Lista odcinków serialu Rodzina Soprano

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Poniżej znajduje się lista odcinków serialu Rodzina Soprano emitowanego przez HBO w latach 19992007.

Przegląd sezonów[edytuj | edytuj kod]

Sezon Odcinki Emisja oryginalna Stany Zjednoczone
Premiera sezonu Finał sezonu
1 13 10 stycznia 1999 4 kwietnia 1999
2 13 16 stycznia 2000 9 kwietnia 2000
3 13 4 marca 2001 20 maja 2001
4 13 15 września 2002 8 grudnia 2002
5 13 7 marca 2004 6 czerwca 2004
6 (cz. I) 12 12 marca 2006 4 czerwca 2006
6 (cz. II) 9 8 kwietnia 2007 10 czerwca 2007

Listy odcinków[edytuj | edytuj kod]

Sezon 1 (1999)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(HBO)
11 The Sopranos David ChaseDavid Chase10 stycznia 1999
Anthony Soprano, kapitan rodziny mafijnej DiMeo rozpoczyna terapię u psychiatry dr Jennifer Melfi po tym jak zaczyna miewać ataki lękowe. Jego matka, Livia, odmawia przeniesienia się do domu opieki. Wujek Tony'ego, Junior, chce użyć restauracji kolegi Tony'ego jako miejsca do egzekucji. Tony, chcąc temu zapobiec, wysadza ją w powietrze. Christopher Moltisanti, bratanek Tony'ego, zabija reprezentanta czeskiej mafii, który chciał wraz ze swoją rodziną rozkręcić interes zarządzania odpadami. 
22 46 Long Dan AttiasDavid Chase17 stycznia 1999
Christopher i Brendan Filone zaczynają obrabiać ciężarówki. Kiedy dowiadują się, że właściciel ciężarówek płaci Juniorowi za ochronę, każe im przestać je obrabiać. Nie reagują na jego rozkazy. Carmela prosi Tony'ego o interwencję w sprawie kradzieży auta nauczyciela ich syna, A.J.a. Po kolejnym wypadku Tony zmusza swoją matkę, wbrew jej woli, do przeprowadzenia się do domu opieki. 
33 Denial, Anger, Acceptance Nick GomezMark Saraceni24 stycznia 1999
Rodzina Soprano wynajmuję Bucców do przygotowania uroczystego obiadu. Córka Tony'ego, Meadow, prosi Christophera i Brendena o speed, aby mogła się lepiej przygotować do egzaminów. Tony przyjmuje ofertę ochrony ślubu córki Chasydzkiego żyda. Junior spuszcza surową karę na Christophera i Brendona za okradanie jego ciężarówek. 
44 Meadowlands John PattersonJason Cahill31 stycznia 1999
Tony i jego znajomy detektyw Vin Makazian śledzą dr Melfi po tym jak pojawiła się w jego śnie. Christopher żąda odpłaty na Juniorze i Mikeyu Palmice po znalezieniu Brendana martwego. Tony atakuje Mickeya tworząc historie o sporze pomiędzy Mickeyem a Juniorem. Co gorsza umiera boss rodziny DiMeo, Jackie Aprille, pozostawiając pytanie kto będzie jego następcą. 
55 College Allen CoulterJim Manos, Jr., David Chase7 lutego 1999
Tony i Meadow podróżują do Maine aby odwiedzić College. Podczas tego wyjazdu Meadow odkrywa czym zajmuje się jej ojciec. Carmela choruje na grypę i szuka pocieszenia u ojca Intintola po tym jak dowiaduje się, że terapeutką Tony'ego jest kobieta. Tony spotyka starego wspólnika, który poddał się programowi ochrony świadków, po czym zabija go gołymi rękami. 
66 Pax Soprana Alan TaylorFrank Renzulli14 lutego 1999
Wujek Junior zostaje wybrany nowym bossem DiMeo. Tony stara się stworzyć drogę do Juniora, zdobywając wyrozumiałość bliskiego żydowskiego przyjaciela. Cała radość z osiemnastej rocznicy ślubu mija gdy Carmela wyznaje jak jest zaniepokojona faktem, że terapeutką Tony'ego jest kobieta. Prozac przypisany Tony'emu przez dr. Melfi przynosi niekorzystne skutki na jego libido. Śni, że jest zakochany w swojej terapeutce. Opowiada jej co czuje. 
77 Down Neck Lorraine Senna FerraraLorraine Senna Ferrara21 lutego 1999
A.J. wraz z kilkoma kolegami kradną wino mszalne i przychodzą do szkoły pijani. Tony nie przejmuje się tą sprawą dopóki szkolny psycholog nie informuje go, iż jego syn może mieć ADHD. Tony wspomina o swoim dzieciństwie na terapii. A.J. zostaje ukarany przez wysłanie go w odwiedziny do swojej babci, Livii, codziennie przez trzy tygodnie; będąc nieświadomym, że terapia jego ojca jest tajemnicą. 
