Adam Fidusiewicz

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Adam Fidusiewicz
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 18 lutego 1985
Warszawa
Zawód aktor

Adam Fidusiewicz (ur. 18 lutego 1985 w Warszawie) – polski aktor.

Życiorys[edytuj]

Ukończył Szkołę Podstawową nr 97 w Warszawie. Następnie rozpoczął naukę w Liceum Ogólnokształcącym im. Andersa w Warszawie i w XLV LO im. Romualda Traugutta w Warszawie. Dostał się do szkoły wokalnej w OKU, gdzie śpiewu uczyła go Krystyna Prońko. Absolwent liceum im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Był studentem psychologii mediów w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Od 2009 roku studiuje w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Pierwszą rolę zagrał w spektaklu telewizyjnym Różany Zamek (1995). Następnie grał w musicalach: Piotruś Pan (jako Parys) oraz Metro. Ważną rolą była w 2000 roku postać Stasia Tarkowskiego w filmie W pustyni i w puszczy. Telewidzom znany jest głównie z roli Maksa Brzozowskiego w serialu Na Wspólnej oraz z roli „Wilka” w serialu Czas honoru.

Jesienią 2007 wziął udział w VI edycji programu TVN, Taniec z gwiazdami. Jego partnerką była rosyjska tancerka, Alesya Surova. Odpadli w piątym odcinku programu, zajmując 10. miejsce. Rok później, poprowadził program Pogromcy rekordów, w stacji MTV Polska. Wiosną 2016 został uczestnikiem V edycji programu Twoja twarz brzmi znajomo, emitowanego w telewizji Polsat. Zajął 6. miejsce.

Fidusiewicz interesuje się także plastyką, snowboardem i internetem. Od 2004 roku pisze blog Mroczne Kalesony, za który otrzymał wyróżnienie w konkursie Blog Roku 2008[1].

Filmografia[edytuj]

Dubbing[edytuj]

Teatr[edytuj]

Przypisy

Bibliografia[edytuj]