Twierdza: Krzyżowiec 2

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Twierdza: Krzyżowiec 2
Stronghold Crusader 2
Producent

Firefly Studios[1]

Wydawca

Firefly Studios[1]

Seria gier

Twierdza

Silnik

Vision

Data wydania

23 września 2014[2]

Gatunek

strategiczna gra czasu rzeczywistego[1]

Tryby gry

gra jednoosobowa, gra wieloosobowa

Język

polski

Wymagania sprzętowe
Platforma

PC

Nośniki

DVD, dystrybucja cyfrowa

Wymagania

Kontrolery

klawiatura, mysz

Strona internetowa
 Odbiór gry
Recenzje
Publikacja Ocena
Oceny z agregatorów
Agregator Ocena
GameRankings

70,36% (z 11 recenzji)[4]

Metacritic

68/100 (z 24 recenzji)[5]

Twierdza: Krzyżowiec 2 – gra z serii Twierdza wyprodukowana i wydana przez Firefly Studios. Jest to strategiczna gra czasu rzeczywistego, która została wydana 23 września 2014 roku[1].

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Pomimo że gra działa na silniku graficznym 3D, to rozgrywka jest bardzo podobna do tej z poprzednich gier z serii. Twórcy rozbudowali grę m.in. o nowe jednostki, nowe zdarzenia losowe tj. tornada, czy plagi szarańczy[6], przebudowali interfejs oraz wzbogacili grę o nowe animacje i bardziej zaawansowaną fizykę[7]. Nową funkcją w serii jest tryb kooperacji, w którym dwóch graczy może zarządzać jednym zamkiem[8]. Krzyżowiec 2 będzie posiadał zarówno kampanie historyczne, jak i tryb potyczki, znany z pierwszej części serii[9].

W grze znajduje się 10 nowych rodzajów jednostek, m.in. poganiacz niewolników, templariusz, uzdrowiciel oraz derwisz. Gracze mogą zmierzyć się z ośmioma przeciwnikami komputerowymi, wśród których znajdą się m.in. Kalif[10], Szach[11], Król niewolników[12], Saladyn[13] oraz Ryszard Lwie Serce[14]. Kolejnych ośmiu przeciwników zostanie udostępnionych po premierze gry[15].

Produkcja[edytuj | edytuj kod]

Pierwsze grywalne demo zostało pokazane podczas targów E3 w 2013 roku. Natomiast pierwszy zwiastun gry został opublikowany podczas targów Gamescom również w 2013 roku[16].

Dodatki[edytuj | edytuj kod]

Gracze mogą skorzystać z edytora map, aby tworzyć i przesyłać innym własne mapy[17]. Robert Euvino, który komponował muzykę do wszystkich gier z serii Twierdza, stworzył dla Krzyżowca 2 całkiem nową ścieżkę dźwiękową[18]. Do gry wydano kilka rozszerzeń zawierających nowych przeciwników i mapy[19].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]