe ciało. Zyskał również możliwość zmiany kształtu.
 • Wonder Girl/Cassie Sandsmark (2016 – 15 lat); Gatunek: Pół człowiek, pół bóg; pierwsze pojawienie „Szczęśliwego Nowego Roku” - była podopieczną Wonder Woman, która gdy odkryła jej moce, wzięła ją pod swoje skrzydła. Jej matka jest archeologiem, a ojciec to grecki bóg Zeus. W odcinku „Gra skończona” zaczyna chodzić z Robinem/Timem Drakiem.
 • Niebieski Żuk/Blue Beetle/Jaime Reyes (2016 – 15 lat); Gatunek: Człowiek; pierwsze pojawienie się „Szczęśliwego Nowego Roku” - był zwykłym chłopakiem, dopóki któregoś dnia nie znalazł niebieskiego żuka, który wczepił się w jego kręgosłup dając mu pancerz i moce.
 • Robin/Tim Drake (2016 – 14 lat); Gatunek: Człowiek; pierwsze pojawienie się „ Szczęśliwego Nowego Roku” – został trzecim wychowankiem Batmana i przyjął nazwę Robin. Tak jak inni wychowankowie bardzo strzeże swojej prawdziwej tożsamości. W odcinku „Gra skończona” zaczyna chodzić z Wonder Girl/Cassie Sandsmark.
 • Virgil Hawkins (2016 – 15 lat); Gatunek: Człowiek (B26); pierwsze pojawienie „Pod Spodem” – był zwyczajnym nastolatkiem, dopóki Błysk go nie porwał, gdy czekał na siostrę. Dzięki genomorfowi zyskał elektrostatyczne moce. Pod koniec 2 sezonu dołączył do drużyny.

Wersja polska[edytuj | edytuj kod]

Wersja polska: SDI Media Polska
Reżyseria: Wojciech Paszkowski
Dialogi:

Koordynacja produkcji: Ewa Krawczyk (odc. 27-46)
Wystąpili:

oraz:

 • Krzysztof Cybiński
  • Speedy / Roy Harper (odc. 1, 3),
  • L-1 (Wandal Dzikos) (odc. 2, 4),
  • Lucas Carr (odc. 46)
 • Andrzej Chudy
  • Zielona Strzała / Oliver Queen (odc. 1, 6, 30, 34),
  • L-3 (Lex Luthor) (odc. 2),
  • Pan Huragan (odc. 3),
  • Bane (odc. 4),
  • Lex Luthor (odc. 10, 22, 25, 34, 38, 40, 43, 46),
  • Icicle Sr. (odc. 11),
  • Hrabia Vertigo (odc. 14, 20),
  • Henchy (odc. 20),
  • Bibbo Bibbowski (odc. 29),
  • Kapitan (odc. 32)
 • Marcin Przybylski
  • Flash / Barry Allen (odc. 1-2, 20-22, 32, 37, 46),
  • Nabu (odc. 7),
  • Profesor Ojo (odc. 11),
  • Marsjanin Łowca / J’onn J’onnz (odc. 16-17, 21-22, 27, 29, 33, 41)
 • Dariusz Błażejewski
  • Marsjanin Łowca / J’onn J’onnz (odc. 1-2, 5, 10),
  • żołnierz Bane’a (odc. 4),
  • Nuidis Vulko (odc. 8)
  • Alfred Pennyworth (odc. 8),
  • Riddler / Edward Nigma (odc. 11),
  • Wujek Dudley (odc. 13),
  • Kapitan Marvel (Shazam) (odc. 15, 19, 22, 37, 41),
  • Desaad (odc. 17),
  • Faraday (odc. 24),
  • Icon (odc. 25)
 • Jacek Kopczyński
  • Red Tornado,
  • Czerwona Strzała / Roy Harper (odc. 6, 10, 25-26, 30, 32, 34),
  • jeden z wyznawców Kobry (odc. 4),
  • Garth (odc. 8),
  • Red Torpedo (odc. 12, 40),
  • Red Volcano (odc. 15),
  • Speedy / Arsenał / Roy Harper (odc. 41)
 • Bożena Furczyk
  • głos komputera Jaskini,
  • Paula Crock (odc. 8-9, 12, 23, 34, 42),
  • L-4 (Królowa Pszczół) (odc. 9),
  • młoda Jade Nguyen (odc. 9),
  • Karen Beecher (odc. 10),
  • Barbara Gordon (odc. 12),
  • Mary West (odc. 20),
  • Iris West-Allen (odc. 32)
 • Jakub Mróz
  • Icicle Jr. (odc. 1, 11, 31, 35),
  • Klarion (odc. 7, 19, 23, 26),
  • Orm (odc. 8),
  • jeden ze strażników na Rann (odc. 28)
 • Robert Kuraś
  • Zatara (odc. 1),
  • Brom Stikk (odc. 3),
  • Profesor Ojo (odc. 6),
  • Marvin White (odc. 10),
  • Tommy Terror (odc. 11)
 • Brygida Turowska-Szymczak
  • głos komputera Przystani (odc. 1),
  • doktor Serling Roquette (odc. 6),
  • Joan Garrick (odc. 8),
  • Killer Frost (odc. 11)
 • Przemysław Nikiel
  • Mr. Freeze (odc. 1, 11),
  • Kobra (odc. 4)
 • Wojciech Paszkowski
  • Mark Desmond (odc. 1-2),
  • Czarna Manta (odc. 8, 29, 33, 35, 39, 42, 45),
  • Hugo Strange (odc. 11, 20),
  • Nabu (odc. 14, 19, 22),
  • T. O. Morrow (odc. 15),
  • James Gordon (odc. 19),
  • Rudy West (odc. 20),
  • Rumaan Harjavti (odc. 21),
  • Eduardo Dorado Sr. (odc. 29),
  • Jeremiah (odc. 30),
  • Holling Longshadow (odc. 31),
  • Neutron / Nathaniel Tryon (odc. 32),
  • Ray Palmer (odc. 35)
 • Bartosz Martyna
  • Dubbilex (odc. 1-2),
  • T.O. Morrow (odc. 3),
  • L-6 (Mózg) (odc. 4),
  • Profesor Ivo (odc. 5),
  • Psimon / Simon Jones (odc. 9, 21, 31, 39),
  • Lucas „Snapper” Carr (odc. 10),
  • Mózg (odc. 13, 19),
  • Tsen (odc. 27, 37)),
  • głos Skarabeusza (odc. 30-31, 35-39, 44, 46)
 • Anna Sztejner
  • Cheshire / Jade Nguyen (odc. 6, 10, 23, 25, 30, 32, 34, 42),
  • Madam Xanadu (odc. 7),
  • Królowa Mera (odc. 8),
  • Trujący Bluszcz (odc. 14),
  • Marzycielka (odc. 17),
  • Naukowiec (odc. 36, 43-46)
 • Grzegorz Kwiecień
  • Abra Kadabra (odc. 7),
  • Topo (odc. 8),
  • Flash / Barry Allen (odc. 8),
  • Mal Duncan (odc. 10),
  • Kapitan Marvel (odc. 13),
  • Otis (odc. 34),
  • Tommy Terror (odc. 35),
  • Zielony Żuk / B’arzz O’oomm (odc. 39-40, 42, 44, 46)
 • Jacek Król
  • Strażnik / Jim Harper (odc. 1-2, 22),
  • Brick (odc. 3, 11, 20),
  • Amazo (odc. 5),
  • L-2 (Ra’s Al Ghul) (odc. 6),
  • Kent Nelson (odc. 7),
  • Ra’s Al Ghul (odc. 10, 35, 45),