88 The Legend of Tennessee Moltisanti Tim Van PattenFrank Renzulli, David Chase28 lutego 1999
Rodzina mafijna Lupertazzi schodzi do podziemia aby uniknąć interwencji FBI. Tony i jego ekipa, bez Christophera, są głównymi podejrzanymi w sprawie mafii. Christopher jest załamany swoim wykluczeniem; miewa koszmary i stara się skupić na pisaniu scenariusza, bez skutku. Jednakże odżywa kiedy nareszcie widzi swoje nazwisko w gazecie. Junior dowiaduje się od Livii, że Tony chodzi do psychoterapeuty. 
99 Boca Andy WolkJason Cahill, Robin Green, Mitchell Burgess7 marca 1999
Rodzice są zszokowani, kiedy dowiadują się, że trener Meadow molestował jej koleżankę ze szkoły. Tonego dręczy rozterka – sprzątnąć pedofila, czy oddać go w ręce policji, niespodziewanie wybiera drugą opcję, co daje mu uczucie ulgi. Gossip spotyka Tony'ego i opowiada mu o intymnych sekretach z życia seksualnego Juniora. Junior czuje się upokorzony kiedy Tony rozpowiada tę informację o nim i jego dziewczynie, która szybko staje się jego byłą dziewczyną. 
1010 A Hit is a Hit Matthew PennJoe Bosso, Frank Renzulli14 marca 1999
Po rozmowie z Carmelą i dr Melfi Tony stara się lepiej poznać ze swoimi sąsiadami. Christopher i jego dziewczyna Adriana La Cerva zaprzyjaźniają się ze znanym raperem Massive Geniusem. Christopher zgadza się pomóc Adrianie w wydaniu płyty demo zespołu w którym jeden z członków jest byłym chłopakiem Adriany. Massive Genius chce zaskarżyć Hesha za kradzież muzycznych tantiem. 
1111 Nobody Knows Anything Henry J. BronchteinFrank Renzulli21 marca 1999
Vin Makazian, jeden z najbardziej zaufanych ludzi Tony'ego, przekazuje mu informację, że Sal "Big Pussy" Bonpensiero jest kapusiem. Vin popełnia samobójstwo zanim Tony dowiaduje się więcej na ten temat. Tony każe Pauliemu mieć oko na Pussiego. Mimo to jakimś cudem nagle znika, a Tony dowiaduje się, że Jimmy Altieri został przyłapany na sprzedawaniu informacji dla FBI. Po rozmowie z Livia, Junior, Mikey i Chucky Signore szykują zamach na Tony'ego. 
1212 Isabella Allen CoulterRobin Green, Mitchell Burgess28 marca 1999
Pomimo przepisaniu Prozacu i litu przez dr Melfi, Tony zapada w chroniczną depresje. Dopiero spotkanie z Izabellą, piękną włoska studentką przebywającą na wymianie studentów u jego sąsiadów podnosi go na duchu. Palny Juniora co do zabicia Tony'ego zaczynają być wprowadzane w życie. FBI przeszukuje mieszkanie rodziny Soprano. 
1313 I Dream of Jeannie Cusamano John PattersonDavid Chase4 kwietnia 1999
Junior zgadza się z Tonym w sprawie z Jimmym Altieri, który niedługo zostanie zamordowany. Tony dowiaduje się, że jego matka i wujek planują go zabić. Ostrzega dr Melfi, że jej życie może być w niebezpieczeństwie. Z pomocą Christophera, Pauliego i Silvia Dante Tony "zajmuje się" Mikeyem Palmice i Chucky'em Signore. Przyjaciel Tony'ego, Artie Bucco otwiera swoją nową restaurację, a Livia przechodzi zawał. 

Sezon 2 (2000)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(HBO)
141 Guy Walks into a Psychiatrist's Office... Allen CoulterJason Cahill16 stycznia 2000
Kilka miesięcy później Tony zostaje donem rodziny mafijnej DiMeo. Niespodziewanie, Pussy powraca. Junior został aresztowany, a Livia leży w szpitalu po przeżytym zawale. Dr Melfi ukrywa się na prośbę Tony'ego. Siostra Tony'ego, Janice wraca w rodzinne strony. 
152 Do Not Resuscitate Martin BruestleFrank Renzulli, Robin Green, Mitchell Burgess23 stycznia 2000
Tony stara się ustawić protest budowlańców, za który będzie musiał zapłacić wujek Junior. Adwokat Juniora załatwią wypuszczenie go z więzienia, za to został zastosowany areszt domowy. Pussy jest naciskany przez agenta FBI. Janice i Tony omawiają możliwość wydania prośby o nie reanimowanie Livii po jej śmierci. 
163 Toodle Fucking-Oo Lee TamahoriFrank Renzulli30 stycznia 2000
Po dziesięciu latach z więzienia wychodzi Richie Aprile, brat Jackiego Aprile, i wraca do rodzinnego interesu. Jego sposób widzenia biznesu sprzed 10 laty, a to jak się wszystko odbywa teraz prowadzą do konfliktu pomiędzy nim i Tonym. Meadow rujnuje dom swojej babci, a ustalenie dla niej kary prowadzi do sporu między Carmelą a Janice. 
