Adam Fidusiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Adam Fidusiewicz
Adam Fidusiewicz
Data i miejsce urodzenia 18 lutego 1985
Warszawa
Zawód aktor

Adam Fidusiewicz (ur. 18 lutego 1985 w Warszawie) – polski aktor.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Ukończył Szkołę Podstawową nr 97 w Warszawie. Następnie rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Andersa w Warszawie i w XLV LO im. Romualda Traugutta w Warszawie. Dostał się do szkoły wokalnej w OKU, gdzie śpiewu uczy go Krystyna Prońko. Absolwent liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Był studentem psychologii mediów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, a udział w telewizyjnych produkcjach traktuje jako praktyczne źródło wiedzy i zarobku. Od 2009 roku student Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Pierwszą rolę zagrał w spektaklu telewizyjnym Różany Zamek (1995), potem był "Likwidator" Krzysztofa Janczaka [Pana Yapy] (1994/95) następne grał również w musicalach: Piotruś Pan oraz Metro. Ważną rolą była w 2000 roku postać Stasia Tarkowskiego w filmie W pustyni i w puszczy Gavina Hooda. W 2003 roku rozpoczął pracę w serialu TVN Na Wspólnej, gdzie zagrał Maksa Brzozowskiego. W musicalu Romeo i Julia (2004) wcielił się w rolę Parysa. Prowadził program Pogromcy rekordów w stacji MTV Polska (2008). Grał też w etiudzie szkolnej "Lol" Pawła Długołęckiego (2006).

Od 9 września 2007 r. występował w VI edycji Tańca z gwiazdami. Tańczył z Rosjanką, Alesyą Surovą. Odpadli w 5. odcinku programu i zajęli 10 miejsce.

W konkursie Blog Roku 2008 otrzymał Wyróżnienie główne za blog Mroczne Kalesony[1], który pisze od 2004 roku.

Fidusiewicz interesuje się także plastyką, snowboardem i internetem.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Dubbing[edytuj | edytuj kod]

Teatr[edytuj | edytuj kod]

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]