  • Vykin (odc. 17),
  • Clayface (odc. 27),
  • Kapitan Atom / Kapitan Nathaniel Adams (odc. 27, 29, 37, 41-42, 46),
  • Atom / Ray Palmer (odc. 38, 46),
  • Burton Thompson (odc. 40)
 • Milena Suszyńska
  • Black Canary (odc. 5, 15, 17, 21-22, 25-26, 30, 37, 45-46)
  • Tula (odc. 8),
  • Wendy Harris (odc. 10),
  • Bette Kane (odc. 12)
 • Monika Węgiel
  • Mary West (odc. 8),
  • Amanda Waller (odc. 11)
 • Krzysztof Szczerbiński
  • Joker (odc. 14),
  • Serifan (odc. 17),
  • Deathstroke (odc. 39, 42, 45),
  • Eduardo Dorado Sr. (odc. 40)
 • Janusz Wituch
  • Zatara (odc. 14-16, 19),
  • Dubbilex (odc. 22)
 • Zbigniew Konopka
  • Wotan (odc. 14),
  • Zielona Latarnia / John Stewart (odc. 27, 29, 41),
  • Sardath (odc. 28),
  • Ubu (odc. 45)
 • Zbigniew Dziduch
  • Wandal Dzikos (odc. 14, 20, 25-26, 29, 38, 41, 45),
  • Bruno „Brzydki” Mannheim (odc. 30)
 • Dominika KluźniakZatanna (odc. 15, 19-20, 22-23, 25)
 • Julia Kołakowska-Bytner
  • Red Inferno (odc. 15),
  • Amber Joyce (odc. 19),
  • Doktor Amanda Spence (odc. 22),
  • Batgirl / Barbara Gordon (odc. 27, 29, 31, 36, 41, 44),
  • Lian Nguyen-Harper (odc. 32)
 • Joanna Pach
  • Iris West-Allen (odc. 16, 20),
  • Mattie Harcourt (odc. 20)
 • Łukasz Węgrzynowski
  • Generał Wade Eiling (odc. 16),
  • Bruno „Brzydki” Mannheim (odc. 17),
  • Pieter Cross (odc. 20)
 • Wojciech Chorąży
  • Zielona Latarnia / John Stewart (odc. 16),
  • Zielona Strzała / Oliver Queen (odc. 21),
  • pan Jones (odc. 23),
  • Ra’s Al Ghul (odc. 26)
 • Dariusz Odija
  • Niedźwiedź (odc. 17),
  • Pasożyt (odc. 24)
 • Beniamin Lewandowski
  • Billy Batson (odc. 19),
  • Garfield Logan (odc. 21)
 • Miłogost Reczek
  • Hrabia Vertigo (odc. 20),
  • Haly (odc. 24),
  • G. Gordon Godfrey (odc. 27-28, 33, 36-38, 43, 46),
  • Golem (odc. 30),
  • Maurice Bodaway (odc. 31),
  • Flash / Jay Garrick (odc. 32)
 • Agnieszka KunikowskaMarie Logan (odc. 21)
 • Elżbieta JędrzejewskaWonder Woman (odc. 22, 29)
 • Waldemar Barwiński
  • Czerwona Strzała / Roy Harper (odc. 23-24),
  • Speedy / Arsenał / Roy Harper (odc. 34, 38, 43),
  • Ambasador (odc. 36-37, 41-45)
 • Olga Omeljaniec
  • Rocket / Raquel Ervin (odc. 25-26, 34, 44),
  • Shelly Longshadow (odc. 31)
 • Grzegorz PierczyńskiRiddler / Edward Nigma (odc. 25)
 • Piotr Bajtlik
  • John Smith (odc. 26),
  • Adam Strange (odc. 27-30)
 • Wit Apostolakis-GluzińskiBestia / Garfield Logan (odc. 27-30, 32, 36, 45)
 • Mateusz NarlochNiebieski Żuk / Jaime Reyes (odc. 27, 29-31, 34-42, 44, 46)
 • Adam KrylikLa’gaan (odc. 27, 29-30, 33, 35, 39, 44)
 • Paweł CiołkoszNightwing / Dick Grayson (odc. 27, 29-33, 35-46)
 • Monika PikułaWonder Girl / Cassie Sandsmark (odc. 27, 29, 31, 36, 41, 46)
 • Anna Szymańczyk
  • Catherine Cobert (odc. 27, 29),
  • Whisper A’Daire (odc. 30)
 • Joanna Kudelska
  • Zatanna (odc. 27, 34, 37, 44),
  • Alanna (odc. 28)
 • Karol Jankiewicz
  • Tye Longshadow (odc. 31, 40, 43),
  • Virgil Hawkins (odc. 37)
 • Karol OsentowskiImpuls / Mały Flash / Bart Allen (odc. 32, 34-39, 44-46)
 • Joanna Węgrzynowska
  • Carol Ferris (odc. 33),
  • Tuppence Terror (odc. 35)
 • Adam Fidusiewicz
  • Thomas Kalmaku (odc. 33),
  • Kapitan Cold (odc. 34),
  • Static / Virgil Hawkins (odc. 40, 43, 46)
 • Mieczysław MorańskiL-Ron (odc. 37)
 • Michał PodsiadłoEduardo Dorado Jr. (odc. 40, 43)
 • Jan KulczyckiTrybun (odc. 41, 46)
 • Grzegorz Pawlak
  • Mongul (odc. 41, 43),
  • Icon (odc. 46)
 • Mikołaj KlimekBlack Lightning (odc. 46)