174 Commendatori Tim Van PattenDavid Chase6 lutego 2000
Tony, Paulie i Christopher wyjeżdżają w interesach do Włoch. Gdy mąż wyjechał, Carmela rozważa przyszłość ich małżeństwa. We Włoszech Tony dobija targu z kobietą bossem. Angie Bonpensiero zwierza się Carmeli, że chce się rozwieść z Pussym. 
185 Big Girls Don't Cry Tim Van PattenTerence Winter13 lutego 2000
Jako część umowy Tony'ego, neapolitańczyk Furio Giunta przylatuje do USA jako nowy dodatek do swojej ekipy. Christopher potajemnie uczęszcza na zajęcia z aktorstwa. Pussy okazuje wrogość w stosunku do nowego przybysza. Dr Melfi postanawia wznowić sesje z Tonym. 
196 The Happy Wanderer John PattersonFrank Renzulli20 lutego 2000
Tony dyskutuje z dr Melfi o ludziach którzy czynią go "nieszczęśliwym". Sean Gismonte i Matthew Bevilaqua zaczynają pracę podczas potajemnych gier w pokera. Kolega z liceum Tony'ego prosi go, aby ten dopuścił go do tych gier. Janice próbuje manipulować Richiem. 
207 D-Girl Allen CoulterTodd A. Kessler27 lutego 2000
A.J. sprzeciwia się autorytetowi rodziców i nie chce przyjąć bierzmowania. Christopher rozpoczyna romantyczne i zarazem profesjonalne wpływy podczas wchodzenia w świat kręcenia filmów. Pussy zostaje zmuszony do noszenia podsłuchu. Tony zmusza A.J.a do przyjęcia bierzmowania, i ucząc się z zajęć aktorstwa na które chodzi Christopher, stawia mu ultimatum. 
218 Full Leather Jacket Allen CoulterRobin Green, Mitchell Burgess5 marca 2000
W związku z zbliżającym się czasem rekrutacji na studia dla Meadow, Carmela stara się, przez siostrę Jeannie Cusamano, faworyzować ją. Richie stara się zdobyć zaufanie Tony'ego. Matthew i Sean wymyślają chory plan zdobycia szacunku. Życie Christophera jest zagrożone. 
229 From Where to Eternity Henry J. BronchteinMichael Imperioli12 marca 2000
Christopher przeżywa jednominutowe zatrzymanie akcji serca i "odwiedza zaświaty". W Pauliem rośnie strach, że jest ścigani przez jego dawne ofiary. Po śmierci Seana, po jego nieudanej próbie zabicia Christophera, Tony szykuje zemstę na drugim strzelcu, Matthew Bevilaqua. Dr Melfi przeszkadza odraza do zawodu Tony'ego. 
2310 Bust Out John PattersonRobin Green, Frank Renzulli, Mitchell Burgess19 marca 2000
Tony zaczyna się bać, gdy okazuje się, że jest naoczny świadek morderstwa Matthew. Pussy sprzedaje FBI fałszywe informacje. Richie wraz z manipulantką, Janice, stara się znaleźć wsparcie u Juniora w sprawie sprzątnięcia Tony'ego. Carmela dzieli namiętne momenty z szwagrem Davida Scatino. 
2411 House Arrest Tim Van PattenTerence Winter26 marca 2000
Po rozmowie ze swoim prawnikiem, Tony postanawia spędzić jakiś czas w swoim biurze w firmie zarządzającej odpadami. Richie i Junior podejmują ryzyko rozkręcenia przynoszącego profity handlu kokainą. Zdrowie Tony'ego się pogarsza, tak samo jak zdrowie dr Melfi. Junior godzi się ze swoją byłą dziewczyna podczas aresztu domowego. 
2512 The Knight in White Satin Armor Allen CoulterRobin Green, Mitchell Burgess2 kwietnia 2000
Richie nadal jest nieposłuszny w stosunku do Tony'ego, po czym oświadcza się Janice. Kiedy Tony stara się zerwać znajomość ze swoją kochanką, Iriną, ona stara się popełnić samobójstwo. Mała kłótnia przeradza się w przemoc, która rozwiązuje problemy z Janice i Richiem. 
2613 Funhouse John PattersonDavid Chase, Todd A. Kessler9 kwietnia 2000
Tony dostaje zatrucia pokarmowego dzień przed zakończeniem szkoły przez Meadow; starając się wyleczyć, jego sny prowadzą go potwierdzenia podejrzeń co do starego przyjaciela. Znajduje dowody na to że Pussy jest informatorem i wraz z Silem i Pauliem kończą tę sprawę. FBI otrzymuje pozwolenie na przeszukanie domu Tony'ego i aresztuje go. 

