Calliope Torres

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Calliope Torres
Calliope Iphegenia Torres
Callie
Postać z Chirurgów
Ilustracja
Sara Ramirez, odtwórczyni roli Callie Torres
Pierwsze wystąpienie What Have I Done to Deserve This?
Twórca Shonda Rhimes
Grany przez Sara Ramírez
Dane biograficzne
Data urodzenia 22 sierpnia 1975
Rodzina Carlos Torres (ojciec)
Lucia Torres (matka)
Aria Torres (siostra)
Berto (wujek)
płk Daniel Robbins (teść)
Barbera Robbins (teściowa)
Timothy Robbins (szwagier − nie żyje)
Sofia Robbin Sloan Torres (córka)
małżeństwo: George O’Malley (rozwód − nie żyje)
Arizona Robbins
Inne informacje
Wiek 35 lat
Specjalność specjalista ortopedii w szpitalu Grey-Sloan Memorial Hospital
Chirurg

Calliope Iphegenia Torres (znana jako Callie) – fikcyjna postać, jedna z bohaterek serialu Chirurdzy stacji ABC. Odgrywana jest przez Sarę Ramírez, a została stworzona przez Shondę Rhimes. Pracuje w Seattle Grace Hospital od drugiego sezonu jako rezydentka ortopedii. Dorastała w Południowej Florydzie. Ma młodszą siostrę Arię.

Callie jest katoliczką.

Historia postaci[edytuj | edytuj kod]

Callie pierwszy raz występuje w serialu, gdy George O’Malley, spadając ze schodów, wybija bark. Zauroczona młodym mężczyzną, zapisuje mu swój numer na ręce, aby zaprosił ją na randkę. Tak też się dzieje i po kilku spotkaniach George odkrywa, że Callie mieszka w piwnicy szpitala, co tłumaczy to, że dostaje najlepsze przypadki, gdy wzywani są rezydenci do izby przyjęć. Niebawem szef, Richard Webber, również odkrywa tajemnicę Callie i zmusza ją do opuszczenia piwnicy. Wprowadza się do George’a, lecz zostaje odrzucona przez współlokatorki: Meredith i Izzie. Niedługo po tym, gdy George nie odwzajemnia tak bardzo jej uczuć, wyprowadza się do hotelu. Jest wrogo nastawiona do Izzie, przyjaciółki George’a, oraz częściowo do Meredith, gdy George przedkłada przyjaźń z Callie, nad przyjaźń ze współlokatorkami. Ten incydent prowadzi do zerwania pary.

Po burzliwym rozstaniu Callie udaje się do baru, gdzie spotyka Marka Sloana, chirurga plastycznego. Po kilku drinkach, oboje kończą w łóżku. George podejrzewając romans, jest zazdrosny, lecz jego rozterki zostają szybko przerwane, gdy jego ojciec trafia do szpitala i nie przeżywa operacji. Callie wspiera George’a i gdy para postanawia wrócić do siebie, spontanicznie jadą pobrać się do Las Vegas. Izzie nie jest zadowolona z tego, co zrobił jej przyjaciel, lecz George tym razem twardo broni swojej żony. Callie z tego powodu jest wyraźnie zadowolona. Niestety, czar pryska, gdy wyznaje mężowi, że jest dziedziczką ogromnego majątku swojej rodziny i trzymała to w tajemnicy. George odbiera to jako zdradę. W połączeniu z tym Callie podejrzewa, że miłość Izzie do George’a jest odwzajemniana. Zakłopotany George zwierza się swojej przyjaciółce i w ramach słabości do alkoholu para kończy w łóżku. Callie w niewiedzy godzi się z George’em. Będąc coraz bardziej zaniepokojona swoimi domysłami, oznajmia chłodnemu już mężowi, że chciałaby mieć dzieci. Niestety, bańka niewiedzy szybko pęka i Callie rozwodzi się z George’em. Callie nie może dłużej mieszkać w hotelu. Wprowadza się do Cristiny Yang. Calliope zostaje szefem rezydentów w Seattle Grace Hospital. Problemy osobiste oraz jej zamiłowanie do operacji, a nie wypełniania papierkowej roboty szybko ściągają ją z posady. Callie jest załamana (w tym samym czasie dowiaduje się o zdradzie męża). Przekazuje swoją posadę Mirandzie Bailey. Callie zaprzyjaźnia się z nowym kardiochirurgiem, dr Ericą Hahn, z którą spędza wiele czasu. Po odwiedzinach Addison Callie zastanawia się, czy jej związek z Hahn nie przerodził się w coś więcej, niż tylko przyjaźń. Aby dowieść swojej heteroseksualności, sypia regularnie ze Markiem, lecz to tylko pomaga jej zrozumieć, że to, co czuje do Erici, to coś więcej niż przyjaźń. Pod koniec czwartego sezonu Callie i Hahn romantycznie całują się na parkingu szpitala.

