Spyro the Dragon

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Spyro the Dragon
Ilustracja
Producent Insomniac Games
Wydawca SCEA
Seria gier Spyro
Kompozytor Stewart Copeland
Data wydania 1998
Gatunek platformówka
Tryby gry gra jednoosobowa
Kategorie wiekowe ESRB: Everyone (10+)
PEGI: 3+
Wymagania sprzętowe
Platforma PlayStation, PlayStation Network
Nośniki CD
Kontrolery Gamepad
Kontynuacja Spyro 2 – Wrota do Glimmer (1999)

Spyro the Dragon – platformowa gra komputerowa stworzona przez Insomniac Games na konsolę PlayStation. Tytułowy bohater to mały fioletowy smok o imieniu Spyro. Jego przygody zaczynają się w grze „Spyro the Dragon” (PSX), gdzie po raz pierwszy fioletowy gad wyrusza w swą pełną niebezpieczeństw podróż.

Jego pierwszym zadaniem jest uwolnienie swoich pobratymców i pokonanie złego Gnasty'ego. Pomaga mu w tym ważka Sparx, która jest również wskaźnikiem jego życia.

Sparx[edytuj | edytuj kod]

Sparx jest ważką i najlepszym przyjacielem Spyro. Zawsze towarzyszy smokowi w przygodach i chroni go przed atakami. Może wytrzymać 3 ataki po czym ucieka.

Sparx uwielbia motyle i właśnie to motyle mogą podreperować jego zdrowie. Spyro może dostarczyć mu motyli podpalając biegające tu i tam po poziomach małe zwierzątka. W czwartej części przygód Spyro zostaje ujawnione się, że ważki odpowiadają za właściwe funkcjonowanie smoczych mocy. Bez nich smoki nie mogą ziać ogniem, wodą, prądem itp. i słabną (tę właściwość wykorzystał Ripto). Sparx jest lojalnym przyjacielem Spyro i dla niego może otworzyć drzwi czy spenetrować niedostępny obszar. Tak jak on lubi wypoczywać na Smoczych Wybrzeżach i gonić owce.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]