Skoki narciarskie 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Skoki Narciarskie 2005)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Skoki narciarskie 2005
Producent L'Art
Wydawca Axel Springer SE
Dystrybutor POL: Axel Springer Polska
Silnik RenderWare
Data wydania ŚWI: 26 listopada 2004
POL: 26 listopada 2004
Gatunek sportowe
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows 98 / 2000 / XP
Nośniki CD
Wymagania

procesor Pentium IV 2.0 GHz, 512 MB RAM, karta graficzna 128 MB z SM 2.0

Kontrolery klawiatura, mysz

Skoki narciarskie 2005 – trzecia gra komputerowa z serii o skokach narciarskich. Producentem był L'Art, a wydawcą Axel Springer Polska.

W grze został wykorzystany RenderWare. Kibice są po raz pierwszy w serii wykonani w trójwymiarze. Wprowadzono 6 dodatkowych kamer, w tym jedna z gogli zawodnika. Pojawiają się nowe tryby rozgrywki, w tym także skoki kobiet.

Sterowanie[edytuj | edytuj kod]

Sterowanie zostało zmienione - nie ma precyzyjnych informacji o ułożeniu skoczka podczas najazdu (pojawiały się tylko strzałki wskazujące podwyższenie lub obniżenie sylwetki zawodnika), a przy wyjściu z progu należało przez chwilę przytrzymać przyciski - a nie jak w poprzednich częściach - nacisnąć. Rozbudowano lądowanie - gracz musiał ręcznie wyhamować, co w przypadku niewykonania kończyło się przewrotem przez baner reklamowy.

Tryb kariery[edytuj | edytuj kod]

Tryb kariery został znacznie rozbudowany. Teraz gracz w ciągu 20 sezonów musiał pokonać drogę z reprezentacyjnej kadry C, przez B, do kadry A przy uwzględnieniu wszystkich pucharów w tychże kadrach. Gracz zaczyna z bardzo niskim nakładem pieniężnym, sprzęt niskiej jakości bardzo szybko ulega zniszczeniu, a sponsorzy udzielają skromnych ofert. Zawody mogą być odwoływane z powodu złych warunków atmosferycznych. Pojawił się nowy tryb - Zadania w którym musimy wykonać odpowiednie zadania - ich wykonanie jest nagradzane pieniężnie. Pojawił się także Magazyn, w którym można składować stary sprzęt.

Komentarz[edytuj | edytuj kod]

W zawodach szczegółowego komentarza udzielają Włodzimierz Szaranowicz i Dariusz Szpakowski.

Obiekty[edytuj | edytuj kod]

W grze Skoki narciarskie 2005 można rywalizować na 44 skoczniach, wykonanych na wzór prawdziwych obiektów (jedynym wyjątkiem jest skocznia Vancouver - K300).

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]