Ogre Battle: The March of the Black Queen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Ogre Battle: The March of the Black Queen
Producent Quest Corporation
Wydawca Nintendo
Seria gier Ogre Battle
Projektant Yasumi Matsuno, Akihiko Yoshida
Data wydania SNES:
JP: 12 marca 1993
Am.Płn.: maj 1995

PlayStation:
JP: 27 września 1996
Am.Płn.: 31 lipca 1997
Sega Saturn:
JP: 1 listopada 1996
Virtual Console:
JP: 11 listopada 2008
Am.Płn.: 2 marca 2009
EU: 3 lipca 2009

Gatunek Strategiczna gra czasu rzeczywistego
Tryby gry gra jednoosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Super Nintendo Entertainment System, PlayStation, Sega Saturn, Virtual Console

Ogre Battle: The March of the Black Queen (jap. 伝説のオウガバトル Densetsu no Ōga Batoru?) – komputerowa strategiczna gra czasu rzeczywistego z elementami gry fabularnej, wyprodukowana przez Quest Corporation i wydana w 1993 przez Nintendo.

Fabuła Ogre Battle opowiada o rebelii przeciwko złemu imperium Zetegenian, które podbiło królestwo Zenobia. Gracz wciela się w dowódcę powstańczej armii zwanej Liberation Army.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka toczy się na dwóch mapach – mapie świata oraz mapie taktycznej. Pierwsza służy do wybierania kolejnych misji, a także do kontrolowania podległych dowódców i ich jednostek. Mapa taktyczna stanowi główną część gry. To na niej oswobadza się kolejne miasta oraz świątynie, a także kieruje dowódcami, których można przywoływać w dowolnej chwili – jednak to kosztuje. Do bitew przechodzi się, kiedy przeciwnik znajduje się blisko; wtedy automatycznie dochodzi do przeniesienia na osobny teren.

Wspomniani dowódcy kierują oddziałami, złożonymi z kilku jednostek. Sprawa wygląda podobnie jak w serii Heroes of Might and Magic – na mapie widać tylko dowodzącego. Gra posiada 13 zakończeń, zależnych od charyzmy gracza, ilości użytych jednostek, czy liczby stoczonych bitew.