Virtua Cop

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
The House of the Dead
Producent Sega AM2
Wydawca Sega
Seria gier Virtua Cop
Projektant Yū Suzuki
Data wydania 1996
Gatunek Rail Shooter
Język angielski
Wymagania sprzętowe
Platforma Sega Saturn, PC, automat do gry,
Nośniki CD
Kontrolery mysz komputerowa, klawiatura, pistolet świetlny, gamepad

Virtua Cop – gra na automaty, konsolę Sega Saturn i komputery PC wydana w 1996 roku przez Segę. Później, wraz z Virtua Cop 2 trafiła na składankę Virtua Cop: Elite Edition dostępną na Playstation 2[1]. Gra doczekała się dwóch kontynuacji, Virtua Cop 2 i Virtua Cop 3. Był tworzony również port na N-Gage, ale został anulowany[2]. Jednym z jej twórców był Yū Suzuki, twórca gier Segi takich jak Out Run, After Burner, Virtua Fighter czy Shenmue[3]

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Głównym bohaterem Virtua Cop jest policjant Michael Hardy, w trybie współpracy drugim bohaterem jest James Cools[4], którzy walczą z przestępcami. Gra ma 3 scenariusze, każdy z innym stopniem trudności.

Rozgrywka[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywka w grze jest bardzo podobna do innego celowniczka Segi, The House of the Dead. Ekran porusza się automatycznie, sam gracz rusza tylko celownikiem broni. Gra jest pełna akcji, polega na strzelaniu do przestępców oraz np. strzelaniu do rzuconych granatów czy pocisków z wyrzutni rakiet. Czasem na polu walki pojawi się niewinna ofiara, gracz nie powinien w nią strzelać w przypadku przypadkowego postrzelenia gracz traci fragment życia[5]. Kiedy życia się skończą, gra wymaga kolejnej monety, by kontynuować rozgrywkę (w przypadku wersji na konsole i PC jest z góry ustalona możliwość kontynuacji). Gra jest nieco nieliniowa – w niektórych miejscach można wybrać dalszą trasę. Co jakiś czas na trasie staje boss, którego należy pokonać[6]. Gra posiada również "Training Mode", w którym można poćwiczyć celność.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Virtua Cop: Elite Edition (Game) - Giant Bomb, www.giantbomb.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
  2. Virtua Cop (Game) - Giant Bomb, www.giantbomb.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
  3. Creator of Shenmue Working on Kinect Fighting Game | The Escapist, www.escapistmagazine.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
  4. http://www.giantbomb.com/virtua-cop/3030-10543/ - sekcja "gameplay"
  5. Virtua Cop - Saturn - IGN, uk.ign.com [dostęp 2017-11-20] (ang.).
  6. Classic Game Room video game review show and website, classicgameroom.com [dostęp 2017-11-20].