Gazeta Lubuska

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Gazeta Lubuska
Gazeta Lubuska newsroom.jpg
Newsroom Gazety Lubuskiej
Częstotliwość dziennik
Kraj Polska
Adres al. Niepodległości 25,
65-042 Zielona Góra,
Skrytka pocztowa 120
Wydawca Media Regionalne Sp. z o.o. Oddział w Zielonej Górze[1]
Rodzaj czasopisma regionalny
Pierwsze wydanie 1952
Redaktor naczelny Iwona Zielińska[1]
Średni nakład 51 000 egz.
ISSN 0137-9518
Strona internetowa czasopisma

Gazeta Lubuska jest to jeden z większych regionalnych dzienników w Polsce ukazujący się od 1952 r., początkowo (do 30 czerwca 1975) jako Gazeta Zielonogórska i wydawany przez Media Regionalne z grupy Mecom Europe. Siedziba redakcji znajduje się w Zielonej Górze. Oprócz redakcji zielonogórskiej, gazeta posiada redakcję w Gorzowie Wielkopolskim, jak również oddziały terenowe w:

Dziennik ukazuje się codziennie (oprócz niedzieli) w całym województwie lubuskim oraz w powiatach: choszczeńskim i myśliborskim w województwie zachodniopomorskim, głogowskim i polkowickim w województwie dolnośląskim, międzychodzkim, nowotomyskim i wolsztyńskim w województwie wielkopolskim. Od 15 grudnia 2000 ukazuje się codzienne wydanie internetowe „Gazety Lubuskiej”.

Pod względem wielkości sprzedaży „Gazeta Lubuska” plasuje się na 6. miejscu wśród gazet regionalnych. Nakład wydań codziennych wynosi ponad 51 tys. egzemplarzy, a sobotnio-niedzielnego wydania magazynowego około 120 tys. egzemplarzy. Tygodniowo "Gazetę Lubuską” czyta ponad 514 tys. mieszkańców regionu[potrzebne źródło]. Każde wydanie posiada osiem edycji terenowych.

Gazeta jest liderem wśród dzienników w województwie lubuskim z 35,43% udziałem na rynku[2].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]