Arizona Robbins

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Arizona Robbins
Pierwszy odcinek Wish you were here
Twórca Shonda Rhimes
Grany przez Jessica Capshaw
Informacje
Imię i nazwisko Arizona Robbins
Specjalność specjalista chirurgii dziecięcej w szpitalu Grey-Sloan Memorial Hospital
Małżonek Callie Torres
Rodzina płk Daniel Robbins (ojciec)
Barbera Robbins (matka)
Timothy Robbins (brat − nie żyje)
Carlos Torres (teść)
Lucia Torres (teściowa)
Aria Torres (szwagierka)
Berto (spowinowacony wujek)
Sofia Robbin Sloan Torres (adoptowana córka)

Arizona Robbins – fikcyjna postać serialu Chirurdzy, stacji ABC, odgrywana przez Jessicę Capshaw, a stworzona przez Shondę Rhimes.

Opis postaci[edytuj]

Dr Robbins jest pediatrą. W związku ze śmiercią doktora Jordana Kenleya (w 5. sezonie), podczas reanimacji pacjenta, Richard Webber mianował Arizonę nową szefową oddziału pediatrii. Z początku nielubiana, głównie przez Mirandę Bailey, z czasem, zdobywa zaufanie innych asystentów, a nawet skutecznie namawia Mirandę na specjalizację z pediatrii. Arizona jest bardzo bezpośrednia, wesoła i czasem nawet dziecinna (jeździ w szpitalu na rolkach), lecz to wszystko sprawia, że ma znakomite podejście do dzieci.

Robbins jest lesbijką i pozostaje w związku z dr Callie Torres. Kiedy były mąż Callie, George O’Malley, chce wstąpić do armii, Arizona i Owen są jedynymi, którzy popierają jego decyzję. Callie jest za to wściekła na Arizonę. Dr Robbins tłumaczy jej wówczas, że jej brat, Timothy, był żołnierzem i zginął w Iraku, z powodu braku pomocy medycznej. Imię Arizona nadał jej ojciec na cześć statku USS Arizona, który zatonął w trakcie ataku na Pearl Harbor, na którym służył jej dziadek. Kiedy Callie oświadcza Arizonie, że chce mieć dzieci, ta zdecydowanie odmawia. Skutkuje to rozstaniem pary, lecz w finale 6. sezonu panie ponownie się schodzą.

W siódmym sezonie Arizona dostaje nagrodę Cartera Maddisona, dzięki której ma pojechać do Afryki. Callie chcę wyjechać z nią, jednak na lotnisku, Arizona zrywa z dziewczyną i wyjeżdża sama. Po kilku tygodniach wraca, ale Torres nie chcę z nią nawet rozmawiać. Callie pozwala jej zostać pod warunkiem, że Arizona przyjmie wiadomość o dziecku, którego ojcem jest Sloan. Wkrótce potem Callie i Arizona mają poważny wypadek samochodowy (w momencie, gdy Robbins oświadcza się Torres), Callie zostaje poważnie ranna (życie jej i dziecka jest zagrożone). Po wielu operacjach udaje się uratować je obie, a Callie przyjmuje oświadczyny Arizony. Po narodzeniu się Sofii Robbin Sloan Torres, Callie i Arizona biorą „ślub”, którego udziela Miranda Bailey.

W ósmym sezonie uczy Alexa Kareva, usiłując skłonić go do pozostania w SGH. Kiedy dowiaduje się, że Karev wybrał jednak program chirurgii dziecięcej w Johns Hopkins Hospital w Baltimore, jest na niego wściekła. W finale sezonu Robbins bierze udział w katastrofie lotniczej, w wyniku której giną Lexie Grey i Mark Sloan, a sama Arizona traci nogę.

W sezonie dziewiątym serialu Arizona nie może pogodzić się ze swoim kalectwem. Przez kilka miesięcy nie potrafi nawet uprzejmie porozumiewać się z ludźmi, w tym z Callie. Miranda podstępem ściąga ją do szpitala, aby Arizona przypomniała sobie, jak cudowne jest dla lekarza pomaganie chorym. Kobieta zgadza się zacząć używać protezy, zaczyna myśleć o powrocie do pracy. Relacje między nią a Callie stają się dużo lepsze, jednak Arizona wciąż czuje się nieatrakcyjna i ma opory przed uprawianiem seksu z partnerką. Pod koniec sezonu zdradza Callie ze dr Lauren Boswell, która przyjechała do Grey Sloan Memorial Hospital by zoperować twarz małego pacjenta.

W sezonie dziesiątym Arizona i Callie planują kolejne dziecko. Dochodzi między nimi jednak do częstych nieporozumień, dlatego postanawiają odbyć terapię małżeńską. Na jednym ze spotkań Callie wyznaje, że jest zbyt przytłoczona i odchodzi. Para rozstaje się. Arizona postanawia zdobyć specjalizację z dziedziny chirurgii prenatalnej, gdyż skoro nie wyszło jej w małżeństwie chce poświęcić się pracy. Jej mentorka w jednej z rozmów zdradza, że pozostało jej pół roku życia. Chce nauczyć Arizonę wszystkiego, co wie, aby cały swój dorobek naukowy przekazać w ręce Robbins jeszcze przed śmiercią.

Arizona ukończyła Johns Hopkins School of Medicine w Baltimore, Maryland.

Bibliografia[edytuj]