Sezon 3 (2001)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(HBO)
271 Mr. Ruggerio's Neighborhood Allen CoulterDavid Chase4 marca 2001
Meadow rozpoczyna studia na Uniwersytecie Columbia. A.J. nadal ignoruje autorytet rodziców. Carmela zaczyna brać lekcje tenisa. FBI zakłada podsłuch w domu rodziny Soprano, ale ich plany komplikują się gdy w piwnicy domu wybucha bojler. Patsy Parisi planuje zemstę za śmierć swojego brata. 
282 Proshai, Livushka Tim Van PattenDavid Chase4 marca 2001
Tony dostaje ataku kiedy dowiaduje się, że nowym chłopakiem Meadow jest, Noah Tannenbaum, żydowski Afroamerykanin. FBI chce aby Livia zeznawała przeciw Tony'emu. Jednak umiera ona z powodu rozległego wylewu. Janice wraca z Seattle aby przygotować pogrzeb i otrzymać swoja część spadku. 
293 Fortunate Son Henry J. BronchteinTodd A. Kessler11 marca 2001
Tony czyni wielki krok w terapii z dr Melfi w próbie stwierdzenia co jest powodem jego ataków. Christopher staje się członkiem rodziny, ale partaczy swoje pierwsze zadanie. A.J. jest jednym z lepszych graczy w swojej drużynie footballowej, ale nieoczekiwanie dostaje ataku i mdleje, gdy zostaje kapitanem obrony. 
304 Employee of the Month John PattersonRobin Green, Mitchell Burgess18 marca 2001
Dr Melfi sugeruje, aby Tony przyszedł na sesję ze swoją żoną Carmelą, aby starać się przejść na następny poziom w terapii. Wbrew zakazom Tony'ego, Ralph Cifaretto zaczyna wprowadzać Jackiego Aprile Jr do rodzinnego biznesu. Dr Melfi rozważa, aby poprosić Tony'ego o zemstę na człowieku, który ją napadł i zgwałcił. 
315 Another Toothpick Jack BenderTerence Winter25 marca 2001
Wspólna sesja Tony'ego i Carmeli nie idzie najlepiej. Bobby Bacala Sr. wraca z emerytury aby zemścić się na Mustangu Sally. Wujek Junior dzieli się z Tonym diagnozą o raku. Meadow nieświadomie zabiera do akademika lampkę w której FBI ukryło podsłuch. 
326 University Allen CoulterDavid Chase, Terence Winter, Todd A. Kessler, Robin Green, Mitchell Burgess1 kwietnia 2001
Tancerka z Bada Bing związana z Ralphem zwraca się do Tony'ego. Życie towarzyskie Meadow w collagu staje się coraz gorsze. Związek Ralpha z jedną z tancerek Bada Bing prowadzi do śmierci. Tony jest poruszony śmiercią młodej dziewczyny. 
337 Second Opinion Tim Van PattenLawrence Konner8 kwietnia 2001
Wujek Junior przechodzi operację usunięcia raka żołądka. Żona (wdowa) Pussy'ego skarży się Carmeli, że ma mało pieniędzy. Tony reaguje na to stanowczo, dając jej do zrozumienia ze dostaje wystarczająco dużo. Carmela rozważa wpłacenie dużej sumy pieniędzy dla Uniwersytetu Columbia. Dostaje także wstrząsającą radę od psychoterapeuty rekomendowanego przez dr Melfi. Tony zaczyna się martwić o jakość leczenia Juniora. 
348 He Is Risen Allen CoulterRobin Green, Todd A. Kessler, Mitchell Burgess15 kwietnia 2001
Tony czyje, że Ralph jest winny przeprosin, ale jednocześnie odcina go od Bada Bing. Meadow zaczyna poważny związek z Jackie Jr. Tony rozważa kupno nowego auta. Po kolejnej zniewadze Tony odwołuje zaproszenie dla Ralpha i Rosalie Aprile na uroczysty obiad z okazji święta dziękczynienia
359 The Telltale Moozadell Dan AttiasMichael Imperioli22 kwietnia 2001
Tony daje dobre rady dla Jackiego, w sprawie jego związku z Meadow, ale ten nie chce go słuchać. Związek pozamałżeński Tony'ego rozwija się. W dniu urodzin Carmeli, A.J., wraz z przyjaciółmi, niszczy szkolną własność, ale mimo to szkoła nie zawiesza go. Christopher przejmuje klub nocny i daje go w prezencie Adrianie. 
3610 ...To Save Us All From Satan's Power Jack BenderRobin Green, Mitchell Burgess29 kwietnia 2001
Zbliża się Boże Narodzenie i Janice oferuje, że ona w tym roku ugotuje uroczysty obiad. Bobby Bacala zostaje zwerbowany do odegrania roli św. Mikołaja na corocznym przyjęciu w Satriale. Jackie Jr zaczyna wkraczać na zła drogę i Tony stara się go z tego wyciągnąć. 
3711 Pine Barrens Steve BuscemiTim Van Patten, Terence Winter6 maja 2001
Standardowa egzekucja staje się dramatem dla Pauliego i Christophera. Po próbie zabicia rosyjskiego dłużnika w lesie, gubią się i ledwo co udaje im się wyjść z tego cało, podczas gdy Rosjanin ucieka. Związek Tony'ego psuje się, tak samo jak związek Meadow i Jackie Jr. 
