Silent Storm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Silent Storm
Producent Nival Interactive
Wydawca JoWooD
Dystrybutor CD Projekt
Projektant Aleksander Panow, Wsewołod Martynienko, Wiktor Surkow
Aktualna wersja 1.2
Data wydania 31 października 2003
POL: 17 marca 2005
Gatunek Strategiczna gra turowa, taktyczna gra fabularna
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe PEGI: 12+
Język polski (napisy)
Wymagania sprzętowe
Platforma PC
Nośniki CD / DVD
Wymagania

Pentium III 600 MHz, 128 MB RAM, karta graficzna obsługująca DirectX 8.1, 32 MB RAM

Kontrolery Klawiatura, mysz

Silent Stormkomputerowa strategiczna gra turowa na komputery osobiste stworzona przez Nival Interactive i wydana przez Jowood Productions w 2003. Gracz kieruje zespołem sześciu specjalnie wyszkolonych żołnierzy podczas różnych operacji w alternatywnych realiach II wojny światowej. Gra zawiera elementy cRPG w postaci ulepszania umiejętności, doświadczenia itp., w praktyce należy więc do gatunku taktycznych gier fabularnych.

Fabuła gry[edytuj | edytuj kod]

Historia gry opowiada o żołnierzach jednostki specjalnej SE2 (2 Jednostka Specjalna) (po stronie aliantów) i SSA (2 sekcja Abwehry) (dla żołnierzy Osi) Gra nie jest dokładnym odwzorowaniem misji, które wypełniały grupy wyżej wymienione. Fabuła gry jest osnuta wokół tajnego projektu badawczego i zarazem grupy terrorystycznej - Młota Thora.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Silent Storm nie jest zwyczajną grą RPG, której akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej. Gra toczy się w trybie turowym (ale istnieje również możliwość, dzięki której możemy się przemieszczać w trybie czasu rzeczywistego - RTS). Podczas gry wykorzystujemy punkty akcji, dzięki którym możemy wykonać daną czynność, jak np.: strzał precyzyjny, ruch albo przeładowanie broni. Możliwe jest też zdobycie broni na wrogu.

Podsumowanie[edytuj | edytuj kod]

W grze występuje 75 rodzajów broni, w tym kilka nigdy nie istniejących. Jedną z takich broni jest Panzerklein - kombinezony bojowe (w wersji A, B lub C) z wbudowanym uzbrojeniem. Do przejścia jest bardzo dużo misji i dodatkowo możliwość rozegrania spotkań losowych na terenach map, tj. na Syberii lub w Hanowerze lub w jeszcze innych lokacjach.

Obecne losy gry[edytuj | edytuj kod]

Miłośników tej gry na pewno ucieszy wiadomość, że firma Nival Interactive wraz z JoWooD wyprodukowała dodatek do tej cieszącej się w wielu krajach dobrą renomą gry. Dodatek nosi nazwę "Silent Storm: Sentinels."

Opowiada ona o powojennej organizacji zwanej "Strażnicy", która walczy z niedobitkami żołnierzy "Młota Thor'a", próbującymi wykraść tajne informacje III Rzeszy dotyczącej broni rakietowej.

"Silent Storm: Sentinels" poprawia większość błędów związanych z dźwiękiem. Dodaje także system ekonomiczny, aczkolwiek "Strażnicy" nie są ugrupowaniem wspomaganym państwowo.

Dodano dowolny ubiór każdego żołnierza. Także sztuczna inteligencja wzrosła. Przypisano także do gry żołnierzy, którzy są znani z oryginału.

Na silniku Silent Storm stworzono grę "Hammer & Sickle: Red Assault" (tłum. "Sierp i Młot: Czerwony Szturm"). Początkowo miał to być dodatek do Silent Storm pod kryptonimem "S4: Red Assault", jednakże modyfikacja przeszła obróbki, i została wydana jako gra samodzielna.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]