Łukasz Dziemidok

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Łukasz Dziemidok
Łukasz Dziemidok
Data
i miejsce urodzenia
20 lipca 1980
Polska Wrocław, Polska

Łukasz Dziemidok (ur. 20 lipca 1980 roku we Wrocławiu) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Ukończył IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu. W latach 2000-2003 związany był z wrocławską Grupą Artystyczną Ad Spectotores. W 2003 roku na łódzkim XXI Festiwalu Szkół Teatralnych otrzymał wyróżnienie ufundowane przez Marszałka Województwa Łódzkiego za rolę Gońca w przedstawieniu Po deszczu Sergi Belbela, a kilka miesięcy później ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Następnie występował w teatrach wrocławskich: K2 (2003-2004) i Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego (2004-2005) oraz Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, gdzie grał w dwóch spektaklach szekspirowskich: Romeo i Julia (od sezonu 2004/2005) jako Parys i Burza (2006) w roli Ferdynanda.

W telenoweli TVP1 Klan wystąpił w roli Adama Koneckiego, studenta Wydziału Slawistyki Uniwersytetu Warszawskiego, wnuka ukraińskiego poety Wasyla Gruszczenki, syna Janusza Zamojdowskiego, chłopaka, a następnie narzeczonego Aleksandry Lubicz (Kaja Paschalska), który umiera na skutek przedawkowania narkotyków. Wystąpił także w sto pięćdziesiątym trzecim odcinku sitcomu Polsat Świat według Kiepskich pt. Inteligentni Konsumenci (2003) oraz serialach Polsat: Fala zbrodni (2004, 2005) i operach mydlanych - Pensjonat pod Różą (2004-2006), Pierwsza miłość jako "Laluś", kolega Kingi (2005) i Amerykanin polskiego pochodzenia Patryk Skalsky (2007).

Zagrał w Teatrze Telewizji w dwóch spektaklach: Obrona (2003) u boku Zbigniewa Zapasiewicza i Pseudonim Anoda (2008) jako Jan Rodowicz "Anoda".

Jego pasją są sporty motorowe i rajdy samochodowe, w których startuje. Wygrał polskie eliminacje konkursu Marlboro na kierowcę rajdowego-amatora. Uprawia także windsurfing, gra w tenisa, jeździ na nartach i snowboardzie.

Brał udział w IV edycji programu Polsat Jak Oni śpiewają.Odpadł w 4 odcinku, przegrywając pojedynek z Katarzyną Galicą, ale dzięki rezygnacji Jolanty Fraszyńskiej, powrócił do rywalizacji. Zajął 8 miejsce .

Obecnie związany jest z aktorką Magdaleną Margulewicz.

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Seriale TV[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]