3812 Amour Fou Tim Van PattenDavid Chase13 maja 2001
Tony prosi dr Melfi o radę w sprawie swojego związku z Glorią. Kiedy ścieżki Carmeli i Glorii krzyżują się Tony postanawia zerwać tą znajomość aby wyeliminować ryzyko. Jackie Jr wraz ze znajomymi postanawia zrobić "chory" skok, aby zyskać szacunek. 
3913 Army of One John PattersonDavid Chase, Lawrence Konner20 maja 2001
Tony każe Ralphowi podjąć decyzję o losie Jackie Jr. A.J. zostaje wyrzucony ze szkoły i jego rodzice rozważają wysłanie go do szkoły wojskowej. Przed wysłaniem zostaje odkryte, że A.J. odziedziczył charakterystyczne cechy po swoim ojcu. Policja stanowa przygotowuje zasadzkę na pogrzebie Jackiego Jr. 

Sezon 4 (2002)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(HBO)
401 For All Debts Public and Private Allen CoulterDavid Chase15 września 2002
Tony pomaga Juniorowi z rachunkami które się nagromadziły. Carmela chce dowiedzieć się więcej o finansach rodziny. Christopher dostaje informacje o mężczyźnie który prawdopodobnie zabił jego ojca. Adriana zaprzyjaźnia się z agentką FBI w przebraniu. 
412 No Show John PattersonTerence Winter, David Chase22 września 2002
Nasilają się pretensje na temat nominacji Christophera jako kapitana ekipy Pauliego. Meadow popada w depresje i oznajmia, że przeprowadza się do Europy. Adriana dowiaduje się, że jej nowa przyjaciółka Danielle jest tak naprawdę agentką Ciccerone. Tony zaczyna się przejmować gdy Janice i Ralph rozpoczynają poważny związek. 
423 Christopher Tim Van PattenMaria Laurino, Michael Imperioli29 września 2002
Pierwszy proces w rodzinie Soprano od 16 lat, pozwanym jest Corrado Soprano (Junior). Grupa indian planuje zakłócić przebieg uroczystości z okazji dnia Kolumba. Bobby Bacala staje się wdowcem. Ralph zostaje odtrącony przez coraz większą liczbę ludzi. 
434 The Weight Jack BenderTerence Winter6 października 2002
Johnny Sack wścieka się na Ralpha, który zażartował sobie z wagi jego żony, Ginny. Carmela odkrywa, że pociąga ją Furio, który urządza "parapetówkę". Tony martwi się, że Meadow porzuci karierę po tym jak zatrudnia się jako wolontariuszka. 
445 Pie-O-My Henry J. BronchteinRobin Green, Mitchell Burgess13 października 2002
Ralph inwestuje pieniądze w konia wyścigowego którego Tony zostaje wspólnikiem. Adriana spotyka się z nowym agentem FBI, któremu będzie przekazywać informacje. Przejmowanie się finansami przez Carmelę napręża atmosferę pomiędzy nią a Tonym. Janice rozpoczyna znajomość z Bobbym Bacala. 
456 Everybody Hurts Steve BuscemiMichael Imperioli20 października 2002
Uzależnienie Christophera od heroiny coraz gorzej na niego wpływa. Tony dowiaduje się, że Gloria Trillo, popełniła samobójstwo. Po utracie dużej ilości gotówki Artie Bucco rozważa popełnienie samobójstwa. A.J. staje się zazdrosny o bogactwo jego nowej dziewczyny. 
467 Watching Too Much Television John PattersonDavid Chase, Robin Green, Terence Winter, Mitchell Burgess27 października 2002
Po czterech miesiącach nieobecności, Paulie zostaje wypuszczony i rodzina organizuje dla niego przyjęcie w Bada Bing. Adriana szuka sposobu na zaręczenie się z Christopherem, ale tylko dlatego, że mogłaby się powołać na małżeński przywilej i odmówić zeznań przeciw niemu. 
478 Mergers and Acquisitions Dan AttiasDavid Chase, Robin Green, Terence Winter, Mitchell Burgess3 listopada 2002
Tony rozważa rozpoczęcie kolejnego związku. Paulie martwi się o dobry byt jego matki w Green Grove. Furio szuka porady co ma zrobić ze swoimi uczuciami w stosunku do Carmeli, niezważając czy jest to obustronne uczucie. 
489 Whoever Did This Tim Van PattenRobin Green, Mitchell Burgess10 listopada 2002
Junior wykorzystuje sposób na zawieszenie procesu. Ralph rozpacza kiedy jego syn zostaje ciężko ranny i nie wiadomo czy przeżyje. Tony mści się po tym jak dowiedział się o śmierci konia Pie-O-My, który zginął pożarze stajni. 