Na początku piątej serii Callie i Hahn unikają się nawzajem, lecz nie trwa to długo. W rozmowie obie przyznają się do swojej biseksualności. W kolejnych odcinkach Callie wkracza na nowy poziom intymności z Hahn. Po upojnej nocy Erica histeryzuje z powodu bycia lesbijką, a Callie ucieka w panice i idzie do łóżka z Markiem, aby odkryć, z kim stosunek seksualny daje jej większą przyjemność. Po przyznaniu się do błędu, rozgrywa się spór o biseksualność Callie. Erica w złości opuszcza Callie oraz Seattle Grace Hospital. Callie bardzo przeżywa swoje rozstanie z partnerką. Wkrótce Callie poznaje dr Arizonę Robbins, pediatrę i odkrywa, że ona jest lesbijką. Callie próbuje nawiązać więź z Arizoną, która początkowo nie jest zainteresowana jej osobą. W końcu kobiety się całują.

Po odrzuceniu prośby o posadę lekarza prowadzącego Callie zmienia miejsce pracy i zaczyna jako lekarz prowadzący w Mercy West. Jednakże okazuje się, że Seattle Grace Hospital rozpada się i koniecznie musi doprowadzić do fuzji z Mercy West. I tak się dzieje. Callie wraca do Seattle Grace Hospital i zostaje specjalistą. Przez dłuższy czas jest z Arizoną. Lecz pod koniec sezonu rozstają się. Powodem staje się dziecko, którego Callie pragnie, a Arizona nie. W finale 6. sezonu Arizonie i Torres grozi śmierć ze strony Clarka, mężczyzny, który stracił żonę w Seattle Grace Hospital. Torres rozmawia z panem Clarkiem, aby nic im nie robił. Clark zostawia je w spokoju. W tym samym odcinku Arizona zmienia zdanie i wraca do Callie. Finał sezonu kończy się ich romantycznym pocałunkiem.

W siódmym sezonie Arizona wygrywa nagrodę Cartera Maddisona i ma wyjechać do Afryki. Callie chce wyjechać z nią, lecz panie rozstają się burzliwie na lotnisku i Callie wraca do SGH. Tęskni za Arizoną i w tym czasie mieszka z Markiem. Po pewnym czasie Arizona wraca i mówi Callie, że za nią tęskni, ale Torres nie chce z nią nawet rozmawiać i zatrzaskuje jej drzwi przed nosem. Pociesza się z Markiem, z którym zachodzi w ciążę. Kiedy Arizona próbuje ją przeprosić i odnowić związek, Callie długo nie daje się udobruchać. Kiedy panie w końcu się godzą i Arizona akceptuje ciążę, obie mają poważny wypadek samochodowy – w momencie gdy Robbins oświadcza się Torres, ich samochód uderza w ciężarówkę. Callie wylatuje przez przednią szybę, a stan jej zdrowia jest zagrażający życiu. Jest wielokrotnie operowana, jednak wszystko kończy się sukcesem – Callie zdrowieje, a na świat przychodzi jej córeczka – Sofia Robbin Sloan Torres. Akceptuje ona również oświadczyny Arizony. Wkrótce potem Callie i Arizona biorą ślub, którego udziela Miranda Bailey.

Przez długi czas w ósmym sezonie Arizona, Callie i mieszkający po sąsiedzku Sloan razem wychowują córkę. Jednak ich szczęście przerywa katastrofa samolotu. Arizona wskutek obrażeń traci nogę, a Mark umiera.

W dziewiątym sezonie Callie przeżywa kryzys związku z Arizoną, gdyż Robbins cierpi na bóle fantomowe po stracie nogi. Razem starają się wychować Sofię. Na koniec sezonu Arizona zdradza Torres.

W sezonie dziesiątym Callie i Arizona próbują odbudować swoje uczucia. Początkowo Torres nie może zapomnieć o zdradzie partnerki, ale z czasem przeszłość blaknie, a uczucie łączące kobiety okazuje się silniejsze. Panie planują kolejne dziecko. Okazuje się jednak, że Callie nie jest w stanie zajść w ciążę w wyniku komplikacji po wypadku samochodowym w jakim kiedyś uczestniczyła. Arizona proponuje, że sama zajdzie w ciążę. Callie nie chce jednak tak bardzo obciążać ich związku. Zaczynają rozważać zatrudnienie surogatki.

W sezonie 11 Callie decyduje się, na zatrudnienie surogatki. Okazuje się, że Arizona zmieniła zdanie i chce poświęcić czas na stanie się chirurgiem prenatalnym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]