Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstorm
Producent

Iron Lore Entertainment
Relic Entertainment

Wydawca

THQ

Dystrybutor

PL: CD Projekt

Kompozytor

Inon Zur

Silnik

Impossible Creatures Engine

Wersja

1.2.0

Data wydania

4 marca 2008
PL: 13 marca 2008

Gatunek

RTS

Tryby gry

jedno- i wieloosobowa

Kategorie wiekowe

PEGI: 16+

Wymagania sprzętowe
Platforma

Windows

Nośniki

DVD (1)

Wymagania

procesor Pentium 4 2.0 GHz lub podobny, 512 MB RAM, karta graficzna 64 MB RAM obsługująca DirectX 9.0c, 3.5 GB HDD

Kontrolery

klawiatura, mysz

Strona internetowa

Warhammer 40,000: Dawn of War – Soulstormstrategiczna gra czasu rzeczywistego stworzona przez firmę Iron Lore Entertainment. Jest trzecim i ostatnim rozszerzeniem gry Warhammer 40,000: Dawn of War, które zostało wydane 4 marca 2008 przez firmę THQ. Jest samodzielnym tytułem i nie wymaga podstawowej wersji gry.

Mechanika gry[edytuj | edytuj kod]

Oprócz dwóch całkowicie nowych ras, do każdej armii dodano nowe jednostki.

Nowe jednostki[edytuj | edytuj kod]

Nowością w serii są latające pojazdy. Każda ze stron konfliktu, z wyjątkiem Necronów otrzymała powietrzną jednostkę. Ci ostatni mogą opanować niebo za pomocą zmodyfikowanych w stosunku do poprzedniej części skarabeuszy bojowych.

Kampania[edytuj | edytuj kod]

Burza Spaczni otacza system Kaurava. Dziewięć frakcji przysyła tu swoje floty, aby zbadać przyczynę jej powstania. Burza uszkadza ich systemy nawigacyjne i zostają one uwięzione na czterech planetach. Rozpoczyna się między nimi walka o dominację w systemie planetarnym i możliwość zbadania tajemniczej anomalii.

Kampania jest podobna do tej z Dark Crusade, jednak tym razem toczymy batalie na 31 terytoriach rozsianych po 4 planetach i 3 księżycach.

Dowódcy[edytuj | edytuj kod]

Podczas kampanii gracz wciela się w rolę jednego z dziewięciu głównodowodzących, który prowadzi swoją armię na podbój systemu Kaurava, aby usunąć z niego wrogie rasy, a także zdobywa ekwipunek i szkoli oddziały gwardii honorowej.

Tryb gry wieloosobowej[edytuj | edytuj kod]

W stosunku do poprzednich części wzbogacony został o parę nowych map do rozgrywania potyczek oraz system medali, otrzymywanych za różne osiągnięcia.

Grafika[edytuj | edytuj kod]

Dodatek jest oparty na tym samym silniku graficznym co poprzednie części. Dzięki swobodnej kamerze 3D można obserwować starcia zarówno z góry, jak i z perspektywy żołnierza.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]