4910 The Strong, Silent Type Alan TaylorDavid Chase17 listopada 2002
Tony interweniuje i wysyła Christophera na odwyk. Ludzie zastanawiają się gdzie jest Ralph Cifaretto. Furio stara się zachować dystans do Carmeli. 
5011 Calling All Cars Tim Van PattenDavid Chase, Robin Green, Terence Winter, Mitchell Burgess24 listopada 2002
Sposób uniknięcia procesu przez Juniora nie powodzi się. Janice stara się sterować Bobbym Bacala aby wyprowadzić go ze smutku w jakim się znajduje. Dr Melfi może stracić jednego z najciekawszych pacjentów. 
5112 Eloise James HaymanTerence Winter1 grudnia 2002
Bez uprzedzenia Furio wraca z powrotem do Włoch, powodując złość Tony'ego, i łamiąc serce Carmeli. Restauracja Carmina zostaje zniszczona przez wandali. Coroczna herbatka Meadow z jej matką staje się powodem sporu. Paulie i Silvio spierają się. Johnny Sack zajmuje pozycję która może dużo zmienić. 
5213 Whitecaps John PattersonRobin Green, David Chase, Mitchell Burgess8 grudnia 2002
Proces Juniora zmierza ku końcowi. Tony chce kupić domek nad morzem dla swojej rodziny. Jego starania o zachowanie małżeństwa zostają zaprzepaszczone przez telefon od jego kochanki, Iriny. Po zmianie planów Christopher jest zmuszony do zabicia dwóch niedoszłych zabójców. 

Sezon 5 (2004)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(HBO)
531 Two Tonys Tim Van PattenTerence Winter, David Chase7 marca 2004
Tony stara się pokazać dr Melfi swoją drugą stronę, ale nie powodzi mu się. Carmela i A.J. odkrywają dziką naturę w swoim ogrodzie. Carmine Lupertazzi przechodzi zawał, otwierający drzwi do walki z Nowym Jorkiem. 
542 Rat Pack Alan TaylorMatthew Weiner14 marca 2004
Członkowie mafii z Nowego Jorku i New Jersey zostają wypuszczeni z więzienia. Wśród nich jest też kuzyn Tony'ego, Tony Blundetto. Carmine Lupertazzi umiera wywołując w Nowym Jorku i New Jersey niepokój. 
553 Where's Johnny? John PattersonMichael Caleo21 marca 2004
Chory Junior zaczyna szukać swojego zmarłego brata. Tony ma plan związany z Nowym Jorkiem w których nie najlepiej wpłynie na Johnny'ego Sack. Między Pauliem i Feechem La Manna zgrzyta w sprawie koszenia trawników. 
564 All Happy Families... Rodrigo GarcíaToni Kalem28 marca 2004
A.J. bawił się w nocy w Nowym Jorku. Nadużywa tym samym cierpliwości Carmeli która oddaje go pod opiekę Tony'ego. Po serii nadużyć w stosunku do Tony'ego, Feech La Manna wraca do więzienia. Na rozkaz Johnny'ego Sack pierwsza krew zostaje przelana w New Jersey. 
575 Irregular Around the Margins Allen CoulterRobin Green, Mitchell Burgess4 kwietnia 2004
Podczas gdy Christopher wyjechał w sprawach interesu, o mało nie dochodzi do romansu pomiędzy Adrianą a Tonym. Podczas ich wspólnego powrotu z Horse House następuje wypadek samochodowy, w którym ranna zostaje Adriana. Wszyscy myślą że do zdarzenia doszło podczas zbliżenia z Tonym. Gdy Christopher wraca wpada w szał. Sytuacje ratuje pomysł kuzyna Tony'ego. 
586 Sentimental Education Peter BogdanovichMatthew Weiner11 kwietnia 2004
Carmela ustala zasady na podstawie których A.J. będzie mógł wrócić do niej. Jednocześnie rozpoczyna romans ze szkolnym doradcą, który wiedzie ją do pewnych niemiłych odkryć. Tony Blundetto powraca do życia gangstera po tym, jak zaprzepaszcza próbę wyjścia na prostą. 
597 In Camelot Steve BuscemiTerence Winter18 kwietnia 2004
Tony spotyka kochankę swojego ojca która opowiada mu o nim, oraz o psie Tony'ego. Junior popada w depresje po tym jak uczestniczy w kilku pogrzebach. Christopher pomaga swojemu sponsorowi AA, z przewidywalnym rezultatem. 
608 Marco Polo John PattersonMichael Imperioli25 kwietnia 2004
Carmela urządza przyjęcie urodzinowe dla swojego taty Hugh z okazji 75 urodzin, oraz godzi się z Tonym. Gdy konflikt z Nowym Jorkiem rośnie, Tony B. zostaje poproszony przez starego sojusznika o wykonanie zleconego mu morderstwa. 
619 Unidentified Black Males Tim Van PattenMatthew Weiner, Terence Winter2 maja 2004
Meadow załatwia pracę swojemu chłopakowi. Tony wyznaje dr Melfi prawdę o aresztowaniu jego kuzyna, kiedy Tony B. staje się podejrzanym o zabicie jednego z ludzi Johnny'ego Sack. Tony i Carmela otrzymują zaskakujące wiadomości. 