Lektor: Przemysław Nikiel

Przegląd sezonów[edytuj | edytuj kod]

Seria Tytuł Pierwsza emisja Stany Zjednoczone Pierwsza emisja Polska
Odcinki Premiera serii Finał serii Dystrybucja Odcinki Premiera serii Finał serii Dystrybucja
1 Liga Młodych
(Young Justice)
26 2 26 listopada 2010 Cartoon Network 25[a] 13 11 czerwca 2012 26 czerwca 2012 Cartoon Network
7 21 stycznia 2011 11 marca 2011
12 25 listopada 2012 5 stycznia 2013
9 16 września 2011 18 listopada 2011
8 3 marca 2012 21 kwietnia 2012 26 1 stycznia 2018 Netflix Polska
2 Liga Młodych: Inwazja
(Young Justice: Invasion)
20 7 28 kwietnia 2012 9 czerwca 2012 20 18 stycznia 2014 29 marca 2014 Cartoon Network
2 29 września 2012 6 października 2012
11 5 stycznia 2013 16 lutego 2013
3 (Young Justice: Outsiders) 26 13 4 stycznia 2019 25 stycznia 2019 DC Universe nieemitowany nieemitowany
13 2 lipca 2019 27 sierpnia 2019 nieemitowany nieemitowany
4 (Young Justice: Phantoms) 26 13 16 października 2021 30 grudnia 2021 HBO Max nieemitowany nieemitowany
13 31 marca 2022 9 czerwca 2022 nieemitowany nieemitowany

Spis odcinków[edytuj | edytuj kod]

