Neon Genesis Evangelion: Iron Maiden

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Neon Genesis Evangelion: Iron Maiden
Shin Seiki Evangelion: Kōtetsu no Girlfriend
Producent Gainax Network Systems
Wydawca Bandai
Data wydania luty 1998
Gatunek powieść wizualna
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation, Sega Saturn, Windows, Macintosh
Nośniki CD
Wymagania

PC: Windows 95, Pentium 90 Мhz, 16 Мb ram, DirectX, 2x CD-ROM, 640x480 8-bit.

Mac: System 7.6, PowerPC 601, 16 Мb ram.

Kontrolery myszka, klawiatura

Shin Seiki Evangelion: Kōtetsu no Girlfriend (jap. 新世紀エヴァンゲリオン 鋼鉄のガールフレンド Shin Seiki Evangelion: Kōtetsu no Gārufurendo?, ang. Neon Genesis Evangelion: Girlfriend of Steel, na okładce Neon Genesis Evangelion: Iron Maiden) – japońska powieść wizualna bazującą na anime/mandze Gainaksu Neon Genesis Evangelion.

Fabuła gry toczy się jeszcze przed atakiem jedenastego anioła Iruel’a na siedzibę NERV, a więc i przed tym gdy Toji okazał się być czwartym dzieckiem. Pewnego miłego dnia nasi bohaterowie dowiadują się, iż do ich klasy ma przyjść jakaś „nowa”. Shinji jak i Rei niebyt zawracają sobie tym głowę, lecz Asuka chce się bliżej przyjrzeć tej sprawie. Nową dziewczyną okazuję się być Mana Kirishima rudowłosa dziewczyna o niebieskich oczach, która z inicjatywy nauczyciela siada koło Shinji’ego.

W kwietniu 2006 r., została wydana „Specjalna” edycja na konsolę PS2, z okazji dziesięciolecia serii Evangelion, z dodatkowymi scenami i nowym interface’em. Wersja PC została wydana we wrześniu 2006 r.

Inne wersje językowe[edytuj | edytuj kod]

Gra została wydana jedynie w Japonii i jak na razie nie doczekała się innej wersji językowej jak japońska. Jednak fani serii wydali Fanowskie tłumaczenie dostępne w internecie w języku angielskim.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]