6210 Cold Cuts Mike FiggisRobin Green, Mitchell Burgess9 maja 2004
Janice wdaje się w bójkę z jedną z matek podczas meczu piłki nożnej Sophii. Tony B. i Christopher odwiedzają farmę swojego wujka aby wykopać kilka ciał przy czym przypominają sobie niemiłe wspomnienia z dzieciństwa. 
6311 The Test Dream Allen CoulterDavid Chase, Matthew Weiner16 maja 2004
Tony przenosi się do hotelu Plaza aby odpocząć, ale śni mu się powracający koszmar. Tony Blundetto bez zgody miesza się w morderstwo znajomego, czym grozi wciągnięcie New Jersey do konfliktu w Nowym Jorku. 
6412 Long Term Parking Tim Van PattenTerence Winter23 maja 2004
FBI wymusza zeznania Adriany, kiedy widzi jak chce ukryć ślady morderstwa, co prowadzi do tragicznych konsekwencji. Tony godzi się z Carmelą. Kiedy Nowy Jork chce zabić Tony'ego Blundetto, Tony wstawia się za nim. 
6513 All Due Respect John PattersonDavid Chase, Robin Green, Mitchell Burgess6 czerwca 2004
Presja z wewnątrz i z zewnątrz zmusza Tony'ego do zabicia swojego kuzyna aby uspokoić wszystkich uwikłanych w tę sprawę. A.J. rozwija swoją bystrość w biznesie. Carmela odkrywa na nowo swoje szczęście. Walki w Nowym Jorku kończą się, ale nadal czekają na zwycięzcę. Johnny Sack zostaje aresztowany przez FBI 

Sezon 6 (2006-2007)[edytuj | edytuj kod]

# Tytuł Reżyseria Scenariusz Premiera
(HBO)
Część I
661 Members Only Tim Van PattenTerence Winter12 marca 2006
Eugene Pontecorvo planuje wyprowadzić się na Florydę. Hesh i jego zięć stają się ofiarami brutalnej napaści. FBI traci informatora z ekipy Tony'ego i szuka jakiegoś zastępstwa. Zdezorientowany wujek Junior atakuje Tony'ego. 
672 Join the Club David NutterDavid Chase19 marca 2006
Ranny Tony śni, że jest w podróży i podczas niej traci swoja osobowość. Jego rodzina i przyjaciele cały czas przy nim czuwają. Carmela dowiaduje się, że A.J. został skreślony z listy studentów. A.J. mówi ojcu, że zemści się na Juniorze za to co mu zrobił. 
683 Mayham Jack BenderMatthew Weiner26 marca 2006
Silvio decyduje o przyznaniu sobie działki z akcji Pauliego. Stara się także rozwiązać spór o terytorium pomiędzy Vitem a Bobbym. Carmela ucieka się do nieoczekiwanych środków aby pomóc A.J.'owi. Christopher wreszcie wraca do branży filmowej. Stan zdrowia Tony'ego nieoczekiwanie zmienia się. 
694 The Fleshy Part of the Thigh Alan TaylorDiane Frolov, Andrew Schneider2 kwietnia 2006
Tony i Johnny Sack starają się jak najkorzystniej dla każdego z nich sprzedać firmę Barone Sanitation. Tony zaprzyjaźnia się z jednym z pacjentów. Bobby Bacala zawiera umowę z młodym raperem. Paulie jest zaszokowany informacją jego ciotki. Na koniec chce przechytrzyć Tony'ego i jego autorytet w celu zwiększenia zasobów swojego portfela. 
705 Mr. & Mrs. John Sacrimoni Request Steve BuscemiTerence Winter9 kwietnia 2006
Johnny Sack dostaje przepustkę na wesele córki. Tony zatrudnia nowego kierowcę i ochroniarza, Perry'ego Annunziata. Tony odwiedza dr Melfi po raz pierwszy od postrzału. Podczas wesela Johnny prosi Tony'ego o przysługę, która dotyczy Rusty'ego Millio. 
716 Live Free or Die Tim Van PattenDavid Chase, Terence Winter, Robin Green, Mitchell Burgess16 kwietnia 2006
Tony dyskutuje z innymi członkami czy dać Vitovi drugą szansę. Christopher podaje argument który rusza sprawę między Tonym a Johnnym Sack. Po tym jak jego orientacja seksualna wychjodzi na jaw, Vito Spatafore przenosi się do New Hampshire i zaczyna nowe życie. 
727 Luxury Lounge Danny LeinerMatthew Weiner23 kwietnia 2006
Restauracja Artiego Bucco ma problemy spowodowane przez Benny'ego Fazio. Christopher i Little Carmine starają się przekonać Hollywoodzką gwiazdę, aby zagrała w ich filmie. 
