April Kepner

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
April Kepner
Sarah Drew, odtwórczyni roli April Kepner
Sarah Drew, odtwórczyni roli April Kepner
Pierwszy odcinek Invasion
Twórca Shonda Rhimes
Grany przez Sarah Drew
Informacje
Imię i nazwisko April Kepner
Specjalność specjalista chirurgii urazowej Grey Sloan Memorial Hospital
Małżonek dr Jackson Avery (były mąż)
Rodzina Joe Kepner (ojciec)
Karen Kepner (matka)
Libby (siostra)
Kimmy (siostra)
Alice (siostra)

April Kepner – fikcyjna bohaterka serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywana przez Sarah Drew, a stworzona przez Shondę Rhimes.

Opis postaci[edytuj]

Dr Kepner zostaje rezydentką szpitala Seattle Grace Hospital, po fuzji z Mercy West i dołącza do obsady serialu w szóstym sezonie. Urodziła się ona 23 kwietnia i dorastała w Columbus, w Ohio. Jej matka, Karen, jest nauczycielką, a ojciec, Joe, jest plantatorem kukurydzy. April ona trzy siostry: Libby, Camie i Alice.

Wkrótce po przyjęciu do SGH popełnia ona błąd, który prowadzi do śmierci pacjentki, za co zostaje zwolniona przez szefa – Richarda Webbera. Jednak kiedy następuje zmiana na stanowisku szefa – nowym zostaje Derek Shepherd, to Kepner zostaje ponownie przyjęta do pracy. Zostaje ona asystentką szefa, ponieważ boi się operować. Z czasem odzyskuje jednak pewność siebie. Wychodzi również na jaw, że April podoba się Derek. W finale szóstego sezonu, zauważa ona ciało swojej zastrzelonej przyjaciółki – Reed Adamson. Później, kiedy sama staje oko w oko z Garym Clarkiem, opowiada mu swoje życie (jest to technika, której nauczyła się oglądając show Oprah Winfrey). Podczas gdy Cristina Yang i Jackson Avery operują Shepherda, April siedzi z Meredith Grey w pomieszczeniu przed salą operacyjną. Kiedy Owen Hunt zostaje postrzelony obie udzielają mu pomocy.

W siódmym sezonie April i Jackson przeprowadzają się do Meredith, gdzie mieszkają też Alex i Lexie. Zaprzyjaźnia się ona nawet z Meredith, której wcześniej nie lubiła. Okazuje się, że jest dziewicą, gdyż chce aby jej pierwszy raz był wyjątkowy. W czasie szkolenia przeciwurazowego z Huntem, w zasadzie jako jedyna rezydentka zalicza je bezbłędnie, czym Owen jest wyraźnie zaskoczony. Jest najlepszą przyjaciółką Avery'ego i kiedy zostaje brzydko potraktowana przez Kareva, Jackson staje w jej obronie. Wkrótce potem zaczyna się nią interesować Robert Stark – nowy specjalista chirurgii dziecięcej, a April umawia się z nim na randkę. Jednak potem odwołuje ją i przychodzi zdesperowana do domu. Wkrótce potem, gdy zostają przywiezione dzieci z Afryki, April troskliwie się nimi zajmuje co imponuje Starkowi. Skutkuje to tym, że specjalista poleca Huntowi kandydaturę Kepner, na stanowisko szefa rezydentów. W finale siódmego sezonu, zostaje, przez Hunta, mianowana nowym szefem rezydentów.

W ósmym sezonie rezydenci przygotowują się do egzaminów. W noc przed testem, April, w napływie euforii po bójce w barze, przeżywa swój pierwszy raz z Jacksonem Averym. Następnego dnia jest roztrzęsiona – uważa że zdradziła Jezusa – i nie radzi sobie podczas rozmowy. Okazuje się, że nie zdała egzaminu. Wkrótce potem szef Hunt, informuje ją, że nie ma środków, by ją dalej zatrudniać.

W dziewiątym sezonie Owen Hunt przyjeżdża do niej na farmę i przywraca ją do pracy. Kepner wraca i przez pewien czas nadal utrzymuje intymne relacje z Jacksonem. Ponieważ April ma obawy, że jest w ciąży jej chłopak proponuje jej wyjście za mąż. Gdy okazuje się, że April nie jest w ciąży, odmawia Avery'emu. Po tym jak oboje decydują się iść na ślub Bailey oddzielnie i biorą za partnerów stażystów, Jackson wchodzi w związek ze stażystką Stephanie (stażystką). Niedługo potem April zaczyna umawiać się z ratownikiem medycznym – Matthew, który na koniec dziewiątego sezonu oświadcza się jej.

W dziesiątym sezonie, podczas gdy April i Matthew stoją na ślubnym kobiercu, Jackson wyznaje dziewczynie swoje uczucia. Wkrótce potem oboje uciekają, zaręczają się podczas postoju na autostradzie, a następnie biorą w tajemnicy ślub. W jedenastym sezonie okazuje się, że April jest w ciąży. Niestety dziecko jej i Jacksona jest poważnie chore. Podczas badania usg okazuje się, że cierpi na wrodzoną łamliwość kości i może nie przeżyć porodu. April wraz z mężem podejmują najtrudniejszą decyzję w życiu i decyduje się na wcześniejsze rozwiązanie ciąży. Ich synek Samuel Norbert Avery umiera kilka godzin po porodzie.

W sezonie jedenastym, April nie może sobie poradzić ze stratą synka i wyjeżdża razem z Owenem Huntem na misję jako chirurg wojenny. Na wojnie, operując w ekstremalnych warunkach, czuje się potrzebna i kilkukrotnie przedłuża swój pobyt na wojnie. Po powrocie do Seattle mówi Jacksonowi, że chce tam wrócić - Wtedy Jackson oświadcza, że jeśli znów wyjedzie na misję, to będzie koniec ich małżeństwa.

Bibliografia[edytuj]