Dorota Warakomska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Dorota Warakomska
Dorota Warakomska
Data urodzenia 1963
Zawód dziennikarka
Alma Mater Uniwersytet Warszawski
Odznaczenia
Złoty Krzyż Zasługi
Commons Multimedia w Wikimedia Commons

Dorota Warakomska (ur. 1963) – polska dziennikarka telewizyjna i komentatorka wydarzeń międzynarodowych, doradca mediowy.

Życiorys[edytuj | edytuj kod]

Studiowała w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. Ukończyła studia z zakresu stosunków międzynarodowych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

W latach 1991–2006 zawodowo związana z Telewizją Polską. Zajmowała się obsługą reporterską krajowych i zagranicznych wydarzeń politycznych oraz gospodarczych. Od 1997 do 2001 pracowała jako stała korespondentka TVP w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadziła wywiady m.in. z George'em W. Bushem, Hillary Clinton, Madeleine Albright i Ryszardem Kuklińskim. Obsługiwała mediowo dla TVP pielgrzymkę Jana Pawła II na Kubę.

Była prezenterką programów informacyjnych: Wiadomości (1992–1997) i Panoramy (2001–2004). Pełniła funkcję kierownika zespołów dziennikarskich tych programów, od 2004 do 2006 była zastępczynią dyrektora TVP1. W 2004 wystąpiła w serialu Czwarta władza w roli dziennikarki prowadzącej Panoramę.

W 2002 została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego[1].

W 2011 została rzeczniczką prasową Kongresu Kobiet i tzw. gabinetu cieni tej organizacji, a w 2013 prezeską Stowarzyszenia Kongres Kobiet. Kieruje także stowarzyszeniem Polish Professional Women Network (PWNet). Jest współautorką książek: Ostatnia wyspa komunizmu. Jan Paweł II na Kubie, Grzeczność nasza i obca, Grzeczność na krańcach świata. Pisała felietony dla miesięcznika „Podróże”.

Przypisy

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]