738 Johnny Cakes Tim Van PattenDiane Frolov, Andrew Schneider30 kwietnia 2006
Tony jest kuszony ofertą sprzedaży jednego z budynków przez piękną agentkę nieruchomości. Vito nadal się ukrywa. A.J. odwiedza Juniora, co kończy się zaskoczeniem dla niego i jego ojca. 
749 The Ride Alan TaylorTerence Winter7 maja 2006
Christopher oznajmia zaskakującą informacje związaną z jego nową dziewczyną i wraca do starych nawyków. Paulie musi zapłacić za obcięcie kosztów związanych z bezpieczeństwem na corocznej włoskiej paradzie, oraz dowiaduje się, że może być nieuleczalnie chorym. Tony i Chris przeprowadzają akcje ze "starej szkoły", okradając złodziei. 
7510 Moe N' Joe Steve ShillMatthew Weiner14 maja 2006
Tony wykorzystuje nieobecność Johnny'ego i jego kosztem poprawia swoje stosunki z siostrą. Bacala zostaje napadnięty i ciężko poturbowany podczas zbierania pieniędzy. Vito wyznaje Jimowi czym zajmował się naprawdę, zanim się u niego zjawił oraz podejmuje ważne decyzje na przyszłość, tak jak Johnny Sack. 
7611 Cold Stones Tim Van PattenDiane Frolov, David Chase, Andrew Schneider21 maja 2006
Carmela wraz z Rosalie wyjeżdża na wycieczkę do Paryża. Meadow planuje wyprowadzić się do Kalifornii. Vito wraca do New Jersey i zostaje zabity przez Phila Leotardo. 
7712 Kaisha Alan TaylorTerence Winter, David Chase, Matthew Weiner4 czerwca 2006
Tony pomaga Carmeli w załatwieniu formalności na budowę domu. Christopher zaczyna spotykać się z niedoszłą kochanką Tony'ego. A.J. rozpoczyna pracę na budowie, gdzie rozpoczyna nowy związek. Phil Leotardo ląduje w szpitalu. 
Część II
781 Soprano Home Movies Tim Van PattenDiane Frolov, Andrew Schneider, David Chase, Matthew Weiner8 kwietnia 2007
Tony wraz z Carmelą udają się nad jezioro, do domku Baccalierich. Cała czwórka poświęca się aktywnemu wypoczynkowi. Wspólnie obchodzą urodziny Tony'ego, zakończone zaskakującym finałem. Bobby wykonuje powierzone mu zadanie bez zająknięcia. 
792 Stage 5 Alan TaylorTerence Winter15 kwietnia 2007
Film Chrisa i Carmine'a ma swoją premierę. Wywołuje mieszane uczucia. Chris stara się uspokoić sytuację. John Sacramoni przegrywa walkę z rakiem płuc. Rodzina Lupertazzi ma nowego bossa. 
803 Remember When Phil AbrahamTerence Winter22 kwietnia 2007
FBI prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa sprzed lat. Tony wyjeżdża z Pauliem na zasłużony urlop. Sytuacja wujka Juniora w zakładzie zamkniętym ulega skomplikowaniu. 
814 Chasing It Tim Van PattenMatthew Weiner29 kwietnia 2007
Tony spotyka się z żoną Vita Spatafore. Interweniuje w jej sprawie. Przyjaźń Tony'ego z Heshem przechodzi kryzys. A.J. oświadcza się ukochanej. Pech w zakładach bukmacherskich jest przyczyną kłopotów finansowych Tony'ego. 
825 Walk Like a Man Terence WinterTerence Winter6 maja 2007
Anthony'ego Juniora dosięga depresja. Ojciec próbuje mu pomóc wszelkimi sposobami. Paulie popada w konflikt z Christopherem. Pijany Chris odwiedza znajomego scenarzystę. 
836 Kennedy and Heidi Alan TaylorDavid Chase, Matthew Weiner13 maja 2007
Podróż Tony'ego i Chrisa z Nowego Jorku kończy się wypadkiem. Cała ekipa pogrąża się w rozpaczy. Tony ucieka od przykrych wydarzeń. 
847 The Second Coming Tim Van PattenTerence Winter20 maja 2007
Anthony Junior zmienia się pod wpływem depresji. Ojciec udaremnia jego próbę popełnienia samobójstwa. Pomiędzy rodzinami z New Jersey i Nowego Jorku narasta konflikt. 
858 The Blue Comet Alan TaylorDavid Chase, Matthew Weiner3 czerwca 2007
Trwa wojna pomiędzy poróżnionymi rodzinami. Planowany zamach na Phila Leotardo zakończył się fiaskiem. Pierwszymi ofiarami mafijnej wojny są Bobby i Silvio. W ekipie Tony'ego trwa maksymalna mobilizacja. 
869 Made in America David ChaseDavid Chase3 czerwca 2007
Tony z pomocą Carmine'a organizuje spotkanie pojednawcze, bez bossa rodziny Lupertazzi. Phil Leotardo zostaje namierzony i usunięty. Chorego Juniora odwiedza bratanek. Rodzina Soprano spotyka się na wspólnej kolacji.