Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016
Rowing pictogram.svg
Letnie Igrzyska Olimpijskie 2016
Rio de Janeiro
Miejsce Lagoa Rodrigo de Freitas
Data 6-13 sierpnia
Liczba konkurencji 14

Wioślarstwo na XXXI Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro rozegrane zostało w dniach 6-13 sierpnia. Zawody odbyły się na torze Lagoa Rodrigo de Freitas.

Rozgrywane konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Kobiety Mężczyźni
jedynka W1x M1x
dwójka podwójna W2x M2x
dwójka podwójna
wagi lekkiej
LW2x LM2x
dwójka bez sternika W2- M2-
czwórka podwójna W4x M4x
czwórka bez sternika
wagi lekkiej
LM4-
czwórka bez sternika M4-
ósemka W8+ M8+

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
M1x (jedynka) Australia Mahé Drysdale 6:41,34 Chorwacja Damir Martin 6:41,34 Czechy Ondřej Synek 6:44,10
M2x (dwójka podwójna)  Chorwacja
Martin Sinković
Valent Sinković
6:50,28  Litwa
Saulius Ritter
Mindaugas Griškonis
6:51,39  Norwegia
Olaf Tufte
Kjetil Borch
6:53,25
LM2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)  Francja
Pierre Houin
Jérémie Azou
6:30,70  Irlandia
Gary O'Donovan
Paul O'Donovan
6:31,23  Norwegia
Are Strandli
Kristoffer Brun
6:31,39
M2- (dwójka bez sternika)  Nowa Zelandia
Hamish Bond
Eric Murray
6:59,71  Południowa Afryka
Shaun Keeling
Lawrence Brittain
7:02,51  Włochy
Marco Di Costanzo
Giovanni Abagnale
7:04,52
M4x (czwórka podwójna)  Niemcy
Karl Schulze
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Philipp Wende
6:06,81  Australia
James McRae
Karsten Forsterling
Cameron Girdlestone
Alexander Belonogoff
6:07,96  Estonia
Kaspar Taimsoo
Allar Raja
Tõnu Endrekson
Andrei Jämsä
6:10,65
M4- (czwórka bez sternika)  Wielka Brytania
Alex Gregory
Mohamed Sbihi
Constantine Louloudis
George Nash
5:58,61  Australia
Joshua Dunkley-Smith
William Lockwood
Josh Booth
Alexander Hill
6:00,44  Włochy
Giuseppe Vicino
Matteo Castaldo
Matteo Lodo
Domenico Montrone
6:03,85
LM4- (czwórka bez sternika wagi lekkiej)  Szwajcaria
Simon Niepmann
Lucas Tramer
Mario Gyr
Simon Schürch
6:20,51  Dania
Morten Jørgensen
Kasper Winther Jørgensen
Jacob Barsøe
Jacob Larsen
6:21,97  Francja
Thomas Baroukh
Franck Solforosi
Guillaume Raineau
Thibault Colard
6:22,85
M8+ (ósemka)  Wielka Brytania
Matthew Langridge
Phelan Hill
Andrew Triggs Hodge
Peter Reed
William Satch
Tom Ransley
Matt Gotrel
Scott Durant
Paul Bennett
5:29,63  Niemcy
Richard Schmidt
Martin Sauer
Eric Johannesen
Hannes Ocik
Andreas Kuffner
Maximilian Reinelt
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Maximilian Munski
5:30,96  Holandia
Olivier Siegelaar
Kaj Hendriks
Robert Lücken
Boaz Meylink
Boudewijn Röell
Dirk Uittenbogaard
Mechiel Versluis
Peter Wiersum
Tone Wieten
5:31,59

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja Złoto Czas Srebro Czas Brąz Czas
W1x (jedynka) Australia Kim Crow 7:21,54 Stany Zjednoczone Gevvie Stone 7:22,92 Chińska Republika Ludowa Duan Jingli 7:24,13
W2x (dwójka podwójna)  Polska
Magdalena Fularczyk-Kozłowska
Natalia Madaj
7:40,10  Wielka Brytania
Katherine Grainger
Victoria Thornley
7:41,05  Litwa
Milda Valčiukaitė
Donata Vištartaitė
7:43,76
LW2x (dwójka podwójna wagi lekkiej)  Holandia
Maaike Head
Ilse Paulis
7:04,73  Kanada
Lindsay Jennerich
Patricia Obee
7:05,88  Chiny
Huang Wenyi
Pan Feihong
7:06,49
W2- (dwójka bez sternika)  Wielka Brytania
Helen Glover
Heather Stanning
7:18,29  Nowa Zelandia
Rebecca Scown
Genevieve Behrent
7:19,53  Dania
Hedvig Rasmussen
Anne Andersen
7:20,71
W4x (czwórka podwójna)  Niemcy
Julia Lier
Carina Bär
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele
6:49,39  Holandia
Inge Janssen
Chantal Achterberg
Carline Bouw
Nicole Beukers
6:50,33  Polska
Monika Ciaciuch
Maria Springwald
Agnieszka Kobus
Joanna Leszczyńska
6:50,86
W8+ (ósemka)  Stany Zjednoczone
Katelin Snyder
Meghan Musnicki
Amanda Polk
Elle Logan
Tessa Gobbo
Lauren Schmetterling
Emily Regan
Amanda Elmore
Kerry Simmonds
6:01,49  Wielka Brytania
Zoe De Toledo
Frances Houghton
Polly Swann
Zoe Lee
Jessica Eddie
Katie Solesbury Greves
Melanie Wilson
Karen Bennett
Olivia Carnegie-Brown
6:03,98  Rumunia
Ioana Craciun
Laura Oprea
Daniela Druncea
Adelina Cojocariu
Roxana Cogianu
Mădălina Bereș
Andreea Boghian
Mihaela Petrilă
Iuliana Popa
6:04,10

Tabela medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Złoto Srebro Brąz Razem
1  Wielka Brytania 3 2 0 5
2  Niemcy 2 1 0 3
2  Nowa Zelandia 2 1 0 3
3  Australia 1 2 0 3
4  Holandia 1 1 1 3
5  Chorwacja 1 1 0 2
5  Stany Zjednoczone 1 1 0 2
6  Polska 1 0 1 2
6  Francja 1 0 1 2
7  Szwajcaria 1 0 0 1
8  Dania 0 1 1 2
8  Litwa 0 1 1 2
9  Kanada 0 1 0 1
9  Irlandia 0 1 0 1
9  Południowa Afryka 0 1 0 1
10  Chiny 0 0 2 2
10  Włochy 0 0 2 2
10  Norwegia 0 0 2 2
11  Czechy 0 0 1 1
11  Estonia 0 0 1 1
11  Rumunia 0 0 1 1

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]