Addison Montgomery

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Addison Montgomery
Kate Walsh, odtwórczyni roli Addison Montgomery
Kate Walsh, odtwórczyni roli Addison Montgomery
Pierwszy odcinek Who's zoomin'who
Ostatni odcinek Didn't we almost have it all
Twórca Shonda Rhimes
Grany przez Kate Walsh
Informacje
Imię i nazwisko Adison Adrienne Forbes Montgomery
Przydomek McHot, Addie, She-Shepherd
Specjalność były specjalista ginekologii i neonatologii w szpitalu Seattle Grace
Małżonek Derek Shepherd (rozwód)
Rodzina Bizzy Forbes Montgomery (matka)
"Kapitan" Montgomery (ojciec)
Archer Forbes Montgomery (brat)
Ella Montgomery-Sloan (córka − aborcja)
Henry Montgomery (adoptowany syn)

Addison Adrienne Forbes Montgomery (wcześniej Addison Shepherd) – fikcyjna postać seriali Chirurdzy oraz Prywatna praktyka stacji ABC, odgrywana przez Kate Walsh, stworzona przez Shondę Rhimes.

Opis postaci[edytuj]

Addison ma bardzo bogatych rodziców, a jej brat, Archer, jest światowej sławy neurologiem. Jest jedną z najlepszych ginekolog i neonatolog w kraju. Swojego przyszłego męża, Dereka Shepherda, poznała w szkole medycznej. Swoją rezydenturę odbyła pod okiem Richarda Webbera. Mieszkała z mężem razem w Nowym Jorku, lecz gdy zdradziła go z jego najlepszym przyjacielem, Markiem Sloanem, Derek odszedł od niej i wyjechał do Seattle. Addie mieszkała z Markiem i nawet była z nim w ciąży, którą usunęła. Potem pojechała do Seattle, aby ratować swoje małżeństwo z Derekiem. Skończyło się to niepowodzeniem i rozwodem, po 11 latach małżeństwa. W kolejnym sezonie flirtuje z Alexem, lecz i ten flirt kończy się rozstaniem. Po tych zdarzeniach decyduje się na Zapłodnienie pozaustrojowe i jedzie do Los Angeles, do przyjaciółki – Naomi Bennett. Próba zajścia w ciążę kończy się niepowodzeniem, ale Addison zostaje w LA i podejmuje tam pracę.

Po wyjeździe z Seattle Addison nie pojawia się już w Chirurgach, a staje się główną bohaterką Prywatnej Praktyki. W SGH pojawia się okazjonalnie.

Addison jest protestantką.

Bibliografia[edytuj]