Stefano Terrazzino

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stefano Terrazzino
Błąd w wyrażeniu – nierozpoznane słowo „px”
Imię i nazwisko Stefano Terrazzino
Data i miejsce urodzenia 19 sierpnia 1979
Mannheim
Pochodzenie Włochy
Gatunek pop
Zawód tancerz, wokalista, aktor
Wytwórnia płytowa EMI Music Poland
Powiązania Paulina Biernat

Stefano Terrazzino (ur. 19 sierpnia 1979 w Mannheim) – włoski tancerz, wokalista i aktor, reprezentujący najwyższą klasę S w tańcach latynoamerykańskich.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Początki[edytuj | edytuj kod]

Chociaż jest Sycylijczykiem, urodził się w Niemczech. Naukę tańca rozpoczął jako szesnastolatek, ulegając presji rodziców. Jego pierwszą zawodową partnerką taneczną była Ewa Szabatin, dla której przeprowadził się do Polski, gdzie mieszka od siedmiu lat. Pierwszym wspólnym sukcesem pary było zajęcie szóstego miejsca na Mistrzostwach Niemiec[1].

Po rozstaniu z Szabatin, Terrazzino rozpoczął treningi z rosyjską tancerką, Alessią Surovą[2][3], a następnie z Pauliną Biernat[4].

Taniec z gwiazdami[edytuj | edytuj kod]

W 2006 roku Terrazzino zadebiutował jako trener tańca w polskim programie rozrywkowym nadawanym w TVNTaniec z gwiazdami. W czwartej edycji został partnerem tanecznym dziennikarki Kingi Rusin, z którą wygrał finał konkursu. W kolejnej edycji tańczył z Katarzyną Tusk, z którą zajął trzecie miejsce, odpadając w odcinku półfinałowym. W szóstym sezonie partnerował wokalistce Justynie Steczkowskiej, doprowadzając ją do finału, w którym zdobyli drugie miejsce. W 2008 roku wziął udział w ósmej odsłonie programie, którą wygrał w parze z aktorką Agatą Kuleszą.

Po rocznej przerwie od udziału w Tańca z gwiazdami, Terrazzino powrócił do udziału w 2010 roku, partnerując aktorce Katarzynie Glince w jedenastej edycji programu, w której zajął drugie miejsce w odcinku finałowym. W trzynastej odsłonie programu został partnerem aktorki kabaretowej Katarzyny Pakosińskiej, z którą zajął ostatecznie szóste miejsce.

W 2011 roku zdecydował się na udział w niemieckiej wersji programu – Let's Dance. W czwartej edycji został partnerem Andrei Sawatzki, z którą zajął ostatecznie ósme miejsce. Sezon później partnerował Mandy Capristo, zajmując z nią siódme miejsce, a w szóstej edycji został trenerem Marijke Amado, kończąc udział na ósmym miejscu.

W 2014 roku wziął udział w czternastej edycji polskiej wersji programu, po raz pierwszy transmitowanego w telewizji Polsat pod nową nazwą – Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami. Jego partnerką taneczną została aktorka Aneta Zając, z którą ostatecznie zwyciężył program.

Rok Edycja Partnerka Wynik
2006 IV Kinga Rusin 1. miejsce
2007 V Katarzyna Tusk 3. miejsce
2007 VI Justyna Steczkowska 2. miejsce
2008 VIII Agata Kulesza 1. miejsce
2010 XI Katarzyna Glinka 2. miejsce
2011 XIII Katarzyna Pakosińska 6. miejsce
2014 XIV Aneta Zając 1. miejsce

Programy telewizyjne[edytuj | edytuj kod]

Filmografia[edytuj | edytuj kod]

Seriale[edytuj | edytuj kod]

Role epizodyczne[edytuj | edytuj kod]

Dyskografia[edytuj | edytuj kod]

Albumy[edytuj | edytuj kod]

Rok Tytuł
2008 Cin Cin Amore

Single[edytuj | edytuj kod]

Rok Single
2007 „Daj mi chwilę” (z Justyną Steczkowską)
2008 „Cin Cin Amore”
„Another Minute”
2009 „Candy” (z Patti)

Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]

Ma dwóch młodszych braci Vincenza i Marco, obaj są piłkarzami[5][6].

Przypisy

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]