Premiera Premiera w Polsce Nr Polski tytuł Angielski tytuł
SERIA PIERWSZA
26.11.2010 11.06.2012 01 Dzień Niepodległości Independence Day
02 Fajerwerki Fireworks
21.01.2011 12.06.2012 03 Witajcie w Szczęśliwym Porcie Welcome to Happy Harbor
28.01.2011 13.06.2012 04 Strefa zrzutu Drop-Zone
04.02.2011 14.06.2012 05 Trening Schooled
11.02.2011 15.06.2012 06 Mgła Infiltrator
18.02.2011 18.06.2012 07 Próba Denial
04.03.2011 19.06.2012 08 Decyzja Downtime
11.03.2011 20.06.2012 09 Bez pamięci Bereft
16.09.2011 21.06.2012 10 Ukryty cel Targets
23.09.2011 22.06.2012 11 Terroryści Terrors
30.09.2011 25.06.2012 12 Wróg wewnętrzny Homefront
07.10.2011 26.06.2012 13 Samiec Alfa Alpha Male
14.10.2011 25.11.2012 14 Olśnienie Revelation
21.10.2011 01.12.2012 15 Człowieczeństwo Humanity
04.11.2011 02.12.2012 16 Niebezpieczna gra Failsafe
11.11.2011 08.12.2012 17 Trauma Disordered
18.11.2011 01.01.2018[a] 18 Tajemnice Secrets
03.03.2012 09.12.2012 19 Dwa światy Misplaced
10.03.2012 15.12.2012 20 Z sercem Coldhearted
17.03.2012 16.12.2012 21 Wizerunek Image
24.03.2012 22.12.2012 22 Polityka Agendas
31.03.2012 23.12.2012 23 Kompleksy Insecurity
07.04.2012 29.12.2012 24 Przedstawienie Performance
14.04.2012 30.12.2012 25 Jak zwykle podejrzani Usual Suspects
21.04.2012 05.01.2013 26 Stara znajomość Auld Acquaintance
SERIA DRUGA: INWAZJA
28.04.2012 18.01.2014 27 (1) Szczęśliwego Nowego Roku Happy New Year
05.05.2012 19.01.2014 28 (2) Ziemianie Earthlings
12.05.2012 25.01.2014 29 (3) Wyobcowani Alienated
19.05.2012 26.01.2014 30 (4) Ocalenie Salvage
26.05.2012 01.02.2014 31 (5) Pod spodem Beneath
02.06.2012 08.02.2014 32 (6) Przodkowie Bloodlines
09.06.2012 09.02.2014 33 (7) Głębia Depths
29.09.2012 15.02.2014 34 (8) Satysfakcja Satisfaction
06.10.2012 16.02.2014 35 (9) Głębia Darkest
05.01.2013 22.02.2014 36 (10) Przed świtem Before the Dawn
12.01.2013 23.02.2014 37 (11) W szachu Cornered
19.01.2013 01.03.2014[b] 38 (12) Prawdziwe kolory True Colors
26.01.2013 02.03.2014 39 (13) Sposób The Fix
02.02.2013 08.03.2014 40 (14) Ucieczka Runaways
09.02.2013 09.03.2014 41 (15) Wojna War
16.02.2013 15.03.2014 42 (16) Komplikacje Complications
23.02.2013 16.03.2014 43 (17) Polowanie The Hunt
02.03.2013 22.03.2014 44 (18) Interwencja Intervention
09.02.2013 23.03.2014 45 (19) Szczyt Summit
16.02.2013 29.03.2014 46 (20) Gra skończona Endgame
SERIA TRZECIA: OUTSIDES
Część 1
04.01.2019 nieemitowany 47 (1) Princes All
04.01.2019 nieemitowany 48 (2) Royal We
04.01.2019 nieemitowany 49 (3) Eminent Threat
11.01.2019 nieemitowany 50 (4) Private Security
11.01.2019 nieemitowany 51 (5) Away Mission
11.01.2019 nieemitowany 52 (6) Rescue Op
18.01.2019 nieemitowany 53 (7) Evolution
18.01.2019 nieemitowany 54 (8) Triptych
18.01.2019 nieemitowany 55 (9) Home Fires
25.01.2019 nieemitowany 56 (10) Exceptional Human Beings
25.01.2019 nieemitowany 57 (11) Another Freak
25.01.2019 nieemitowany 58 (12) Nightmare Monkeys
25.01.2019 nieemitowany 59 (13) True Heroes
Część 2
02.07.2019 nieemitowany 60 (14) Influence
02.07.2019 nieemitowany 61 (15) Leverage
02.07.2019 nieemitowany 62 (16) Illusion of Control
09.07.2019 nieemitowany 63 (17) First Impression
16.07.2019 nieemitowany 64 (18) Early Warning
23.07.2019 nieemitowany 65 (19) Elder Wisdom
30.07.2019 nieemitowany 66 (20) Quiet Conversations
06.08.2019 nieemitowany 67 (21) Unknown Factors
13.08.2019 nieemitowany 68 (22) Antisocial Pathologies
20.08.2019 nieemitowany 69 (23) Terminus
27.08.2019 nieemitowany 70 (24) Into the Breach
20.08.2019 nieemitowany 71 (25) Overwhelmed
27.08.2019 nieemitowany 72 (26) Nevermore

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

 1. a b Podczas emisji serialu na kanale Cartoon Network pomijano odcinek 18. Jego premiera w Polsce nastąpiła podczas premiery sezonu na platformie Netflix Polska.
 2. Tego dnia odcinek 38 został wyemitowany tylko częściowo. Podczas emisji po kilku minutach pozostał jedynie dźwięk (czarny obraz z logo CN), który po kilku minutach wyłączono i zastąpiono emisją starego przerywnika CN, który pojawia się zawsze podczas problemów technicznych.

Dodatkowe informacje[edytuj | edytuj kod]

 • Trudne do wymówienia czarnomagiczne zaklęcie którego użyli Klarion, Felix Faust, Wotan, Czarnoksiężnik i Kolec Dzikiej Róży brzmi: Wir sind die Pfeifer von Hameln. Nawiązuje do legendy o fleciście z Hameln.
 • Sienganie – nazwa głównych wrogów sezonu drugiego w polskiej wersji językowej bardzo odbiega od oryginału – Reach.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]