Alex Karev

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Alex Karev
Justin Chambers, odtwórca roli Alexa Kareva
Justin Chambers, odtwórca roli Alexa Kareva
Pierwszy odcinek A Hard Day's Night
Twórca Shonda Rhimes
Grany przez Justin Chambers
Informacje
Imię i nazwisko Alexander Michael Karev
Przydomek „Frat boy”
Specjalność specjalista chirurgii dziecięcej w Grey-Sloan Memorial Hospital
Małżonek Isobel Stevens – rozwód
Rodzina Aaron Karev (brat)
Amber Karev (nastoletnia siostra)

Alexander Michael Karev (Alex) - fikcyjna postać serialu Chirurdzy (ang. „Grey's Anatomy”) amerykańskiej stacji ABC. Alex w serialu grany jest przez Justina Chambersa, a stworzony przez Shondę Rhimes.

Opis[edytuj]

Alex jako dziecko żył w patologicznej rodzinie, gdzie ojciec regularnie bił matkę. Zaczął trenować wrestling, aby móc pokonać ojca. Pewnego razu, po tym jak rodzice Alexa znów się pokłócili, młody chłopak pobił ojca tak, że ten trafił do szpitala i nigdy więcej nie wrócił już do rodziny. Jego matka ma problemy psychiczne i z tego powodu, on i jego młodsze rodzeństwo (Aaron i Amber) trafiało do rodzin zastępczych. Alex był w 17 rodzinach w ciągu 5 lat. Ukończył szkołę medyczną na Uniwersytecie Iowa. W Seattle Grace uchodzi za aroganckiego. Nie jest specjalnie lubiany, ani przez swoich pacjentów, ani przez resztę rezydentów i stażystów. Jest bardzo bezpośredni, co często skutkuje dużym brakiem taktu, w tym co mówi. Prawda jest jednak taka, że po prostu ukrywa się za maską arogancji.

Historia postaci[edytuj]

Alex już pierwszego dnia w Seattle Grace nie przysporzył sobie przyjaciół. Swojemu koledze O’Malleyowi nadał ksywkę 007, a Meredith Grey „pielęgniarką”. Alex pokazał, że chce zajmować się tylko sprawami, które go interesują, a całkowicie ignorował te, które są według niego „nudne”. Okazało się również, iż Karev „zamarza” w stresujących momentach, jak np. kiedy, razem z O’Malleyem, operowali w windzie. Alex interesuje się ginekologią i neonatologią. Ma znakomite podejście do dzieci. Z tego powodu romansuje z Addison Montgomery. W trzecim sezonie, podczas katastrofy promu, Alex ratuje pacjentkę w trzecim trymestrze ciąży. Jej twarz jest tak zmasakrowana, że nie można jej rozpoznać, a ona sama doznała amnezji. Po operacji twarzy przyjmuje imię Ava. Alex bardzo się do niej przywiązuje. Z czasem Ava odzyskuje pamięć i okazuje się, że nazywa się naprawdę Rebecca Pope i jest mężatką. W czwartym sezonie wraca do Alexa i próbuje stworzyć z nim związek. Wychodzi na jaw, że cierpi na pograniczne zaburzenie osobowości, co kończy się nieudaną próbą samobójczą. Alex wysyła ją wówczas na oddział psychiatryczny.

Wydaje się, że jedyną osobą która przejrzała Alexa, i odkryła w nim lojalnego i szczerego przyjaciela była Izzie, z którą Alex umówił się na randkę. Izzie zakochała się jednak później w jednym z pacjentów. W piątym sezonie, mimo wielu rozstań i związków z innymi partnerami, biorą ślub. Już wtedy widać, że Alex dorósł i dojrzał. Jest mniej nieprzyjemny i mniej arogancki, zarówno dla pacjentów, jak i dla swoich przyjaciół. Dzięki jego wsparciu Izzie dzielnie znosi leczenie nowotworowe.

W szóstym sezonie Alex. przez nieporozumienie doprowadza do zwolnienia Izzie. Ona zaś, w akcie zemsty, odchodzi od niego. Po pewnym czasie wraca, jednak Alex nie chce już wiązać się z nią powtórnie (pomimo że ją kocha), ponieważ uważa, że nie zasłużył na to, żeby go zostawić. Pod koniec szóstego sezonu, gdy do szpitala wszedł uzbrojony mężczyzna, zostaje postrzelony. Dr Mark Sloan i dr Lexie Grey znajdują go rannego w windzie, ratują mu życie. W krytycznym momencie majaczy i tęskni za Izzie.

Na skutek traumatycznych przeżyć, przez miesiąc po strzelaninie Alex nie korzysta z wind. Zauważa to szef Webber i zwraca mu uwagę, że powinien przezwyciężyć swój lęk. Alex odmawia również usunięcia fragmentu kuli ze swojego ciała., do czego w końcu zmusza go Bailey. Karev znakomicie spisuje się na oddziale pediatrycznym pod okiem Arizony Robbins. Po jej odejściu szefem oddziału zostaje Stark, który nie lubi Alexa. Bardzo brzydko postępuje on również z April Kepner, kiedy to chciał się z nią przespać, nie zwracając uwagi, że jest ona dziewicą. Dostał za to w zęby od Jacksona Avery'ego. Okazało się, że wcześniej był w Iowa, w domu rodzinnym, ponieważ u jego brata – Aarona zdiagnozowano schizofrenię (tak jak u matki), podczas gdy próbował zabić ich siostrę – Amber. Ma również problemy ze Starkiem, gdy ten chce bezpodstawnie odciąć nogę dziewczynce, Alex mu się przeciwstawia i interweniuje u Arizony. Karev jest również zainteresowany nową specjalistką ginekologii i położnictwa – Lucy Fields. Aby zapewnić sobie fotel szefa rezydentów, wymusza na umierającej, apodyktycznej, bogatej starszej pani, aby przekazała ona swój majątek na sprowadzenie dzieci z Afryki, by poddać je leczeniu. Kiedy to się udaje, rezydenci i asystenci są bardzo zaskoczeni. Tymczasem Lucy „kradnie” Alexowi posadę w szpitalu w Malawi. W przedostatnim odcinku sezonu siódmego, Alex mówi Huntowi, o tym, że Meredith namieszała w badaniach. Meredith jest za to wściekła i każe Karevowi wynosić się z jej domu. Zdesperowany Alex zrywa również z Lucy.

W ósmym sezonie Alex, zdecydowany na specjalizację z chirurgii dziecięcej, dzięki pomocy Arizony, może wybrać program, do którego się przyłączy: Johns Hopkins Hospital w Baltimore lub Seattle Grace Hospital. Robbins ma nadzieję, że Karev pozostanie w Seattle, lecz gdy dowiaduje się, że wybrał inaczej, jest na niego wściekła.

Bibliografia[edytuj]