Patrycja Szczepanowska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Patrycja Szczepanowska
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia

19 września 1979
Białystok

Zawód

aktorka

Lata aktywności

od 1999

Patrycja Szczepanowska (ur. 19 września 1979 w Białymstoku) – polska aktorka, producentka teatralna i filmowa, dramaturg i reżyserka.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

W 2002 roku ukończyła studia na wydziale aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie.

Współpracowała z licznymi scenami w Polsce, min. z warszawskimi Teatrem Polonia oraz Teatrem na Woli. Obecnie można ja oglądać w Och-Teatrze w Warszawie (od 2010 roku) oraz w produkcjach Teatru Old Timers Garage w Katowicach (od 2014 roku).

Szerokiej publiczności znana z głównych ról w serialach Lokatorzy, U fryzjera czy Plebania.

W 2013 roku pracowała również jako dziennikarka serwisu informacyjnego TVP „Obiektyw".

28 października 2018 roku zadebiutowała jako dramaturg, reżyserka i producentka przy spektaklu Sklep z facetami Teatru OTG w Katowicach.

W 2019 roku piastowała stanowisko II Kierownika Produkcji przy dokumentalno-animowanym pełnometrażowym filmie Obrońcy Poczty w reż. Damiana Lu Wenty.

W 2020 roku została nominowana przez gazetę „Times Polska” do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii KULTURA „za stworzenie scenariusza oraz wyreżyserowanie sztuki Sklep z facetami”.

W 2020 roku laureatka konkursu dla scenarzystów TVN DISCOVERY TALENTS edycji specjalnej „w czterech ścianach” za stworzony wraz z Damianem Lu Wentą mini-serial „Kwarantanna Love”.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]